Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Od poslednjeg update-a (11.0.0.174) telefon je počeo da se restartuje sam od sebe sve češće, nemam objašnjenje za ovo... Ukoliko neko ima iskustva, da li je factory reset jedino rešenje?
 
Ako se restartovao povremeno i ranije ja bih onda odradio reset odmah. Cudi me to bas, nesto mi ne zvuci bas toliko realno da se tako cesto zbog softvera restartuje.
 
Мени се никад није десио да се сам рестартује , мислим да требаш то да носиш у сервис, али зато ми се дешава да се укочи управо сада док куцам ово. Читао сам раније да има неке везе са хромом али ако до сад то нису исправили онда ... супер .
 
Jel ima jos neko problem sa battery drain na p30. Preko noci skine 11% baterije. Bukvalno sam ptobao sve, pogasio sve procese, gasio wifi, BT, stavljao 2G prenos da mi i to ne trazi non stop signal mreze na auto i sve isto.... Reset mi ne dolazi u obzir.... To znaci dnevno skine preko 20% u mirovanju, sto je mnogo....
 

Prilozi

  • Screenshot_20211202_071026.jpg
    Screenshot_20211202_071026.jpg
    67.2 KB · Pregleda: 69
Jel ima jos neko problem sa battery drain na p30. Preko noci skine 11% baterije. Bukvalno sam ptobao sve, pogasio sve procese, gasio wifi, BT, stavljao 2G prenos da mi i to ne trazi non stop signal mreze na auto i sve isto.... Reset mi ne dolazi u obzir.... To znaci dnevno skine preko 20% u mirovanju, sto je mnogo....
I meni se desava da preko noci i do 10% skine baterije u stanju mirovanja. Ja nesto kontam tel je iz 2019 godine ja ga jos uzeo polovnog verovatno baterija oslabila.
 
Ma ne verujem da je baterija. Ona kad oslabi daje druge simptome. Kod mene je kao menjanja jednom kad sam lomio ekran. Tako da kontam da nije bas tolko oslabila. Ona i kad je slaba ako ga ne koristis ne svlaci toliko nego recimo od jednom padne na 30, 20%... Ili se gasi, reseruje pokaxuje netačno i sl.
 
Uspeo sam uz aplikaciju Battery guru. Treba malo Adb kroz racunar da se daju permisije za Doze, ali nije komplikovano. Ovo neki nas lik radio aplikaciju. Strava je.
 

Prilozi

  • Screenshot_20211203_053919_com.huawei.systemmanager.jpg
    Screenshot_20211203_053919_com.huawei.systemmanager.jpg
    50.1 KB · Pregleda: 37
  • Screenshot_20211203_053945_com.paget96.batteryguru.jpg
    Screenshot_20211203_053945_com.paget96.batteryguru.jpg
    82.6 KB · Pregleda: 36
  • Screenshot_20211203_054004_com.paget96.batteryguru.jpg
    Screenshot_20211203_054004_com.paget96.batteryguru.jpg
    86.3 KB · Pregleda: 36
  • Screenshot_20211203_054015_com.paget96.batteryguru.jpg
    Screenshot_20211203_054015_com.paget96.batteryguru.jpg
    100.5 KB · Pregleda: 37
Зауставиће ти и сва обавештења са тим подешавањима. Практично колико видим немаш никакав проток података кад се угаси екран.
 
Зауставиће ти и сва обавештења са тим подешавањима. Практично колико видим немаш никакав проток података кад се угаси екран.
Samo kad je Agresivni Doze onda moze da pogasi notifikacije, al opet treba neko vreme da bude u idle stanju da bi se to aktiviralo. Tako da mi odgovara. Praticu nekolko dana da vidim kako se ponasa. Ali zanimalo me sta je u pitanju. Verovatno google ili tako nesto. Ovaj stock Optimizator mi je takodje sumnjiv jer non stop nesto radi.
Uzgred juce sam se nakacio na Hisuite da pokusam rollback na Emui 10, al nema, ukinuli mi opciju za rollback.
Hocu reci ovo sto se desava nije do slabljenja baterije nego ili neki bug ili namerno.
 
Шта знам код мене немам тих проблема.
Кад користим телефон батерија иде на доле кад не користим релативно мирује. Е сад ноћу нисам обратио пажњу јер га тад махом и пуним. Такође моја батерија је стара више од 2 године.

Видим сад да ти имаш и две картице активне можда нека има слаб домет и константно тражи мрежу ? Јел си проверавао то ?
 

Prilozi

  • Screenshot_20211203_095730_com.huawei.systemmanager.jpg
    Screenshot_20211203_095730_com.huawei.systemmanager.jpg
    57 KB · Pregleda: 30
Шта знам код мене немам тих проблема.
Кад користим телефон батерија иде на доле кад не користим релативно мирује. Е сад ноћу нисам обратио пажњу јер га тад махом и пуним. Такође моја батерија је стара више од 2 године.

Видим сад да ти имаш и две картице активне можда нека има слаб домет и константно тражи мрежу ? Јел си проверавао то ?
Stavio sam ih bio na 2G da proverim. Isto. Mada mi se cini da i u toku dana dosta svuce bateriju kad sam na poslu. Tako da kartice ne znam dal su uzrok, ali nije iskljuceno. Pa i meni se u glavnom nocu punila baterija pa nisam primecivao, ali sam primetio u zadnje vreme da mi jedva izgura baterija do 7 uvece a ne bude ni 4h sota. Evo za sad u redu sa Guru. Sat vremena Sota potroseno 15% baterije. Evidentno bolje. Videcemo dalje.
 

Prilozi

  • Screenshot_20211203_101857_com.huawei.systemmanager.jpg
    Screenshot_20211203_101857_com.huawei.systemmanager.jpg
    67 KB · Pregleda: 39
Sa P30 pro sam se odvikao od tog noćnog punjenja i sklonio kabal iz spavaće sobe. Dok se istuširam, obrijem, baterija se dovoljno napuni za ceo dan.
Ako nekada potrošim više, stavim 10 min kad sam u prolazu pored punjača.

2 godine i pre neki dan kad sam pomislio da je baterija baš oslabila, shvatim da imam 6h SOT i da sam zapravo ceo dan radio sa telefona.
Verujem da je dobar razlog za to i sečenje aplikacija koje mi i dalje ide na živce. Evo jutros, kucam sa čovekom na Messanger, da bi mi jedna njegova poruka "putovala" 18 minuta. Čim uključim ekran, poruka stigne.
 
Е да то са месенџером је апсолутно тачно, мени и не стижу поруке док не отворим апликацију. Све остале апликације за дописивање су океј.

Ја рецимо од кад користим инстандер и од кад фејс немам него само месенџер батерија ми дуже траје дефинитивно.

Оно што сам приметио је да ми се пали скенирање преко WiFi мреже и кад је WiFi искључен. Ја то онда искључим после месец два проверим оно је упаљено и тако у круг.
 
WiFi koristim samo kada neka aplikacija neće da radi preko 4G. Paradoks je što mi je 4G višestruko brži od WiFi kod kuće, ali neki servisi se povremeno baš zatupe i neće da rade bez WiFi.
 
Ne znam dal sam jednom pisao o problemu koji sam imao vezano za otkljucavanje uz slike casopisa. Nije hteo da radi nit da azurira slike. Od veceras proradi azurira mi par nekih slika novih dodje. Isprobrajte azurirajte ako ima jos neko taj prob.
 

Prilozi

  • InShot_20211210_220559884.jpg
    InShot_20211210_220559884.jpg
    286.8 KB · Pregleda: 30
Ја једини проблем који имам са овим телефоном је да десни палац никако неће да очита, подесим отисак и после пола дана / дан престане да ради. Није као да су ми руке у центру или да шмирглам јагодице по цео дан. Са левим никакав проблем никад, десни неће никако.
 
Imam Huawei P30 Pro,Zadnje kamere nekad radi fokus,Nekad ne radi fokus u cemu je problem jel do kamere ili do sotwera?
 
Da li vam se desava da konstanto ouca google feed?Bas mi smeta to, i na P20 Pro mi se desava a j pre na P30
 
Ја једини проблем који имам са овим телефоном је да десни палац никако неће да очита, подесим отисак и после пола дана / дан престане да ради. Није као да су ми руке у центру или да шмирглам јагодице по цео дан. Са левим никакав проблем никад, десни неће никако.
Ja opticki otisak u opste ne korisitm vec godinu dana. Unistili su sve amoled telefone sa tim. Vise ne radi neko sto radi. Radi kad su mi vlazne jagodice, hocu reci moram da pljunem prvo , ko da listam strane na novinama :)
 
Ја једини проблем који имам са овим телефоном је да десни палац никако неће да очита, подесим отисак и после пола дана / дан престане да ради. Није као да су ми руке у центру или да шмирглам јагодице по цео дан. Са левим никакав проблем никад, десни неће никако.
To je zato sto si reptilian shape shifter! :eek::ROFLMAO:

Salu na stranu, znam nekoliko ljudi sa P30pro i oni, kao i ja, nikakav problem sa mobilnim vec godinama, sokocalo radi sjajno.
 
Da li postoji neka folija ili zastitno staklo da prekrije ogrebotine na ekranu?
 
Moj P30PRO je pre mesec dana napunio 2 godine i još uvek imam fabričku foliju 😄
Užasno se ofucala, mob će uskoro da se menja, ali htedoh pre neki dan da stavim tu foliju. Tražio sam ih u Ušću, ali ih ne nadjoh. Verujem da će ekran da mi sine kada skinem ovu staru dve godine :)
 
U martu ce mi biti 3 godine od kada nosim P30 pro. Savrsen telefon. Bukvalno za ove 3 godine nikada nista nije pravilo problem. Ne vidim razlog da ga menjam i ako je po malo dosadio. Steta sto ameri zeznuse celu stvar
 
Jel ovo normalno da mi 12% baterije potrosi tokom noci? Doduse imam dve sim kartice u telefonu al opet cini mi se da je puno 12% baterije da potrosi od 1:00h kad sam ga mako s punjaca naravno 100% bio napunjen a ekran je radio samo 12min.
 

Prilozi

  • Screenshot_20211226_072951_com.huawei.systemmanager.jpg
    Screenshot_20211226_072951_com.huawei.systemmanager.jpg
    53.7 KB · Pregleda: 11
Nije. Nešto ti vuče bateriju.
Meni noću skine, pa skoro ništa. Ni ne primetim.
 
Nazad
Vrh Dno