Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Jel moze pomoc oko debloat koje sistemske apk smem da obrisem ?
I kako izvlacite te 10+ sot ja izvucem max 6h
Ograncio sam pozadinsko ukljucivanje aplikacija,sta jos mogu da tvikujem da bi izvukao jos baterije,ako imate neki dobar tutorijal?
 
Pozdrav,neka iskustva sa P40,sto se tice skidanja aplikacija? Razmisljam da predjem sa Samsunga posle nekoliko godina ali nisam siguran hocu li se navici. Koristio sam ga dan dva i dosta aplikacija nisam uspeo skinuti a na sve strane cujem kako to nije problem nikakav.
 
Zdravo, uglavnom se aplikacije preuzimaju iz AppGallery, ukoliko ih ima (npr. domaće bankarske aplikacije, Viber, aplikacije operatera, domaći portali...), a sve ih je više. Ostale aplikacije, tipa Instagram, WhatsApp, FB, Google aplikacije... mogu se pronaći, preuzeti, instalirati i kasnije ažurirati iz preinstalirane Huawei aplikacije Petal Search. One Google-ove aplikacije u kojima je potrebno da se loguješ nije moguće koristiti, ili su delimično funkcionalne (npr, navigacija pomoću Google mapa radi, ali ne možeš da se uloguješ i sinhronizuješ omiljena mesta, Chrome radi ali bez sinhronizacije bookmark-a...), ili ih je moguće koristiti kao PWA, tj. kao Quick Apps kako su nazvane u EMUI (tako npr. možeš da koristoš Google Photos, ali nema automatskog upload-a fotografija, nego to moraš ručno). Neke aplikacije neće raditi u određenoj verziji, ja sam npr. imao problem sa učitavanjem mapa u Waze-u, druga verzija aplikacije je to rešila. Za neke aplikacije postoje druga, bolja rešenja, npr. umesto YouTube instaliraš funkcionalniji klon YouTube Vanced. Eto, toliko ukratko. Uglavnom sve funkcioniše i nije strašno bez GMS, bar meni :)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,neka iskustva sa P40,sto se tice skidanja aplikacija? Razmisljam da predjem sa Samsunga posle nekoliko godina ali nisam siguran hocu li se navici. Koristio sam ga dan dva i dosta aplikacija nisam uspeo skinuti a na sve strane cujem kako to nije problem nikakav.
Nikakav problem. Ja sam instalirao i Google servise pa skidam neke aplikacije sa Play Store kojih nema na AppGallery. Ukoliko nema na AppGallery željena aplikacija, pokaže ti bezbedan izvor gde možeš skinuti tu aplikaciju. Naravno AppGallery i Petal Search te obaveste i o dostupnim updatima svih aplikacija odakle god da ih skines. Google servise sam instalirao za svaki slučaj, a bez njih se može odlično funkcionisati.
Od ostalih prodavnica aplikacija preporučujem ApkPure i Aurora Store. Obe imaju skoro sve iste aplikacije kao i na Play Storu
 
Pozdrav,neka iskustva sa P40,sto se tice skidanja aplikacija? Razmisljam da predjem sa Samsunga posle nekoliko godina ali nisam siguran hocu li se navici. Koristio sam ga dan dva i dosta aplikacija nisam uspeo skinuti a na sve strane cujem kako to nije problem nikakav.
Ja nisam hteo da se zezam sa GMS tj da radim downgrade tako da sam se oslanjao na Huawei galeriju, Aurora i ApkPure. I 95% aplikacija sam namestio.
 
Da li se još nekom možda dešava da prilikom poziva čuje zujanje u pozadini, poput zvuka kao kad primaknete tel nekom zvučniku?
 
Pozdrav,neka iskustva sa P40,sto se tice skidanja aplikacija? Razmisljam da predjem sa Samsunga posle nekoliko godina ali nisam siguran hocu li se navici. Koristio sam ga dan dva i dosta aplikacija nisam uspeo skinuti a na sve strane cujem kako to nije problem nikakav.
Falice ti itekako Google Play. Nemoj da slusas pojedine ovde koji su tu kako bi vrsili marketing. Ako odes na Huawei forum videces da ovde ima likova koji rade za Huawei i ovde dolaze sa bajkovitim pricama kako je sve u redu. Huawei je mnogo bolji brend od Samsunga ali nedostatak Googla jeste veliki problem. Ima nekih aplikacija to jeste, u app gallery, ali nije to to. Takodje kasne sa ispravkama bezbednosnim. I da instaliras divlji Google na telefonu, ne radi ili je pitanje do kada ces imati pristup Google. Pa onda smaranje oko ponovne instalacije itd. Neke aplikacije i ne rade na HMS. Utisak generalni je takav kakav si i stekao, nije to to bez Googla.
 
Falice ti itekako Google Play. Nemoj da slusas pojedine ovde koji su tu kako bi vrsili marketing. Ako odes na Huawei forum videces da ovde ima likova koji rade za Huawei i ovde dolaze sa bajkovitim pricama kako je sve u redu. Huawei je mnogo bolji brend od Samsunga ali nedostatak Googla jeste veliki problem. Ima nekih aplikacija to jeste, u app gallery, ali nije to to. Takodje kasne sa ispravkama bezbednosnim. I da instaliras divlji Google na telefonu, ne radi ili je pitanje do kada ces imati pristup Google. Pa onda smaranje oko ponovne instalacije itd. Neke aplikacije i ne rade na HMS. Utisak generalni je takav kakav si i stekao, nije to to bez Googla.
Evo ja ne radim za Huawei, prešao sam na P40 pro slučajno jer mi je iskrsla dobra prilika a nisam bio zadovoljan Samsung ponudom za novce koje sam imao. Naravno da nije isto kao sa Google play, treba malo više cimanja oko telefona. Ali za moje zahteve Huawei galerija, Aurora i apkpure rade posao. Prerastao sam igrice, nisam programer nekih aplikacija... Kamera mi je odavno postala prva stvar na telefonu a Huawei na tom polju jede Samsung za doručak. Naravno gledam cene na KP. Znaci sve zavisi od korisnika. Npr, S20 je oko 100 eura skuplji od P40 pro a kvalitet kamere je na strani Huawei. Znači sve zavisi od tebe samog tj za koje stvari koristiš mobilni. Pozdrav
 
Evo ja ne radim za Huawei, prešao sam na P40 pro slučajno jer mi je iskrsla dobra prilika a nisam bio zadovoljan Samsung ponudom za novce koje sam imao. Naravno da nije isto kao sa Google play, treba malo više cimanja oko telefona. Ali za moje zahteve Huawei galerija, Aurora i apkpure rade posao. Prerastao sam igrice, nisam programer nekih aplikacija... Kamera mi je odavno postala prva stvar na telefonu a Huawei na tom polju jede Samsung za doručak. Naravno gledam cene na KP. Znaci sve zavisi od korisnika. Npr, S20 je oko 100 eura skuplji od P40 pro a kvalitet kamere je na strani Huawei. Znači sve zavisi od tebe samog tj za koje stvari koristiš mobilni. Pozdrav
Pogresno si me shvatio. Nisam rekao da je telefon neupotrebljiv. Samo je clan gore napisao da ne moze da instalira neke aplikacije pa sam se na to nadovezao na to. Inace, nisam napisao ni to da svi rade za Huawei vec da ima clanova ovde koji ce ubedjivati da je sve u redu sa tim brendom a rade za isti. Svakako, oseca se itekako odsustvo nedostatak Huawei na trzistu. Ja sam zbog toga poceo da razmatram Sony koji pravi odlicne telefone ali nije prisutan na trzistu.

Dobro jutro. Sretan rad.
 
Pogresno si me shvatio. Nisam rekao da je telefon neupotrebljiv. Samo je clan gore napisao da ne moze da instalira neke aplikacije pa sam se na to nadovezao na to. Inace, nisam napisao ni to da svi rade za Huawei vec da ima clanova ovde koji ce ubedjivati da je sve u redu sa tim brendom a rade za isti. Svakako, oseca se itekako odsustvo nedostatak Huawei na trzistu. Ja sam zbog toga poceo da razmatram Sony koji pravi odlicne telefone ali nije prisutan na trzistu.

Dobro jutro. Sretan rad.
Pogrešno sam skontao..
Dobro jutro😁
 
Pogresno si me shvatio. Nisam rekao da je telefon neupotrebljiv. Samo je clan gore napisao da ne moze da instalira neke aplikacije pa sam se na to nadovezao na to. Inace, nisam napisao ni to da svi rade za Huawei vec da ima clanova ovde koji ce ubedjivati da je sve u redu sa tim brendom a rade za isti. Svakako, oseca se itekako odsustvo nedostatak Huawei na trzistu. Ja sam zbog toga poceo da razmatram Sony koji pravi odlicne telefone ali nije prisutan na trzistu.

Dobro jutro. Sretan rad.
I ti si mene pogrešno shvatio. To što sam moderator na Huawei forumu, ne znači da radim za Huawei, isto kao što moderatori na ovim forumu ne rade za Benchmark. I to što sam izneo svoja iskustva nakon više od 8 meseci korišćenjea P40 Pro, ne znači da nekoga ubeđujem u nešto, već da iznosim svoje mišljenje. Naravno da bi bolje bilo da telefon dolazi sa GMS, ali za mene ima više prednosti, pa mi taj nedostatak ne predstavlja toliki problem, neko drugi će to možda videti drugačije.
 
Radi li aplikacija Newpipe, ne znam da li ona zahtjeva GMS?
Ne koristim ovu aplikaciju, ali sam probao da bih mogao da ti odgovorim. Instalirao sam je iz AppGallery, što znači da bi trebalo da je prilagođena HMS. Nakon startovanja ne prijavljuje da su potrebni Google servisi. Probao sam da pustim nasumični klip, i reprodukuje se bez problema u FHD. Ako te zanima neka specifična funkcionalnost, javi, pa ću da probam :)
 
I ti si mene pogrešno shvatio. To što sam moderator na Huawei forumu, ne znači da radim za Huawei, isto kao što moderatori na ovim forumu ne rade za Benchmark. I to što sam izneo svoja iskustva nakon više od 8 meseci korišćenjea P40 Pro, ne znači da nekoga ubeđujem u nešto, već da iznosim svoje mišljenje. Naravno da bi bolje bilo da telefon dolazi sa GMS, ali za mene ima više prednosti, pa mi taj nedostatak ne predstavlja toliki problem, neko drugi će to možda videti drugačije.
Nisam siguran da sam te pomenuo ili jesam? Ili si shvatio iz nekog razloga da na tebe mislim? Kada se ode na Huawei forum, pronadju se, teme, postovi, pojedinih clanova ovog foruma, mislim i da sam video neke moderatore Huawei foruma prisutne ovde, koji blage veze nemaju sa realnoscu i koji su itekako samo marketinski potez. Npr predstavlja se situacija kako se moze bez Googla, kako zakrpe stizu redovno, itd. E sada, sto se tice Googla, to je relativna stvar, neko moze neko ne. Ali zakrpe i slicno, to je vec propaganda. Lik je gore naveo da mu trebaju neke apk koje nije uspeo da instalira i na osnovu toga sam odgovorio da je taj utisak realan pri koriscenju koji je stekao. Huawei jeste dodao itekako dobar broj apk u svoju galeriju, s obzirom na proteklo vreme, ali daleko je to od dovoljnog. U pocetku su itekako bili agilni i dodavali apk velikom brzinom ali u zadnje vreme sve je to mrsavije. Takodje, zakrpe, azuriranja i slicno, ne da nisu redovne vec kasne itekako. Da ne bude da ja sada nesto mrzim Huawei, koristim bas taj brend, svima u porodici sam kupio Huawei, i sebi i supruzi i deci, ali realna situacija je takva, i sam ssam zagrejan da kupim nesto od P40 serije samo zbog dobrog iskustva ali cu ipak najverovatnije ici a Sony, jer Samsung nije to to, ne bi mogao nakon Huawei da ga koristim. Clan je istakao da zeli da kupi telefon i treba mu reci onako kako je a ne da covek iskesira 400+ € i da se pokaje. Pogotovo sto se ne zna sudbina P40 serije, i ranijih i kasnijih telefona, i to kakav ce Harmony i da li ce uopste stici na telefone, koji je usput receno jos uvek samo kopija Androida. Svakako, ja sada gledam na koji brend preci, Sony mi je malo diskutabilan samo zbog garancije, ali svakako cim odlucim kupujem pa i ostatku porodice jer u isto vreme kupujem za sve. I ne zato sto je Huawei los, vec jer mi trebaju Google servisi zbog posla i ostatka porodice.
 
Nisi me pomenuo, ali je jasno da si na mene mislio, pošto sam prisutan kao dr_iggy i na Huawei forumu. Da se može bez Google-a, može se, pošto da ne može, verovatno ne bih sebe mučio, nego bi prešao na drugi brend. Na telefonima koje koristim, P40 Pro i Mate 40 Pro, su martovske zakrpe. Od aplikacija koje koristim mi je nedostajala samo CarGo, a od kada je i ona ušla u AppGallery ne dostaje mi ni jedna, tj. sve ono što mi treba a nema u AppGallery, instaliram preko Petal search. Nekome ko koristi neke specifične aplikacije koje su vezane za Google servise, ili ko ima kupljene aplikacije u Google Play prodavnici, to će verovatno biti problem, što kod mene nije slučaj. A, čovek neka sam proceni na osnovu svega što je rečeno da li mu se isplati da iskešira 400+ € za taj telefon, zato i pišemo ovde da bismo stvorili što realniju sliku i da bismo mu pomogli.
 
Poslednja izmena:
Nisam ni rekao da se ne moze bez Google. Moze se ali koliko, zavisi od svakog. Clan je pitao za savet. Inace, ko koliko muci sebe, i to je relativna stvar. Neko se muci u YUGU a neko i u Audi, ja npr vozim Pezoa pa mi dovoljno. Svakako, treba ukazati i predstaviti coveku realnu situaciju, zato je i pitao, i cim ne moze da instalira njemu potrebne aplikacije, treba mu i reci da je trenutna situacija takva, sa Huawei to trenutno ide malo teze. E sad, kada bi pobrojali sve prodavnice i prirucne alate za skidanje apk, ne bi zavrsili za tri dana sa pobrojavanjem ali cemu to?! Samo komplikacije. A opet napominjem, najavljen je taj novi Harmony, zasnovan na androidu, iako najavljen kao novi sistem, pitanje je kakve ce promene doneti. Sta ako ni najosnovnije apk ne budu mogle da se instaliraju na njemu tipa Viber, whatsapp, insta, itd?! Pa necemo valjda putem stapa i kanapa da se snalazimo?! Opet kazem, treba informisati ljude. Mnogi nisu znali, do dobijanja EMUI 11, da nece dobiti Android 11, pa su kupovali uredjaj i iznenadili se kada su dobili samo azuriran interfejs. A treba reci i da je Huawei u problemu sa komponentama, pa ako ne bude imao cime da proizvodi telefone, na cemu plasirati nove apk i novi sistem. Svakako, mnogo je diskutabilna situacija sada.
 
U zadnje vreme mi ne radi SIGNAL tj poruke ne dolaze do ljudi. Kad zovem ponaša se kao da kontakt koji pozivam nije na mreži. A jeste. Sedi pored mene😁
Zna li neko sta se desava?
 
Pozdrav svima, ne mogu da nadjem pa reko da pitam vas ovde: dali na forumu ima vec neka tema o aplikacijama za P40/lite? Posto google servisi nedostaju, bilo bi lepo videti koje alternativne aplikacije postoje kao i iskustva korisnika. Hvala unapred!
 
Jel probao možda neko aplikaciju Macrodroid za rešavanje problema oko notifikacija? Ako je neko koristio da li mnogo utiče na bateriju?
 
Pitanje ko je instalirao google servise. Jel google pay ne može da se otvori u opšte ili može ali ne radi? Jel baterija slabije drži nego bez GS? Hvala
 
Pitanje ko je instalirao google servise. Jel google pay ne može da se otvori u opšte ili može ali ne radi? Jel baterija slabije drži nego bez GS? Hvala
Gulg pay nije može uopšte, kao ni back up podataka uredjaja na google drive. Back up WhatsAppa na drive radi. Korstio sam gms na p40 lite i p40 i baterija manje više ista u realnom radu. Sami servisi bez Google aplikacija troše oko 5% više baterije, ali optimizacija baterije ih gasi u pozadini
 
Jel moze preporuka za tastaturu za P40 pro koja ima cirilicu i da moze da se iskljuci ova predikciji ili kako se vec zove?
Mislim da je swift na telefonu,ima cirilicu,sve super,ali mi izbacuje one reci koje mi sam nudi a to me izludjuje,a ne moze da se izbaci sa swiftkey.
 
Ja koristim godinama unazad koristim na svim telefonima srpsku tastaturu i prezadovoljan sam.
 

Prilozi

  • Capture+_2019-10-05-08-43-51.png
    Capture+_2019-10-05-08-43-51.png
    401.7 KB · Pregleda: 28
Ma ukucaj ime i verziju u pretraživač i odatle je skini,jer je svakako više nema u Google play prodavnici.
 
Gulg pay nije može uopšte, kao ni back up podataka uredjaja na google drive. Back up WhatsAppa na drive radi. Korstio sam gms na p40 lite i p40 i baterija manje više ista u realnom radu. Sami servisi bez Google aplikacija troše oko 5% više baterije, ali optimizacija baterije ih gasi u pozadini
Hvala za info. Uhvati me opet da ubacim GS ne znam ni sam sto. Prevarih se kad sam uzeo telefon sto nisam odmah , sad sam se po malo i navikao bez njih ali svakako bi bilo bolje da ih ima.
 
Hvala za info. Uhvati me opet da ubacim GS ne znam ni sam sto. Prevarih se kad sam uzeo telefon sto nisam odmah , sad sam se po malo i navikao bez njih ali svakako bi bilo bolje da ih ima.
Manje više sve isto, nema neke razlike. Jedino što neke aplikacije koriste Google mape ali na njima radi sve ostalo recimo osim nalaženja lokacije, kao npr Airbnb, TripAdvisor. Trivago ne radi uopste recimo bez gms mi crashovalo stalno. Mada se i to rešava ali sporo, recimo Garmin ubacuje Huaweijeve Petal mape umesto Guglovih
Što se bankarskih aplikacija tiče meni rade iako imam gms i Unicredit mBanking (radila je i verzija sa Gugl Play store i bez gms koju sam prebacio preko Phone Clone) I Banka Intesa skinute sa AppGallery.

Daleko veći problem su mi notifikacije, gde recimo na prošlom P40 Lite uopste nije bilo problema. Sad sam na P40
 
Pitanje ko je instalirao google servise. Jel google pay ne može da se otvori u opšte ili može ali ne radi? Jel baterija slabije drži nego bez GS? Hvala
Vidi, pre P40 Pro sam imao Honor View 20. Na Huawei-u sam stavio servise i nisam bas zadovoljan baterijom. View 20 star skoro 2 godine je osetno bolje držao nego P40 pro star 2 meseca (u mom slučaju), tako da sada ozbiljno razmatram da brišem servise i koristim App galeriju i ostale alternative. Jedino što će mi faliti su Google photos, tj. automatsko čuvanje slika.. Ali ima i tu alternativa, tako da mislim da meni nece biti problem
 
Nazad
Vrh Dno