Šta je novo?

Huawei P60, P60 Pro

Stize kroz par dana unveil, dizajn posle (meni izuzetno dosadnih) P40 i P50 deluje super i da imaju sta da ponude ove godine.



Naravno, cena ce biti 2x nego sto vredi u poredjenju sa konkurencijom, 5G izostaje, ali kroz pola god-god dana, jedna od boljih kupovina ja cenim.
 
Spominju se p60, p60 pro, i p60art (neka vrsta ultre), ali nažalost verovatno će u evropi biti samo pro model.
 
Dizajn poledjine, po meni najruzniji do sada. Ovo sa dizajnom kucista kamea, odvratno. Jedino ih opravdava da kamera bude zaista najbolja u poredjenju sa konkurencijom, u suprotnom ne vidim razlog kupovine.
 
Huawei zatvorio radnju u Ušću.
Pre par nedelja bio i pitao da li moze da dezinfikuju u onom malom aparatu sto imaju (jos od kovid dana) moj P40 Pro, posto su pre uvek mogli, ovaj put me maltene oterase, izneverovao sam bio, a uvek su bili korektni. Izgleda sam pogodio bas kad su dobili vest da se gase pa im nije bilo ni do cega, haha..
Takodje huaweishop.rs vec jace od pola godine ne radi, a steta, bili su dobar konkurent Xiaomi shopu i njihovim happy hourima.

Iskreno se nadam da ce bar u Galeriji da opstanu, tu su imali i jednog radnika koji je popravljao telefone, jer je bruka da nemaju nijedan store a takva gromada od brenda (da, i dan danas, iako mnogi bi rekli da nije).

Definitivno im nije bilo rentabilno, ne znam nikoga ko je ikada kupio ili planirao da kupi po onakvim cenama, svi znaju da se Huawei telefoni uzimaju preko paketa (tj firme), tipa P40 Lite, ili ako ste 'neko i nesto' tj jaci neki menadzment, onda flegsip, mada po onim cenama se uvek isplatio vise Samsung ili Ajfon, ko hoce preprodaju telefon iz paketa.

Bas me zanima kako ce se povlacenje odraziti na cene polovnjaka.
 
Pošto više nisu u ljubavi verovatno će mu se još manje dopasti. 😂
Meni je gold P50 Pro pozadini bio prelep.
Mada i crni sa zlatnim detaljima je bio lep, nekako je delovao luksuzno i elegantno.
 
Pošto više nisu u ljubavi verovatno će mu se još manje dopasti. 😂
Meni je gold P50 Pro pozadini bio prelep.
Mada i crni sa zlatnim detaljima je bio lep, nekako je delovao luksuzno i elegantno.
Ja sam ga zato i uzeo, sto je zaista prelep i otpozadi a i id spreda. Fabricka folija napred mi se malkice grebe ali sam dizajn P50 pro, posle P30 pro, meni najlepsi 😁
 
Sa ovim cenama će kod nas prodati 5 komada. :D
U svetu će kao i u zadnjih par godina biti na nivou statističke greške.
Logika poslovanja nula.
 
Oppo Find X6 Pro je bolji od P60 Pro/Art, i to je to.
 
Ovako, par komentara:

  • SD8+ Gen 1? Vec u startu uzas, grejao se kao furuna bio, kapiram da im ne daje Qualcomm ovogodisnji, ali uzas..a izgleda da im je ista situacija i tamo u Kini, nema Kirina.
  • Kamere i zoom ako su bar na Pro modelu kao na P40 Pro+, super, jer je P50 Pro bio korak nazad. Vreme ce pokazati kakve su. Generalno ovde nema sta da se komentarise do nakon mesec dana posle izlaska i kad izadju svi reviewovi i komparacije.
  • 88W punjenje uvek dobrodoslo, i onaj novi tip baterije na Art modelu deluje top, odlicna stvar ako se pokaze izdrzljivija od li-ion, mada opet, godine ce proci dok se to zapravo i dokaze, a do tad smo svi vec na S28 i P120 Pro.
  • Baidu satelitska komunikacija nama nebitna, a sve i da je dostupno kod nas, kome treba.
  • Isti ekrani na sva 3, bukvalno bez razlike, koja je poenta.. sta osim kamere onda ima izmedju P60 i P60 Art na primer?
  • Standardna prica sa kamerama - zoom P60P i P60A najbolji, P60 naravno slabije.
  • P60 i P60P imaju istu bateriju..isti CPU..ali..P60 ima 66W, a P60P 88W punjenje..zasto?
  • Cene su blagi uzas, P60 128GB, 650$, P60P, 256GB (znaci sve base modeli) $1000+..P60A jeste za entuzijaste, i najbolji izbor iskreno, kad vec ide june nek ide i uze, ko je bas zaludjeni Huawei fan, bar dobijas 512GB za...1300 dolara.
  • Pritom, izgleda da su svi zakrivljeni ekrani, u vremenu kada Samsung smanjuje curve, a iPhone se ne da, ovi idu na max izgleda sa zakrivljenoscu. Lepo je kad mozes da menjas ekran u garanciji osiguran u Kini za stotinak dolara, kad ga razbijes, a mi ostali sta mozemo realno da radimo?
  • Nema UFS4.0 storagea, sto je, barem za P60A, i cenu od 1300, moralo da ima. Ne kazem da se ne moze ziveti bez njgea, ali za tu lovu..
  • Nema novog flipa, kao sto je P50 Pocket bio, sto je po meni bas steta, ali valjda ga cuvaju za narednu godinu ili mozda ranije..

Sve u svemu, imajuci u vidu da im je USCE store zatvoren, a da su bukvalno na aparatima vec dobar deo od kovida pa na ovamo, racunam da ih kod nasih operatera nece ni nuditi, osim u mts-u mozda, jer stvarno ne verujem da ce bilo ko u Srbiji, 3 godine za redom, da uzima telefon ovako okrnjen.

Art-ove kamere pozadi, tj izgled, su zapravo meni vrlo solidne, evocira taj neki "mamin fotoaparat s pocetka veka" vajb.

camera-3784353_1280-1.jpg


Bolje tako nesto nego isti camera layout kao na Samsunzima 3 godine unazad, i to jos i na midrangerima tako.

Okreni obrni, pretenduju da budu teska esoterija, kao Vivo telefoni u Srbiji, ovako kako su krenuli sa cenama.
 
Ovako, par komentara:

  • SD8+ Gen 1? Vec u startu uzas, grejao se kao furuna bio, kapiram da im ne daje Qualcomm ovogodisnji, ali uzas..a izgleda da im je ista situacija i tamo u Kini, nema Kirina.
  • Kamere i zoom ako su bar na Pro modelu kao na P40 Pro+, super, jer je P50 Pro bio korak nazad. Vreme ce pokazati kakve su. Generalno ovde nema sta da se komentarise do nakon mesec dana posle izlaska i kad izadju svi reviewovi i komparacije.
  • 88W punjenje uvek dobrodoslo, i onaj novi tip baterije na Art modelu deluje top, odlicna stvar ako se pokaze izdrzljivija od li-ion, mada opet, godine ce proci dok se to zapravo i dokaze, a do tad smo svi vec na S28 i P120 Pro.
  • Baidu satelitska komunikacija nama nebitna, a sve i da je dostupno kod nas, kome treba.
  • Isti ekrani na sva 3, bukvalno bez razlike, koja je poenta.. sta osim kamere onda ima izmedju P60 i P60 Art na primer?
  • Standardna prica sa kamerama - zoom P60P i P60A najbolji, P60 naravno slabije.
  • P60 i P60P imaju istu bateriju..isti CPU..ali..P60 ima 66W, a P60P 88W punjenje..zasto?
  • Cene su blagi uzas, P60 128GB, 650$, P60P, 256GB (znaci sve base modeli) $1000+..P60A jeste za entuzijaste, i najbolji izbor iskreno, kad vec ide june nek ide i uze, ko je bas zaludjeni Huawei fan, bar dobijas 512GB za...1300 dolara.
  • Pritom, izgleda da su svi zakrivljeni ekrani, u vremenu kada Samsung smanjuje curve, a iPhone se ne da, ovi idu na max izgleda sa zakrivljenoscu. Lepo je kad mozes da menjas ekran u garanciji osiguran u Kini za stotinak dolara, kad ga razbijes, a mi ostali sta mozemo realno da radimo?
  • Nema UFS4.0 storagea, sto je, barem za P60A, i cenu od 1300, moralo da ima. Ne kazem da se ne moze ziveti bez njgea, ali za tu lovu..
  • Nema novog flipa, kao sto je P50 Pocket bio, sto je po meni bas steta, ali valjda ga cuvaju za narednu godinu ili mozda ranije..

Sve u svemu, imajuci u vidu da im je USCE store zatvoren, a da su bukvalno na aparatima vec dobar deo od kovida pa na ovamo, racunam da ih kod nasih operatera nece ni nuditi, osim u mts-u mozda, jer stvarno ne verujem da ce bilo ko u Srbiji, 3 godine za redom, da uzima telefon ovako okrnjen.

Art-ove kamere pozadi, tj izgled, su zapravo meni vrlo solidne, evocira taj neki "mamin fotoaparat s pocetka veka" vajb.

camera-3784353_1280-1.jpg


Bolje tako nesto nego isti camera layout kao na Samsunzima 3 godine unazad, i to jos i na midrangerima tako.

Okreni obrni, pretenduju da budu teska esoterija, kao Vivo telefoni u Srbiji, ovako kako su krenuli sa cenama.
Jedino se ne slazem sa kamerama ovde. Sestra ima P40 pro +, a ja P50 pro, nije to korak nazad i ja sam mislio, verujte mi, upotrebljivije je 3,5x nego 5x puta opticki. Snimanje bolje na P50 pro za nijansu, nocne fotke takodje. Baterija, uzas, wifi 2,4 Ghz jedva radi, SD 888 sije, ali zna da sa dugim koriscenjem kamera da se oseti grejanje i pojede bateriju.
Ovako, par komentara:

  • SD8+ Gen 1? Vec u startu uzas, grejao se kao furuna bio, kapiram da im ne daje Qualcomm ovogodisnji, ali uzas..a izgleda da im je ista situacija i tamo u Kini, nema Kirina.
  • Kamere i zoom ako su bar na Pro modelu kao na P40 Pro+, super, jer je P50 Pro bio korak nazad. Vreme ce pokazati kakve su. Generalno ovde nema sta da se komentarise do nakon mesec dana posle izlaska i kad izadju svi reviewovi i komparacije.
  • 88W punjenje uvek dobrodoslo, i onaj novi tip baterije na Art modelu deluje top, odlicna stvar ako se pokaze izdrzljivija od li-ion, mada opet, godine ce proci dok se to zapravo i dokaze, a do tad smo svi vec na S28 i P120 Pro.
  • Baidu satelitska komunikacija nama nebitna, a sve i da je dostupno kod nas, kome treba.
  • Isti ekrani na sva 3, bukvalno bez razlike, koja je poenta.. sta osim kamere onda ima izmedju P60 i P60 Art na primer?
  • Standardna prica sa kamerama - zoom P60P i P60A najbolji, P60 naravno slabije.
  • P60 i P60P imaju istu bateriju..isti CPU..ali..P60 ima 66W, a P60P 88W punjenje..zasto?
  • Cene su blagi uzas, P60 128GB, 650$, P60P, 256GB (znaci sve base modeli) $1000+..P60A jeste za entuzijaste, i najbolji izbor iskreno, kad vec ide june nek ide i uze, ko je bas zaludjeni Huawei fan, bar dobijas 512GB za...1300 dolara.
  • Pritom, izgleda da su svi zakrivljeni ekrani, u vremenu kada Samsung smanjuje curve, a iPhone se ne da, ovi idu na max izgleda sa zakrivljenoscu. Lepo je kad mozes da menjas ekran u garanciji osiguran u Kini za stotinak dolara, kad ga razbijes, a mi ostali sta mozemo realno da radimo?
  • Nema UFS4.0 storagea, sto je, barem za P60A, i cenu od 1300, moralo da ima. Ne kazem da se ne moze ziveti bez njgea, ali za tu lovu..
  • Nema novog flipa, kao sto je P50 Pocket bio, sto je po meni bas steta, ali valjda ga cuvaju za narednu godinu ili mozda ranije..

Sve u svemu, imajuci u vidu da im je USCE store zatvoren, a da su bukvalno na aparatima vec dobar deo od kovida pa na ovamo, racunam da ih kod nasih operatera nece ni nuditi, osim u mts-u mozda, jer stvarno ne verujem da ce bilo ko u Srbiji, 3 godine za redom, da uzima telefon ovako okrnjen.

Art-ove kamere pozadi, tj izgled, su zapravo meni vrlo solidne, evocira taj neki "mamin fotoaparat s pocetka veka" vajb.

camera-3784353_1280-1.jpg


Bolje tako nesto nego isti camera layout kao na Samsunzima 3 godine unazad, i to jos i na midrangerima tako.

Okreni obrni, pretenduju da budu teska esoterija, kao Vivo telefoni u Srbiji, ovako kako su krenuli sa cenama.
Za tu cenu, moraju se sutnut nogom u guzicu, sad su stvarno bezobrazni. Meni ne smeta sto nema GMS, ali hocu i moram da bude zbog toga dosta jeftiniji. Sad vec konkurencija nudi mnogo bolje za tu cenu. Prosle su godine kad se huawei mogao klinciti, sad je opet red da jeftinijim cenama dodje do nas a ponudi dobre uredjaje, inace dovidjenja.
 
Jedino se ne slazem sa kamerama ovde. Sestra ima P40 pro +, a ja P50 pro, nije to korak nazad i ja sam mislio, verujte mi, upotrebljivije je 3,5x nego 5x puta opticki. Snimanje bolje na P50 pro za nijansu, nocne fotke takodje. Baterija, uzas, wifi 2,4 Ghz jedva radi, SD 888 sije, ali zna da sa dugim koriscenjem kamera da se oseti grejanje i pojede bateriju.
Moguce sve, ja ono sto sam na jutjubu gledao tako mi je delovalo bilo, mada moguce je u realnom radu da je kamera korisnija na P50, sto se kaze.

Ja sam imao u zivotu do sad P30P, P40P i P40P+ pa mi je to neki frame of reference. Svakako, nisu ogromni skokovi, a mnogi bi menjali bateriju i krsten wifi za malo slabiju kameru, ja cenim.

Bilo kako bilo, ceka se Mate 60.
 
Moguce sve, ja ono sto sam na jutjubu gledao tako mi je delovalo bilo, mada moguce je u realnom radu da je kamera korisnija na P50, sto se kaze.

Ja sam imao u zivotu do sad P30P, P40P i P40P+ pa mi je to neki frame of reference. Svakako, nisu ogromni skokovi, a mnogi bi menjali bateriju i krsten wifi za malo slabiju kameru, ja cenim.

Bilo kako bilo, ceka se Mate 60.
Pa samo to, sitnice su u pitanju, ali ajde. Kirin se mora vratiti, inace ovo nema smisla. Isto ti je da uzmes onda bilo koji drugi flegsip sa SD 8.1 ili vise
 
Ово је катастрофа, очекивао сам ове године да Хуавеј направи неки бум и да се врати на тржишта ван Кине, а оно никад осакаћенија P серија...
 
Pa ovo je očekivano, s obzirom na ograničenja koja su im uvedena ne bi ostvarili nekakav bum sa prodajom ni da su napravili ubedljivo najbolju flagship seriju na svetu. Ultra-napucan hardver bez GMS-a (što znači veoma slabu prodaju van Kine) je siguran put u veliki gubitak.
 
Vidim ja, samo cu da promenim bateriju na svoj P40Pro I da guram još par godina.
Mozda ako se ukaže prilika legne Mate 50Pro ili u najboljem slučaju Honor Magic 5Pro
 
Zbog čitave političke situacije ne bi me čudilo da se povuku sa EU tržišta u potpunosti.
U jednom trenutku verovatno i hoce gurati Kirin ali sigurno ce proci par godina
 
Ovako, par komentara:

  • SD8+ Gen 1? Vec u startu uzas, grejao se kao furuna bio, kapiram da im ne daje Qualcomm ovogodisnji, ali uzas..a izgleda da im je ista situacija i tamo u Kini, nema Kirina.
  • Kamere i zoom ako su bar na Pro modelu kao na P40 Pro+, super, jer je P50 Pro bio korak nazad. Vreme ce pokazati kakve su. Generalno ovde nema sta da se komentarise do nakon mesec dana posle izlaska i kad izadju svi reviewovi i komparacije.
  • 88W punjenje uvek dobrodoslo, i onaj novi tip baterije na Art modelu deluje top, odlicna stvar ako se pokaze izdrzljivija od li-ion, mada opet, godine ce proci dok se to zapravo i dokaze, a do tad smo svi vec na S28 i P120 Pro.
  • Baidu satelitska komunikacija nama nebitna, a sve i da je dostupno kod nas, kome treba.
  • Isti ekrani na sva 3, bukvalno bez razlike, koja je poenta.. sta osim kamere onda ima izmedju P60 i P60 Art na primer?
  • Standardna prica sa kamerama - zoom P60P i P60A najbolji, P60 naravno slabije.
  • P60 i P60P imaju istu bateriju..isti CPU..ali..P60 ima 66W, a P60P 88W punjenje..zasto?
  • Cene su blagi uzas, P60 128GB, 650$, P60P, 256GB (znaci sve base modeli) $1000+..P60A jeste za entuzijaste, i najbolji izbor iskreno, kad vec ide june nek ide i uze, ko je bas zaludjeni Huawei fan, bar dobijas 512GB za...1300 dolara.
  • Pritom, izgleda da su svi zakrivljeni ekrani, u vremenu kada Samsung smanjuje curve, a iPhone se ne da, ovi idu na max izgleda sa zakrivljenoscu. Lepo je kad mozes da menjas ekran u garanciji osiguran u Kini za stotinak dolara, kad ga razbijes, a mi ostali sta mozemo realno da radimo?
  • Nema UFS4.0 storagea, sto je, barem za P60A, i cenu od 1300, moralo da ima. Ne kazem da se ne moze ziveti bez njgea, ali za tu lovu..
  • Nema novog flipa, kao sto je P50 Pocket bio, sto je po meni bas steta, ali valjda ga cuvaju za narednu godinu ili mozda ranije..

Sve u svemu, imajuci u vidu da im je USCE store zatvoren, a da su bukvalno na aparatima vec dobar deo od kovida pa na ovamo, racunam da ih kod nasih operatera nece ni nuditi, osim u mts-u mozda, jer stvarno ne verujem da ce bilo ko u Srbiji, 3 godine za redom, da uzima telefon ovako okrnjen.

Art-ove kamere pozadi, tj izgled, su zapravo meni vrlo solidne, evocira taj neki "mamin fotoaparat s pocetka veka" vajb.

camera-3784353_1280-1.jpg


Bolje tako nesto nego isti camera layout kao na Samsunzima 3 godine unazad, i to jos i na midrangerima tako.

Okreni obrni, pretenduju da budu teska esoterija, kao Vivo telefoni u Srbiji, ovako kako su krenuli sa cenama.
SD 8+ gen 1 je chipset koji nema veze sa SD8 gen 1. Taj koji se greje mnogo pravi Samsung a plus verziju pravi TSMC, što u prevodu znači, nema grejanja, bolja efikasnost, bolja baterija, bolje performanse.
Bez obzira na sve to, menadžeri u Huaweiu bi trebali ozbiljno da se zamisle kako misle da urade bilo šta u Evropi sa cenama koje plasiraju, ranije sam bio na njihovoj strani, ali sad me apsolutno ne zanimaju, čak mislim da su postali bezobrazni prema kupcima u Evropi. Što se mene tiče, flagship telefon bez GS ne sme da košta više od 700e.
 
SD 8+ gen 1 je chipset koji nema veze sa SD8 gen 1. Taj koji se greje mnogo pravi Samsung a plus verziju pravi TSMC, što u prevodu znači, nema grejanja, bolja efikasnost, bolja baterija, bolje performanse.
Bez obzira na sve to, menadžeri u Huaweiu bi trebali ozbiljno da se zamisle kako misle da urade bilo šta u Evropi sa cenama koje plasiraju, ranije sam bio na njihovoj strani, ali sad me apsolutno ne zanimaju, čak mislim da su postali bezobrazni prema kupcima u Evropi. Što se mene tiče, flagship telefon bez GS ne sme da košta više od 700e.
P serija je uvek pratila Mate, tako da je Kirin 970 debitovao sa Mate 10 a koristio ga je noviji P20.

Mate 50 ima odličnu autonomiju, videćemo kako će se snaći P60.

Deluje da GMS stvarno vise nije problem, gomila aplikacija je i pre radila bez njih i sada je samo nastavila sa GBoxom.

Baterija i kamere će za mene odlučiti, onaj Arte mi je top.

Cena? Ako Xiaomi košta 1000+ eura onda vala može i Huawei.
 
Nazad
Vrh Dno