Šta je novo?

iGo - Android

Verovatno taj shortcut sto si izveo na home screen ti je od instalacione apk a ne od instalirane. Mozda je to.


Sent from my Nokia 8310 using Tapatalk
 
Nije bitno i da je za Rols Rojs, verovatno je u pitanju generički kinez sa adekvatnim pakovanjem da se uklapa u tablu i priključke.
To samo znači da ti ne pamti podešavanja, jer je sav softver na kartici a on ih zapisuje na pogrešnom mestu ili ne zapisuje uopšte, jer:
- nešto se jeste promenilo u međuvremenu; nagradno pitanje da li je taj uređaj imao pristupa netu i neki apdejt pa je Android dodelio zabrane;
- kartica je otišla u lock mode, bilo da ima fizički prekidač na sebi (banalno) bilo da je vrisnula sitna elektronika na njoj;
- nešto si ti zeznuo, slučajno, u međuvremenu (promenio sys fajl, setovao read only bitne fajlove, ubacio u pogrešan slot, itd...);
Pronađi među ova tri uzroka najverovatniji. Preporučio bih ti da lepo deinstaliraš iGO sa uređaja, obrišeš keš, pa lepo ispočetka.
I nađi bolju instalaciju, tj čistu i samostalnu. Ovaj zapis iz sys fajla mi govori da koristiš neke univerzalne komponente, što je namenjeno samo upućenijim korisnicima koji znaju kako da podese i uklope.

P.S. I na specijalizovanim forumima ne bi dobio bolje predloge. Mrzi me i tamo da ti pišem.
 
Poslednja izmena:
HERE Q3.2017 mape izašle [emoji106]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ako moze mala pomoc oko Igo nextgen v9.19.1.484935
Radi na samsungu J5 2016.
Kako namestiti da povlaci mape sa sd kartice...?
 
Moraš da promeniš putanju mapa u sys.txt u odeljku "folders" tj svuda gde pise "resident flash" ili slično što predstavlja internu memoriju se primenjuje u SDMMC a na microsd mape koje će biti na putanji igo/content/map

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Nije tako. Bilo nekad, a i ovo nije WinCE.
Kod androida 6.0 i novijeg ide sledeći postupak.

Na kartici se kreira folder addons i u njega se stavlja folder content, dakle kartica/addons/content
U taj content folder idu svi krupni folderi/fajlovi: DEM, MAP, POI...etc. Znači komplet identična struktura kao kod iGO-a u osnovnom paketu... kartica tj. njen naziv trenutno nisu bitna stavka. Sve može da se odradi na PC-ju u čitaču kartica.
Jedino što mora da ostane u internoj memoriji su speedcams. Taj folder i njegov sadržaj ostaju u internoj mem - iGO_NG/content/speedcams. Ime iGO_NG uzeto prozvoljno

U sys.txt, pod sekcijom [folders], mora da stoji pri kraju, posle cele šume teksta vezanih za imena foldera:
has_secondary_root=1
android_secondary_root_path="/storage/XXXX-ZZZZ/addons"

Ove dve linije obično već postoje u toj sekciji (naravno ne potpuno isto), i ispred njih se nalazi znak ;, tj. neaktivne su. Ako ih nema, onda ih dopišite sami.
Ovo XXXX-ZZZZ promeni u naziv onako kako tvoj sistem vidi externu MSD. Ako ti to nije poznato, instaliraj recimo X-plore file manager, Ili Total Commander, oni će ti tačno pokazati.
Sistemski fajl mendažer najčešće ne pokazuje dobro naziv kartice, nego prijavi SDcard, extSD isl.

Na ovaj načiin, čak i jezici i glasovi, sve mape, i sav prateći sadržaj može biti redirektovan i deljen. Tj više različitih iGO softvera može da koristi sve iz njega.
Takođe, praktično se iGO NG folder u internoj svede na veličinu od cca ~30ak MB.

Ako se koriste različite generacije softwera (Primo/NextGen), onda glasovi i jezici, i global_cfg (za svaki slučaj) moraju ostati u internoj. Mape/Poi/Dem...i dalje su u prethodno opisanoj priči.
 
Poslednja izmena:
@BokiPK

Vidim da si za pomenuti postupak rekao da se primenjuje od androida 6 i novijeg, zamolio bih te da kažeš kakav je postupak za android LP ako nije problem?
 
Za androide niže verzije od 6, različita je samo nominklatura označavanja u sys fajlu, jer i Android vidi karticu na drugačiji način..
Umesto
android_secondary_root_path="/storage/XXXX-ZZZZ/addons"
sistem će prikazati drugačiju putanju. Tipa storage/sdcard1, isl...
Često se razlikuje i od telefona do telefona, ali princip je generalno isti.
S'tim što je kod tih verzija moguće i instalirati kompletan sadržaj sa spoljne memorije, bez čačkanja po sys. Opet, može da varira od moba do moba.
 
Evo kako izgleda kod mene kada sam promenio putanju za karticu. Probao sam u dva pomenuta zadnja reda da ispred bude i ; i / ali ne radi. Isto je kao na androidu 6 što si objasnio ali mi ne radi.
Gde grešim?

https://imgur.com/tVFougT
 
Ja sam kao primer naveo microsd1 stavku. A kako je sistem vidi, opet, reći će ti fajl menadžeri.
 
Upravo tako je sistem i vidi. Nisam bio razumeo u vezi ; ispred pomenuta dva reda pa sam probao sve tri kombinacije. Bez ičega ispred reda kao na slici, sa ; ispred ta dva reda, kao i sa / jer tako stoji kod ostalih redova. Kako bi uopšte trebalo?

Hvala puno na izdvojenom vremenu i trudu!
 
Izvinjavam se na duplom postu ali moja je greška u pitanju. Sistem vidi kod mene karticu kao "sdcard1". Sada sam izmenio i sklonio ";" ispred poslednja dva reda i sve radi kako treba.

Još jednom veliko hvala na trudu i pomoći!
 
Nisam bas precizno citao celu temu ali mozda ce mi neko bez obzira na to pomoci.Galaksi s8 nemogu nikako igo da instalisem kontam da je problem rezolucija ima li neko resenje
 
Koji iGO?
Ako hoćeš NextGen, neće biti problema osim ako suštinski grešiš u postupku.
Ako pokušavaš sa Primo-om, zaboravi, još niko nije uspeo. Iako mnogi trenutno pokušavaju, i neki su kao na dobrom putu. Čekamo ishod.
 
Za s8 i Primo
Probaj ovo:
skini sledeći fajl
samo ubaci u ux folder, ne otpakivati

Zavisno od toga da li koristiš max rezoluciju ili ne (po meni nepotrebno, al ajd...), modifikuješ sys
WQHD+ : 2960_1440
FHD+ : 2220_1080
HD+ : 1480_720
Za FHD+ : 2220_1080 ne moraš da menjaš u sys.txt
[rawdisplay]
highres=1
[debug]
double_pixel_mode=1
[interface]
vga=1


Da bi se video skin mora da se doda u info.ini:
,720_1396,1396_720,540_1047,1047_540

LE : ako treba da se sakrije navigation bar.
u info.ini dodaj:
,720_1480,1480_720,540_1110,1110_540

P.S. Nije nikakva piraterija, ux fajl je običan zapakovani text sa bmp slikama, autorsko delo je costas3850 grčkog forumaša.
 
Play Store, instaliraš, kupiš mape koje ti trebaju i uživaš ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ili koristiš aplikaciju Google maps, koja je besplatna i radi vrlo dobro.

Послато са HTC One M9
 
Dokle god si u granicama države u kojoj imaš internet i nisu ti potrebni precizni kućni brojevi, da

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Kupiš Sygic za 13€ sa neograničenom obnovom programa i tomtom ofline mapa cele Evrope. ;)
 
Mozes i copilot, on je sada na popustu 50%, on koristi here mape, isto ti je lifetime...
 
Ili koristiš aplikaciju Google maps, koja je besplatna i radi vrlo dobro.

Послато са HTC One M9
Ne pamtim kad sam koristio išta drugo (na telefonu) osim gmaps. Daleko najpreglendije i najlakše za korišćenje. Internet se podrazumeva ali danas to više nije problem ni u romingu, a detalji u adresaru nisu toliko bitni. Ionako većinom pretražujem po imenima objekata a ne po njihovim adresama. Ovaj način naravno ne važi za npr dostavnu službu u lokalu...
iGO ostaje samo na nekoj krš kineskoj navigaciji od 30$ (ali radi posao) i to prvenstveno za upotrebu na daljim putevima, radi uvida u trenutnu poziciju.
 
Poslednja izmena:
Sve ima svoje, gmaps je tek skoro dobio srpsku glasovnu navigaciju, zar ne?
Meni je u igo veliki plus što ima upozorenja za kamere npr.
Gmaps recimo jako korisna opcija ono što pokazuje gde je gužva, u realnom vremenu.
Itd.



Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Kakav gmaps, dobar je samo za pesake. Letos sam sa autoputa kod Nisa promasio izlaz jer se nesto slogirao, pa me je obavestio 50m pre iskljucenja da treba da izadjem. Nikad nista slicno sa Igo, a koristio sam ga 100 puta vise. Ne secam se ni zasto sam ukljucio gmaps umesto Igo, uglavnom necu u skorije vreme eksperimentisati sa tim.
 
Dvocifren broj puta me gmaps za*ebo i da kružim i da idem dužim putem ili nekim bezveznim , otad ga me palim makar po kiši izlazio da pitam gde da idem.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Ova tema se zove iGO.
Držite se nje, predloge i prežvakavanja u nekoj drugoj sekciji...:D
 
Žali boze danas izgubljenih 2h. Imam mape sa početka 2016god. I skinuo sam najnovije tom tom i here mape 2017 q3. U mapama iz 2016 god imam neke kućne brojeve a u novim ih nema. Nije mi jasno kako su to uspjeli. Umjesto da nove mape budu sve bolje i detaljnije oni prave ove propuste. Ostajem na mapama iz 2016god I čekam 2018 god pa dako bude bolje :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nije tako. Bilo nekad, a i ovo nije WinCE.
Kod androida 6.0 i novijeg ide sledeći postupak.

Na kartici se kreira folder addons i u njega se stavlja folder content, dakle kartica/addons/content
U taj content folder idu svi krupni folderi/fajlovi: DEM, MAP, POI...etc. Znači komplet identična struktura kao kod iGO-a u osnovnom paketu... kartica tj. njen naziv trenutno nisu bitna stavka. Sve može da se odradi na PC-ju u čitaču kartica.
Jedino što mora da ostane u internoj memoriji su speedcams. Taj folder i njegov sadržaj ostaju u internoj mem - iGO_NG/content/speedcams. Ime iGO_NG uzeto prozvoljno

U sys.txt, pod sekcijom [folders], mora da stoji pri kraju, posle cele šume teksta vezanih za imena foldera:
has_secondary_root=1
android_secondary_root_path="/storage/XXXX-ZZZZ/addons"

Ove dve linije obično već postoje u toj sekciji (naravno ne potpuno isto), i ispred njih se nalazi znak ;, tj. neaktivne su. Ako ih nema, onda ih dopišite sami.
Ovo XXXX-ZZZZ promeni u naziv onako kako tvoj sistem vidi externu MSD. Ako ti to nije poznato, instaliraj recimo X-plore file manager, Ili Total Commander, oni će ti tačno pokazati.
Sistemski fajl mendažer najčešće ne pokazuje dobro naziv kartice, nego prijavi SDcard, extSD isl.

Na ovaj načiin, čak i jezici i glasovi, sve mape, i sav prateći sadržaj može biti redirektovan i deljen. Tj više različitih iGO softvera može da koristi sve iz njega.
Takođe, praktično se iGO NG folder u internoj svede na veličinu od cca ~30ak MB.

Ako se koriste različite generacije softwera (Primo/NextGen), onda glasovi i jezici, i global_cfg (za svaki slučaj) moraju ostati u internoj. Mape/Poi/Dem...i dalje su u prethodno opisanoj priči.

Hvala, radi lepo sada, sve povlaci sa sd (Europe_HERE_2017.Q3)...
NEznam dali jos nesto mozda da se doda oduzme iz sys.txt
Kod:
[device]
;type="android"

[android]
fullscreen=1
lock_to_external_sd=1
check_folders_after_rebuild=0
create_sdcard_dir=1
disable_restart_after_phone_call=1
getdeviceid_trycount=0
;navigation_audio_stream=4

[rawdisplay]
screen_xy="auto"
dpi=320

[interface]
save_checksum=0
minzoom2D=10
minzoom3D=10
show_demo_routes=1
hide_eula=0

[sound]
ding_muted=1

[debug]
skip_eula=1
imei="android.os.Build.SERIAL"

[gps]
location_net=1
location_gps=1
;this should be in android igo9 config:
background_navigation=1
location_log=0
location_log_filename="gpslog/LocationManager"

[folders]
data_folder_name="iGO_NextGen"
linked_root_list="/extdata /sdcard2 /sdcard /sdcard/sd /sdcard/external_sd /mnt/sdcard /mnt/sd /mnt /storage /mnt/sdcard/sd /mnt/sdcard/external_sd /mnt/extsdcard /mnt/sdcard/extStorages/SdCard /ext_card /mnt/ext_card /mnt/extSdCard /mnt/ext_sd /mnt/sdcard/extStorages/SdCard /ext_card /mnt/ext_card /mnt/extSdCard /mnt/ext_sd /storage/extSdCard /mnt/storage/external_sd /A678-10FE"
has_secondary_root=1
android_secondary_root_path="/storage/A678-10FE/addons/"


[network]
available=1

[tmc.src.http]
enabled="1"

[naviextras]
boot_service_address="http://zippy.naviextras.com/services/index/rest"

[warning]
speedcam_enabled=1
speedcam_warning=1
is_spoken=1

*-*-*-*-*-*
Brown Dog

Europe TomTom_2017.06_(Q2) mape dali su uopste potrebne?
 
Žali boze danas izgubljenih 2h. Imam mape sa početka 2016god. I skinuo sam najnovije tom tom i here mape 2017 q3. U mapama iz 2016 god imam neke kućne brojeve a u novim ih nema. Nije mi jasno kako su to uspjeli. Umjesto da nove mape budu sve bolje i detaljnije oni prave ove propuste. Ostajem na mapama iz 2016god I čekam 2018 god pa dako bude bolje :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

To što imaš kućne brojeve, ne znači da su svuda i tačni. Zato su dobrim delom povučeni.
Problem sa kućnim brojevima nastaje kada god nisu linerano raspoređeni duž ulice. Pogotovo u blokovskim naseljima naših gradova, gde kućni brojevi nemaju nikakav smisao. Tu, i ono što je bilo, bilo je besmisleno.

U naseljima sa kućama i (relativno) normalno raspoređenim ulicama, unos kućnih brojeva nije problem, pa je uglavnom i bilo tačno.
 
Nazad
Vrh Dno