Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Nije nitko nikoga drmao [emoji16], može se dogoditi i najvećima...ali zanimljivo je kako ovaj mali "incident" pokazuje kako je cijeli svijet (zapad) ovisan o Google_u i kako je to loše za nas obične korisnike. Zamisli da se desi s*anje i Google crkne [emoji28]...nema YT, GMail, Photos...pa zapad bi kolabirao u 24h...kinezi u drugu ruku...njima isto i bez i sa Google_om.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Nesto gledam,
32x slowmotion video na mom p40 ne radi, iako bi po uputstvu za upotrebu trebalo raditi.
To je izgleda preambiciozno 32*60=1920fps@1080p. Ne moze da se prebaci rezolucija na 720p u slow motion modu verovatno zato i ne radi?
a 8x (480fps) i 4x radi.
P40 pro verovatno radi i 960 i 1920 i 7680fps, ex trebao sam kupiti pro verziju...samo mi bila velika ciglica.
 
Da, nesto slicno sam hteo postici samo sa satom...pa ja cekam a on nije ni krenuo.
Ako dobro vidim p40pro ogranicenje je 34sekundi na max slowmov? koliko je to stvarno trajalo snimanje?

Mene pusti jako kratko, mozda 5 sekundi da snimam u 32x@1080 i od toga snimi 34sekundi fajl. Nisam ni skontao da išta radi, mislio sam da se samo zakuca, dok se nisam pustio vodu da snima po uzoru na tvoje :) Ne da mi da prebacim sa @1080 na @720 u podesavanjima kamere.
Kako 960fps racuna kao 32x, 240fps kao 8x, a 120fps kao 4x nije mi jasno. Muckaju oni tu nesto. 8x radi ok, samo to ispadne 240fps, pa onda kada bi snimio save as x0.5 verovatno bi dobio 480 :)

https://www.hispeedcams.com/p40-pro-super-slow-motion-extends-huaweis-reign/
 
Kod mene je sve do 32x @1080...64x i 256x je @720p duljina snimanja ovisi o brzini koju odaberem...4x (120fps) i 8x (240fps) mogu neograničeno dugo snimati, 32x (960fps) pravi 17 sek clip a 64x (1920fps) i 256x (7860) 34 sekunde i snimanje traje manje od sekunde. Inače je jako teško uhvatiti pravi moment, najbolje ispadne kad se stavi da automatski počne snimanje kad se u kadru nešto miče...

https://youtu.be/tRADzSRA9eg

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kakvo je sada stanje sa Google servisima? Je li sve i dalje kao što je bilo pre dva meseca ili je bolje, ili gore? :)
Došlo je vreme da se pazari. Dvoumim se između P40 i P30.
 
Isto...downgrade...instalacija....update.

P40Pro+ & Tapatalk
 
P40 slobodno, ja sam prešao pre mesec dana sa P30 na P40.
Za 15-tak min odradiš sve i imaš google service.

Sent from my Huawei P40 using Tapatalk
 
Zna li netko sto znace ovi brojevi u firmware verzijama?
(C432E8R4P1)
(C432E2R3P3)
 
Upravo napravljen update na EMUI11...

...sve je prošlo bez problema...GMS dalje rade normalno...ovako na prvu nema nekih većih promjena...animacije su fluidnije, nova animacija za punjenje, veći izbor AOD satova,nova Gallery app...puno bolje nego stara...novembarski security patch...vidjet ćemo ima li kakvih promjena po pitanju autonomije.
https://streamable.com/qhw08m

P40Pro+ & Tapatalk
 
Odradio i ja update na 11, za sada radi sve od gms bez problema.

Sent from my Huawei P40 using Tapatalk
 
Vjerojatno neće ni biti nikakvih problema jer EMUI11 je također Android10.
Sad sam vidio da su "uništili" dio Battery, ja se uopće ne snalazim kad je pitanje SoT i potrošnja.

P40Pro+ & Tapatalk
 
E ovo je i meni trebalo, ja koristim daily pic ali mi ne wallpaper malo zumiran a lock screen kao sto treba, sad cu da probam ovo

Edit: ni ovo ne radi kako treba, ocigledno je negde do telefona ali nema nigde opcije
Izasao je update aplikacije, sad radi ok i za walpaper.
 
I dalje wallpaper razvuce, ali nema veze, bar nema reklama

Verzija programa 1.9.13. danas update i radi solidno, nije idealno malo razvuce, ali mnogo bolje nego pre.
U medjuvremenu sam stavio autentifikaciju preko ir kamere pa mi lock screen u 99% slucajeva ne igra ulogu :)
 
Poslednja izmena:
Uradio sam downgrade na verziju 10.1.0.122 da bi instalirao google service,i sad mi uopste ne nudi azuriranje na noviju verziju.Moze li se nekako "isprovocirati [emoji16]" azuriranje?

Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka
 
Može...sa HiProxy možeš ručno instalirati zadnji firmware...koliko je prošlo od kada si radio downgrade?
Zadnji ti je 10.1.0.176 i posle njega bi automstski trebao dobiti EMUI11.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A strpi se malo...ako ne dođe za dan dva...ili ako znaš kako onda možeš odmah ručno.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Evo ukratko za one koj hoce rucno da instaliraju firmaware na svoje telefone.
Na PCu morate imati instaliran HiSuite...pokrenete ga i spojite telefon (prvi put kad se spaja ima malih podesdavanja na telefonu ali HiSuite ce vas voditi korak po korak)...kada ste spojili telefon ostavite tako.
Sa linka https://mega.nz/file/UtlBma7Z#lEV3IYtmBvLyo8d-RBrVebRjkeToQ45eWp34SbtlhXk skinete modificiranu verziju HiSuiteProxy (hvala bender_007)



Pod Step1 upisete ime modela (kako to saznati opisano je u HiSuiteProxy aplikaciji (Za P40Pro bi trebalo biti ELS-LGRP4) i kliknete na Step1 i to ce vas prebaciti na stranicu od pro-teammt.ru sa svim firmware_ima.



Sad morate izabrati pravu...
Kako naci...najlakse je da instalirate Firmware Finder for Huawei sa PlayStore https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teammt.gmanrainy.huaweifirmwarefinder&hl=de pokrenete aplikaciju, upiste svoj model (ELS-LGPR6-OVS je za moj P40Pro+) i kliknete na njega i dobit cete listu sa firmware_ima...izaberete koju hocete da instalirate...kliknete na nju...i na dnu pod sekcijom Other mozete kliknuti na Check firmware_Access...ako dobijete poruku firmware approved for installation tu mozete instalirati.





..zapamtite verziju i datum objave i tu istu nadjete na stranici od pro-teammt.ru u mom slucaju zadnja je ELS-LGRP6_OVS 10.1.0.176 od 20.11.2020...za p40Pro model zadnja bi trebala biti ova gore izabrana na slici ELS-LGRP4-OVS 10.1.0.176 14.11.2020

...desni klik na ELS-LGRP4-OVS 10.1.0.176 i kopirate link i isti ubacite u HiSuiteProxy pod Step2 i pod Step3 upisete verziju firmware_a u ovom slucaju ELS-LGRP6-OVS 10.1.0.176 i to bi trebalo izgledati ovako...



u biti evo i link http://update.dbankcdn.com/TDS/data/files/p3/s15/G5633/g1604/v489527/f1/full/changelog_base.xml za P40Pro

Kliknete na StartProxy...pojavit ce se mali cmd prozor...



HiSuite ce se ugasiti...na kraju cmd prozora ce pisati Checks Finished, You can proceed to installation now!...ponovo pokrenete HiSuite...spojite telefon...i nakon kratkog vremena ce se pojaviti narandzasta tocka pod sekcijom Systemaktualisieren ili kako je vec na engleskom ili jeziku koji koristite na HiSuite.
Klikknete ne to i ostalo ide automatski...prvo ce skinuti firmware...pa ce instalirati...i onda ce se telefon ugasiti...instalirati update i ponovo upaliti.
To je to...znam da zvuci komplicirano ali kad se jednom napravi onda je sve gotovo za 15 minuta.
Napomena...kad birate firmware uvijek izaberite FullOTA-MF a ne OTA-MF.
 
Poslednja izmena:
Ovi iz Huawei zaista nisu normalni...update_om na EMUI11 ne možeš vidjeti koliki je SoT između dva punjenja...nego samo SoT u zadnjih 24 sata...WTF





P40Pro+ & Tapatalk
 
Drugari, imam ponudu za p40pro, ali je updateovan do kraja, zadnja verzija sw. Da li mogu da se nameste google servisi bez vece gimnastike?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Morat ćeš da odradiš vježbe downgrade na verziju ispod 10.1.0.154 [emoji16] Pa instalacija GMSa pa onda update na EMUI11.
Ali član @miodrag.r je to baš jučer radio pa ti može reći koliko mu je vremenski trebalo za zagrijavanje, gimnastiku i istezanje...da procijeniš da li se isplati!

BTW...ako je ponuda za tebe...vidim da imaš S20+...pa čisto informativno, zašto bi prelazio na P40Pro?

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala na savetu, ajde videcu proces kakav je.

Presao bih jer mi se smucio. Preplaceni poluproizvod, veruj mi. Sigurno za klasu ispod p40pro.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Presao bih jer mi se smucio. Preplaceni poluproizvod, veruj mi. Sigurno za klasu ispod p40pro.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Jesi koristio P40Pro da bi znao da je klasu bolji. Ipak je S20+ Samsungov flagship. Meni jedino pada napamet da je baterija bolja na P40Pro...kamera, tu je to negdje...display...vjerojatno samsung...software, s obzirom na situaciju sa GMSima definitivno samsung.


P40Pro+ & Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno