Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

To sto se kamere tice mora da ti potvrdi neko ko je imao oba,ja sam imao p30 pro i bila je super. Vratio sam se na mate u jednom momentu jer smatram sa mate ima svojih prednosti u odnosu na p seriju kao sto rece kolega tako da je jako nezahvalno reci koji je bolji i vredi li razlike u novcu,ako ima nekoga ko je imao oba neka odgovori coveku i resena dilema
Koje su prednosti Mate serije u odnosu na P seriju?
Dvoumio sam se u tom pogledu ali izbor je pao na P30 pro.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
klasično , iz podešavanja. Ne znam da li je od neke važnosti, ali na MTS mreži sam.
 
Armadillo folije u BG, na Vracaru, da li je neko imao iskustva? Cuo sam da su mnogo bolji od mobile outfittersa, a i 10e jeftiniji u proseku.
 
stigao je neki mali update od 150mb... kaže da ispravlja situacije kad se sistem privremeno zamrzne u nekim situacijama.

Nikad mi se tako nešto nije desilo a telefon ne ispuštam iz ruku, tako da ne znam o čemu pričaju :)

Verzija je 10.0.0.173

Skinuo sam i problem sa notifikacijom propustenih poziva je za sada ispravljen. Videcu da li ne zabaguje opet.
Definitivno niko ne zna kako se proverava total call duration?
 
Sad gledao cenovnik, ali ne vidim da imaju ceo telefon, samo zastita za ekran

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Koje su prednosti Mate serije u odnosu na P seriju?
Dvoumio sam se u tom pogledu ali izbor je pao na P30 pro.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
Bolji displej,bolja ergonomja,led notifikacija,3d face unlock . Po meni jevmate tu bolji tj samo je razlika u kameri i zvucnicima. Po meni je mate 20 pro ubedljivo najbolji aparat za ulozeni novac
 
Ubedljivo! 450 mu je cena a realno je bolji do 550e

S10+
 
Sad gledao cenovnik, ali ne vidim da imaju ceo telefon, samo zastita za ekran

Sent from my Honor 20 using Tapatalk

Imaju ceo, najbolje da pozoveš i da pitaš. Kolega je radio iPhone 8 Plus kod njih u boji svog auta, pošto ima auto kao iz Need For Speed-a.
 
Da li se kome jos desava sa novom 10-kom da Viber video poziv zvoni, i kada otkljucate telefon nema nicega (niti notifikacije, niti aplikacije za javljanje...) a poziv i dalje zvoni cak i kada otvorite viber na ikonicu nema nicega da vas ko zove (a naravno poziv i dalje traje tj zvoni da se javite)?
 
Konacno 10 dosao za CG... I to direkt 173 ne 168.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Meni nista i dalje. [emoji849]

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Konacno 10 dosao za CG... I to direkt 173 ne 168.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Takođe sinoc, telenor. Lijepo ovo izgleda, vidjecemo.
Ima li poboljšanja u kameri, je li probao ko da se ne mučim bzw?

Clone Viber je li ko riješio da valja? Na parralel space kasne notifikacije opasno, ima li neki drugi program da su notifikacije s drugog naloga normalne?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Evo od prelaska na Android 10 Parralel Space mi krašuje, probao dual space isto. Ima li iko kakvo rešenje za ovaj problem?
Ovo je jedina stvar na ovome telefonu koju su opasno zeznuli

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Covek je jasno definisao da mu nije bitno to sto spada u 200e razlike. Pita sta je najpametnija kupovina. Kao neko ko moze dnevno menjati telefon "radim takav posao" ma koliko drugima mozda bilo krivo sto je tako jer cim se nesto pohvali ispada fanboizan, odgovorno tvrdim da je p30 vise nego odlicna kupovina i da nema potrebe ici na 200+e jer se ne dobija nista sto je neophodno i sto pravi drasticnu razliku. Nisam blesav sto sam sa mate 20 pro presao na p30 i dule je hteo sa p30 pro na mate 20 pro da se vrati zbog led nota a eto p30 pro skuplji...
Da te pitam kao "okorelog fana" P30, da li bi uzeo P30 iako mozes uzeti P30 pro za isti novac, uz razliku u pretplati od 10e, ali i 4 gb vise uz tu razliku.... Bas se lomim, zelim manji, ali mi deluje glupo uz ovakvu pobudu ne uzeti pro

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Evo od prelaska na Android 10 Parralel Space mi krašuje, probao dual space isto. Ima li iko kakvo rešenje za ovaj problem?
Ovo je jedina stvar na ovome telefonu koju su opasno zeznuli

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Krašuje zato sto Parallel Space jos uvek nije kompatibilan sa Androidom 10, kad dođe ažuriranje bice sve ok. Naveli su da neke aplikacije možna neće da rade kako treba npr. (bankarske) dok ih ne azuriranju na 10tu
 
Mi8drag@ sve zavisi od plateznih mogucnosti i zelja. Ako ne osecas ti 10e mesecno uzmi pro, ali ako ne volis cigle od telefona onda nema sta p30 obican. Sve zavisi od licnih afiniteta.
 
Drugari da li postoji nazovimo ga "obican" punjac za p30 pro ili obicno punjenje brzim punjacem, jer mi baterija gura od ujutru do uvece, a preko noci kao i svaki drugi tel koji sam imao ide na punjac, a citam da je to brzo punjenje upitno za vek baterije, pa cisto da promenim malo punjenje ako je to toliko bitna stavka...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Moraš da probaš oba pa da vidiš šta ti više odgovara, p30 ima blendu f1.8 a pro f1.6, što u teoriji znači bolje slike u low light-u, p30 nema ToF senzor pa portret možda ne ispada dobro kao na p30pro, i ultra-wide kamera je slabija na p30, dok bi tele trebala da bude bolja u low light-u zbog f2.4 naspram f3.4 kod pro verzije. Sve su ovo podaci na papiru, treba to proveriti u praksi.

P30 Pro
Imam jedno pitanje u vezi zuma i fokusa. Sad sam probavao p30 i p30pro u prodavnici, slikao sam sa 5 puta zoom druge telefone na udaljenosti od nekih pola metra. Da li mi se cini (tj da li mozda nije ovako uvek) da p30 bolje fokusira i samim tim pravi bolju fotografiju? Na pro modelu mi se cini kao da podrhtava slika (kao da on nema ois) i ne moze da izostri... Doduse cini mi se da se to promeni cim fokusiram nesto na vecoj udaljenosti, kao da se promeni slika na ekranu tj fokus, bas uocljivo [emoji848]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Drugari da li postoji nazovimo ga "obican" punjac za p30 pro ili obicno punjenje brzim punjacem, jer mi baterija gura od ujutru do uvece, a preko noci kao i svaki drugi tel koji sam imao ide na punjac, a citam da je to brzo punjenje upitno za vek baterije, pa cisto da promenim malo punjenje ako je to toliko bitna stavka...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Pa samo uzmes obican punjac, ako sam dobro razumeo huawei nema softverski tu mogucnost sporog punjenja

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Drugari da li postoji nazovimo ga "obican" punjac za p30 pro ili obicno punjenje brzim punjacem, jer mi baterija gura od ujutru do uvece, a preko noci kao i svaki drugi tel koji sam imao ide na punjac, a citam da je to brzo punjenje upitno za vek baterije, pa cisto da promenim malo punjenje ako je to toliko bitna stavka...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Ja koristim stari LG punjac sa qc 2.0 kad ne zurim nigde, kad mi na brzinu treba telefon, koristim njegov brzi punjac. Inace, mislim da tu ne treba da bude dilema, brzo punjenje smanjuje upotrebljivost baterije i vek. Razmisljam samo, kad vidim da je sad aktuelno punjenje sa punjacem od 66w, Xiaomi ili ko bi, koji puni bateriju za 30 minuta na 100%, pa ta baterija ce eksplodirati...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Pa samo uzmes obican punjac, ako sam dobro razumeo huawei nema softverski tu mogucnost sporog punjenja

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
A koji punjac, jel iskljucivo huawei, posto imam xiaomi punjac od note 4x, pa da ne s*mjau**mjau**mjau**mjau*m bateriju...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
A koji punjac, jel iskljucivo huawei, posto imam xiaomi punjac od note 4x, pa da ne s*mjau**mjau**mjau**mjau*m bateriju...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Koji god...za bateriju je naj da je punis od 30 do 70 posto... To daje naj zivotni ciklus

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Imam jedno pitanje u vezi zuma i fokusa. Sad sam probavao p30 i p30pro u prodavnici, slikao sam sa 5 puta zoom druge telefone na udaljenosti od nekih pola metra. Da li mi se cini (tj da li mozda nije ovako uvek) da p30 bolje fokusira i samim tim pravi bolju fotografiju? Na pro modelu mi se cini kao da podrhtava slika (kao da on nema ois) i ne moze da izostri... Doduse cini mi se da se to promeni cim fokusiram nesto na vecoj udaljenosti, kao da se promeni slika na ekranu tj fokus, bas uocljivo [emoji848]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Već sam pisao o tome ali probaću da objasnim laički. Pošto p30p ima 5x kameru, zoom od 2x, 3x i 4x je u stvari digitalni zoom glavne kamere, znači ne koristi se 5x kamera. 5x kamera NE MOŽE da fokusira objekat bliži od 3m, i u tom slučaju automatski se prebacuje sa tele na normalnu kameru. Kod p30 tele kamera je 3x pa samim tim i razdaljina na kojoj može da fokusira je manja(oko 1-1.5m). Inače p30pro kao i p30 ima ois na tele kameri i radi odlično.
Znači, ne čini ti se da su slike na p30 u tim uslovima bolje od p30p, jer je sve to zbog fizike sočiva, 5x je zgodan za neke druge kadrove [emoji16] sve zavisi za šta ti treba, ja sam neke prelepe fotografije napravio upravo sa tom 5x kamerom, postavljao sam već ovde :)

P30 Pro
 
Već sam pisao o tome ali probaću da objasnim laički. Pošto p30p ima 5x kameru, zoom od 2x, 3x i 4x je u stvari digitalni zoom glavne kamere, znači ne koristi se 5x kamera. 5x kamera NE MOŽE da fokusira objekat bliži od 3m, i u tom slučaju automatski se prebacuje sa tele na normalnu kameru. Kod p30 tele kamera je 3x pa samim tim i razdaljina na kojoj može da fokusira je manja(oko 1-1.5m). Inače p30pro kao i p30 ima ois na tele kameri i radi odlično.
Znači, ne čini ti se da su slike na p30 u tim uslovima bolje od p30p, jer je sve to zbog fizike sočiva, 5x je zgodan za neke druge kadrove [emoji16] sve zavisi za šta ti treba, ja sam neke prelepe fotografije napravio upravo sa tom 5x kamerom, postavljao sam već ovde :)

P30 Pro
Shvatio sam kako funkcioniše zoom, ali nisam znao ovo za fokusi udaljenosti , to mi nije logicno, al ok, ipak je to telefon ( ja zamišljam da kao na Nikonu mogu da fokusiram :))
Hvala na odgovoru... Malo me ovo bunilo kad sam isprobavao kamere... Verovatno cu da ipak uzmem pro jer me izidje 50 do 100 e skuplje, kontam lakse ce se i prodati [emoji4] (nadam se S11e i boljoj bateriji) Jos samo da odlucim za boju [emoji38] breathing crystal je ispao iz igre... E sad Aurora ili Amber Sunrise, novo dvoumljenje [emoji23]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ne razumem kako ti nije logično, probaj na tom tvom nikonu da staviš objektiv na 105mm a zatim da fokusiraš neki predmet na pola metra udaljenosti. Neće da fokusira kako treba.

P30 Pro
 
Nazad
Vrh Dno