Šta je novo?

i5 2500k & Corsair H100i

Zasto je to da ako npr podesim u biosu cpu vcore 1.34V a u cpu z pise 1.36-1.38?

Ako se dobro secam, ili je offset u pitanju ili ti je LLC nivo previsok pa pri opterecenju preskace zadatu vrednost... Odavno nisam OC Sandy tako da sam mozda i zaboravio kako sta ide.
 
Moze biti i llc. Ne znam kako ide u koracima na toj MB, ali ako je na max(extreme), probaj da smanjis na standard (ili kako vec). Ako pucaju testovi tada, cpu trazi vise struje, i ostavi LLC na nizem koraku, a dodaj voltazu.
 
Na p67 mislim da je to nemoguce ili ne znam koja je opcija...
 
Bilo je moguce na X58 biosu, sumnjam da nije na p67, pogotovo kad je u pitanju MB bogata BIOS opcijama kao ta
 
Da ali offset je offset i na jupiteru...mozda jos nisam pronasao...
 
Mora biti u delu biosa zaduzenom za voltazu. Mada sam mislio na llc, load line calibration. Mozda ima drugo ime
 
Load Line Callibration ima, nego sigurno sam nesto dobro razj***o u biosu jer kada sam sa 4.8Ghz podigao takt na 4.9Ghz imao sam 28gflopsa :D Tako da sam vratio na 4.8Ghz i u biosu napravio sam OC profil, ja nemam vremena da se pozabavim vise sa klokovanjem to ostavljam novom vlasniku...samo mi je zao da nisam probao oc ovih exceleram modula...
 
Verovatno je trotlovao cpu u linxu zbog nedovoljne voltaze.
 
Posle 10 sati Prime nestane mi struja(sto i nije neka novost kod ovih mojih alkoholicara iz distribucije)i ja opet pokrenem test.
Medjutim test puca posle 48min.Ne verujuci sta se desava udjim u BIOS i pogledam da li su setovanja sva ista,sve pregledam i sve je isto,pokrenem test pukne posle 2h11min.
Delevic je pomenuo u temi i7 5820 da se desava zbog BIOS-a,sto je sasvim moguce jer sva setovanja su ista a izgleda da puca de mu se cefne.Malo sam izmenio setovanja sada i videcemo dokle ce,vrti vec sat vremena.
 
Evo mene opet:),promenjeni ventovi i pasta,mesto fantexovih stavljeni TY-143x3kom.i MX-4 pasta i evo rezultata

http://prntscr.com/7iavys,

Za ventove i pastu zasluzan Erik011(hvala tebra),videcemo kakve ce temperature biti kada stavim CLP koja mi danas stize.

Ima tu jos da se zateze ponesto ali tamo zumus kada zahladni bicu oko 73-4C koliko mi trebalo sa fantexovim ventovima i AS pastom koja je vec izgubila svojstvo
 
Poslednja izmena:
Koliko mi trebalo sa fantexovim ventovima i AS pastom koja je vec izgubila svojstvo ali na 5.1ghz,zaboravio sam da napomenem...
 
Nema na cemu :) Apsolutno bolestan primerak procesora, 5.2ghz na vazduhu i to po ovom vremenu ccc...
 
Zamenjena MX-4,stavljena CLP ostalo sve isto

http://prntscr.com/7if2c2

Kao sto se vidi razlika je 7C,temperatura u kucistu je u oba slucaja bila 25-26C

Jeste jedinstven primerak samo jos ja nisam reko dosta :p,dok ovo pisem prime ga i dalje znoji :)
 
Poslednja izmena:
Evo i gotovog prime ja mislim da je dosta przenja :)

http://prntscr.com/7it72f

Znaci drugo kuciste bolji ventovi i CLP pasta digli su za 100mhz a temperature skoro pa iste stim sto je sada kraj juna a na 5.1ghz je bio ledeni mart :)

Jos ce te temperature da idu dole kad zahladni,ja se nadam da nece da predju 70C i onda zimus mozda da pokusam i veci rezultat :D
 
Sandy je za oc bio najbolji. Jos kad imas dobar primerak skoro pa da nema granica :) Stavi mu vodu i teraj to na 5.3
 
Ja mislim to da uradim sa ovim hladjenjem,a siguran sam da cu biti blizu kad tamo zahladni,inace ne daje mi se 500+ e za custom loop,bar jos ne.
 
Jel je stabilan i u LinX? Bas me zanimaju temperature.
 
Ipak je to previse za ovu hercazu,nisam ni probao ali znam da bi temperature po ovom vremenu otisle u bestraga :)
Probam zimus kad zahladni ako ga ne prodam do tada.
 
Poslednja izmena:
5.3ghz prime95 na vazduhu, nije posebno?
 
Ja mislim to da uradim sa ovim hladjenjem,a siguran sam da cu biti blizu kad tamo zahladni,inace ne daje mi se 500+ e za custom loop,bar jos ne.

Sad mozes da sklopis petlju i za manje para recimo do 200 evra. Vrhunski ti je primerak. Ja sam imao 3930k koji je na 5ghz radio na 1.44v koliko se secam. A testove sam vrteo na 5.5mhz i tu sam udario u zid :) Naravno , sve to na vodi. Vidi na koliko mhz mozes da udjes u win.
 
bombas@
Nema nista posebno;)
Erik011@
Vidis da nije posebno,nekima:D
Delevic@
Koliko ce taj custom biti bolji od ovoga sto trenutno imam,jer me ovo izaslo 100e,kod mene je zid na 5.384,:( za ovakav primerak,probao sam sve ali tu mu je kraj,zato sam i reko da ne bih sada drugo hladjenje jer djaba mi kad ne moze preko toga.
 
Poslednja izmena:
isto tako pokaze da li ti cpu trotluje ili ne na tom taktu...dzaba ako vrti prajm, ali vrti sporo one testove, a ti to ne mozesh da vidish....
najbolje je da prodje oba testa nekih ~2h npr sa shto vishe memorije....
 
^
Znam to ali u junu mesecu ne zelim da vrtim linx na 5.3ghz,sto je mnogo mnogo je:),probam 5.2ghz jedno 10-tak krugova,a memoriju imam trenutno 4gb(2x2)zato i nema vise GFlopsa.
Na 5.2vec sam postovao,vrtelo Prime 23ha ja mislim da je dovoljno.
 
Evo linx-a
http://prntscr.com/7jjevf

Evo i voltaze
http://prntscr.com/7jjf6l

Za sada dosta 50 kruga,ostalih 100 ostavljam za drugog vlasnika ili za zimu kad ce temperature biti oko78-80C.Moze jos koji GFlops ali necu vise da ga mucim po ovom vremenu.

Eto i tog linx-a koga svi prozivaju da ne bude da nisam hteo da odradim:).

Rezime:Zamenjeni fantexovi ventovi sa ty-143x3,zamenjeno kuciste TT aser V sa CM HAF 932 Adwanced,i umesto as i mx-4 stavljena CLP i rezultati su odlicni:)
 
Nazad
Vrh Dno