Šta je novo?

[HUAWEI U8110] custom romovi, instalacija, podesavanja, iskustva, sve na jednom mestu

A ostali uredjaji koje ukljucujes na USB rade normalno? (skener,flash memorije...)
Ukoliko je neki hardverski problem nastao sa USB konektorima na kompu,dzabe ti reinstalacija sistema...Najbolje za pocetak da ga povezes sa drugim kompom (kod drugara) pa da vidis kako ce se ponasati. Cak i isprobaj sa nekim drugim kablom da ga povezes,ne treba iskljuciti mogucnost da ti je otisao i kabl (sto bi mozda bilo i najbezbolnije)...jer ti preko WiFi funkcionise normalno prenos podataka kako i sam kazes.
 
Poslednja izmena:
E,a mozda samo da pogledas kada ubodes telefon u komp da nisi slucajno stiklirao opciju Disable USB Mass Storage u telefonu?! U Settings>General Info and Option
Stvarno da li bi nesto trece moglo biti,nemam ideju...
 
Ostali uredjaji svi rade normalno. Disable Mass Storage mi je zaledjeno tako da i da sam hteo nisam mogao da ga stikliram. Probao kod ortaka na XP i opet nece, promenio nekoliko portova. Cak nemam ni upozorenje da mi je ukljucen USB Debugging mode u notification baru kada ga ukljucim, a ranije je bio. Stvarno ne razumem, sigurno je nesto do fona, ako ne nadjem resenje uskoro bice :crash: . Sto je najgore cackao po netu i gomila ljudi ima isti problem, ali nikako da neko izbaci resenje.
 
Ostali uredjaji svi rade normalno. Disable Mass Storage mi je zaledjeno tako da i da sam hteo nisam mogao da ga stikliram. Probao kod ortaka na XP i opet nece, promenio nekoliko portova. Cak nemam ni upozorenje da mi je ukljucen USB Debugging mode u notification baru kada ga ukljucim, a ranije je bio. Stvarno ne razumem, sigurno je nesto do fona, ako ne nadjem resenje uskoro bice :crash: . Sto je najgore cackao po netu i gomila ljudi ima isti problem, ali nikako da neko izbaci resenje.
Jesi probao mozda sa drugim USB kablom?
 
Jedino to jos nisam probao, planiram sutra. Mada, sa ovim kablom je sljakalo sve normalno ranije tako da bi mi bilo cudno da je do njega, ali probacu svakako.
 
U tome i jeste problem, ne odledi se kada ustekam kabl u komp. Kao da uopste nemam usb na fonu. Na kraju ce izgleda biti reklamacija.
 
1) Da li postoji mogucnost da se namesti saltanje izmedju homeskrinova preko d pada kao sto je to moglo na original firmweru?
Izvalio sam za Launcher Pro da se namesti to doduse za za Home Button: Preferances/Behavior settings/Home key to deafult screen
 
Poslednja izmena:
Dada, to sam izvalio davno, samo stavio sam ipak adw launcer ex, daleko je brzi. Ali i dalje ne znam kako da namestim saltanje preko d pada.
 
Dada, to sam izvalio davno, samo stavio sam ipak adw launcer ex, daleko je brzi. Ali i dalje ne znam kako da namestim saltanje preko d pada.
A i ja sam drzao adw launcher,medjutim ne mogu nikako da namestim da mi u Dock-u bude 5 ikonica,jer u UI Settings jednostavno nemam opciju Main dock style u kojoj bi to trebalo da se podesava...
 
Kako bre nema, ja namestio 5 komada.
 
Ne znam,jednostavno nema te opcije u UI Settings...ADW Version 1.2.0 Standalone Donut.Verzija koja je i aktuelna na marketu.
 
Hvala,reseno! Ocigledno nisam koristio aplikaciju sa pravog marketa :wall:
 
Nema na cemu, vazno je da si uspeo! :)
 
Moram da vam preporucim aplikaciju Best Apps, juce sam je skinuo sa marketa i bas mi se svidela.Sve aplikacije i igrice su podeljene na razne kategorije, tipa "Must have","Top Apps" itd.

Sent from my Huawei U8110 using Tapatalk
 
Kako podesiti alarm za rodjendan? U kontaktima ne daje tu opciju u delu
gde se upisuje rodjendan.
 
Mislim da svi podsetnici idu preko kalendara. ja npr, koristim ATAKEphONE za kontakte i kad idem da doda podsetnik za rodjendan otvori mi kalendar i onda u njemu namestim.
 
Evo tutorijal za pravilno bekapovanje i vracanje stock(fabrickog) ROM-a na telefon:
Prvo da naglasim da za telefon Huawei u8110 postoje dva recovery sistema, AmonRA recovery i ClockWorkMOD
AmonRA sam naveo u tutorijalu i sa njim se sve odradjuje,(prave se particije na kartici, instalira se custom ROM..), ali prilikom bekapovanja fabrickog ROM-a dolazi do problema.On ceo proces bekapovanja zavrsi konkretno, napravi folder sa podacima i sve lepo sacuva, ali kada pokusamo da vratimo preko nandroida i opcije restore izlazi poruka "error run nandroid-mobile.sh restore via adb".Zato za bekapovanje treba koristiti ClockworkMod Recovery.Ali kod ClockworkMod-a postoji drugi problem, pomocu njega se ne mogu napraviti swap i ext3 particije kao sa AmonRA Recovery-em, jel ClockworkMod jednostavno nema tu opciju.Znaci da bi mogli da bekapujete fabricki ROM ipak vam je potreban ClockworkMod recovery.

Znaci pre instaliranja custom ROM-a trebalo bi da uradite backup fabrickog(stock) i to na sledeci nacin:
1.Uraditi root pomocu aplikacije z4root(skinuti aplikaciju na kompjuter, zatim je prebaciti na telefon i instalirati je kao i svaku drugu aplikaciju), zatim pokrenuti aplikaciju i kliknuti na permanent root.Kada aplikacija obradi svoje telefon bi trebalo da bude root-ovan.
2.Skinuti zatim ClockworkMod recovery, raspavkovati skinuti fajl na desktop(ili na bilo koju drugu lokaciju na hard disku).
3.Prikljuci telefon na racunar (naravno preko USB kabla) i ukljuci USB Debugging mode. To se moze uraditi klikom na Menu/Settings/Applications/Development i stikliranjem USB Debigging opcije.
4.Nakon toga ugasi telefon (da ne bude zabune on je i dalje naravno povezan putem USB-a na racunar.
5.Sada drzi crvenu slusalicu i dugme za smanjivanje (Volume -) i dok ih drzis upali telefon, pojavice se logo huawei, i racunar bi trebalo da instalira drajver.
7.Sada odes u prethodno raspakovani direktorijum (1.8.1.4-pulsemini-clockworkrecovery_by_DJOLESOFT) i pokrenes fajl install-recovery-windows.bat. Pojavice se Command Prompt i odradice posao.
7.Nakon ovoga uradi reboot telefona tako sto ces pokrenuti reboot.bat iz 1.8.1.4-pulsemini-clockworkrecovery_by_DJOLESOFT foldera. Ako slucajno nece mozes da izvadis bateriju i kad je vratis normalno ukljucis telefon.
8.Sada treba da udjes u recovery mod, a to ces uraditi tako sto ces prvo da iskljucis telefon, zatim pritisni Volume + (dugme za pojacavanje zvuka) i zelenu slusalicu i dok drzis ova dva dugmeta upali telefon.Nakon sto se telefon upali i pojavi se huawei logo i dalje nastavi da drzis volume + i zelenu slusalicu jos pet-sest sekundi.Sada bi trebalo da je telefon usao u recovery mod.
9.Kada je telefon usao u recovery mod idi na opciju nandroid,pritisni dugme u obliku kruga ispod ekrana (D-Pad) da bi potvrdio,zatim idi na Backup i telefon ce poceti da pravi backup.
10.Sacekaj da se backup zavrsi(trajace nekoliko minuta) i kad se zavrsi izacice poruka koja glasi "Backup complete!"
11.Zatim idi na reboot system now i sacekaj da se telefon upali.
12.Kada se telefon upali udji u memorijsku karticu telefona i videces da se pojavio jedan novi folder pod nazivom "clockworkmod".Unutar tog foldera nalazi se folder backup a unutar foldera backup nalaze se svi bekapovani podaci sa telefona.Folder "clockworkmod" prekopiraj na racunar.
Proces bekapovanja fabrickog roma sada je zavrsen.

Ako je bekap uradjen preko AmonRA recovery-a, i ako sad ne moze da se odradi restore, uradite sledece:
Posto imate vec instaliran AmonRA recovery, moracete da preko njega instalirate ClockWorkMOD,to cete uraditi na sledeci nacin
-Skinite ClockWorkMOD recovery http://www.mediafire.com/?ncvs6gse6tuy7dm
-Otpakujte skinuti fajl, na primer na desktop
-Povezite telefon sa racunarom preko USB kabla, i ugasite telefon
-Drzite Volume - dugme(dugme za smanjivanje zvuka) i crvenu slusalicu i dok drzite ova dva dugmeta upalite telefon, pojavice se logo huawei, i racunar bi trebalo da instalira drajver.
-Sada idite u prethodno raspakovani direktorijum (1.8.1.4-pulsemini-clockworkrecovery_by_DJOLESOFT) i pokrenite fajl install-recovery-windows.bat. Pojavice se Command Prompt i odradice posao.
-Nakon ovoga uradi reboot telefona tako sto ces pokrenuti reboot.bat iz 1.8.1.4-pulsemini-clockworkrecovery_by_DJOLESOFT foldera. Ako slucajno nece mozes da izvadis bateriju i kad je vratis normalno ukljuci telefon.
Sada je instaliran ClockWorkMOD recovery
Zatim skini ovaj fajl http://www.sendspace.com/file/r1lm94
Kada se skine otpakujte ga, na primer na desktop
Sada udjite na memorijsku karticu preko kompjutera, i napravite na memorijskoj novi folder pod nazivom clockworkmod(napomena, folder clockworkmod mora biti direktno u rootu kartice, znaci ne sme biti unutar nekog foldera vec direktno na kartici)
Zatim u taj napravljeni folder clockworkmod prekopiraj predhodno otpakovani folder backup
Kada se zavrsi kopiranje, ponovo iskljucite telefon, i drzite Volume + i zelenu slusalicu dok ga budete palili da bi telefon usao u recovery mod
Kada telefon udje u ClockWork recovery mod idite na nandroid, pa na restore i onda ce da vas pita "Chose an image to restore", i ponudice vam restore pod nazivom 2011-01-04.22.04.58
Potvrdite pritiskom na D-Pad dugme i sacekajte da se proces zavrsi(trajace nekoliko minuta)
Kada sve bude gotovo trebalo bi da vam izadje poruka Restore complete!
Sada idite na reboot system now i to bi bilo to
Kada se telefon upali trebalo bi da imate original(stock) Huawei ROM

Jos jedna napomena, ovaj stock ROM je root-ovan pomocu aplikacije z4root, ako ne zelite root udjite u aplikaciju z4root i idite na UN-Root

Odradio sam sve ali na kraju mi ispise:

Checking MD5 sums...
MD5 mismatch!

Sta da radim sada??:S:
 
Odradio sam sve ali na kraju mi ispise:

Checking MD5 sums...
MD5 mismatch!

Sta da radim sada??:S:
Hmm, cudno, probaj ponovo da skines fajl backup, mozda je doslo do neke greske prilikom otpakivanja fajla.


Sent from my Huawei U8110 using Tapatalk
 
Odradio sam sve ali na kraju mi ispise:

Checking MD5 sums...
MD5 mismatch!

Sta da radim sada??:S:

Pozdrav svima.
MD5 mismatch - je obicno "obavestenje" da je neki fajl ili arhiva ostecen/a. Moze se desiti i ako si promenio, slucajno ili namerno, naziv nekog fajla/arhive.
Probaj Djoletov savet, pa ako i dalje prijavljuje "mismatch" javi se. :)
 
Ukoliko vam se pojavljuje Force Close za razne aplikacije stvar se resava na sledeci nacin:
Skinite sa marketa i instalirajte ROM Manager (ClockWorkMOD) i u aplikaciji pokrenite Fix Permissions i sacekajte da odradi postupak,pa po zavrsetku restartujte telefon.
Ako i to ne pomogne,udjite u Recovery Mode idite na Wipe i pokrenite Wipe Dalvik Cache sacekate da se postupak odradi i restartujete telefon.
 
Odustao sam da se vratim na stock rom, opet sam instalirao Clockworkmod, ubacio na formatiranu karticu stock mod iz predhodnih postova i opet mi izbacuje
Checking MD5 sums...
MD5 mismatch!
Resetovao sam Froyo i sada mi radi bez problema.
Jedini problem koji sad imam je taj sto ne mogu da particionisem sd karticu! Prvi put sam napravio dve FAT32 particije preko Paragon Partions Manager 11 i imao sam opciju da uradim Move/resize partition ali sada kada uradim desni klik na sd karticu jednostavno nemam te opcije?!
 
Evo jos jednog koji se prvi put susrece sa android platformom...zahvaljujem na dobrim tutorijalima mada je koriscenje 2 verzije pravljenja backup malo zbunjujuce...nije bitno,ja sam uspeo nekako da stavim taj 5.1 ali nesto mi tu nije jano...

Telefon je za dete pa ga ne koristim puno ali mi se pozalila da nema svih slika...istina,na memorijskoj neke su tu a neke ne moze da otvori i mislim da je te slike smestio u /lost$found...TAKODJE,mislim da je @cvetko napisao,pojavljuje mi se da nema SD card i da ce slike ici u internu memoriju...muzika je na SD card i radi...o cemu se radi ovde i sta mi je ciniti?

Jos jedno pitanje imam,svakako mi je mala SD card pa cu kupiti 4GB i koja je onda procedura,da li samo stavim memorijsku ili sve ponovo zbog particija itd...nije mi jasno,jer ova fabricka od 1GB je posle particionisanja po vasem uputstvu postala 512mb pa ne znam sta ce se desiti kad stavim 4GB,gde da promenim da ne dobijem opet 512mb...hvala
 
Pa kad ubacis novu karticu, ako hoces da ti sve aplikacije budu na memorijskoj moraces ponovo da pravis particije.Kad napravis particije, swap patricija bude 32mb, ext2 bude 512mb(na ovu particiju idu svi programi koje instaliras) a particija koja ce se koristiti kao memorija za slike muziku i sve drugo(koja ce u sustini biti "memorijska" koju ti vidis) bice ti ostatak kartice, znaci 1GB-512mb-32mb, znaci kad se sve oduzme ona ce ti biti oko 450 MB.A na kartici od 4GB bice 4GB-512mb-32mb i to je oko 3.5GB.
 
Ako ti prijavljuje da nevidi memorijsku karticu,najbolje bi bilo da je zameniš sa većom jer više njih ovde na forumu su imali problema sa tim karticama koje idu uz telefon.
Najbolje da kupiš veći i po mogućnosti brzu karticu.Naj važnije je garancija i cena.
Ja koristim onu najjeftiniju od 4gb transcend class 2.Za sada sam zadovoljan(670din kupljena 11.03)
 
Stavio sam FZF 5.2 rom i zadovoljan sam brzinom, lepo radi. Međutim, imam jedan problem, Youtube aplikacija je koliko se sećam radila nakon ubacivanja novog rom-a, ali sada više ne radi. Izbacuje mi grešku pri pokretanju "the application youtube has stopped unexpectedly. please try again". Jel može ta aplikacija nekako da se obriše i ponovo instalira?

A što se memorijske kartice tiče, mislim da je falična čitava serija. Kupite novu, ne vredi se mučiti sa ovom koja je došla uz telefon jer s**e za medalju.
 
Samo preinstaliraj youtube i sigurno ce sljakati.
 
Uninstal pa tek onda instal

Sent from my HTC Magic/Dream using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno