Šta je novo?

Ian Cutress leaves Anandtech

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,056
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Odlicne Ian pise tekstove,ali Anandtech vec par godina nije sajt kakav je bio ranije,samo medijum za reklame i popuste
 
Ako se dobro sećam, Linus ima neku nameru da pravi nešto, možda je u tom smeru.
 
Tačnije, vreme tog formata medija i pisanja kilometarskih testova komponenti je prošlo odavno, a odlazak Iana i Ananda su upravo dokaz toga.
 
I ja volim da čitam ali to se nekako ne uklapa u današnji svet instant informacija i visoko filtriranog znanja koje moraš spakovati u TikTok video dužine 30s.
 
Sve je postalo extreno povrsno. Kako ganeracije odmicu sve su povrsniji i sa manje paznje protiv toga se treba boriti ali naravno uvek je profit na prvom mestu pa nikome nije do brobe. Zato dobijamo review haldjenja bez podacima o temperaturama nego se prica kako je displej dobar, itd itd. NE znam gde je krajnja tacka ove sazetosti.
 
Tu su Steve Burke i GN ekipa da izvade prosek ;)

Kad vidim Linusa i njemu slične da krive face na YT thumbnail-u muka me uhvati.
 
Ne krive oni face zato sto tako vole niti da bi nekima izazivali muku, nego znaju da ce tako dobiti vise klikova-pregleda. :)
 
Yotube algoritam preferira Iskezene slicne, ali nikad identicne face. Raznobojne (neon/cyberpunk prvenstveno) opet slicne, ali nikad identicne boje (barem u 30 dana snimaka). Algoritam odredjuje kakav ce thumbnail biti, ne youtuber/tim, ne individualna ljudska bica xD.
 
Mislio je da algoritam "voli" takve thumbnailove, preterane emocije, strelica koja upire ka necemu, 130 boja itd
 
To sto algoritam voli odredjuje kakav ce thumb biti tj. kakav ce thumb kreatori da prave, u tom kontekstu
 
YT algoritam nema nikakve veze sa sličicama koje reprezentuju video zapise. Opšte je poznato da mnogi vlasnici YT kanala često menjaju sličice kako bi utvrdili koja donosi najviše poseta. YT algoritmi urade ostatak. Ko je zainteresovan da se više edukuje po ovom pitanju evo lep video:
 
Na kraju dana te sve stvari oko recenzija sto su vise povrsnije su posledica nezainteresovanih ljudi a nisu uzrok takvim ljudima. Mozemo mozda diskutovati o tome da Linnus ima dosta para moze radi sta hoce. I mozda za kraj sa jako malo para mozes kupovati svoj hardver i biti nezvistan samo sto eto neces pre premijere ali ce ljudi cekati tvoje realnije stanje. A za sve to treba ogormna zelja i entuzijzam.
 
Mislis na one nvidia premijere gde ista zabranjuje i ucenjuje ako kazes nesto lose?
Odavno se drzim " one guy rule" , kada totalni nepoznati lik sa 5000 pregleda od svojih para uzme nesto i da svoje korisnicko misljenje.
Takvi su se najrealnije pokazali.
Veliki sta god pricali da su nezavisni ipak zavise od brendova na kraju dana. Linus mozda izuzetak ali videcemo dokle...
 
Kao i za sve u zivotu posle nekog vremena naucis da odvajas dobro i lose. Treba zavrteti pricu da privuces ljude da te prate i placaju Patreon i onda si totalno slobodan to je po meni jedini nacin da u buducnosti neko bude objektivan dok ne naraste dovoljno da mu veliki ponude tolike pare koje nece moci da odbije. der8buer je napravio dobru pricu to se vidi po tome da on sme da kaze u review ploce od 2000e da kaze ne vidim poentu ali ne osudjujem posto i ja sklapam buildove koji nema rezona a plocu isao da uzme od Gigabyte germany direktno e sada zamislite da neko manji kao njahhh ok je ploca ali ne vredi te pare.
 
Linus još uvek nije rekao: "Ne".
 
Kod mene je pao unsubscribe na Linusa nakon ovog fijaska gde ad-blockere naziva krsenjem prava advertisera/piraterijom ili sta je vec izbulaznio dok je bio na zakonski legalnom cbd-u ili curkama. :d
Ajde rodjeni, pertlaj sto bi rekli kod mene u kraju.
Jasno je meni da je on po struci i ono cime se izborno bavio - prodavac al poceo je da smara poslednjih 6-12 meseci poprilicno.

I ja volim da čitam ali to se nekako ne uklapa u današnji svet instant informacija i visoko filtriranog znanja koje moraš spakovati u TikTok video dužine 30s.
Ovo je toliko istinito da boli maltene, nazalost.
 
Drama! :)

 
Što više gledam TechPotato, sve sam više stava da mu pisani medij bolje leži nego video. Sa vremenom se možda malo "izbirika". Ako može Anthony Young, verovatno će moći i Ian.
 
Nazad
Vrh Dno