Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

I ja sam vezan poslom za gms, pa mi je malo rizik, ali menjao bih s20+. Na novi samsung mi se ne prelazi, a ono malo sto sam se "poigrao" sa p40pro mi se dopalo. Kamera daleko bolja, autonomija sigurno bolja. To mi je bitno.
S20+ nije nikakav flegsip, veruj mi.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Bas sam danas na Uscu cackao dosta flagship modela i ovih slabijih,s20+ me nijednom nije nicemu zainteresovao,probao sam i p40 pro ako nista dosta vise deluje premium nego s20 plus,od s20 serije samo ultra vredi pomena premium uredjaja u smisli kad ga uzmes u ruku da osetis da drzis kvalitetan uredjaj.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
I ja sam vezan poslom za gms, pa mi je malo rizik, ali menjao bih s20+. Na novi samsung mi se ne prelazi, a ono malo sto sam se "poigrao" sa p40pro mi se dopalo. Kamera daleko bolja, autonomija sigurno bolja. To mi je bitno.
S20+ nije nikakav flegsip, veruj mi.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Da si uzeo s20 ultra nebi pogresio,moj savet nadji snap note 20 ultra nista bolje nema na trzistu pa i s20 ultra snap odlicna opcija mada nije ni exy los sem baterija koja nije ni na ultri bas sjajna s obzirom na 5000mah,sa p40 pro nije losa opcija da je sa googlom sve kako treba.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
2x Gmail/gdrive/gdoc u svakom trenutku mora da radi i da stizu notifikacije.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Onda nema tu ništa za tebe, GMail radi ali Push Notifikacije samo kroz BlueMail aplikaciju, Drive i Docs rade ali bez notifikacija...vjerojatno se može podesiti pomoću MacroDroid aplikacije tipa da provjerava svako toliko ali će vjerojatno imati utjecaja na bateriju.
Tako ti je kad si ovisan o Google_u...on ti određuje što ćeš koristiti [emoji12]

P40Pro+ & Tapatalk
 
Društvo,
razmišljam o kupovini P40, tj imam ponudu da zamenim svoj Xiaomi Mi 9T uz doplatu za P40 običan. Jedino što me brine je 200 mAh manja baterija nego na Xiaomiju uparena sa jačim čipsetom. Brat ima p40 lite i znam kako je dobro optimizovan i kako se baterija ne prazni tako lako, ali ne mogu nigde na netu za običan P40 da pronađem koji je SOT, ni u jednoj recenziji.
Da li neko može da mi kaže koliki SOT postižete?
generalno sam na WiFi skoro uvek, telefon koristim za dopisivanj, surf i fotografiju, igre ne igram.
na xiaomi izvlačim oko 5hh na fabričkom romu, na custom oko 8-9, bojim se da ne bih rpelazio 5h, što mi je malo.
 
Ja još nisam čuo da se netko žalio na bateriju kad je u pitanju Huaweiu. Ja imam P40Pro+, istina da ima 400mAh veću bateriju ali ima i veći display, veću rezoluciju, veći refresh rate...i ja na svom kad sam kući na WiFi dobijem 8-10h SoT, sve zavisi kako ga koristim.

Evo recimo WiFi... 9:38h SoT

Na 4G je manje...8h SoT...ali meni realno je prosjek na 4G 7h...


Ali ovo je korištenje ujutro od 6 navečer do 23...ako ideš na duže vrijeme kao recimo u ovom slučaju, 45h korištenja i 7h SoT na WiFi



Vjerujem da će biti u najmanju ruku isto kao i do sada sa Mi9T
Ovo su testovi da vidim dokle ide, inače od 6 do 23h na 4G je prosjek 6-7h SoT i ostane još 10-20% baterije a na WiFi je 8h i također sa 10-20% ide na punjač.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Društvo,
razmišljam o kupovini P40, tj imam ponudu da zamenim svoj Xiaomi Mi 9T uz doplatu za P40 običan. Jedino što me brine je 200 mAh manja baterija nego na Xiaomiju uparena sa jačim čipsetom. Brat ima p40 lite i znam kako je dobro optimizovan i kako se baterija ne prazni tako lako, ali ne mogu nigde na netu za običan P40 da pronađem koji je SOT, ni u jednoj recenziji.
Da li neko može da mi kaže koliki SOT postižete?
generalno sam na WiFi skoro uvek, telefon koristim za dopisivanj, surf i fotografiju, igre ne igram.
na xiaomi izvlačim oko 5hh na fabričkom romu, na custom oko 8-9, bojim se da ne bih rpelazio 5h, što mi je malo.

Sad sam napunio bateriju pa ne mogu :) a generalno mi traje skoro dva dana normalnog koriscenja, odnosno nikada nije bila kraca od jednog dana.
Ali p40pro je skuplji samo 100jura i za to se dobije bolji referesh ekrana, veća bateriju i bolja kamera i generalno je softwer kamere optimizovan za p40pro i 256mb storage vs 128 i ir blaster i reverse charging/wireless charging.
Ja sam uzeo p40 zbog kompaktnog dizajna ali sad mi fali sve to (osim baterije koja je ok), a 1cm duzine bi mu oprostio.
 
Poslednja izmena:
Društvo,
razmišljam o kupovini P40, tj imam ponudu da zamenim svoj Xiaomi Mi 9T uz doplatu za P40 običan. Jedino što me brine je 200 mAh manja baterija nego na Xiaomiju uparena sa jačim čipsetom. Brat ima p40 lite i znam kako je dobro optimizovan i kako se baterija ne prazni tako lako, ali ne mogu nigde na netu za običan P40 da pronađem koji je SOT, ni u jednoj recenziji.
Da li neko može da mi kaže koliki SOT postižete?
generalno sam na WiFi skoro uvek, telefon koristim za dopisivanj, surf i fotografiju, igre ne igram.
na xiaomi izvlačim oko 5hh na fabričkom romu, na custom oko 8-9, bojim se da ne bih rpelazio 5h, što mi je malo.

Na mom primerku P40 SoT je oko 5h. Nekad to bude 4h 45min (nikad ispod toga), nekan ode i na skoro 6h, ali neki prosek je 5 što mu iz ugla mojih potreba znači da ga skinem sa punjača oko pola 8 ujutru, a na punjač ga stavljam sutradam pred spavanje gde je on na nekih 10-15%, dakle 2 dana normalne upotrebe. Moja normalna upotreba podrazumeva osvetljenje ekrana na maksimumu u svim prilikama (prilikom letošnjeg testiranja SoT-a, osvetljenje mi je bilo na automatic i tada je SoT gura do 6-7h), Wi-Fi i mobilni internet 24/7 (neretko uključen i hotspot), da stvar po bateriju bude gora, zbog čestih pitovanja mobilni internet često varira, pa se dešavaju padovi na 3G, ili čak H i E; WA (veliki deo dana je uljučen i na računaru, pa dodatno srče bateriju). Viber, Telegram, Messinger, Yandex Mail... svima isključena kontrola potrošnje baterije kako ih ne bi gasilo u pozadinskim procesima (jer Kirin zna to da mi radi previše agresivno), naravno tu je i par sati dnevno pregleda video materijala, oko sat vremena poziva, sat vremena u chess.com aplikaciji...

Na sve ovo ogradio bih se da se podaci o SoT-u odnose na EMUI 10, noćas mi sam odradio update na EMUI 11, tako da nisam siguran kakve će posledice na isti ostaviti da poslednja nadogradnja, a sve to uz napomenu da Google servise nisam instalirao.

U komparaciji sa P40 Pro sam se odlučio za P40 zbog kompaktnosti, jer kao osoba sa manjom šakom ne želim da koristim telefon sa 2 ruke,a tu je i "problem" zakrivljenog ekrana na P40 Pro koji mi jednostavno "ne leži". Što se kamera tiče, one su, koliko sam mogao da primetim, identične izuzev "wide angle" koja je bolja na Pro modelu i noćnog režima koji je softverski bolje optimizovan takođe na Pro, što je možda već i ispeglano poslednjom zakrpom. To da li ima 60, 90, ili 120Hz mi je krajnje nebitna stvar na telefonu (inače, vezano za ovo, P40 na EMUI 10 je imao ozbljan ghosting i "trzanje" prilikom skrola, ali su to evidentno popravili na EMUI11).
 
Poslednja izmena:
Iskreno rečeno, nisu ništa bolji rezultati ni na "jednodnevnom testu" - možda ga produži za pola sata, uz korišćenje isto kao gore napisano, uz dodatak jedno sat vremena igranja Asphalt-a. Iz tog razloga sam letos i imao komunikaciju sa par forumaša vezano za SoT, jer sam bio dosta iznenađen tako slabim "rezultatom", gde i nakon nedelju dana testiranja baterije nisam mogao da izađem na 6h SoT-a (sa maksimalnim osvetljenjem ekrana).

Jedina do sada baterija koja mi je gurala manje SoT jeste ona iz obične S9-ke.
 
Ko će jedan?
047aa6d433a1371d408591bcecc1ea26.jpg


Sent from my ASUS_I001DA using Tapatalk
 
Cena?

Послато са Nexus 7 помоћу Тапатока
 
Pre svega hvala svima na odgovorima. Pronašao sam još neke testove na netu, ali jedno su testovi a drugo praksa tako da bih bio vrlo zahvalan ako još neko neko podeli svoja iskustva, pa i ako je PRO verzija u pitanju.
Npr. na notebookcheck.net, gde rade sintetičke testove (Wifi, stendbaj, video i opterećenje 100-0%) i sad sam još više zbunjen. Npr, po njihovim testovima P40 je 13% lošiji od mog trenutnog Mi 9T a 10% lošiji od P40 Lite. Dakle po njihovim testovima npr. P40 lite i Mi 9T su vrlo slični po trajanju baterije, mi 9t ukupno bolji 3% ALI U PRAKSI moj brat sa P40 lite postiže 10-12h SOT a ja (na fabričkom romu, kako je testiran) bih možda izvukao 6-7h, s tim da bi realno zbog Šaomijevog vrljavog softvera to palo na 5h posle 2 meseca. Znači duplo duže u praksi, a na testovima isti. Inače je taj P40 lite i razlog zbog koga bih prešao na Huawei. :D Kad sam video kakv se telefon dobija za taj novac, naročito ukupno iskustvo korišćenja (nema potrebe za custom rom, za gcam) koje je prilično premium, rešio sam da probam Huawei kao svoj sledeći tel.



Ja još nisam čuo da se netko žalio na bateriju kad je u pitanju Huaweiu. Ja imam P40Pro+, istina da ima 400mAh veću bateriju ali ima i veći display, veću rezoluciju, veći refresh rate...i ja na svom kad sam kući na WiFi dobijem 8-10h SoT, sve zavisi kako ga koristim.

....

Vjerujem da će biti u najmanju ruku isto kao i do sada sa Mi9T
Ovo su testovi da vidim dokle ide, inače od 6 do 23h na 4G je prosjek 6-7h SoT i ostane još 10-20% baterije a na WiFi je 8h i također sa 10-20% ide na punjač.

P40Pro+ & Tapatalk

Hvala puno sa SS. Zapanjen sam činjenicom da je ovako mala razlika između WiFi i 4G. Retko bih išao na duže od sidanje sa punjača ujutru i vračanje uveče. Radim od kuće pa uglavnom nemam potrebe za neki duži stendbaj, osim kad se negde putuje, a i onda slikam dosta. Probao sam da pogledam na xda iskustva za p40 pro i ljudi prijavljuju od 4 do 14h te mi to ništa nije značilo :D Je l' je tebi ovde uključen Always on Display, 90Hz, smart resolution, Google servisi ubačeni, nešto što bi značajnije uticalo na rezultat?
na GSMarena je razlika 6% više u korist P40 pro, tao da ako bih ove tvoje rezultate pratio mogao bih da očekujem do 1h SOT manje, što bi mi bilo zadovoljavajuće...


Sad sam napunio bateriju pa ne mogu :) a generalno mi traje skoro dva dana normalnog koriscenja, odnosno nikada nije bila kraca od jednog dana.
Ali p40pro je skuplji samo 100jura i za to se dobije bolji referesh ekrana, veća bateriju i bolja kamera i generalno je softwer kamere optimizovan za p40pro i 256mb storage vs 128 i ir blaster i reverse charging/wireless charging.
Ja sam uzeo p40 zbog kompaktnog dizajna ali sad mi fali sve to (osim baterije koja je ok), a 1cm duzine bi mu oprostio.

Nadam se da ćeš da me se setiš da okačiš svoj SS :) Zapravo trenutno je na kp P40 380e dok je P40 Pro 560e nov, to su najjeftinitije cene koje mogu da nađem i to je 180e razlike. Da P40 nije ovako jeftin, ne bih iskreno ni menjao telefon a velika mi je razlika da dobacim do P40 pro a ne vidim šta bi bila bolja kupovina za taj novac.

Na mom primerku P40 SoT je oko 5h. Nekad to bude 4h 45min (nikad ispod toga), nekan ode i na skoro 6h, ali neki prosek je 5 što mu iz ugla mojih potreba znači da ga skinem sa punjača oko pola 8 ujutru, a na punjač ga stavljam sutradam pred spavanje gde je on na nekih 10-15%, dakle 2 dana normalne upotrebe. Moja normalna upotreba podrazumeva osvetljenje ekrana na maksimumu u svim prilikama (prilikom letošnjeg testiranja SoT-a, osvetljenje mi je bilo na automatic i tada je SoT gura do 6-7h), Wi-Fi i mobilni internet 24/7 (neretko uključen i hotspot), da stvar po bateriju bude gora, zbog čestih pitovanja mobilni internet često varira, pa se dešavaju padovi na 3G, ili čak H i E; WA (veliki deo dana je uljučen i na računaru, pa dodatno srče bateriju). Viber, Telegram, Messinger, Yandex Mail... svima isključena kontrola potrošnje baterije kako ih ne bi gasilo u pozadinskim procesima (jer Kirin zna to da mi radi previše agresivno), naravno tu je i par sati dnevno pregleda video materijala, oko sat vremena poziva, sat vremena u chess.com aplikaciji...

Na sve ovo ogradio bih se da se podaci o SoT-u odnose na EMUI 10, noćas mi sam odradio update na EMUI 11, tako da nisam siguran kakve će posledice na isti ostaviti da poslednja nadogradnja, a sve to uz napomenu da Google servise nisam instalirao.

U komparaciji sa P40 Pro sam se odlučio za P40 zbog kompaktnosti, jer kao osoba sa manjom šakom ne želim da koristim telefon sa 2 ruke,a tu je i "problem" zakrivljenog ekrana na P40 Pro koji mi jednostavno "ne leži". Što se kamera tiče, one su, koliko sam mogao da primetim, identične izuzev "wide angle" koja je bolja na Pro modelu i noćnog režima koji je softverski bolje optimizovan takođe na Pro, što je možda već i ispeglano poslednjom zakrpom. To da li ima 60, 90, ili 120Hz mi je krajnje nebitna stvar na telefonu (inače, vezano za ovo, P40 na EMUI 10 je imao ozbljan ghosting i "trzanje" prilikom skrola, ali su to evidentno popravili na EMUI11).

Hvala na podacima, ne bi bilo loše ako bi mogao da okačiš neki screen shot. Verujem da bih onda mogao da izvučem bar tih 7h ako uporedim s tvojim korišćenjem jer pozive jako retko obavljam, doduše nekad video pozive, ekran na automatski, mobilni internet gasim kad god mi ne treba, hotspot skoro nikada, a ne bih pokušavao da izvučem 2 dana na bateriji. Doduše često fotografišem.
Za specifikacije se slažem, 90Hz mi nije nepotrebno, kamera sa 3x zoom sasvim dovoljna i iskreno mi Pro verzija nije potrebna.
 
Sinoć oko 23h sam pogledao imao 40% baterije, SoT nekih 6:30h. Ujutru u 8h skinut sa punjača, uključen AOD, društene mreže, nekoliko poruka, poziva, viber, malo igranja Asphalt. Imam instalirane GMS i baterija izgura uvek celodnevno korišćenje.

Sent from my Huawei P40 using Tapatalk
 
Hvala puno sa SS. Zapanjen sam činjenicom da je ovako mala razlika između WiFi i 4G. Retko bih išao na duže od sidanje sa punjača ujutru i vračanje uveče. Radim od kuće pa uglavnom nemam potrebe za neki duži stendbaj, osim kad se negde putuje, a i onda slikam dosta. Probao sam da pogledam na xda iskustva za p40 pro i ljudi prijavljuju od 4 do 14h te mi to ništa nije značilo :D Je l' je tebi ovde uključen Always on Display, 90Hz, smart resolution, Google servisi ubačeni, nešto što bi značajnije uticalo na rezultat?
Nema na čemu, AOD je upaljen od 5-23h...osvjetljenje je na automatski, 90Hz, visoka rezolucija, GMS instaliran, koristim AdGuard koji je jako veliki potrošač, 6 emailova za sinkronizaciju.
Meni je važno da izdrži od 5-24h i da na moj način korištenja ne bude ispod 6h SoT i ja prezadovoljan.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Koristi li neko snimanje poziva,konkretno na P40 Pro?Instalirao sam taj dodatak,i ranije na verziji .176 kad udjem u pozive,pa one tri tackice,bila je stavka snimljeni pozivi.Reinstalirao sam softver,i vise nema te opcije,kao sto je nema ni na EMUI 11.Ima li negde da se omoguci ta opcija?

Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka
 
Hvala na podacima, ne bi bilo loše ako bi mogao da okačiš neki screen shot. Verujem da bih onda mogao da izvučem bar tih 7h ako uporedim s tvojim korišćenjem jer pozive jako retko obavljam, doduše nekad video pozive, ekran na automatski, mobilni internet gasim kad god mi ne treba, hotspot skoro nikada, a ne bih pokušavao da izvučem 2 dana na bateriji. Doduše često fotografišem.
Za specifikacije se slažem, 90Hz mi nije nepotrebno, kamera sa 3x zoom sasvim dovoljna i iskreno mi Pro verzija nije potrebna.

Za SS baterije ja sad, nakon update na EMUI11, malo problematično iz razloga što su ljudi pisali pre 2-3 dana - SoT se restartuje na nulu čim se pređe u novi dan.

Dobra stvar je što je baterija deluje bolje prvog dana na novoj verziji softvera; namerno sam, zbog cele ove priče, forsirao ceo dan i izgurala je do 6h 20-ak minuta juče dana, odnosno još oko 35 minuta nakon ponoći, što ukupno dođe na oko 7 sati. Pokušaću za vikend (ukoliko mi posao dozvoli ranije, tako će i biti), da ponovo izmrcvarim bateriju tokom jednog dana, pa stiže relevantan SS SoT-a, a ne ovaj "iseckani".
 
Koristi li neko snimanje poziva,konkretno na P40 Pro?Instalirao sam taj dodatak,i ranije na verziji .176 kad udjem u pozive,pa one tri tackice,bila je stavka snimljeni pozivi.Reinstalirao sam softver,i vise nema te opcije,kao sto je nema ni na EMUI 11.Ima li negde da se omoguci ta opcija?

Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka

https://youtu.be/dNOdIfReT4A
 
Za SS baterije ja sad, nakon update na EMUI11, malo problematično iz razloga što su ljudi pisali pre 2-3 dana - SoT se restartuje na nulu čim se pređe u novi dan.

To su tako usrano napravili da nisu mogli gore...u biti moraš ručno zbrajati svaki sat da bih došao do konačnog SoT...ali problem je što pokazuje samo 24 sata...ako si duže od 24h na bateriji a nisi zbrojio i zapisao prošli dan ne možeš vidjeti ukupni SoT...glupost da ne može veća.
Evo kod mene sada...

Skinuti sa punjač jučer u 01:00 što znači da je 33h na bateriji i nigdje sad ne možeš vidjeti koliki je sveukupni SoT do sada [emoji2959][emoji2959][emoji2959]

Koristio sam i onau GSam aplikaciju, plaćenu i preko PC joj dao dodatne ovlasti ali uvjek je pokazivala duži SoT nego Huaweiu.
Evo primjera...vrijeme korištenja je isto u oba slučaja 18:24h a SoT po Huawei je 5:52 a GSam 9:29h...WTF?



Ovdje je razlika malo manja...20:24h korištenja je isto u obje aplikacije, Huawei SoT 7:24 a GSam 8:32 SoT




P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@duki92
potrosnja za 90% baterije p40




u vezi cene mislim da se na kp opusteno moze naci pro za 500 od ljudi koji su probali mesec dva i shvatili da nije za njih, pa sam zato rekao da je razlika ~100 u odnosu na p40.

u vezi 3x telekamere od p40 vs 10x kod p40ppro modela, nije kamera app kao na xiaomiju da imas da kliknes na dugme wide, dugme 1x i dugme telefoto i super. Vec ima skala za zumiranje i ja se uvek pogubim u njoj, posto je optimizovana za pro model. Mozes sa dva prsta zumirati i odzumirati ali se svodi na isto - cest pogub u zumiranju.
 
Hoćeš reći da kamera app nije kao na P40Pro+...ja imam P40Pro+ i možeš da direktno izabereš Wide-1x-3x-10x a možeš koristiti i slider, koji moraš koristiti za sve između ovih vrijednosti i preko 10x

https://streamable.com/vrkb1j

P40Pro+ & Tapatalk
 
Hoćeš reći da kamera app nije kao na P40Pro+...ja imam P40Pro+ i možeš da direktno izabereš Wide-1x-3x-10x a možeš koristiti i slider, koji moraš koristiti za sve između ovih vrijednosti i preko 10x

Hocu reci da nije nesto napravljeno to za zumiranje i da je optimizovano za p40pro.

Recimo ovo je pocox3 orginalna kamera:

levo makro, sredina photo, desno photo zoom (telefoto)

Ili jos bolje poco x3 gcam:

ovo mi je idealno, dugme makro-wide-org kamera, pa ako hocu (a necu) posle zumiram, ali ne mozes promasiti kameru ni kada sve radis sa jednom rukom.

ovo je p40:

i ja sad uvek krenem da razmisljam, prva tackica gore mi je x2, a druga tackica gore mi je x3. Ali nije :) prva tackica gore je x3, a druga tackica gore x5.
OK aj navicicu se ali cak i u radu sa dve ruke cu cesto promasiti tackicu i dobiti npr x3.5 koji mi ne treba. Treba mi da sa osnovne kamere izeberem telefoto kameru iili wide kameru i to je to. A tek sa jednom rukom nema sanse da ubodem tackicu.

Ovo je polozeno, i mnogo cesce slikam polozeno nego uspravno.

Uvek, ali uvek cu krenuti levo wide, desno zoom.

A kada me prebaci na taj veci scroll x10 i x30 tu se uvek gubim jer je napravljen na p40pro.
Nije to ni lose ima prednosti, recimo stavim na video pro mod i stavim expoziciju na centriranu tacku, i zumiram jako i ladno mogu da vidim, otprilike, sta neko 10metara od mene kucka na telefonu :), da imam P40pro video bi i slova mozda.

Ne znam kakva je P40 pro telefoto kamera, da li ona stvarno omogucava varijabilni zum ili ima fixiran zum kao vecina mobilnih telefoto kamera?
 
Sad sam jos nesto shvatio:
U portret i aperature modu, prva tackica je 2x, druga tackica 3x (i nema wide mogucnost),
,a u ostalim modovima prva tacka je 3x, druga tacka 5x. (i ima wide mogucnost)





zbunjujuce :smash:
 
Poslednja izmena:
Kao prvo prijatelju na ovim tvojim slikama se ništa ne vidi.
Drugo, koliko dugo ti imaš taj telefon?
Meni je sve jasno...kao što reče aperture i portrait imaju 1x,2x,3x i koristi se glavni senzor zbog same veličine senzora radi boljeg bokeh efekta, a 2x,3x je digitalni zoom i zato nema Wide jer se kako sam rekao koristi samo glavni senzor. Foto Mode ima 4 točkice Wide, 1x,3x,5x gdje je 5x hybrid zoom kako to zove Huawei. Kad pokreneš kameru ona uvjek starta u 1x i automatski znaš gdje je Wide a gdje 3x,5x. Istina da je glupo i da su trebali umjesto točkica staviti 0.8,1,3,5 i bilo bi lakše za nove korisnike ali kad se navikneš onda je lako.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno