Šta je novo?

i5 2500k hladjenje

Nikola dokle si stigo sa 2600k uspeo sam da butujem sistem na 2133 al isa voltazon 1.67 koju MSI ne preporucuje ali javlja gresku na Linxu
 
Poslednja izmena:
Isto tako mislim da je 5GHz veoma teska misija.Ima mnogo primera sa linX i prime95 na 5 GHz gde su stabilni,ali neka ga poteraju u nekom 3D okruzenju i verujem da ce se vrlo brzo razocarati.Posle 2-3 sata nekog dobrog multiplayera to ide dole i plavusa se osmehne.:-devil-:;)

slazem se.... ja vec 3-4 dana dizem napon jer se ispostavilo da jedino prime blend (prvo su svi kontali da je to prime small fft i linx) test pokaze pravu stabilnost... i od linx do prime blend stabilnosti deli i do 0.03v razlike i to naravno 1h test-a nikako nije dovoljno
 
@zeljko

Moj sin je meni najbolja provera za stabilnost sistema.Ako on ne uspe da obori win....stabilan je. Nista mi ne vredi ni prime95,ni linx,on je najjaci.:D:D:D
 
@zeljko

Moj sin je meni najbolja provera za stabilnost sistema.Ako on ne uspe da obori win....stabilan je. Nista mi ne vredi ni prime95,ni linx,on je najjaci.:D:D:D

Meni je lakse da ostavim preko noci prime blend, nego da picim crysis 5h :)
Mada odlucio sam da predjem crysis warhead pa tako da imam duplu potvrdu stabilnosti
 
za 4.8 - 5Ghz trebaju bolji air kuleri, sve do 4.6 moze bilo koji malo pristojniji kuler...

Pa ne bih se bas slozio. Probao sam na 4.8GHz na 1.37v pod LinX-om posle 20 krugova najtoplije jezgro je bilo 74C. Znaci svih 8 threadova zakucani na 100%. To u realnosti znaci pod opterecenjem oko 60C sto je sasvim OK. Ali sweet spot je kod mene 4.6GHz, jer 5% vece performanse koje dobijam na 4.8GHz mi apsolutno nista ne znace, a CPU je za 10C hladniji.
 
Poslednja izmena:
Pa ne bih se bas slozio. Probao sam na 4.8GHz na 1.37v pod LinX-om posle 20 krugova najtoplije jezgro je bilo 74C. Znaci svih 8 threadova zakucani na 100%. To u realnosti znaci pod opterecenjem oko 60C sto je sasvim OK. Ali sweet spot je kod mene 4.6GHz, jer 5% vece performanse koje dobijam na 4.8GHz mi apsolutno nista ne znace, a CPU je za 10C hladniji.

Tacno ali Tcase je cak povecan na koliko besa 72.6C, sonda iscitava temperaturu jezgra koje je dosta vece od Tcasa, procesor trotluje tek na ~98C, ni jedna aplikacija ne greje blizu linx-a
Inace sa box kulerom ima da vidis bogami velike temperature ako pokrenes linx sa AVX podrskom tako da ja nevidim nista lose ako ode i do 80C pod linxom ako nije forsiran neki suludi napon... ipak ne bi intel davao one jadne kulere da se procesor krcka na ~70+ C na defaultu da mu to imalo steti
 
Ali pazi, taj podatak da trotluje na 98c je onaj koji se uzima u obzir na fabrickim frekvencijama. Sto dalje ides sa frekvencijom to on trazi nizu temperaturu da bude stabilan, moze on da trotluje i na tih 5GHz ...uvek pogledaj npr. koliko Gflops daje u LinX-u pri recimo tih 4.8GHz i 5GHz.
 
Ali pazi, taj podatak da trotluje na 98c je onaj koji se uzima u obzir na fabrickim frekvencijama. Sto dalje ides sa frekvencijom to on trazi nizu temperaturu da bude stabilan, moze on da trotluje i na tih 5GHz ...uvek pogledaj npr. koliko Gflops daje u LinX-u pri recimo tih 4.8GHz i 5GHz.

Naravno da sam gledao i trotluje na vise od 94C, na 4.8Ghz imam 130Gfolps-a (temperatura do 90C), na 5Ghz imam u prvom krugu vise a kad ode temperatura na 98C imam manje negde oko ~115gflop-a
 
Iskreno da ti kazem u istom sam razmisljanju.Plasim se da me ne uhvati manija kad izadje 2011 LGA pa da ponovo menjam platformu!
Nisam pametan a i Intel je z@sr@o sa ovim menjanjem socket-a!

To i mene brine naprimer sad uzmem za 6 meseci izadje novi soket pa ponovo menjaj :S: mnogo su bahati ovi iz intela misle da ce neko svakih 6 meseci menjati i plocu i procesor:S:
 
Meni je za svaki dan 4.5GHz (HT on; 1.3V - 1.328V), medjutim uspeo sam da udjem u win sa 4.8GHz (HT off) sa 1.35V. Napon sam stavio nasumično, možda je potreban manji/veći za stabilnost, pošto nisam testirao.
 
Aha znaci uzimam CH 212+ i nista drugo (pasta u paketu).

Hvala na odgovoru i na komentarima ljudi koji su me obavestili za voltazu.

Izvinite na kasnom odgovoru imao sam (a mozda imam i sad) problema sa nalogom.
 
Da li su kuleri kompatibilni sa 1156 kompatibilni i sa 1155 po automatizmu? Retko gde su proizvodjaci update-ovali podrsku za sockete sa ovim novim intelovim pa ne znam sta je sve moguce tu namontirati.

edit: recimo ovo http://www.xigmatek.com/product.php?productid=104
 
Poslednja izmena:
da kompatibilni su, moze bez problema ,

imam i ja jedan xigmatek 1283 ali nemam retention bracket za njega :(:(
 
Poslednja izmena:
To i mene brine naprimer sad uzmem za 6 meseci izadje novi soket pa ponovo menjaj :S: mnogo su bahati ovi iz intela misle da ce neko svakih 6 meseci menjati i plocu i procesor:S:

zasto bi menjao ? xD
sta kao i7 2600 k nece moci da zadovolji tvoje potrebe ? xD
 
@milos1
Jesi probao na vecem kloku bez HT-a?Koliko se greje?
By the way,odlicna masina,lepo sastavljena konfiguracija.
Nisam pokušavao preko 4.8GHz, to sam bezveze stavio multi čisto da vidim da li će moći da bootuje sa tim naponom. Sa gore navedenim naponom za 4.5GHz (HT on) je temperatura oko 70C u 100% loadu pod primeom i linxom.
 
Nazad
Vrh Dno