Šta je novo?

Ideje za konstrukciju rigova(podeli fotke svog riga)

@lakicevic
Auuuu! Svaka cast, koliko imas karti tu, ~100 ? Kolika ti je potrosnja, kako se boris sa racunom za struju ?

Ajde onako u kratkim crtama ako mozes napisi kad si krenuo u mining, sa koliko karti ti je bio start, jesi li sva zaradjena sredstva ulagao u rudnik ponovo ili je bilo jos ulaganja sa strane. Cisto ono, malo informacija za nas koji smo tek poceli ovo.

Verovatno ima mernu grupu pa ne treba da se bori :)
 
Svaka ćast domaćine. Dobro rodilo ove godine :)

Rodna godina

@lakicevic
Auuuu! Svaka cast, koliko imas karti tu, ~100 ? Kolika ti je potrosnja, kako se boris sa racunom za struju ?

Ajde onako u kratkim crtama ako mozes napisi kad si krenuo u mining, sa koliko karti ti je bio start, jesi li sva zaradjena sredstva ulagao u rudnik ponovo ili je bilo jos ulaganja sa strane. Cisto ono, malo informacija za nas koji smo tek poceli ovo.

KAko sam krenuo, pa pozajmio 35.000 evrici i pokupovao masine, a sve krenuo od 10.2016. Sam donosio robu iz madjarske (teski sverc) ali isplatilo se na kraju.
Evo jos meseec maks 2 i vracam ulozeno.

Verovatno ima mernu grupu pa ne treba da se bori :)

Hahaha, sa strujom borba
 
Da li bi preporucili kao bazu za izgradnju konstrukcije riga one montazne metalne police? Posto imam dve konfiguracije, a mozda bi se u buducnosti i sirio, ove montazne police bi mi ustedile na prostoru, tj isao bih samo u visinu.
 
Javi se kolegi MarkoZ,on prodaje konstrukcije koje mogu da se redjaju u visinu.Ja sam od nega uzeo dve konstrukcije,to ovako izgleda :

eaf2a1ae21911c3e7d6b5d5a2508a855.jpg


Konstrunkcije su stabilne,funkcionale i pogodne za redjanje u visinu .Ukoliko zelis sam da ih napravis imas uputstva na youtube a i slika u ovoj temi,ma da bi ti preporucio da kupis jer su jeftinije od polica.
 
Poslednja izmena:
Ovaj hard disk na donjoj polici neće dugo, stavi ga pod nekim pravim uglom
 
I ja sam uzeo od istog coveka gotovu konstrukciju rig-a vrsi posao sto se tice hard diskova problem sam resio tako sto sam stavio parce plastike pored napajanja pa na njega hard disk tako da stoji sad kako treba,mada opet ni u kosom polozaju kao na slici nece mu biti nista :).....
 
@ciki022 Tako sam ga stavio kad sam sklapao rig,sada ke drugacije,ovo je stara slika.U brendiranim kucistima sam video da hardovi ne stoje svuda pod pravim uglom,tako da ako se ne stvaraju vibracije i hdd ne pomera ne bi trebalo da dodje do problema.
 
Pa nije baš tako, nema motora koji je napravljen da mu osovina ne stoji pod nekim pravim uglom, opterećenje na samu osovinu je veliko ukoliko nije pod pravim uglom, tako da, radiće, samo mislim da neće biti dugovečno
 
Da li negde u Beogradu seku aluminijumske (eventualno celicne) kutije i L profile (20mm x 20mm x 2mm) po meri? Ako neko zna za neko stovarište ili prodavnicu, puno bi mi značilo..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^Mogao sam i to da ti posaljem naseceno na meru da si mi reko.
Mene kosta oko 10e nasecena sipka od 6m ali od onog aluminijuma ofarbanog u belo, on je kao malo skuplji.
 
Poslednja izmena:
Lici malo na kavez za *****ke.
 
i ja imam jedan rig sa grafama koje vise ko kobasice, al nije za slikanje
 
Slikaj da vidimo kakve veze ima.
Da imam rig tacno bih ga stavio gde zimnica stoji.Soba ladna ko spricer.

Sent from my m2 using Tapatalk
 
Napravio sam frame od ALU profila i stavio maticnu plocu na OSB plocu (presovano drvo) i naravno pricvrstio srafovima za tu OSB plocu. Da li je to u redu ili treba jos nesto staviti izmedju ALU i OSB da na maticnoj ne bi doslo do kratkog spoja?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
∆ isto pitanje

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Osb ne provodi struju jel, dakle ne treba nista da se stavlja dodatno

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Kako ste napravili rig (sam ram) i od cega, i koliko vas je kostao..?
da li praviti od drveta, ili uzeti onaj aluminijumski L profil ?
 
ja imam i drvene i alu, mislim da su alu prakticniji za odrzavanje, a ako nesto krene i da gori nece da se zapale :D
 
rig mozete napraviti za 5e ako imate vremena. Ja sam ih licno pravio za svoje potrebe i odlicno su sluzili. Na zalost sada nemam vremena pa sam narucio gotove. Ne znam od kog su materijala, metal neki u svakom sluaju
 
Alu su prakticni zbog pomeranja i prenosenja, bas su lagani, a razlika u ceni je nistavna.
 
Alu je prakticni i zbog obrade, vrlo je mekan pa je secenje i busenje daleko lakse od celika recimo a ima odlicnu krutost i cvrstocu, preko toga kad oksiduje formira aluminijum oksid koji sprecava dalju oksidaciju i samo dodaje na krutosti.

Sve sto vam treba su L profili i poneka kvadradna sipka.
 
je li ko pokisao da napravi ovakav ram ?
Parallel-Mining_Eth.jpeg
RIG125V1.jpg

od kog je to materijala i kako spajaju (ovo crno) ?

recimo ovaj ram.. kako su spojili ove profile ?
ferma-dlya-majninga-kriptovalyuty--6-videokart--2-9602225.jpg
 
Da li je neko probao da pravi specijalno kuciste za rig, recimo ovako nesto:

rig_5.jpg
rig_6.jpg
rig_12.jpg
rig_20.jpg

Varijanta bi bila sa 5 grafika, ali ovakav prostor otprilike, sa nekim mocnim ventovima, kako to uopste hladi, da li se iko igrao sa ovime ?
 
meni izgleda da je premali razmak izmedju grafickih.. pitanje koliko to moze da se rashladi..
 
Da li je neko probao da pravi specijalno kuciste za rig, recimo ovako nesto:
Pre nedelju dana mi komsija poslao sta je nabavio. U nedostatku karti nisam ni razmisljao da odem i pogledam ovo.
0-02-04-ae11b1fa58fd70bac277f2fe21b38a8e0ba0ac958737692e626f8810cff2c225_full.jpg0-02-04-a515c7075222c4ea9f9664f2761660cfd02c497aeab5acfa51febaf2d4fe3db3_full.jpg0-02-04-8a382b1c7790ca423928dee9c20228d9d274a8fe1bf77f962d4fe2db2550d9d1_full.jpg0-02-04-f162d74e22d74a19588fb2665db49d65eac19afa9572c900ba22f560d593f67e_full.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno