Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Mene ove priče o ovlašćenim servisima najviše i odbijaju da odnesem moj p30pro na zamenu baterije.

AccuBattery pokazuje 96% healtha.
Sad koliko je tačno ne znam.
Sad kako imam novi telefon, p30pro stoji parkiran ali i dalje me vuče da ga koristim jer sam se navikao na EMUI kao i na sam telefon.

Da je P30 pro dobio još jedan android update sigurno bih još 2-3 god ostao na njemu
Ja sam menjao bateriju na Nova 5T, kao nov je nakon toga, nikakav problem.
 
Pozdrav svima
Da li neko od Vas ima slican problem I da li ga je resio...
huawei p30 pro nakon update-a glava kamera je prestala da radi, nece da fokusira. Vide, macro i zum preko 10puta rade jer tad dlavna kamera nije u funkciji.
Na raznim forum ima sam citao da mnogo ljudi posle update imaju isto problem ali niko nije uspeo da resi niti prominju zamenu kamere...
 
Kod mene sve funkcionise kao sat.... Nikakvih problema sa kamerom nemam oko zumiranjanili sl.... Radi identicno kao prvog dana
 
Uzeo sam novi tel Samsung, i imam problem ne mogu nikako da prebacim brdo sacuvanih wifi sifri. Na kraju sam se pomirio i da najbitnije rucno 1 po 1 prebacim ali ne moze ni to...mogu da sherujem samo trenutno povezan AP. Ima li resenja, neki text fajl da iscupam iz backupa mozda?
 
sa aspekta bezbednosti, ne bi trebalo da mozes to da uradis... bar ne out of the box
 
Na Soniju sam iz PC backupa izvadio txt fajl sa siframa, ovdje je izgleda enkriptovan
 
Potrebna mi je preporuka za zaštitu displeja na P30 pro. Šta se pokazalo kao najbolje, s obzirom na zakrivljeni ekran?
 
Meni i dan danas, 4+ godine, stoji fabrička folija 😂
Kupio sam ga u onom bundle, sa satom, kad je deo došao sa onom reklamnom folijom, a deo sa zaštitnom. Izgleda kao je izorana, oštećena celom površinom, ali sad je telefon za posao i koga briga kako izgleda 😆
 
Godinama vam stoji folija na P30 Pro ili običan P30?

Ja je na P30 Pro često menjam, zato što koristim prevlačenje prstom sa strane da bi izašao iz aplikacije, pa se uvek posle nekog vremena odlepi tu gde najčešće prevlačim prstom sa strane, gde je i ekran zakrivljen
.
Inače kupim hidrogel folije na AliExpress-u..
 
Godinama vam stoji folija na P30 Pro ili običan P30?

Ja je na P30 Pro često menjam, zato što koristim prevlačenje prstom sa strane da bi izašao iz aplikacije, pa se uvek posle nekog vremena odlepi tu gde najčešće prevlačim prstom sa strane, gde je i ekran zakrivljen
.
Inače kupim hidrogel folije na AliExpress-u..
P30 Pro, najobicnija folija, ide od ivice do ivice. Takodje koristim prevlacenje sa strane i dalje stoji (4.5god). S tim da sam oko 3 godine koristio futrolu na preklop posle toga silikon.
 
P30Pro, koristim swipe gestures Sve godine. Samo što mi poslednjih 2 godine nije primarni telefon za Data, već ima mnogo sati razgovora. U svakom slučaju, ako rešim da skinem ovu foliju, nisam siguran da ću uspeti 😄

Hteo sam da stavim mobile outfitters i na njega, ali taj dan mi nije odgovaralo da ostanem bez telefona i posle prodje vreme. Sad računam, u decembru bilo 4 godine. Šta sad da ga čuvam :)
 
9FCB071E-4CAA-4AB2-95DB-0EB04CB2C91C.jpegPostavljena neka tvrda folija (UV lepak) po preporuci servisera, mada mislim da je klasični tempered glass ipak bolja zaštita
 
Zeza me ulaz za punjenje telefona. Čistio sam ga i izbacio brdo smeća ali zeza i dalje. Zeza li još nekog? Neće da mi radi supercharge na original punjaču.
 
Zeza me ulaz za punjenje telefona. Čistio sam ga i izbacio brdo smeća ali zeza i dalje. Zeza li još nekog? Neće da mi radi supercharge na original punjaču.
Isti problem imam od skoro.... Nije to do prljavstine... Jednostavno od koriscenja se razlokao ulaz i gubi kontakt. Resenje je zamena type c ulaza
 
I ja sam mislio da sam očistio i da je za zamenu. Odneo u servis kod poznanika, da mu u zvaničnom ne urade Update software-a, dečko se nasmejao, za max 30ak sekundi ka očistio. Nisam ni video šta je uradio, samo sam čuo kompresor i da je koristio vakuum, jer dok sam se okrenuo, već je bilo čisto.

Kad sam ja čistio, nekom iglicom, izvadio sam prilične komade. Mislio sam to je to.

Kad ga je on očistio, površina na dnu otvora, oko porta, je bila potpuno vidljiva, bez lampe.
 
I ja sam mislio da sam očistio i da je za zamenu. Odneo u servis kod poznanika, da mu u zvaničnom ne urade Update software-a, dečko se nasmejao, za max 30ak sekundi ka očistio. Nisam ni video šta je uradio, samo sam čuo kompresor i da je koristio vakuum, jer dok sam se okrenuo, već je bilo čisto.

Kad sam ja čistio, nekom iglicom, izvadio sam prilične komade. Mislio sam to je to.

Kad ga je on očistio, površina na dnu otvora, oko porta, je bila potpuno vidljiva, bez lampe.
Odlicna informacija... Probacemo pa cu javiti rezultate... Hvala
 
Pozdrav, huawei p30 pro od pre par dana glavna kamera nece da fokusira sve je mutno.. Da li zna neko koji je problem?
 
I ja sam mislio da sam očistio i da je za zamenu. Odneo u servis kod poznanika, da mu u zvaničnom ne urade Update software-a, dečko se nasmejao, za max 30ak sekundi ka očistio. Nisam ni video šta je uradio, samo sam čuo kompresor i da je koristio vakuum, jer dok sam se okrenuo, već je bilo čisto.

Kad sam ja čistio, nekom iglicom, izvadio sam prilične komade. Mislio sam to je to.

Kad ga je on očistio, površina na dnu otvora, oko porta, je bila potpuno vidljiva, bez lampe.
Evo da javim utiske posle ciscenja... Znaci, kablic mi je ili prekidao punjenje ili nije hteo da puni brzo... Uzeo sam neku tanju iglu i lagano isceprkao sve i svasta... Sada golim okom se vidi dno usb type c ulaza i lepo onako udje kablic.. Naravno odmah upali i brzo punjenje... Nisam se bio usudjivao sam da ceprkam ali kada sam ovo procitao bio sam u fazonu da nemam sta da izgubim... Gore od ovoga nije moglo biti... Hvala jos jednom na ovom postu... Mnogo mi je pomoglo....
 
Isti problem sam imao na mojem p30 pro dok sam ga posedovao. U servis ga odneo misleci da mu je otisao konektor punjenja majstor je tad ocistio sa nekom plavom tecnoscu dal je alkohol ili sta vec ne znam to je izaslo blata i blata i tako je problem resen.
 
Vrijedi li sada, na izmaku prvog kvartala 2024.god, kupiti P30 pro i koristiti kao primarni telefon?
 
Naravno, zasto da ne. Samo da nađeš dobar primerak. Ja prodao moj p30, prvo uzeo a54 prodao i uzeo honor 90. Sad mi sve vise pada ma pamet p30 pro. Jos kad bih našao dobar primerak to bi bilo sjajno
 
Vrijedi li sada, na izmaku prvog kvartala 2024.god, kupiti P30 pro i koristiti kao primarni telefon?
A vidi.. Danas vec ima boljih telefona ali im je i cena bas "fina"... Sa ovim telefonom svakodnevno koristim 2 kartice, google mape, poziva imam 3x vise od prosecnog korisnika, 24h je povezan preko bluetooth-a sa gt2... Nikad na ekranu zastitu nisam imao i ispadao mi je ne zna se broj... Da, imam onu masku koja ga cini malo robusnijim, ali definitivno ga je sacuvala sigurne smrti mnogo puta... Uz sve ovo baterija izgura ceo dan i uvece onako uz gledanje youtube stavim ga na punjac i za manje od sat vremena spreman je da ponovo izdrzi naredni dan... Posao mi je takav da mi je telefon sredstvo za rad i prosto mi je zao da puknem neke pare a znam da ce mi telefon poljubiti pod bar svaki drugi dan. Kamere mozda imaju bolje ali znam da kad god je neko slavlje kazu... Ajde slikaj ti sa tvojim telefonom... E sad, zaglavljen je na Androidu 10 (sto nikakav minus nije za 90% korisnika), nema stereo zvucnike (sto mi je najveci minus od starta).... Nadam se da sam ti bar malo pomogao licnim iskustvom...Mada na kraju misljenja sam da ipak moras biti entuzijasta da bi koristio ovaj telefon danas 😉
 
A vidi.. Danas vec ima boljih telefona ali im je i cena bas "fina"... Sa ovim telefonom svakodnevno koristim 2 kartice, google mape, poziva imam 3x vise od prosecnog korisnika, 24h je povezan preko bluetooth-a sa gt2... Nikad na ekranu zastitu nisam imao i ispadao mi je ne zna se broj... Da, imam onu masku koja ga cini malo robusnijim, ali definitivno ga je sacuvala sigurne smrti mnogo puta... Uz sve ovo baterija izgura ceo dan i uvece onako uz gledanje youtube stavim ga na punjac i za manje od sat vremena spreman je da ponovo izdrzi naredni dan... Posao mi je takav da mi je telefon sredstvo za rad i prosto mi je zao da puknem neke pare a znam da ce mi telefon poljubiti pod bar svaki drugi dan. Kamere mozda imaju bolje ali znam da kad god je neko slavlje kazu... Ajde slikaj ti sa tvojim telefonom... E sad, zaglavljen je na Androidu 10 (sto nikakav minus nije za 90% korisnika), nema stereo zvucnike (sto mi je najveci minus od starta).... Nadam se da sam ti bar malo pomogao licnim iskustvom...Mada na kraju misljenja sam da ipak moras biti entuzijasta da bi koristio ovaj telefon danas 😉
Hvala ti na odgovoru. Ja nisam neki zahtjevan korisnik, koristim par društvenih mreža, aplikaciju banke, pozivi i volim da imam dobru kameru za fotografisanje i snimanje. Imao sam prije Mate 20 lite i poslije njega sam tako jako želio P30 pro ali nisam nikada bio u mogućnosti da ga kupim i tako je vrijeme prolazilo. Sada me brine njegova starost i da li ću naići na dobar P30 pro da me ne bi neko prevario.
 
Pozdrav svima.Imam P30 pro 8/256.Telefon je fenomenalan.Padao mi je 1000000000puta i nikada nije pukao ili otisao displej ali pre nekoliko dana posle opustene atmosfere na dunavu.Ujutru sam se probudio i video sam da je prvo pukao displej u desnom donjem uglu posle se polako sire 2 linije i danas je pokazao bas poprilicnu "rupu" i u gornjem desnom uglu.Moje pitanje ili pitanja glase (mada moze i savet neki) .Da li se isplati menjati kineski displey?Da li je neko imao slican problem i da je posle menjanja displeja razocaran?I zadnja maska je malo naprsla.Oko 16000-17000 mi traze za zamenu ali "kineskog" displeja.Jos jednom ako moze neki savet.Da li se isplati ili ako ne na koji telefon preci posle ove MASINE P 30 pro ?Ovaj telefon je bio FENOMENALAN.Mene iskreno plasi to sto su mi svi rekli nemamo original vec samo "kineza" i svi mi kazu u radnjama kao ne isplati se.....Sve najbolje.P.S telefon i dalje radi slikam ,ali vec pocinje polako da me zeza da sam okrece stranice itd itd.Finanijski i nisam nesto dobro stojeci da bih dao tipa 1000e za telefon.
 
Pozdrav svima.Imam P30 pro 8/256.Telefon je fenomenalan.Padao mi je 1000000000puta i nikada nije pukao ili otisao displej ali pre nekoliko dana posle opustene atmosfere na dunavu.Ujutru sam se probudio i video sam da je prvo pukao displej u desnom donjem uglu posle se polako sire 2 linije i danas je pokazao bas poprilicnu "rupu" i u gornjem desnom uglu.Moje pitanje ili pitanja glase (mada moze i savet neki) .Da li se isplati menjati kineski displey?Da li je neko imao slican problem i da je posle menjanja displeja razocaran?I zadnja maska je malo naprsla.Oko 16000-17000 mi traze za zamenu ali "kineskog" displeja.Jos jednom ako moze neki savet.Da li se isplati ili ako ne na koji telefon preci posle ove MASINE P 30 pro ?Ovaj telefon je bio FENOMENALAN.Mene iskreno plasi to sto su mi svi rekli nemamo original vec samo "kineza" i svi mi kazu u radnjama kao ne isplati se.....Sve najbolje.P.S telefon i dalje radi slikam ,ali vec pocinje polako da me zeza da sam okrece stranice itd itd.Finanijski i nisam nesto dobro stojeci da bih dao tipa 1000e za telefon.
Nemoj nikako da stavljas taj kineski ekran, videce se razlika ite kako. Bolje uzmi drugi P30pro za 150e i teraj dalje. Ili ako bi ga menjao, uzmi nesto od flagship modela. Ne mora biti najnovije, uzmi s22 ultru (jos bolje s23), mozda honor magic5 pro (ima polovan za 600-650e), xiaomi 13 (ne redmi note 13), mozda neki iphone 13 pro max...
 
Nemoj nikako da stavljas taj kineski ekran, videce se razlika ite kako. Bolje uzmi drugi P30pro za 150e i teraj dalje. Ili ako bi ga menjao, uzmi nesto od flagship modela. Ne mora biti najnovije, uzmi s22 ultru (jos bolje s23), mozda honor magic5 pro (ima polovan za 600-650e), xiaomi 13 (ne redmi note 13), mozda neki iphone 13 pro max...
Upravo gledam Xaomi 13t i Xiaomi 13 pro plus 5g .Citam po forumima itd.Valjda cu napraviti neki dobar izbor.Hvala na odgovoru.
 
Nazad
Vrh Dno