Šta je novo?

i5-2500k na 4,6ghz za svega 25 sekundi?

ikoalosaurus

Slavan
Učlanjen(a)
07.05.2009
Poruke
3,079
Poena
345
Ponovih se danas sa asus gene-z , i5-2500k i kingston hyperx memorijom 1600

Prvi put se susretoh i sa sandy bridge-om i sa novim biosom gde se sve radi misem.

Elem, namontirah sve, udjoh u bios,

ukljucih turbo mode

stavih XMP profile 1 za memoriju,

odmah se prikaza 1600mhz,

kliknuh na Cpu Level Up , stavih 4,60

mnozilac se postavi na 46, bclk na 100,

napon je automatski on stavio na 1.352

poiskljucivao sam execute disable bit, EIST, c1e, c3 report, c6 report, intel virtualization technology ( to sam sve iskljucivao na x58 platformi i sa i7icom, pa ne znam, moze sa SB ne treba? )

i podigoh sistem, provrteh linx 10 krugova, temp max 70c...

Evo i slike kao dokaz i 3 slike sa podesavanjima iz Biosa...

Da li je ovo naznaka da sam ubo dobar primerak ili sta? prosto mi je neverovatno da je ovako lagan OC, doduse svega 30 min sam testirao linx, ostavicu preko noci i linx i sutra prime preko dana, ali kapiram da bih eventualno mozda trebalo da podignem jos malo core napon i to je to, ili mozda cak i da probam jos vise da ga dignem na ovom istom naponu? :)
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    618.5 KB · Pregleda: 469
  • IMG_20111030_155911.jpg
    IMG_20111030_155911.jpg
    418.3 KB · Pregleda: 340
  • IMG_20111030_155923.jpg
    IMG_20111030_155923.jpg
    402.8 KB · Pregleda: 282
  • IMG_20111030_155938.jpg
    IMG_20111030_155938.jpg
    372.7 KB · Pregleda: 249
Poslednja izmena:
lep primerak .... a sto se tice OCa to tako ide :)

moje neko misljenje je da ne treba forsirati CPU preko 1,35 za 24/7 .... sta ce ti vise ionako.

provrti AVX linx cisto fore radi :)
 
Da... sa SB-om overclock je prestao da bude sport... postao je pomalo dosadan, suviše jednostavan... Nego ne vidimo koje su temperature, pa je teško reći dokle da ga teraš...
 
Ponovih se danas sa asus gene-z , i5-2500k i kingston hyperx memorijom 1600

Prvi put se susretoh i sa sandy bridge-om i sa novim biosom gde se sve radi misem.

Elem, namontirah sve, udjoh u bios,

ukljucih turbo mode

stavih XMP profile 1 za memoriju,

odmah se prikaza 1600mhz,

kliknuh na Cpu Level Up , stavih 4,60

mnozilac se postavi na 46, bclk na 100,

napon je automatski on stavio na 1.352

poiskljucivao sam execute disable bit, EIST, c1e, c3 report, c6 report, intel virtualization technology ( to sam sve iskljucivao na x58 platformi i sa i7icom, pa ne znam, moze sa SB ne treba? )

i podigoh sistem, provrteh linx 10 krugova, temp max 70c...

Evo i slike kao dokaz i 3 slike sa podesavanjima iz Biosa...

Da li je ovo naznaka da sam ubo dobar primerak ili sta? prosto mi je neverovatno da je ovako lagan OC, doduse svega 30 min sam testirao linx, ostavicu preko noci i linx i sutra prime preko dana, ali kapiram da bih eventualno mozda trebalo da podignem jos malo core napon i to je to, ili mozda cak i da probam jos vise da ga dignem na ovom istom naponu? :)

Pa probaj sa tim naponom 4.7 ako prodje idi na 4.8 igraj se malo :)
 
Kako ne vidite temperature? Prva slika, real temp says all :)

Inace, jel za SB preporucljivo gasiti sve one power saving opcije?
 
Ukoliko iz nekog razloga nije ucitana slika u 1.postu , evo opet..

Probacu 4,7 i 4,8 sad...
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    618.5 KB · Pregleda: 257
Nemoj više da dižeš napon... 71c je sasvim dovoljno (za Linx bez AVX-a)... kao što reče Pedja, probaj 47x sa istim naponom, pa ako prođe prođe...
 
Da... sa SB-om overclock je prestao da bude sport... postao je pomalo dosadan, suviše jednostavan... Nego ne vidimo koje su temperature, pa je teško reći dokle da ga teraš...

Igrizi se bolje za jezik...nemoj da te čuje Intel pa da nam oteža klokovanje. :D :) hehe

Nego, čekaj samo mart-april 2012. videćeš koliko će tek lako da bude klokovanje Ivy Bridge procesora.
 
Da, oc je postao noob friendly :D
Ja u zivotu nisam klokovao procesor i sada drzim 2500k na 4.6. Iscitao temu gde je objasnjeno sta je sta i video par primera tudjih podesavanja (najcesce za 4.8 i nesto vise) i izabrao sta mislim da meni odgovara... Sve je bilo gotovo za sat vremena.
 
I ja drzim na 4,6. Na 4,7 mi je pukao posle 40 min prime95 (napon 1.352)...sa istim naponom za sada stabilnih 3 sata prime95 ...milina :)

Btw, jel ti win iscitava 3.3ghz u system info ili 4.6 ?
 
I ja drzim na 4,6. Na 4,7 mi je pukao posle 40 min prime95 (napon 1.352)...sa istim naponom za sada stabilnih 3 sata prime95 ...milina :)

Btw, jel ti win iscitava 3.3ghz u system info ili 4.6 ?

Najbolje je da testirash prime small Fft, a svima windows chita 3.3
 
Poslednja izmena:
Klokovanje SB-a je dečja igra u odnosu na svojevremeno klokovanje i7-9xx. Eh, kad se samo setim da mi je trebalo jedno 2-3 sata da uspem da namestim i7-970 (6core/12thread 32nm Gulftown) da odradi wPrime 1024M na 4.6GHz na vazduhu - samo za bench, nije bilo šanse da bude 24/7 stabilan na tom taktu na vazduhu (NH-D14), ali jeste na 4.4GHz za svaki dan na oko 1.32V - sjajan primerak CPU-a, još uvek se ponekad kajem što sam ga prodao... Doh!
http://hwbot.org/submission/2135219_m_m_wprime_1024m_core_i7_970_111sec_288ms
 
Poslednja izmena:
Znaci nema potrebe za linxom preko noci?

Ajde i treci put da pitam, pa ako mozes odgovori :D , jel treba kod SB drzati iskljucene power saving opcije? c1,c3,c6,EIST, virtualisation, execute disable bit ? Meni su sve iskljucene, pa me zanima da li utice na degradaciju procesora to ako 24/7 radi na 4600 cak i onda kad recimo surfujem/kucam kod u dreamweaveru/gledam neki film ?
 
Ja bih rekao da ipak ima potrebe, dobro mozda ne preko cele noci(za to je dusu dao Prime) ali 75 krugova bi bilo pozeljno. Ja zastupam radikalni old skul metod za proveru stabilnosti i nikad me nije izneverio: pola sata simultano: linX, Prime, FurMark. Ako to prodje-dobar je. Nisam imao slucaj da mi je nakon ovakve kratkotrajne torture pukao Prime cak ni nakon 24 sata ali jesam imao obrnut slucaj, doduse na AMD Thuban CPU-u.

Sto se tice power saving opcija, za razliku od 1366 platforme tu se preporucuje da ostavis iste aktivirane, ja sam medjutim isprobavao sve moguce varijante na P8P67 i sada na ovoj MSI Z68A ploci i moram reci da iskljucivanje svih tih dzidza bidza daje bolje performanse, zbog toga mi nije simpaticna ni offset opcija prilikom oc-a, jer sam u benchmarkovanju primetio bogami solidan pad performansi sa ukljucenim offsetom.
Vise sam sklon pravljenju par oc profila, jedan koji npr daje najvisi moguci klok sa default naponom pa da se taj koristi za svakodnevni rad, i po nekoliko varijanti oc rezima, npr jedan za igre, drugi za benchmarkovanje i slikanje itd itd.
Offset mi "nit smrdi nit mirise".
 
a sto ne probas sa ukljucenim, ne znam za SB, ali na P 21xx seriji ni malo ne smeta, a bas znaci da kulira kad ga ne smaras, sto je realno bilo kakav surf isl. akcije...
 
Znaci nema potrebe za linxom preko noci?

Ajde i treci put da pitam, pa ako mozes odgovori :D , jel treba kod SB drzati iskljucene power saving opcije? c1,c3,c6,EIST, virtualisation, execute disable bit ? Meni su sve iskljucene, pa me zanima da li utice na degradaciju procesora to ako 24/7 radi na 4600 cak i onda kad recimo surfujem/kucam kod u dreamweaveru/gledam neki film ?

Ako te ne mrzi izvrti linx mada ne bi trebao da pukne meni je proshao 204 kruga linx a pukao nakon 20min prime, ja sam pogasio te power saving opcije al sam skinuo sa neta trootle stop 4.0 i preko njega neki put upalim c1-c6 chisto kad surfujem, da ne restartujem stalno rachunar da bih promenio prof u biosu
 
Za sta su konkretno u realnom svakodnevnom radu c1,c3 i c6 opcije? izvinjavam se na ovakvom pitanju, ali izguglah nekoliko razlicitih info pa mi je malo zbrka u glavi

@mare , zato me i zanima da li stetno utice na rad i vek trajanja procesora? ako ne, ne vidim razlog sto bi kulirao, nek radi non stop punom parom :)


edit: Vlasnici Gene-z ploce, gde iskljucujete Offset opciju, meni nesto ne ide da je nadjem :/
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je stvarno dobar primerak, 4.8 stabilno, prolazi upravo prime fft i linx na 1.375, probacu 4.9 posle, moguce da ovaj primerak moze i 5.0 sa 1.4v...temp su mi oko 75c...u biosu sam stavio 1.375v i cpuz pokazuie isto ali core temp kojim merim temperature kaze da je VID 1.3961v ...ko je merodavniji?


edit: inace 4600mhz je prolazio stabilno sve testove na 1.35 pa cak i prime i linx u isto vreme sat vremena.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je stvarno dobar primerak, 4.8 stabilno, prolazi upravo prime fft i linx na 1.375, probacu 4.9 posle, moguce da ovaj primerak moze i 5.0 sa 1.4v...temp su mi oko 75c...u biosu sam stavio 1.375v i cpuz pokazuie isto ali core temp kojim merim temperature kaze da je VID 1.3961v ...ko je merodavniji?


edit: inace 4600mhz je prolazio stabilno sve testove na 1.35 pa cak i prime i linx u isto vreme sat vremena.

cpu-z je najbolji
 
Izvukao sam iz njega 4800 sa 1.405v core napona, ali su mi temp zbog nedostatka nekog vrhunskog kulera blizu 80c tako da cu ga drzati na 4600 za 24/7 . Sa 4800 je prosao sat vremena primea i 4 sata linxa, ali max temp bila 81c za najtoplije jezgro sto mi je previse, 4600 max temp je 70c sto mi je idealno :) Dosta sa OC od mene, sad sam se naostrio na Skyrim i ne pipam nista vise :) . Sve u svemu, fin primerak procesora. Poz i hvala svima :wave:
 
Fino fino, otprilike slican primerak mom, Ja moj drzim na 4500 pri 1.32v, za 5ghz mi je trebalo oko 1.48v i to nije bio najstabilniji jer trazi previse struje, al do 4500mhz, ne trazi puno, tako da je to neki maximum...
 
Nabavio sam danas I5 2500K i ASUS P8Z68-V PRO ( i 4X2 DDR3 1600Mhz ) , pa me zanima koja podesavanja da stavim u BIOS-u da bi clock bio 4GHz ( ili ajde, moze i 4.5GHz, ako je bezbedno ). Totalni sam noob za ove stvari, pa ne bi nesto da uprskam...

Kuler je Noctua NH-D14

Hvala unapred...
 
Poslednja izmena:
stavi samo vcore 1.35, bclk na 100 i mnozilac na 45, ostalo sve ostavi na auto, pa butuj i izvrti linx ili prime95, vidi kolko je stabilno, pa mozda mozes i smanjivati napon , mozda ti je bolji primerak od mog, temp bi trebalo da ti budu 5-6c manje od mojih ako ti je lepo provetreno kuciste..
 
Ista kombinacija i meni stiže pa me zanima koja podešavanja na obavezno off. Takodje i onaj PLL jel' treba na disabled ili ne?
 
A podesavanja za 4GHz? Samo mnozilac stavim na 40? Vcore na 1.15?

Izabrao sam u biosu neku asus turbo opciju, ili kako god se zove, ( ovako fency bios jos nisam video, mozes da biras sa misem :D ) i sada kada testiram Prime95 imam sledeca podesavanja -




Da ostavim ovako, ili...? ( temperature ne idu preko 60c )
 
Poslednja izmena:
Ovo sto vidim u cpuz je da si stavio 42 mnozilac i 103 bclk, stavi 100 bclk i 40 ili 45 mnozilac, zavisi kolko hoces, ja sam prvi put odmah stavio 46, i radilo je sve na 4600, samo sam se malo igrao sa naponom....za 4.0 ce ti trebati mozda malo vise od 1.15 , zavisi od primerka, isprobaj malo, a sto se slike tice, ne vidi se nista vezano za prime, odaberi blend test i provrti ga sat vremena, pa ako prodje, onda uzmi FFT test sat vremena, i trebalo bi da je ok tad..
 
Testirao sam vec Prime95 nekih 2 sata ( taj blend test ) i najvisa temperatura je bila 56. Veceras cu malo eksperimentisati, ali i ovih 4.3GHz je i vise nego dovoljno za mene :D
 
Nazad
Vrh Dno