Šta je novo?

i5 2500k hladjenje

E

enternamehere

Guest
Pozdrav,
planiram da se dokopam i5 2500k @ 4GHz+ procesora i interesuje me koji kuler je dobar za njega, a da ne kosta vise od 4000din kao najvisa granica.

Video sam samo CF 212+ za 2900 i meni se cini dobar.

U paste se ne razumem, da li njih dobijem uz procesor, kuler ili kupujem posebno? Naravno i koji je dobar?

Hvala
 
CM 212+ je skroz dovoljan, nema potrebe bacati pare na bilo sta jace. Kod mene u kombinaciji sa 2600K radi super. Ne videh vecu temperaturu od 63C - pri overkloku na 4.6GHz i to pod LinX-om!
Pastu dobijas uz kuler.
 
za 4.8 - 5Ghz trebaju bolji air kuleri, sve do 4.6 moze bilo koji malo pristojniji kuler...
 
Koliko moze da se istera na 2600K sa dobrim hladjenjem?Moze li cifra od 5.0 Ghz za svaki dan?

Moze ali linx sa AVX podrskom ubija :)
Jos nisam video da je iko radio 5Ghz na 1.5v sa vazdusnim kulerom linx AVX, meni zakuca na 98C odma, u igrama, prime ne prelazi 75-83C
 
Moze ali linx sa AVX podrskom ubija :)
Jos nisam video da je iko radio 5Ghz na 1.5v sa vazdusnim kulerom linx AVX, meni zakuca na 98C odma, u igrama, prime ne prelazi 75-83C

Voda,vrhunski sistem,vrhunski blok..To me interesuje.Da li moze da se postigne stabilna vrednost na 5.0 Ghz LinX do limita dozvoljene voltaze za 24/7 !
 
Voda,vrhunski sistem,vrhunski blok..To me interesuje.Da li moze da se postigne stabilna vrednost na 5.0 Ghz LinX do limita dozvoljene voltaze za 24/7 !

moze 100% stabilno u zavisnosti od primerka 4.9-5.3Ghz, voltaza je vec drugo pitanje na koje niko nema dogovor jer CPU obozava istu a niko nezna dokle sme da gura :)
 
Ja mislim da ljudi malo preteruju sa ocekivanjima i voltazom. Pa 32nm je to, ne mozete mu tek tako davati 1.4v+ za 24/7 kao da je neki Q6600. Ja bi licno neku max 24/7 kombinaciju trazio u nekoj granici od ne vise od 1.25-1.3v.
 
Ja mislim da ljudi malo preteruju sa ocekivanjima i voltazom. Pa 32nm je to, ne mozete mu tek tako davati 1.4v+ za 24/7 kao da je neki Q6600. Ja bi licno neku max 24/7 kombinaciju trazio u nekoj granici od ne vise od 1.25-1.3v.
Kako sad ne moze?Zar ne rekose da je temperatura ta koja je zapravo kljucna karika u OC.Da ne sme da ide preko 80c!A da je napon dozvoljen do 1.42v?!
Sa vodom on nema sanse da predje 45-50c pod LinX-om bar kod mene.Ako nista ne dobijam cemu onda sav trud.Ja se stelim na neki klok od 5.0 Ghz 24/7 i koliko me secanje sluzi vidjao sam na xtremesystems-u da
su ljudi postizali te vrednosti.
E sad jos ako zabodes dobar primerak CPU-a.Milina:eyebrows:
 
Vise komada otislo u vecna lovista,posle napona od 1.68V-1.72V.

jesi li siguran da je napon, da ga mozda nisu premrzli? :)

ja kontam da je neki siguran max 1.52v abrem po onom infu koji se spominje, i da za one koji koriste eist, c1e, c3, c6 nema bojazni jer ce CPU idlovati na 1.6Ghz i na ~1v
inace moj je prosao prime/linx 12h na 1.5v za 5Ghz i 1.4v za 4.8, OC-jem ga samo po potrebi ali mi za neki duzi klok vise logike ima 1.4v i 4.8Ghz, dok za one primerke koji idu 5Ghz na <1.4v vec druga prica
 
Da, da ...45-50c pri 5GHz ako sonda greskom meri idle karte :d

Pusti te price, to se odnosi i na to da mu voltazu drzis u nekim granicama normale. Sta mislis da ovi sto su ubili CPU na 1.68V-1.72V su ga hladili vazduhom pa je presao tih nepozeljnih 80c :D ? Ma daj ..

Budite malo realni i kontajte i sami sta bi bila neka OK voltaza za 24/7 i za vazdusno ili vodeno hladjenje. Moze to da se drzi i na 1.5v, ali pitanje je da li ga to kroz nesto vremena nece degradirati ..
 
Je si video rez sa H50 poliranim koji sam stavio na ovekloking plus sto jos nisam uspeo da potram stabilno 2133 ni na muskini ni na geilu biosi su jos uvek mnogo sirovi
 
Poslednja izmena:
i da za one koji koriste eist, c1e, c3, c6 nema bojazni jer ce CPU idlovati na 1.6Ghz i na ~1v

Ima raznih prica u vezi toga, a jedna od njih je i da nagli skok napona i frekvencije moze biti opasan sok po CPU.

inace moj je prosao prime/linx 12h na 1.5v za 5Ghz i 1.4v za 4.8, OC-jem ga samo po potrebi ali mi za neki duzi klok vise logike ima 1.4v i 4.8Ghz, dok za one primerke koji idu 5Ghz na <1.4v vec druga prica

Ja mislim da su to sulude voltaze za 24/7 kod 32nm ...
 
Poslednja izmena:
Da, da ...45-50c pri 5GHz ako sonda greskom meri idle karte :d

na velikoj voltazi nema sanse vazduh propisno da ga ohladi, prenos toplote je ocajno slab sa tela procesora na hladnjak...... inace voda ga na ~5Ghz drzi na ~60-65C pod linxom AVX i to ozbiljna voda
naravno ovo govorim pre svega za linx sa AVX podrskom jer on ubedljivo najveci TDP pravi

Sto se tice eista ja mislim da su sve to prazne i ne proverene price...... cak sta vise vidim da je na asus ploci najveca paznja bas data eistu i svim merama kontrole napona... cak je i dodat offset za automatcku voltazu i po meni je to sigurniji OC koji vise stedi CPU jer se sad moze lepo izkonfigurisati tako da tacno znas do kog napona auto voltaza preko offseta ide
 
Poslednja izmena:
jesi li siguran da je napon, da ga mozda nisu premrzli? :)

ja kontam da je neki siguran max 1.52v abrem po onom infu koji se spominje, i da za one koji koriste eist, c1e, c3, c6 nema bojazni jer ce CPU idlovati na 1.6Ghz i na ~1v
inace moj je prosao prime/linx 12h na 1.5v za 5Ghz i 1.4v za 4.8, OC-jem ga samo po potrebi ali mi za neki duzi klok vise logike ima 1.4v i 4.8Ghz, dok za one primerke koji idu 5Ghz na <1.4v vec druga prica

Led mu slabo pomaze.Ovo su probali na vazduhu.Znaci sve preko 1.68V je veliki rizik.Kao sto je rekao Perica do 1.6V samo za testove i sto krace na tom naponu.
 
Da, da ...45-50c pri 5GHz ako sonda greskom meri idle karte :d

Pusti te price, to se odnosi i na to da mu voltazu drzis u nekim granicama normale. Sta mislis da ovi sto su ubili CPU na 1.68V-1.72V su ga hladili vazduhom pa je presao tih nepozeljnih 80c :D ? Ma daj ..

Budite malo realni i kontajte i sami sta bi bila neka OK voltaza za 24/7 i za vazdusno ili vodeno hladjenje. Moze to da se drzi i na 1.5v, ali pitanje je da li ga to kroz nesto vremena nece degradirati ..

Ocigledno nisi vozio neki ozbiljan vodeni sistem!A ja nisam pricao o ekstremnim voltazama nego upravo u rasponu do 1.42v !Mislis da to nije moguce ostvariti?!
Da napomenem ono sto je bitno takodje je ambientalna temperatura!
Kakva te karta spopala?
 
Poslednja izmena:
za sada jedino siguran 24/7 5Ghz OC na <1.5V je za
L041C124 i5 2500k 1.35v
L040B208 i7 1.42v

svi ostali zahtevaju ~1.5v a neki verovatno i vise
 
Da li uopste grejes sobu u kojoj je komp?

:D:D:D
Ove godine da.Prethodne 2 ne.Oko 10c se vrtela ambijentalna temperatura.Sad je mozda malo veca.Oko 15c.Inace ja funkcionisem na 10c sasvim opusteno.Ne podnosim vrucinu!
Znaci nek mi je load i 60c to je vrh.Ja sam zadovoljan ali mislim da ce biti manje jer su komponente vrhunske.
 
Tako je to na pocetku, kasnije ce se pojaviti i oni koje ce manje zahtevati. Mada opet mislim da je 5GHz jako velika ambicija ako naravno uzimamo u obzir da to bude u nekom normalnom rasponu voltaze.

Ocigledno nisi vozio neki ozbiljan vodeni sistem!A ja nisam pricao o ekstremnim voltazama nego upravo u rasponu do 1.42v !Mislis da to nije moguce ostvariti?!
Da napomenem ono sto je bitno takodje je ambientalna temperatura!
Kakva te karta spopala?

Nisam, vozim Mercedesa :D

Moguce je ostvariti ako uzmes taj CPU pre kraja zime i otvoris prozor ..

Ove godine da.Prethodne 2 ne.Oko 10c se vrtela ambijentalna temperatura.Sad je mozda malo veca.Oko 15c.Inace ja funkcionisem na 10c sasvim opusteno.Ne podnosim vrucinu!
Znaci nek mi je load i 60c to je vrh.Ja sam zadovoljan ali mislim da ce biti manje jer su komponente vrhunske.

A pa ti onda uopste nisi kompetentan za 24/7 poredjenja ...
 
Poslednja izmena:
Ove godine da.Prethodne 2 ne.Oko 10c se vrtela ambijentalna temperatura.Sad je mozda malo veca.Oko 15c.Inace ja funkcionisem na 10c sasvim opusteno.Ne podnosim vrucinu!
Znaci nek mi je load i 60c to je vrh.Ja sam zadovoljan ali mislim da ce biti manje jer su komponente vrhunske.

Vec si uzeo nesto? Sto se ne hvalis? Koju plocu si uzeo?
 
Tako je to na pocetku, kasnije ce se pojaviti i oni koje ce manje zahtevati. Mada opet mislim da je 5GHz jako velika ambicija ako naravno uzimamo u obzir da to bude u nekom normalnom rasponu voltaze.



Vozim Mercedesa :D

Moguce je ostvariti ako uzmes taj CPU pre kraja zime i otvoris prozor ..

Vidi ja ga sigurno necu siliti na nekim suludim naponima jer ipak toliki rizik ne zelim da pravim da bi CPU crkao!
Ono sto dobijem kao stabilnu vrednost recimo do tih 1.42v ja sam zadovoljan.
 
Vec si uzeo nesto? Sto se ne hvalis? Koju plocu si uzeo?

Nisam jos nista.Znao bi iz prve ruke ;) U fazi sam prikupljanja resursa jer imam silne obaveze na sve strane.Moram da podmirim i ostalu tehnologiju vezano za moj posao :p
Plan:
Asus Maximus IV Extreme,2600K,G.SKill 2000 Mhz..
Skromno ;)
 
mislim da je 5GHz jako velika ambicija ako naravno uzimamo u obzir da to bude u nekom normalnom rasponu voltaze.

Isto tako mislim da je 5GHz veoma teska misija.Ima mnogo primera sa linX i prime95 na 5 GHz gde su stabilni,ali neka ga poteraju u nekom 3D okruzenju i verujem da ce se vrlo brzo razocarati.Posle 2-3 sata nekog dobrog multiplayera to ide dole i plavusa se osmehne.:-devil-:;)

@PCBeast

Bas skroman setup.:p;)
 
Poslednja izmena:
@nikolas61
Samo takve misije i volim.;)Malo da me sreca posluzi sa primerkom i uz dobru plocu mozda i dosegnem 5 Ghz.
Naravno to je zelja.E sad za skill ne znam,posto verujem da za Sandy i nije neka mustra namestiti klok koliko sam do sad mogao da primetim ;)
I ovi i5 (LGA 1156) se za cas OC-uju na max 24/7 .
 
Nazad
Vrh Dno