Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Viber je sam po sebi djubre, sa njim muka na bilo kojoj platformi
Ima sema da radi google play ali se mora vratiti na emui 10,ali neznam koliko je to pametno raditi dal ce raditi google play kad se ponovo azurira na emui 12.
Radiće Google servisi jer sve je to Android 10, jedan od razloga što se Huawei zakucao na Androidu 10. Realno time ništa ni ne gubimo jer A11 a posebno A12 nisu nešto bajni
 
Nisam do sad nikad imao problema sa Viberom. Kontaktirao sam tehničku podršku. Čudno da se ovo samo meni dešava.
 
Nisam do sad nikad imao problema sa Viberom. Kontaktirao sam tehničku podršku. Čudno da se ovo samo meni dešava.
Ja sam 2 dana bio bez vibera jer nisam htio da ga koristim preko gspace a ovaj preko huawei galery isto kao ti nisam mogao aktivirati,danas sam im posla email kao odgovorili mi da uopste nisam ni pokusavao da aktiviram.Posle toga deinstaliram i ponovo instaliram preko huawei galeri i aktiviram od prve.Dodao bi kako sam odmah deinstalirao viber i komplet app gspace jer me uzasno nerviira.Jedino mi je krivo sto nemogu da vratim poruke i pozive sa google diska,i zbog toga se kajem sto sam uzeo ovaj telefon.Uzmem danas neki stari samsung i aktiviram tu viber i vratim komplet pozive i poruke i spojim se preko phone clone aplikacije da vrarim na huawei kad ono poruka da viber nije podzan,a na forumu huaei pise da moze,zato ludim zbog toga.Dodje mi da pokusam da vratim na anroid 10 al posle sigurno nesmijem raditi update softwera,pomirio sam se sa play store,slike imam sve na laptopu kad udjem na google nalog,al zbog istorije poruka poziva na viber sto nemogu da vratim nemam rijeci.
 
Poslednja izmena:
Ako vratis na emui 10, onda instaliras google servise, i update-ujes na emi 12, ostace ti google servis. Citao sam ovde na forumu, u komentarima na drugim sajtovima, i na youtube gledao nekoliko videa o tome. Ja nisam nista instalirao jer mogu i ovako. Znam da je bilo problema oko notifikacija da nisu neke stizale, pa da je i to reseno nekom kombinacijom. Prelistaj unazad ovde poruke i naci ces, znam da ima puno stranica. Ili pronadji na youtube.
 
А зар је толико битна историја порука? Као досадно ми ајде да читам мало поруке од пре 3 године 😄
 
Stare verzije Google Translate rade i bez Gspace, jedini nedostatak je što ne može da se poveže Google nalog. Novije verzije meni nisu radile, pa sam instalirao staru sa ApkPure i sve radi već nekih godinu dana. U pitanju je verzija 6.23.1.06

Meni vraća sve što je bekapovao, samo je bitno da je i u samoj Viber Apk označen Huawei cloud kao mesto gde će se poruke bekapovati

Često su aktivne dobre promocije za prvi mesec pretplate pa se može iskoristiti i brzo odjaviti sa Silver (+50gb) ili Gold plana (+200gb) na onaj free od 5gb
Cloud im je kopija Icloud-a, po nekim stvarima bolji po nekim lošiji, mogu reći da sam zadovoljanam to, nego se meni nešto ubagovao i ne može da uradi backup uopšte. Izbacuje neku grešku da nije update

Stare verzije Google Translate rade i bez Gspace, jedini nedostatak je što ne može da se poveže Google nalog. Novije verzije meni nisu radile, pa sam instalirao staru sa ApkPure i sve radi već nekih godinu dana. U pitanju je verzija 6.23.1.06

Meni vraća sve što je bekapovao, samo je bitno da je i u samoj Viber Apk označen Huawei cloud kao mesto gde će se poruke bekapovati

Često su aktivne dobre promocije za prvi mesec pretplate pa se može iskoristiti i brzo odjaviti sa Silver (+50gb) ili Gold plana (+200gb) na onaj free od 5gb
Cloud im je kopija Icloud-a, po nekim stvarima bolji po nekim lošiji, mogu reći da sam zadovoljan
Znam to, nego se meni nešto ubagovao i ne može da uradi backup Vibera iz same aplikacije i ako je izabran Huawei could, izbacuje neku grešku pri kraju procesa tako da nemam backup urađen zadnjih par meseci. Pitam se kad bih uzeo dodatne GB na cloud-u, pa uredim backup iz settings /huawei account,cele Viber aplikacije (jer trenutno zauzima 7,8GB),ne znam da li bi tako mogao da uradim restore da mi vrati ceo chat history.
 
Rešio sam problem Vibera. Vratio sam telefon na fabričke postavke i Viber je iz AppGallery aplikacije proradio odmah. Nemam poruka od ranije pošto nema sinhronizacije sa Googleom ali nije ni važno. Sve sam podesio kako sam želeo
 
Moj poznanik ga prodaje već par meseci i nikako ne može da ga proda...
Počeo je sa 240€, a trenutno je na 210€...
Gde se nalazi rodjak, ja bih kupio. Moj broj telefona 066427397
Da li imate problem sa instagramom? Kod mene nije full screen, već ima dole malo crno, ne ide preko celog ekrana, kraći je
 
Pozdrav iz Podgorice Montenegro sa P40 Pro
 

Prilozi

  • IMG_20220709_200449.jpg
    IMG_20220709_200449.jpg
    200 KB · Pregleda: 77
E zaboravih da pitam - koja navigacija najbolje radi na ovom telefonu? Igo, Sygic, Google Maps...? Ima li načina da se dobije srpski glas za navođenje u Here navigaciji?
 
Doći će srpski glas kroz apdejt aplikacije...barem je meni tako par puta došao na nekoliko različitih telefona.
 
Problem je što je srpski glas na ovom telefonu povezan sa Google Voice tehnologijom a Google servisa na ovom telefonu (zvanično) nema.
 
Izlupan jos uvek slika dobro.
 

Prilozi

  • IMG_20220708_221528.jpg
    IMG_20220708_221528.jpg
    412.8 KB · Pregleda: 52
  • IMG_20220708_221523.jpg
    IMG_20220708_221523.jpg
    360.7 KB · Pregleda: 40
  • IMG_20220709_004518.jpg
    IMG_20220709_004518.jpg
    338.3 KB · Pregleda: 34
  • IMG_20220709_004523.jpg
    IMG_20220709_004523.jpg
    317.1 KB · Pregleda: 35
  • IMG_20220709_004528.jpg
    IMG_20220709_004528.jpg
    306.8 KB · Pregleda: 48
Kako kaze rodjak sa sela: Luna, ti sve vidis i sve znas 😂
 

Prilozi

  • IMG_20220709_203150.jpg
    IMG_20220709_203150.jpg
    79.6 KB · Pregleda: 56
Reče mi zaposleni u Huawei radnji da garancija ne važi kod nas ako se uredjaj legalno kupi u inostranstvu (sa računom naravno). U Srbiji izgleda piši propalo medjunarodna garancija iako se reklamira "HuaweiCare" doplata :ROFLMAO:
Niko kao Apple po tom pitanju
 
Koju navigaciju koristite na ovom telefonu? Mislim na navigacije koje imaju navođenje na srpskom. Na Here navigaciji ne mogu sroski glas da podesim ni u Gspace načinu 8nstaliranja tako da moram pronaći alternativu
 
Da podiijelim malo iskustva ostavicu ovaj put podrsku za playstore i google po strani pisao sam vec o tome.
Kamera je duplo losija u odnosu su na s21 5g koji sam imao prije p40,losija je i od s20 kojeg sam imao prosle godine,portret fotografija selfi je toliko bolja na oba ova modela samsunga da je p40 niza klasa.
Citao sam hvalospijeve o kameri na p40 ali to je smijesno.
Upravo sam sinoc stigao u Makarsku mada imam u autu fabricku navigaciju testirao sam petall mape i here to goo,skinem oflajn mapu za hrvatsku i nije mi htio ucitat bez mob.podataka neznam zasto,svejedno sam imao u autu.
Jedina prednost u odnosu na samsung je otkljucavanje licem u sekundi otvara i donekele brzina rada samog telefoona.
Evo par slika,puno losiie u odnosu na s20 i 21 5g.
 

Prilozi

  • IMG_20220711_001449.jpg
    IMG_20220711_001449.jpg
    131.4 KB · Pregleda: 41
  • IMG_20220711_093947.jpg
    IMG_20220711_093947.jpg
    191.9 KB · Pregleda: 35
  • IMG_20220711_115220.jpg
    IMG_20220711_115220.jpg
    296.4 KB · Pregleda: 33
  • IMG_20220711_115242.jpg
    IMG_20220711_115242.jpg
    567.5 KB · Pregleda: 33
Sve je stvar ukusa, pomenuti modeli koje si rekao imaju izuzetno naglašenu softversku obradu, saturacija i izoštravanje na max. Većina to više voli, ugodnije za društvene mreže. P40 ima prirodnije fotke, nešto ispranije od Pro modela prema mom iskustvu ali u odnosu na S20 i S21 je i dalje jednak ili bolji u zavisnosti od scene. Telefoto kameru je neukusno i porediti sa P40, dok je video na strani Samsunga. Huawei tu tradicionalno ne stoji sjajno
 
Da podiijelim malo iskustva ostavicu ovaj put podrsku za playstore i google po strani pisao sam vec o tome.
Kamera je duplo losija u odnosu su na s21 5g koji sam imao prije p40,losija je i od s20 kojeg sam imao prosle godine,portret fotografija selfi je toliko bolja na oba ova modela samsunga da je p40 niza klasa.
Citao sam hvalospijeve o kameri na p40 ali to je smijesno.
Upravo sam sinoc stigao u Makarsku mada imam u autu fabricku navigaciju testirao sam petall mape i here to goo,skinem oflajn mapu za hrvatsku i nije mi htio ucitat bez mob.podataka neznam zasto,svejedno sam imao u autu.
Jedina prednost u odnosu na samsung je otkljucavanje licem u sekundi otvara i donekele brzina rada samog telefoona.
Evo par slika,puno losiie u odnosu na s20 i 21 5g.
Reci mi da li si uspeo na Here navigaciji da podesiš srpskiili hrvatski glas za navođenje?
 
Kod mene je sve ok. Ne znam u čemu je problem.
P40 Pro
 

Prilozi

  • Screenshot_20220711_205309_com.here.app.maps.jpg
    Screenshot_20220711_205309_com.here.app.maps.jpg
    60 KB · Pregleda: 27
Dok je bila na AppGallery aplikacija Here imao sam srpski, a sada kako je skidam update-ujem sa Aurora stora nema vise glas za navigaciju na srpskom.
 
Problem je što na ovim novim verzijama Here navigacijama ne postoji prirodan srpski glas već se koristi TTS Gogle-ov glas. Ne znam kako da omogućim Google Voice. Verovatno nikako
 
Problem je što na ovim novim verzijama Here navigacijama ne postoji prirodan srpski glas već se koristi TTS Gogle-ov glas. Ne znam kako da omogućim Google Voice. Verovatno nikako
Da odgovorim samom sebi - koristiće i drugima. Dobio sam srpski glas u Here naviciji. Potrebno je preko nekog Apk downloader sajta (ima ih gomila) skinuti Speech Services by Google aplikaciju. Instalirao sam je, pokrenuo a zatim otišao na Podešavanja-Opcije za glas. Tu sam tapnuo na Podešavanje telefona pa za željenu opciju govora odabrao Google usluge govora. Zatim sam tapnuo na znak uzvika da bih ušao u podešavanja. Odabrao sam Srpski i to je to.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220711_221308.jpg
    Screenshot_20220711_221308.jpg
    80.8 KB · Pregleda: 19
  • Screenshot_20220711_220908.jpg
    Screenshot_20220711_220908.jpg
    73.5 KB · Pregleda: 15
  • Screenshot_20220711_221308.jpg
    Screenshot_20220711_221308.jpg
    80.8 KB · Pregleda: 14
  • Screenshot_20220711_220908.jpg
    Screenshot_20220711_220908.jpg
    73.5 KB · Pregleda: 26
Da odgovorim samom sebi - koristiće i drugima. Dobio sam srpski glas u Here naviciji. Potrebno je preko nekog Apk downloader sajta (ima ih gomila) skinuti Speech Services by Google aplikaciju. Instalirao sam je, pokrenuo a zatim otišao na Podešavanja-Opcije za glas. Tu sam tapnuo na Podešavanje telefona pa za željenu opciju govora odabrao Google usluge govora. Zatim sam tapnuo na znak uzvika da bih ušao u podešavanja. Odabrao sam Srpski i to je to.
Mijesao je engleski i srpski,ali vidim da si sredio jezik.
Jedini problem sto nece da ucita mapu koju sam skinuo kad nisam na netu.
 
Sad sam isključio net (prethodno sam preuzeo mapu Srbije). Navigacija radi normalno. Nemam problem koji ti imaš. Čudno. Možda da pokušaš sve ispočetka? Deinstaliraj pa ponovo instaliraj aplikaciju pa onda preuzmi nape koje ti trebaju
 
Sad sam isključio net (prethodno sam preuzeo mapu Srbije). Navigacija radi normalno. Nemam problem koji ti imaš. Čudno. Možda da pokušaš sve ispočetka? Deinstaliraj pa ponovo instaliraj aplikaciju pa onda preuzmi nape koje ti trebaju
Hoce,ukljucio sam u postavkama oflajn mod i radi sada.
 
Nazad
Vrh Dno