Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Posle nekih mesec dana korišćenja P40 navikao sam se na ekran. Bela nije bela kako god da kalibrisem boje ili vuče na zuckasto ili na plavkasto ali bas belo nikako, prikaz svih drugih boja je odličan.

Da li se možda još nekom javlja pojava roze treptaja ili bljeska pri prelasku sa glavne na druge kamere, posebno na telefoto? Roze bljesak se javi samo na delić sekunde i nestaje. Dok sam u aplikaciji kamere javlja se samo pri prvom prelazu na drugu kameru posle ne, a čim izadjem i opet udjem u apk opet se pojavi bljesak kad prebacim na telefoto.
Kvalitet fotografija je dobar, jedino je fokus na telefoto malo problematičan ali skroz podnosljiv. Imam dodatno zastitno staklo preko kamera ako to nesto znači.
Ukoliko si ti već jednom pisao ovo, onda si mislim prvi koji pominje to ovde, iskreno nisam video da je to neko dodatno navodio. Možda je hardverske prilike
 
Ukoliko si ti već jednom pisao ovo, onda si mislim prvi koji pominje to ovde, iskreno nisam video da je to neko dodatno navodio. Možda je hardverske prilike
Kontaktirao sam podršku i poslao video snimak i kao sve je ok normalno je, ali nisam ni ja video nigde drugde roze bljeskove na prelazima kamera. Video sam na skoro svim tel da ima tamno plavi treptaj ili bljesak pri prelazima ali rozi nisam pa reko da vidim ovde ima li neko slično iskustvo
 
koji god da je odlican je..i meni prija oku...cak i vise od s20 fan edition kojeg sam skora zamenio,a i po dxo marku je i dalje medju prvox 5 na trzistu i sto se tice ekrana i kamera iako je mator godinu.stvarno je bzvz ovo sto uradise na miui 11 sa sotom..ja bi ga sad menjo samo za mi 11 ultra ...boljeg i nema.
To stoji, Mi 11 Ultra totalno podbacila u pogledu baterije, još za nas koji bismo da snimamo dosta i koristimo zahtevnije... Baš, baš loše
 
Može, ima na yt tutorijala kako treba, mislim da treba otg adapter/kabel
 
Kod Huaweia se Android skin zove EMUI a ne MIUI
 
Ljudi citam ali ipak me interesuje vase misljenje, imam ponudu za p40 pro za 340 eur, znaci i dalje je Android 10 u pitanju ali koliko sam ukapirao sigurnosne zakrpe se i dalje update-uju. Da li ima smisla uzimati i pretpostavljam da je situacija sa aplikacijama mnogo bolja. Ili?
 
Ljudi citam ali ipak me interesuje vase misljenje, imam ponudu za p40 pro za 340 eur, znaci i dalje je Android 10 u pitanju ali koliko sam ukapirao sigurnosne zakrpe se i dalje update-uju. Da li ima smisla uzimati i pretpostavljam da je situacija sa aplikacijama mnogo bolja. Ili?


Ako ti treba jedna od najboljih kamera, da.

Ako ti ne treba, uzmi nešto drugo. P40 Pro ima i dalje TOP3 kameru, ali situacija nije dobra, bez novih modela njihov ApoGallery nema šanse, slično smo gledali sa Windows Mobile.

Ja im dajem još godinu dana života. Imam i lično Huawei Nova 5T, da ne bude da hejtujem, ali on ima GMS a za verziju Androida me bas briga,da budem iskren.
 
Ako ti treba jedna od najboljih kamera, da.

Ako ti ne treba, uzmi nešto drugo. P40 Pro ima i dalje TOP3 kameru, ali situacija nije dobra, bez novih modela njihov ApoGallery nema šanse, slično smo gledali sa Windows Mobile.

Ja im dajem još godinu dana života. Imam i lično Huawei Nova 5T, da ne bude da hejtujem, ali on ima GMS a za verziju Androida me bas briga,da budem iskren.
A koje su realno bolje kamere od p40pro? Jer ja bih ga uzeo samo zbog kamere jer znam kakve Huawei ima po meni najbolje e sad jako me kopkaju te apk
 
A koje su realno bolje kamere od p40pro? Jer ja bih ga uzeo samo zbog kamere jer znam kakve Huawei ima po meni najbolje e sad jako me kopkaju te apk

Delom ga jeste Samsung stigao i prestigao (a i njegov hardver u Xiaomi Mi 11 Ultra) u nekim aspektima. Fora je sto P40 Pro samo malo bolji P30 Pro iz 2019. a tada je imao nadrealnu prednost koju je samo Pixel iz one jedne kamere mogao da prati donekle, ali zato nije imao ultra wide i periscope zoom.

Te apk će raditi dok se Huawei bude trudio, ali ako ne bude imao nove modele neće imati smisla održavati 2-3 godina stare modele, posebno ne ove van Kine. U Kini će gurati malo duže ali nama WeChat i TikTok malo znače. Petal search i ostalo će takodje biti završeno tada. Možda bi GMS manjak i izdržali ali ubili su ih sa prestankom proizvodnje Korina, koji je u Mate40 i najbolji SoC na tržištu, sigurno bolji od SD888.
 
Definitivno problem hardvera mnogo veći od softvera, meni nije jasno da onolika kompanija ne može nekako sama sebi da obezbedi proizvodnju u nekom kraćem periodu, već je 2 god od Googl bana čini mi se.. Biće mi mnogo krivo ukoliko ne opstanu, najveće inovacije na tržištu, jbmt ja iph, samsung i xioami, ima da vuku jedne te iste stvari godinama, iph to u prilog taman, samsung tamo i ovamo, a xiaomi je pitanje, šta će i u kojoj meri biti inovativan u premium sektoru
 
ljudi jel zna neko zamensku aplikaciju za google pay,posto ne radi na p40pro?visa kartica.
 
Ne pratim forum od renoviranja, al reko da svratim, da javim je izasao jedan fix za push notifikacije:


Dobijaju se push notifikacije, radi you tube studio, radi dvotarifna autentifikacija na eid.gov.rs, NE radi play store umesto nje se instalira aurora koja nastavlja gde je stala play store.
Probao sam juce i meni ovo radi sveukupno odlicno - za sada.

Jedina napomena, umesto reseta, sam morao ugasiti/upaliti i koristio sam ADB AppControl (posto ga vec imam instaliranog) umesto deep freez.
 
uspeo li je neko da poveze preko gspacea na vanced tube a da se ulogovao na gugl nalog...nesto ne ide ;(
 
Imam mali problem sa P40 Pro.
Kad otvorim app za kameru i kad hoću da snimim video, zum je kao po difoltu na široko tj namesten je na wide kameru.
Kad hoću fotografiju onda je sve OK tj namešteno je na main kameru.
Kako da to rešim?
 
P40pro ima uw senzor koji je po defaultu namenjen za snimanje jer je odnosa 16:9 kao i video, tako da to ne možeš da promeniš. On je glavni senzor za snimanje a ne ovaj što ti misliš da je glavni 😁
 
Pozdrav kako da predjem na neki drugi pretrazivac koristim chrome godinama tu su mi sve zapamcene lozinke bukmarci sve sto me zanima na netu a planiram da kupim p40 pro?
 
Pozdrav kako da predjem na neki drugi pretrazivac koristim chrome godinama tu su mi sve zapamcene lozinke bukmarci sve sto me zanima na netu a planiram da kupim p40 pro?
Tapneš na ikonicu nekog drugog pretraživača i on se otvori. hehe , šalim se, ima jako puno dobrih a kontakte i lozinke možeš sačuvati u fajlu pa posle ih uvezeš , to sve uradiš na kompu i onda sinhronizacija na telefon.
 
Zna li neko ima li neki servis u BG koji ima zaštitno stalo koje ne pokriva senzore u gornjem levom uglu?
Ili može neki savet za staklo na koje neće senzor da reaguje? Danas sam skinuo stalo jer nije hteo da se upali ekran posle razgovora. Momentalno je proradio
 
Jedno pitanje: Kad snimim video u 8x slowmotion, ako ga reprodukujem na nekom drugom uređaju, nema slowmotion efekta, već ide video normalnom brzinom. Kako to da riješim? U pitanju je p40pro
 
Zavisi čiju visu imaš, tj koje banke, pa shodno tome možeš da koristiš i njihovu aplikaciju za plaćanje.
 
pa ovde u slovackoj nemamo tu opciju bezkontaktnog placanja ..preko nekix banaka ima ..mislio sam da ima neka druga na aurori
 
А зашто не са phone clone апликацијом?

Имам проблем са пребацивањем именика са пиксела на п40про.
Ова апликација ми под контакте не даје ништа,пише НУЛА. Слике,видео и остало има све.
Кад контакте експортујем као .вцф и кад их импортујем кроз апликацију за комтакте они се учитају.
АЛИ,после 5 минута нестану.
Где грешим?
 
Снашао сам се.
Како да пребацим шифре и сачуване странице са пиксела/рачунара на хром на п40про?
 
Nazad
Vrh Dno