Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Imaš druže sve to na exDialeru. Samo malo podešavanja :D
Ne kažem da je sve na prvi klik, ali kao što vidiš nema već neko duže vreme nove verzije, ali meni i dalje najbolji od svih dialera koji postoje. Malo čačkaj podešavanja, ali ono što si gore naveo, odmah rekoh da ti odgovorim, pa sad vidim da je već neko napisao za ovaj dialer. Samo malo pročačkaj podešavanja, recimo grupisanje po broju ili po osobi, T9 kako vrši pretraživanje, po imenima ili najčešće kontaktirani kad unosiš slova kog tražiš, da li ćeš da tražiš samo po imenu, firmi ili ćeš da dodaš da pretražuje i email..., ma svakakvih podešavanja ima. Mana što recimo ne može da se odjedno stavi za sve kontakte (koji imaju više brojeva telefona) da je recimo default prvo mobilni broj nego to za svaki kontakt prilikom prvog pozivanja imaš podešavanje - swipe levo desno recimo poziv sms klikn na kontakt detalji, dole imaš pozive zadržavanje na imenu kontakta hoćeš li da dodaš u kalendar neko zakazivanje... imaš i srpski jezik aplikacije tj. podešavanja nezavisno od jezika na telefonu...

svašta ispisah na brzinu a samo sam svratio da vidim komentare za p30 koji me baš interesuje kakvi su utisci i kakva je kamera :D:D
 
Poslednja izmena:
Ja sam to sve napisao kao da su mane p30 pro, koje u suštini nisu mane samog uređaja, već emui.

Sam uredjaj je za mene u prednosti u odnosu na s10+ zbog ultra brzog punjenja, baterije, kamere i dizajna.
Bukvalno puni 2% za minut. Za ceo dan korišćenja juče mi je baterija spala sa 100% u 9h, na 67 u 21h. I stavim ga na punjač i on za 15 minuta podigne na 100%. Ludilo.
Mislim da je ovo prvi flagship posle dugo vremena, koji ima bateriju od dva dana, uz solidnu upotrebu.
 
jutros sletio update [emoji16]
e72f5ebcef3323d8aefb1c8789e20a6f.jpg


Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
 
Jeste li promenili jezik... region...? Kod mene još ništ od updatea :(

Poslato sa VOG-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Nisi dobio ni jedan update?

P30 Pro
 
Koju verziju imaš? 6/128 ili 8/256?
Odakle je telefon?
P30 Pro
 
8/256 mts. Informisan sam da update ide po serijskom broju tako da preostaje sačekuša mjau.. mjau... :)

Poslato sa VOG-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Meni je isti i sa mtsa i dobih update

Sent from my SM-T825 using Tapatalk
 
Da li se zna kad ce P30 da dobije update?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Izgleda nista osim majskog security patcha ,nisam jos proveravao ,kazu da su kameru jos unapredili ali to cemo videti. Za sad nista novo nisam primetio
 
ima li neko ko poseduje p30 a ne p30 pro da stavi bar neki komentar. :D
Baš se duboko premišljam šta da uzmem.
 
Evo ja čekam jos da stigne ovaj moj, ali dobra stvar je sto mi po istoj cijeni stiže verzija 8-256 "valjda"

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока
 
ima li neko ko poseduje p30 a ne p30 pro da stavi bar neki komentar. :D
Baš se duboko premišljam šta da uzmem.
Sve što se kaže za p30p važi i za običan p30, razlike su u otvoru blende, bateriji i 3x optičkom zumu, svi EMUI nedostaci i prednosti su isti, displej bi trebao da je lepši na p30 zbog veće gustine pixela ali ja to nisam primetio kada sam ga gledao u poslovnici. Generalno, telefon je totalno u senci, po meni neopravdano, jer svi pričaju o p30p [emoji3]

P30 Pro
 
To sam i ja primetio da je potpuno zapistavljen. Ono što mi se za sad ne sviđa kod p30 pro je veličina ekrana i cena u odnosu na p30. Taj extra zoom za sad nemam voajerske pretenzije [emoji16][emoji16]
Sa druge strane p30 mi je nekako lagan kao da nije premium telefon. Veličina odlična za moju ruku. Ima li ono da se na slici koja je već slikama postavi šta je fokus nešto u pozadini ili ono što je napred? Znam da to ima na p20 i 20 pro


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako mislimo na isto imas u editoru da podesis blur

ne blur u smislu koliko hoću da mi bude mutnoća nego recimo imaš dve osobe, jedna u prvom planu druga u pozadini. Po defaultu izoštrava prvu osobu a druga je mutna. Na p20 kada gledaš sliku klikneš na drugu osobu i nju izoštri a prva je mutna. Na to sam konkretno mislio. Pretpostavljam da ima i to ali nisam baš puno čačkao u telenoru koja su sve podešavanja i kako se to radi.
 
Mozes da kliknes tako, a mozes i u obradi da kliknes tacno na detalj koji hoces i nivo bokeha tj zamucenja...
 
I ja se razmisljam da kupim "obican" p30, umesto p30 pro. Najvise zbog cene, ali i zbog, po meni, prevelikih dimenzija pro verzije.
Da li moze neko ko poseduje "obican" p30 da napise par reci o telefonu? Najvise me zanima kako ste zadovoljni kamerom i baterijom? :)

Inace, dobio sam informaciju, doduse neproverenu, da u slucaju nekog veceg kvara gde servis treba da zameni uredjaj, nije vise potrebno da novi uredjaj preuzme vlasnik telefona, nego je dovoljno samo da imate fiskalni racun. Ako je istina, to je super za sve one koji kupuju telefon preko oglasa.
 
Evo da i ja iznesem moje utiske korišćenja p30 pro, nekih 7 dana korišćenja.
Ovo mi je prvi Huawei telefon, pre njega sam imao tri LG-ja, g2, flex 2, i V20.
Generalno sam jako zadovoljan, ali ima i mana, i nekih problema.
Baterija je nenormalna, posle 2 sata i 45min SoT-a na v20, ovih 7 sati sot-a na p30 pro mi je kao da sam seo u svemirski brod. Oduševljavam se svaki dan.
Kamere su odlične, nemam tu sta novo pisati.
Ekran odličan, super vidljiv na suncu, prosto sam namerno stajao na suncu i uzivao u slici. Plašio sam se kakva će biti ta manja rezolucija, ali apsolutno sam zadovoljan ekranom.
Brz kao munja UI.
Pogledao sam brdo snimaka, i review-ova, i sl, i svi nabrajaju isto, iste prednosti, iste mane, koje meni generalno toliko ne smetaju, ali niko, nigde, (ja bar nisam procitao), nije napisao, da telefonu je slajder za pojacavanje notifikacija, i slajder za ringtone, spakovan u jedan slajder, to je za mene čisto ludilo, i prosto nisam mogao da verujem. Na LG-ju sam to imao razdvojeno, i najnormalnija stvar mi je bila da notifikacije stavim na recimo 10%, rungtone na 50%, ovde, ili su tihe, ili su preglasne, da se uvek štrecam kad ih dobijem. Nadam se da će to ispaviti jednom prilikom. To je za mene ogromna mana, al opet, takav ke UI, ne mogu da krivim hardver telefona, koji je odličan.
Druga stvar koju sam provalio, sinoc kad sam povezao slušalice, te usb c iz paketa, dobro se čuju, nisam neki stručnjak, al meni su ok, medjutim, ima nekih problema sa izlazom, radu sve super 10 sekundi, pa se malo utisa, na trećinu sekunde, pa opet pojača, i tako non stop.
Sad, mozda sam ja glup, mozda se to nesto podesava, ja ne znam, citao sam da neki korisnici imaju problema kad gledaju you tube i sl, da im se zvuk utisava i pojačava.
Ako neko nesto zna oko toga, bio bih zahvalan.
Moja apsolutna preporuka za telefon, ima tih mana, softverskih uglavnom, neke glupe opcije ubacene, dok su neke osnovne izbačene, ili nikad nisu bile tu, al sve u svemu, jako dobar telefon.
 
Moram uneti ispravku, ponovo testiram slušalice, sad nemam nikakvih problema, ali mi je zato ogromna razlika u zvuku izmedju ovih njegovih zicanih i blutut sto imam, doduse, ove blutut su živi očaj, tako da je ok
 
Ovo za slajder za notifikacije i pozive je mene mnogo začudilo kad sam video prvi put, međutim kako koristim sat apsolutno mi je nebitno jer mi je ionako sve na minimumu pojačano.
Ovo za zvuk u slušalicama nisam iskusio nikada od kad ga imam, meni je zvuk stvarno ok, jedino kada se smanjuje je kad stigne neka notifikacija i nakon toga se opet pojača na prethodni nivo.

Inače, da dodam jedno zapažanje oko kamera, sa novim update-om (.153) nije samo ubačena opcija za dual view snimanje već je cela kamera bolje upeglana, boje su mi sada dosta tačnije i razlike u wb između kamera su dosta manje nego pre, sada su mi slike ujednačenije na sve 3 kamere a pre je glavna bila žuta, ultra-wide plava a tele 5x baš plava.
U video snimanju više nisu onako saturisane boje kao pre tako da sve pohvale za Huawei, nadam se da će još da rade na tim nekim detaljima :)

P30 Pro
 
Stigao mi update ..153 za moj P30.
Pored "dual view" opcije za kameru (sto realno jos nisam testirao) nista drugo dobro nema. Cak sta vise ima nekih lagova sitnih koji nisu bili pre. Npr, primetio sam da otkljucavanje otiskom prsta radi losije, odziv je losiji, cesto moras bas da naciljas taj krug za otisak da bi radilo i to me jako nervira. Nekad kad dotaknem ekran u tom polju, bukvalno se nista ne desi umesto da zasvetli i otkljuca. Onda drugo, "pick up to wake" isto ne radi lepo. Ne skonta uvek kad podignes tel ili mu zatreba sekund dva da skonta pa tek onda upali ekran. Takodje "double tap to wake" ne radi lepo. Nekad mora da se tapne 4 - 5 puta da bi se ekran upalio a ne 2 puta kako naziv opcije kaze. Eto to je ovako na brzinu sto sam primetio.
af3fbdc67de0fd0630863ba4a564888f.jpg


Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Naprotiv... Meni radi sve bolje sa .153 update. A naročito otisak...

Poslato sa VOG-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Da li je moguće da nisu stavili mogućnost wireless punjenja na P30. Kakvi dripci.

Послато са SM-G975F уз помоћ Тапатока
 
Ne vidim poentu kad p30 ima 3650mAh

P30 Pro
 
Nazad
Vrh Dno