Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Zanimalo me stanje baterije nakon update_a na EMUI11 i kako su ovi *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i to usrali zapisivao sam SoT za svaki sat od kada sam ga skinuo sa punjača što je bilo jutros u 9...cijeli dan sam ga koristio što je bilo moguće više...Tapatalk, Twitter, YT, Opera, WA, Kamera, Snapseed, Instagram, Novine...to se uglavnom koristilo...cijelo vrijeme na 4G...GPS,BT,WLAN isključeni, sinkronizacija 6 emailova, osvjetljenje na automatski ali kako sam u kući kad sam provjeravao bilo je uglavnom na ca 40-50%...i sada u 23:33 je na 9%...krajnji rezultat nakon 14.5h nazovimo intezivnog korištenja je ravno 8:30h SoT (4G).
Prije sam dobivao ca. 7h...ali danas sam AdGuard aplikaciju koristio samo po potrebi (Opera, Novine)...moguće je da AdGuard troši puno a možda su sa EMUI11 još šta poboljšali.
U svakom slučaju 8:30h SoT na 4G sa jednim punjenjem je po meni odličan rezultat.


P40Pro+ & Tapatalk


Napokon...znam da nisam normalan [emoji16]...nakon jučerašnjeg testa baterije na 4G danas sam testirao WiFi. Otprilike isto korištenje kao i u 4G testu samo što je danas uz Mobile Data bio uključen i WiFi...telefon je skinuti sa punjača u 10:00, sada je 03:37 što je 17.5h korištenja, baterija je na 4% i konačni SoT 11:03h. Da li je EMUI11 šta poboljšao ili je zbog minimalnog korištenja AdGuard aplikacije ali je puno bolje nego prije. Tko hoće odličnu bateriju, dobru kameru, može bez Google P40Pro/P40Pro+ je definitivno fenomenalan izbor.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Napokon...znam da nisam normalan [emoji16]...nakon jučerašnjeg testa baterije na 4G danas sam testirao WiFi. Otprilike isto korištenje kao i u 4G testu samo što je danas uz Mobile Data bio uključen i WiFi...telefon je skinuti sa punjača u 10:00, sada je 03:37 što je 17.5h korištenja, baterija je na 4% i konačni SoT 11:03h. Da li je EMUI11 šta poboljšao ili je zbog minimalnog korištenja AdGuard aplikacije ali je puno bolje nego prije. Tko hoće odličnu bateriju, dobru kameru, može bez Google P40Pro/P40Pro+ je definitivno fenomenalan izbor.

P40Pro+ & Tapatalk
A ne mogu ni da se posebno instaliraju Google aplikacije?

Sent from my ASUS_I001DA using Tapatalk
 
Mogu da se instaliraju Google services i onda sve radi normalno (99%), a možeš koristiti i bez instalacije GMSa ali onda Photos, Drive moraš koristiti kroz Browser, za YT koristiš YT Vanced ili TubeMate aplikaciju, za GMail naj bolje BlueMail, Maps možeš koristiti ali se ne možeš prijaviti da pamti tražene adrese...ima nekih third-party aplikacija koje ne rade bez GMS2.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Mogu da se instaliraju Google services i onda sve radi normalno (99%), a možeš koristiti i bez instalacije GMSa ali onda Photos, Drive moraš koristiti kroz Browser, za YT koristiš YT Vanced ili TubeMate aplikaciju, za GMail naj bolje BlueMail, Maps možeš koristiti ali se ne možeš prijaviti da pamti tražene adrese...ima nekih third-party aplikacija koje ne rade bez GMS2.

P40Pro+ & Tapatalk
Pa eto, makar za one koji imaju makar dva klikera u glavi, ni to nije problem..

Sent from my ASUS_I001DA using Tapatalk
 
U biti nije problem, ima mali milion videa na YT koji prikazuju proces korak po korak. Dio ljudi je nedovoljno informiran, nema Google i uređaj je ne upotrebljiv ali uglavnom velika većina neće da se zamučava time...platiš uređaj €1000+, izvadiš iz pakovanja, uključiš i koristiš.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Платиш, извадиш из кутије... Али ни тада нису све апликације инсталиране које људи користе. Мора се инсталирати, да ли преко Гугл продавнице или Хуавеи апп галерије или апкпјур... Свеједно, нешто се мора користити за инсталацију.

Послато са Nova 5T
 
To je istina...čini mi se da i na iPhone moraš sve da instaliraš...Maps, YT, GMail i ostalo. Ja mislim da je problem što većina misli da ako nema google play store nećeš moći da instaliraš većinu potrebnih aplikacija.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Платиш, извадиш из кутије... Али ни тада нису све апликације инсталиране које људи користе. Мора се инсталирати, да ли преко Гугл продавнице или Хуавеи апп галерије или апкпјур... Свеједно, нешто се мора користити за инсталацију.

Послато са Nova 5T
I šta je tu problem? Znamo da ih Ameri krljaju, i ja bih baš zbog toga prije uzeo Huawei. Problem je ustvari većina koja kupuje 1000e + telefone. Oni nemaju problem da iskeširaju, iako im ne treba i ne koriste većinu stvari koje taj telefon pruža.

Sent from my ASUS_I001DA using Tapatalk
 
Нисам ни рекао да јесте проблем. Човек је навео да они што искеширају 1000+ € за телефон очекују да имају све инсталирано и да их "гимнастика" са инсталацијама не интересује.
Ја само кажем да није ни на S20 све инсталирано што је нпр. већини потребно, па морају ипак сами инсталирати.

Послато са Nova 5T
 
Od Boga zdravlja, ja kupujem P50 seriju, taman da vidim sta ce Harmony doneti i kako ce funkcionisati. Briga me za GMS, bitni su mi email, viber, whatsapp, insta. Trenutno nisam pri parama, tako da mi nije dostupna P40 serija inace bi rado uzeo P40 pro+. Ne vidim ni jedan apsolutno razlog za izbegavanje. Moze se komotno i bez GMS. Whatsapp, Viber, mail, insta, Youtube vanced, sve se moze instalirati. Zdravi i zivi bili, uzimam ja P50 uredjaj. Presao sa Iphone na Huawei i ne vidim razlog da menjam brend. Veliko razocaranje mi je samo EMUI 11 sa ovim uklanjanjem prikazivanja potrosnje od punjenja do punjenja.
 
Нисам ни рекао да јесте проблем. Човек је навео да они што искеширају 1000+ € за телефон очекују да имају све инсталирано и да их "гимнастика" са инсталацијама не интересује.
Ја само кажем да није ни на S20 све инсталирано што је нпр. већини потребно, па морају ипак сами инсталирати.

Послато са Nova 5T
Ne razumjeh te u startu.
Praštaj.

Sent from my ASUS_I001DA using Tapatalk
 
Citam ovde. komentare, gledam na YT da je moguce instalirati google...
Ono sto mene zanima, imam google acc na scim uredjajima, tablet, fon...
Od aplikacija na telefonu sam korostio Viber, s vremena na vreme mail kao sredstvo za regiatraciju na sajtovima, gugl mape tokom voznje... kao i aplikacije sa nekih menjacnica tj android njihove aplikacije a najvaznije, sve. mi je povezano na google autentifikator [emoji19]
Koloko je pametno rizikovati?
Ima li sanse da to sve radi normalno i ako se odrade ti downgrade pa kasnije upgrade, da li se time nakon instalacije gubi reklamacija? Moze li nesto krenuti po zlu?
Inace ne verujem da je komplikovanije od PS3 downgradea i instalacije 3.55 CFW.

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Citam ovde. komentare, gledam na YT da je moguce instalirati google...
Ono sto mene zanima, imam google acc na scim uredjajima, tablet, fon...
Od aplikacija na telefonu sam korostio Viber, s vremena na vreme mail kao sredstvo za regiatraciju na sajtovima, gugl mape tokom voznje... kao i aplikacije sa nekih menjacnica tj android njihove aplikacije a najvaznije, sve. mi je povezano na google autentifikator [emoji19]
Koloko je pametno rizikovati?
Ima li sanse da to sve radi normalno i ako se odrade ti downgrade pa kasnije upgrade, da li se time nakon instalacije gubi reklamacija? Moze li nesto krenuti po zlu?
Inace ne verujem da je komplikovanije od PS3 downgradea i instalacije 3.55 CFW.

Honor 8X [emoji108][emoji41]

To moraš sam da odlučiš. Google autentifikator ti nije potreban, uvek imaš verifikaciju preko sms-a, a viber , radi bez problema, google mape, rade bez problema , jedino ne možeš da se uloguješ na goole pa ti ne pamti rute . Što se tiče logovanja na sajtove , to ide preko browsera pa nema veze sa google , tako da po meni to sve radi , a odluku prepusti samom sebi. Pokušaj nekako da na jednom od uređaja ne koristiš google pa vidi da li ti je neophodan. e-mail ti može raditi na BlueMail ili browseru. Nadam se da sam pomogao. Ipak odluči sam.
 
Poslednja izmena:
Koloko je pametno rizikovati?
Ima li sanse da to sve radi normalno i ako se odrade ti downgrade pa kasnije upgrade, da li se time nakon instalacije gubi reklamacija? Moze li nesto krenuti po zlu?
Honor 8X [emoji108][emoji41]
Downgrade_om se ne gubi garancija...uvijek može nešto krenuti po zlu...nakon instalacije GMSa 99% sve radi normalno...do kada će raditi, to ti nitko ne može reći. Da li riskirati?! Ja preporučam kupovinu ovih uređaja onima koji mogu bez GMSa...uvijek postoji mogućnost korištenja većine GApss kroz Browser (GMail, YT, Maps, Photos, Drive). Onima kojima su Google aplikacije važne i da sve radi onako kako su naviknuli ja bih prepiručio neki drugi brand.
Da zaključimo, uređaj je i bez instalacije GMSa sasvim upotrebljiv, nedostatak Play Store ne predstavlja problem jer većina apps ima u Huawei GalleryApp a ono što nema lako se nađe kroz petal search. Zavisno što korisnik treba postoji mogućnost da neke aplikacije ne rade bez GMSa ali takvih je malo. Na kraju svatko mora odlučiti za sebe.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja imam neku aplikaciju koja je pravljena specijalno za firmu u kojoj radim i koju koristim u svakodnevnom radu, da kažem neophodna mi je za rad. Aplikaciju instaliram tako što skinem apk fajl sa linka koji mi je poslao programer, i s vremena na vreme me mejlom obavesti da je potrebno da ponovo preuzmem fajl i instaliram najnoviju verziju aplikacije. Nisam znao da li će aplikacija raditi na telefonu bez GMSa, pa sam nedavno klincu kupio p40 lite. Laknulo mi je kad sam probao i shvatio da aplikacija radi. Sada mogu mirne duše da uzmem neki od novijih Huawei modela, mada još uvek mi ovaj P30 Pro sasvim odlično odrađuje sve što mi treba. Kada rešim da ga menjam biće to skoro pa sigurno ponovo neki Huawei (sa ili bez Google sasvim je svejedno).

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Tako je najbolje, ako se može probati prije kupovine pogotovo ako se uzima neki skuplji model.
BTW...sinoć u 21h skinem telefon sa punjača...možda sam ga koristio minutu, jutros u 8h 97% baterija...11h i 3%, ležao je na display_u pa je AOD bio izgašen. Ali naj bolje od svega...odem u GSam battery, izabrana opcija da pokazuje statistiku od zadnjeg spajanja na USB, sve točno ali SoT 14:20...pa gdje nabra ovih 13 minuta viška da mi je zbati a nisam ni dotakao telefon?! Koje smeće od aplikacije!!!

P40Pro+ & Tapatalk
 
Tako je najbolje, ako se može probati prije kupovine pogotovo ako se uzima neki skuplji model.
BTW...sinoć u 21h skinem telefon sa punjača...možda sam ga koristio minutu, jutros u 8h 97% baterija...11h i 3%, ležao je na display_u pa je AOD bio izgašen. Ali naj bolje od svega...odem u GSam battery, izabrana opcija da pokazuje statistiku od zadnjeg spajanja na USB, sve točno ali SoT 14:20...pa gdje nabra ovih 13 minuta viška da mi je zbati a nisam ni dotakao telefon?! Koje smeće od aplikacije!!!

P40Pro+ & Tapatalk

Isti slicaj i kod mene.GSam battery pro definitivno ne radi kako treba.

Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka
 
Ja sam prešao na Better Battery Status i za sada radi odlično.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Jel vam fabrički ne radi ili ga nema, ja imam i nisam kontrolisao da li je ok fabrički.
 
Na EMUI11 ne pokazuje izmedju punjenja nego zadnja 24 sata...ako hoćeš točno da znaš moraš posebno za svaki sat otvoriti statistiku, zapisati vrijeme i onda izračunati [emoji2959]

P40Pro+ & Tapatalk
 
Onda nisu dobro uradili, to baš nije stvar koju treba izbaciti.Meni je to baš potrebno.Volim znati od punjenja do punjenja.
 
Na EMUI11 ne pokazuje izmedju punjenja nego zadnja 24 sata...ako hoćeš točno da znaš moraš posebno za svaki sat otvoriti statistiku, zapisati vrijeme i onda izračunati [emoji2959]

P40Pro+ & Tapatalk
Kopiraju buđavi Ajfon. Bljak.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ja sam prešao na Better Battery Status i za sada radi odlično.

P40Pro+ & Tapatalk
BricoGO,ja kad pokrenem Better Battery Status,pojave mi se neke adb komande.Jel to preko PC treba da mu dam dozvole?Pusti neki screenshot,da vidim kako izgleda ta aplikacija kad je pokrenes [emoji4].

Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka
 
Da li vama koji koristite Youtube vanced,isti radi u pozadini?Meni kad zakljucam ekran radi nekih 20-30 sekundi i stane.

P.S Namestio sam [emoji4].
Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ne koristim ali ga imam instaliranog...upravo probao i ne gasi se.

P40Pro+ & Tapatalk
 
BricoGO,ja kad pokrenem Better Battery Status,pojave mi se neke adb komande.Jel to preko PC treba da mu dam dozvole?Pusti neki screenshot,da vidim kako izgleda ta aplikacija kad je pokrenes [emoji4].

Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka

To se i meni isto pojavi, i pokrenem ja adb and fastboot i ukucam komande ali nista se ne desava.

@BricoGO ako mozes pusti na pm link odakle si skinuo i koju verziju posto sam ja probao vise njih i ni sa jednom nisam uspeo da nateran BBS da radi. Hvala
 
Poslednja izmena:
I dalje wallpaper razvuce, ali nema veze, bar nema reklama
Zamolio sam autora aplikacije za pomoc i on kaze da je problem nekompatibilnost sa EMUI Smart Resolution i da nema leka (settings/display&brightness/screen resolution/smart).
Probao sam da prebacim rezoluciju na manual/high al isti rezultat. Steta :/
 
To se i meni isto pojavi, i pokrenem ja adb and fastboot i ukucam komande ali nista se ne desava.

@BricoGO ako mozes pusti na pm link odakle si skinuo i koju verziju posto sam ja probao vise njih i ni sa jednom nisam uspeo da nateran BBS da radi. Hvala
Ja sam je platio i skinuo sa Play Store.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno