Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Danas sam zamenio Kaon za CI modul, i da vidite mog čuđenja kad sam otkrio da ga ne mogu ubaciti u televizor (koji ima DVB-C tuner) ! Dok nisam otkrio da mi treba CI adapter!
Malo je reći da sam bio razočaran što ne mogu odmah da ga pustim u pogon...
Rekoh, 'ajde daj da pogledam u uputstvo, možda tamo nešto piše... Kad ono, u istoj kesi, CI adapter :lupko:
Sve sam ubacio, i radi ! :D

E sad, par stvari mi nije jasno:
1. Pozicija na kanalu br. 1 na digitalnoj televiziji ne postoji, sve počinje od pozicije 2 na kojoj je rts 1
2. Epg maši za 1 sat, tako da sam morao da podesim sat na tv-u na +1 sat
3. xxx kanali ne rade, standardna šifra (1234) ih ne otključava. Ovo i nije toliko bitno, samo mi je čudno, da nisam dobio pogrešnu karticu?

Kako ovo rešiti?
 
1. Nešto si zeznuo kod skeniranja. Zemlja Nemačka ako nemaš Srbiju i ideš na skeniranje mreže, a ne full.
2. Ja sam kod komšije morao da zeznem vremensku zonu Umesto gmt+1 uz letnje računanje, morao sam da stavim gmt -1.
3. Reklamiraj im, čisto da nauče posao. Dali ti karticu na kojoj se neko zezao i promenio šifru.
 
Народе мене занима коме да се жалим за превод на пинковим каналима.:zgran: Стварно ми није јасно чему сваки други филм са хрватским преводом? Зар они нису законски обавезни да имају Српски превод на филмовима?:smash:
 
u srbiji sve moze :) cuti i gledaj, oni koji su im to dozvolili da rade sigurno nece to i spreciti.
 
Народе мене занима коме да се жалим за превод на пинковим каналима.:zgran: Стварно ми није јасно чему сваки други филм са хрватским преводом? Зар они нису законски обавезни да имају Српски превод на филмовима?:smash:

Prikazuje se i u bosanskim kablovskim mrežama. Pa kantoni, ovo ono... Tamo su se bunili što je na nekim filmovima ćirilični prevod. A pošto su za ŽM i njegove tehničke mogućnosti DVB titlovi misaona imenica, tako ti je.
 
Poslednja izmena:
To i mene zanima, ja sam mislio da je to do televizora i da nema resenja. :)

Mislim da je do IKOM-a, TV mi je na srpskom i podrzava nasa slova.

Opet je EPG bez nasih slova. Bar da su bez prikazana bez kukica, a ne kao hiroglife, bilo bi mogo jednostavnije :)
 
Zvao sam ih danas da trazim da mi zamene dekoder za karticu i posto sam im trazio 2 rekli su mi da jednu mogu da dobijem a ako hocu jos jednu za drugi tv da treba da platim pretplatu ponovo jer kao vazi samo za jedan tv i sad posto imam Flat 4 net i kanale koji uz to dolaze kazu jos 1100 din mesecno ako hocu isto to i drugu karticu?!
 
pa valjda i sada imas samo 1 karticu (u Kaon dekoderu)? posto hoces dve, jedna ce biti ukljucena u cenu paketa (sa CAM modulom), a za drugu karticu i jos jedan CAM modul im platis 1100 mesecno. opet bolje nego puna cena paketa Flat4 za 2. karticu i 2. CAM modul.
 
nekome bi sad palo na pamet kloniranje kartice :D
 
Pada to meni na pamet samo moram da vidim kako i da li se isplati. :D
 
Ima li još neko problem sa netom na čukaričkoj padini?
edit: proradio net
 
Poslednja izmena:
nekome bi sad palo na pamet kloniranje kartice :D

Palo mi napamet ali koliko sam video nije baš moguće. Alternativa je Card Sharing sa dva dekodera koji to podržavaju ali to je mnogo skupa rabora da big gledao HBO s vremena na vreme.
 
da li mozda ikom uskoro planira neki pandam d3 go-u? ako je neko upoznat..veoma simpaticna stvar i kapiram da ikom nece previse zaostajati za sbb sa takvom vrstom ponude?
 
da li mozda ikom uskoro planira neki pandam d3 go-u? ako je neko upoznat..veoma simpaticna stvar i kapiram da ikom nece previse zaostajati za sbb sa takvom vrstom ponude?

da li si ti ozbiljan?
pa ikom jos uvek nema ni HD kanale u ponudi, nema nikakve dodatne usluge preko svoje digitalne tv. on cak nema ni srpska slova u epg-u.
ikom je underdog medju jacim od sebe i on po svemu sudeci ne da diktira, niti moze da prati sve sto nude drugi.
on moze samo da u nekim skromnim okvirima igra na kartu cene i usluge proprcionalno istoj.
i da sve to koliko-toliko funkcionise i da se onda u nekom trenutku nada prodaji.
 
Pa cena jeste super plus sto sam dobio akcijski flat3 2000din...sa netom koji mi je ok...Ne znam koliko ih kosta uvodjenje tih usluga...
 
Sta znam, evo ja posle mesec dana koriscenja ikom paketa Flat 4 (25/1) i cam modula imam fino misljenje, imao sam dva prekida od po 10 minuta , nisam imao nikakve error rejtove, dl mi je stabilan kao i torenti. U centru sam Zemuna, kod bolnice. Za sada su mi ok.
 
Stiglo ubrzanje, kao i prosli put, malo pre vremena :)

 
^sad i ja proverio, podigose download brzinu, jos da odrese kesu i za up i milina :)
 
Don't worry...UP dizu svakih par godina.
 
Ево и ја да потврдим повећање брзине.;)


2800358083.png
 
Uh sunce im, odnos DL/UL 32/1. Verovatno zbog toga grade C-...
 
evo i kod mene povecanje,,prijatno sam se iznenadio :)

 
Jel su svi paketi podignuti ili samo flat 2 ?
 
Podignuti su flat 2 i 3 a naravno svi paketi su poskupeli 50 din.

 
^ko je iskoristio akciju da predje samo na flat3 bez dodatnog vezivanja i bilo cega kad su nudili pred 2013tu NG za 2000 din sad ima celu godinu flat3 bez promene cene..
 
^ko je iskoristio akciju da predje samo na flat3 bez dodatnog vezivanja i bilo cega kad su nudili pred 2013tu NG za 2000 din sad ima celu godinu flat3 bez promene cene..

da,to je bila dobra ponuda.Bas sam se pitao da li ce i nama podici za 50din cenu:) Inace ja sam tu ponudu uzeo pred 2012(tad je valjda flat3 bio oko 1900din...pa su mi samo automatski produzili u 2013 po ceni od 2000din...dakle ovo mi je druga godina te promocije)
 
Poslednja izmena:

Elem, u poslednje vreme su popravili ping. Moram da im odam priznanje na tome, i uvece kad je najveca guzva, sljaka u igricama sjajno :)
 
Nazad
Vrh Dno