Šta je novo?

Imaš li ideju za ovo...?

Gandolf_NS

Slavan
Učlanjen(a)
08.05.2005
Poruke
110
Poena
319
Pozdrav...

Gledao sam neku emisiju na mađarskoj tv gde su namontirali crno-beli snimak jednog pevača, koji je već inače odavno umro, sa "pevaljkom" iz sadašnjosti...
Dakle, ona nije ni rođena kada je snimljena ta pesma...
Pevaljku su "prebacili" isto u crno-belu verziju, što naravno nije problem i napravili snimak gde njih dvoje izvode duet!
Mogu vam reći da sam se oduševio sa dobijenim rezultatom...

Da li imate neku ideju, kako bi se moglo to izvesti u kućnoj produkciji?

Moram da napomenem, ono što sam video, nije bila varijanta, da su pevaljku snimili sa "green sreen" -om u pozadini, već imam utisak da je pevač bio "skinut" iz starog snimka... (njih dvoje su pevali na podijumu te emisije)!

Da li je moguće to uraditi... ili je to urađeno kao u ratovima zvezda, nekim hologramom:type:... stvarno me interesuje kako je to urađeno...:wall:

Dakle, imate li ideju?
 
Adobe Premier + Photoshop.
btw ti nisi gledao filmove Forest Gamp ili naš Underground? To je fora od pre 100 godina...
 
U FG se Forest rukuje sa Kenedijem. Možete misliti koliko je Tom Henks morao da vežba da bi precizno uklopio pokrete u postojeći snimak Kenedija. Bio je negde i onaj film u fazonu "Kako je snimljen Forest Gump", pa su tu objašnjavani neki detalji.
 
Cekaj zar Ckalja nije ucestvovao na samitu velikih i sedeo pored Cherchila ?
Taj pevaj je Net King Cole, a pevacica je njegova kcerka.
 
Da kad ckalja sedi pored cercila u onoj reklami extra je :)
 
Tada su to verovatno radili sa video miksetom, chroma Key platnom i vestim kamermanom!!!
Sada ovo bez problema moze da odradi After effects i to poprilicno jednostavno!!!
I zanima me kako mislite da sa Photoshopom mozete da montirate video materijal, mozes samo
da napravis masku obradjujuci jedan frejm, koji posle uvozis u affter effects, e da i zasto koristiti
premier za ovakve stvari kada imas program koji je napravljen za kombinovanje snimka i 2D animacije!!!
 
Poslednja izmena:
Ako izgleda neverovatno realno, sa sve pokretima kamera, moguce je da je radjeno u nekom virtualnom studiju ili u AfterEffects-u ali uz neki plugin. A mozda i kombinacija oba. Vrlo kvalitetan i intuitivan plugin za AE (koji bi mogao to da spoji) je boujou koji razvija engleska firma 2d3.
 
Ako izgleda neverovatno realno, sa sve pokretima kamera, moguce je da je radjeno u nekom virtualnom studiju ili u AfterEffects-u ali uz neki plugin. A mozda i kombinacija oba. Vrlo kvalitetan i intuitivan plugin za AE (koji bi mogao to da spoji) je boujou koji razvija engleska firma 2d3.

Moguce je da je sve to radjeno tako kao sto ti kazes ali samo ako je autor imao vremensku masinu pa odradio danas i vratio se u 1987. godinu. :d
 
znas kako su to uradili:

uradili su motion tracker po tom starom filmu, da bi te tracker kasnije ubacili u motion control... tako da imas isti pokret kamere na tom novom snimku kao i na starom...
kasnije se zna: komposing... na koji nacin... pretposvaljam plava soba
 
znas kako su to uradili:

uradili su motion tracker po tom starom filmu, da bi te tracker kasnije ubacili u motion control... tako da imas isti pokret kamere na tom novom snimku kao i na starom...
kasnije se zna: komposing... na koji nacin... pretposvaljam plava soba

Da 100% si u pravu!!!
To bi bio najlaksi nacin, u tadasnje vreme!!!
 
@Srki
Lepo ti pise da je ubacen novi snimak iz sadasnjeg vremena na stari snimak... znaci da je radjeno u sadasnje vreme!

a s obzirom da sad svi imaju sve sprave... ne vidim sta je tu problem...
pa i Edo Majka ima takav slican spot.


procitaj prvi post i sve ce ti biti jasno.

ziveli:j
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da nađem na internetu snimak...
Pisaću ovoj mađarskoj televiziji da vidim šta će reći (i da li će uopšte odgovoriti)...

Navodno, sad sam čuo od nekih koji su bili u studiju, da su i oni videli "pevaca"...

Dakle, za mene je to neverovatno!

Pokušaću da dođem do tačnih informacija!
 
@Gandolf
Ako pronadjes sta na netu obavezno nas obavesti... bas me interesuje kako ti izgleda...
ne verujem da je nesto naivno cim si se tako zainteresovao za to...
sad sam se i ja primio da to vidim:D
 
Uradjeno affter effectom rotoskopijom tj. frejm po frejm maskom .
 
@Dakula
moze i tako, ali je jako sporo...
radio sam jednu tv reklamu od 15 sec, gde je riba bila u boji a sve oko nje crno belo...
sliku po sliku....
i mogu ti reci da je smaranje
 
Mađari mi još nisu odgovorili...
Ako je tačno da je publika u studiju videla što i mi na tv, onda je to išlo uživo!

Proveriću, samo mi dajte malo vremena da uspostavim vezu sa njima...
 
Ma... :D doveli su nekog crnca koji lici na Neta ;) Ionako svi isto izgledaju :D

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Nazad
Vrh Dno