Šta je novo?

Huawei P9 Lite (tutorijali u prvom postu)

Meni iz nekog razloga ne radi nijedna kombinacija tastera. Ikonica mi ne odgovara u nekim slučajevima

Послато са ME173X уз помоћ Тапатока
 
Samo proba, da vidim kako se moze izvuci maksimalan SOT uz maksumalno koriscenje. Inace, u pravu si, slazem se, nije zato kupljen fon da se becim I patim.
 
Teoretski mozda I moze I na Nougatu baterija da drzi dosta dugo. Sada sam iskljucio autoosvetljenje, tj. rucno sam osvetljenje stavio na minimumu, a i ovako je oblacno ;). Kompletna pozadina ekrena mi je crna, CM browser postavljen na nocni rezim, zatamljen, iskljucio vecinu google app sem gmaila. Javicu utiske, ako u medjuvremenu ne oslepim ;)

Ovo sa crnom pozadinom i tamnom CMB temom ti ne znači apsolutno ništa. Nije ti ovo AMOLED. :D

Sent from my HUAWEI P9 lite using Tapatalk
 
Svima stize N, a meni tek sad B180 :D
 
Pozdrav svima!
Novi sam ovdje i imam fon sa oznakom
VNS-L31440B132
Pitanje je da li će biti moguće nadograditi na Nougat?
Hvala
 
Poslednja izmena:
SOT u MM, 8 sata i 44 min. Ukupno baterija je trajala 1 dan i 23 sata, i ostalo je jos 14%.

Evo vam i slike. Jeste moguce, djordjesl.
Jeste, samo sto sluzi kao tablet, a ne kao telefon.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Eto, covek ti ostavi njegove SS, ali ti i dalje nisi zadovoljan necim. Po tebi bi bilo ok da izvuce 3h sot za 10h upaljenosti, verujem da bi bio zadovoljan.

Послато са HUAWEI VNS-L31 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Meni je sinoć stigao update. Telefon mi je iz vipa a na mts mrezi sam. Za sad radi super, ima više slobodne ram memorije, a baterija mi deluje isto.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Jeste, samo sto sluzi kao tablet, a ne kao telefon.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Mozes biti malo precizniji? Zasto mislis da sluzi kao tablet. Prvo nisi verovao bateriji, sad 'sluzi kao tablet'. O cemu je rec? Ja ne bi bio ljubomoran da tvoj Redmi izvuce i 15 sata SOT.

Edit: Da napomenem da u tih 47 sata, igrao sam poker, imao nekoliko razgovora, brovsao i posto mi je telefon bio nov, cackao ga dosta. Takodje mi je Wi-Fi ukljucen 24/7.
 
Poslednja izmena:
Ma taman posla, nije sve u sotu ali ovo su nerealni rezultati. Na dva dana uz normalno koriscenje p9l moze max nekih 6 sati. Ovo sto vi radite je sve samo ne koriscenje pametnog telefona.
Wifi non stop, osvetljenja bez verovatno, citanje vesti, surf po forumima i to je to.
Mislim bez ljutnje ali ovi rezultati uopste nisu merodavni.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Ma taman posla, nije sve u sotu ali ovo su nerealni rezultati. Na dva dana uz normalno koriscenje p9l moze max nekih 6 sati. Ovo sto vi radite je sve samo ne koriscenje pametnog telefona.
Wifi non stop, osvetljenja bez verovatno, citanje vesti, surf po forumima i to je to.
Mislim bez ljutnje ali ovi rezultati uopste nisu merodavni.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Brt, meni je na MM baterija izvlačila do 8h SOT na nekih 20h korišćenja, a baš sam stoka. Pisao sam već par puta šta koristim sve od društvenih mreža i sve te app, uključujući i famoznu Facebook app, su mi protected zbog sync i notifikacija.
Sad na Nougatu nema šanse da mi izvuče toliko.

Sent from my HUAWEI P9 lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma taman posla, nije sve u sotu ali ovo su nerealni rezultati. Na dva dana uz normalno koriscenje p9l moze max nekih 6 sati. Ovo sto vi radite je sve samo ne koriscenje pametnog telefona.
Wifi non stop, osvetljenja bez verovatno, citanje vesti, surf po forumima i to je to.
Mislim bez ljutnje ali ovi rezultati uopste nisu merodavni.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Ok :)

Послато са HUAWEI VNS-L31 уз помоћ Тапатока
 
Brt, meni je na MM baterija izvlačila do 8h SOT na nekih 20h korišćenja, a baš sam stoka. Pisao sam već par puta šta koristim sve od društvenih mreža i sve te app, uključujući i famoznu Facebook app, su mi protected zbog sync i notifikacija.
Sad na Nougatu nema šanse da mi izvuče toliko.

Sent from my HUAWEI P9 lite using Tapatalk
Ma pusti coveka. ne mozes mu dokazati. A ceo sve zna da Huawei P9 serije imaju veoma ok bateriju. Nek bude po njegovo.
 
Utrosak baterije enormno zavisi od osvetljenja. Prvi rezultat nakon stavljanja osvetljenja na minimumu je evo 2,3h SOT a a baterija na 90 %, sve od periferije ukljuceno, wifi, prenos podataka, neke google aplikacije pogasene, normalan surf, malo telefoniranjap. Ovim tempom ce izgurari 18h SOTa I ostace 10% baterije. Tako da, zakljucak je da ovi rezultati zavise direkrno od osvetljenosti ekrana. Meni iskreno ne odgovara potpuno iskljuceno osvetljenje, a primetio sam da dosta vuce bateriju I kada je na autimatskom rezimu. Meni odgovara kada je na nekih 30% osvetljenje.
Sve u svemu ja sam zavrsio testiranje, rezultati su subjektivni I ne treba ulaziti dalje u polemiku niti kaciti screen-ove. Ko kako voli neka izvoli. Telefon je vise nego dobar po pitanju baterije kako god gledali na to.
 
Na dva dana uz normalno koriscenje p9l moze max nekih 6 sati.

Normalno koriscenje u globalu ne postoji.
Normalno koriscenje je za svakog razlicito i merodavna su samo merenja istog coveka za dva telefona, pod uslovom da ih isto koristi.
 
Mislim da sam lepo naveo i nemam razlog da lazem. Ako neko ne veruje, i nemora. Mani je osvetljenje na auto, a i pored toga sto je na auto ja ga jos malo osvetlim. Sta sam radio u tih dva dana, epa ovako. Surfao sam, igrao Zynga Poker, skidao i isprobavao aplikacija, Wi-Fi mi je uvek ukljucen, Messenger takodje i podesen da se refreshuje u pozadinu i jos neke sitne aplikacije koje sam isprobavao, naravno sa nekoliko ne predugih razgovora.

Ovo nisam radio sa nameru da bi uzeo SS, vec na Facebook video sam temu u koju su momci merili kome je duzi SOT, pa reko da proverim i ja. Kad sam proverio, bilo je nesto vise od dan koriscenja, za na kraju da bude rezultat onakav kakav jeste. I da napomenem da mi je ostalo 14% od baterije!

Da li je ovo normalno koriscenje, nenormalno, tablet koriscenje ili ekstra, ne znam i necu ulaziti u tome. Ali potpuno razumem ljude ciji telefon ne moze izdrzati ni 3 sata SOT. Imalo je i takvih na FBu. Samo sto niko nije kukao ili bio ljubomoran, vec svi su bili prijateljski raspolozeni i radovali se zbog dobre baterije. Ne znam, zasto neko bi mislio da lazemo ili da smo manipulirali. Pa ako mislis da sam manipulirao, ajde ostavi tvoj telefon ukljucen, sa osvetlenje na nulu i ne diraj nista, pa da vidimo rezultat.
 
Poslednja izmena:
Normalno koriscenje u globalu ne postoji.
Normalno koriscenje je za svakog razlicito i merodavna su samo merenja istog coveka za dva telefona, pod uslovom da ih isto koristi.
Postoji. Imas na svakom krstenom testu. Dakle pozivi, wifi/4g,3g, drustvene mreze, vajber, wa, mail, vesti, forumi, kamera itd.
Jednostavno moje misljenje je da taj rezultat nije merodavan, taman posla da ja nekoga napadam, pa medju prvima sam koristio, testirao i na kraju kupio p9l.
Sto se osvetljenja tice, bolje cuvajte oci nego bateriju.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Ljudi, ima li neko od vas P9 lite root da izvuce i mi da Updater.apk? Verzija treba da je 17.4.17 .
 
Evo poslednjih slika za SOT, 8 ipo sati za dan i 6h koriscenja, 18% baterija. Pala mi je sa 19% na 18% u sekundama dok sam hvatao ss-ove, zato je na jednom 19, a na drugom 18%.
Screenshot_20170423-145957.png
Screenshot_20170423-150011.png
Necu vise da ga mucim, ide na punjac :D
 
Kako si uspeo da podesis da ti se wifi gasi kad je iskljucen. Kod mene pokazuje da je non stop ukljucen i ako ga ne koristim.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Pozdrav svima!
Da li je neko primetio dan 7 hoce da ispadne sa WiFi mreze? U sacuvanim imam samo 2 mreze, kucnu i UniFi. Ispadne sa kucne i odmah prebacuje na UniFi.
A druga stvar koja me zanima je da li vam se desavalo da kad iskljucite WiFi, nece da se poveze na Mobile Data, koji mi je uvek ukljucen?
I treca, da li vam se desava da kada udjete u vremensku prognozu, osvezite je, po zatvaranju prozora, sa C° temperature prebaci na F° jedinice?
OTA sam ga azurirao, odradio master reset, MTS mreza, ne znam da ji tel SIM free...
Da li nesto nisam dobro podesio u vezi ovih stvari, ili je to bag? Hvala na odgovoru!
 
Da li si probao da ucitas firmware u Updater koristeci Ffinder I postupak sa prve strane ove teme?

Hvala na odgovoru. Meni zaista treba updater.apk, za nesto sasvim drugo.

Mozda nije pod imenom updater.apk, vec com.huawei.android.hwouc.apk ili samo hwouc.apk
 
Poslednja izmena:
Kako si uspeo da podesis da ti se wifi gasi kad je iskljucen. Kod mene pokazuje da je non stop ukljucen i ako ga ne koristim.
Tako sto WiFi iskljucujem kad sam negde gde nema WiFi, dok spavam ili dok gledam film/seriju ili citam knjigu.
Kome je hitno da me tad kontaktira, ima broj telefona [emoji4]
Sve ostalo moze da saceka.

Mob.net palim samo po potrebi, ogranicen sam na 500MB mesecno.
 
Poslednja izmena:
Tako sto WiFi iskljucujem kad sam negde gde nema WiFi, dok spavam ili dok gledam film/seriju ili citam knjigu.
Kome je hitno da me tad kontaktira, ima broj telefona [emoji4]
Sve ostalo moze da saceka.

Mob.net palim samo po potrebi, ogranicen sam na 500MB mesecno.
To razumem i ja kako se iskljucuje. Meni kad je iskljucen pokazuje gde je statistika za bateriju da je ukljucen.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Tako sto WiFi iskljucujem kad sam negde gde nema WiFi, dok spavam ili dok gledam film/seriju ili citam knjigu.
Kome je hitno da me tad kontaktira, ima broj telefona [emoji4]
Sve ostalo moze da saceka.

Mob.net palim samo po potrebi, ogranicen sam na 500MB mesecno.
E to je ono o cemu ja pricam
 
Isto i kod mene, kao da je bag

Послато са HUAWEI VNS-L31 уз помоћ Тапатока
 
Vrh Dno