Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

U potrosnji baterije moze otprilike da vidi, cak ni toliko, uopste nije tacna, radi po svojoj volji, nekada pod ekranom ne prikazuje nista, Wifi potrosnja baguje od EMUI 11 - nije tacna, stoji na 1s, mnogo toga nije tacno. 4% na 1h SOT je nemoguca misija, nemoj se zezamo. Mada ja imam dva broja u fonu. 1h 20min SOT meni spusti bateriju na 90% od 100% sa 16h rada.
Ovo sto ti se desilo druze nije nista cudno, ako je prvi put, ume sam telefon nekada da povuce vise energije nego obicno. Ako se ne popravi za 2-3 ciklusa punjenja onda je to nesto drugo, svakako 1% na 1h rada bez SOT, naveo si da si spavao, moze da znaci da nesto vuce bateriju ili se degradirala. Videces pravo stanje nakon 2-3 ciklusa. I obrati paznju na GOOGLE SERVICES ili GOOGLE STORE mozda su se azurirali pa mozda ima baterry drain. Google store bi trebao sad ovih dana na 26.0.77 vwrziju da se azurira ako nije vec. Svakako videces ovih dana. I pre nego doneses konacan zakljucak, ako ne bude sve ok, hard reset, pre bilo kakvog koraka. Mozda zabagovao fon negde.
Evo kako to izgleda ujutru dok idem ja posao 4G, slušam muziku, čitam vesti.

OK, nije 1h, 45 min.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210715_063726.jpg
    Screenshot_20210715_063726.jpg
    71.3 KB · Pregleda: 66
Gsam i fabricko pokazivanje potrosnje baterije se dosta razlikuje. I trenutno ne verovati ni jednom ni drugom, cak Gsam dati prednost jer ovo sto su napravili sa prikazom potrosnje u EMUI je malo reci diskutabilno. Kad jedan parametar nije tacan onda nisu ni drugi a nisu tacni par njih. Dobar je Huawei sa baterijom to svi znamo.
 
Да питам и у овој теми.
Како се пали усб титеринг на п30про?
Ја имам п40про,надам се да је исто или слично.
Не могу да нађем начин да повежем кућиште и телефон каблом да делим интернет конекцију.
 
Ne znam dal je ovo samo kod mene ili otkad je to počelo da se dešava ali redno je da pitam ima li još neko ovaj problem?
Unos kontakata ako se to uradi regularnim putem (ukucaš nov broj, new contact, save, itd) radi bez problema. Međutim, ako se dobije poruka od nepoznatog broja, i posle pokušam da taj broj sačuvam kao novi kontakt neće pa neće. Tj. telefon će prikazati da je nov kontakt sačuvan ali recimo ako odem na sms poruke broj i dalje stoji umesto ime kontakta. Najgore od sve je što kontakta nema u imeniku (????), kucam ime u pretrazi ili ga tražim rucii nema ga. Ali ako pritisnem na broj tog kontakta u sms porukama, on me lepo odvede na njegov profil gde se lepo vide ime i prezime koje sam uneo, dok u samom imeniku ga nema.
Video li je još neko ovo?
 
Nema takvih desavanja, ako nesto supruga ima na telefonu to su kontakti vala, mozda ako iritira previse da pokusas sa HR.
Nema takvih desavanja, ako nesto supruga ima na telefonu to su kontakti vala, mozda ako iritira previse da pokusas sa HR.
 
Мени више макро не пали аутоматски, задња 5 сликања морао сам да идем да упалим у додатним опцијама. Чак и кад укључим АИ.
 
Prijatelji, nesto sam primetio e sad ne znam da li je normalno ili je bag.

Ako aktiviram opcije za "razvojne programere" i ukljucim opciju "pojacaj vidljivost pod suncevom svetloscu" , zatim iskljucim opciju za "razvoje programere" telefon iskljuci opciju "pojacaj vidljivost pod sun....". Sva ostala podesavanja u "razvojnim programerima" zapamti. Vidi se to tako sto ponovo aktivirate "opc. za razvojne programere". Da li je ovo normala ili ipak bag? Hvala
 
Ne znam dal je ovo samo kod mene ili otkad je to počelo da se dešava ali redno je da pitam ima li još neko ovaj problem?
Unos kontakata ako se to uradi regularnim putem (ukucaš nov broj, new contact, save, itd) radi bez problema. Međutim, ako se dobije poruka od nepoznatog broja, i posle pokušam da taj broj sačuvam kao novi kontakt neće pa neće. Tj. telefon će prikazati da je nov kontakt sačuvan ali recimo ako odem na sms poruke broj i dalje stoji umesto ime kontakta. Najgore od sve je što kontakta nema u imeniku (????), kucam ime u pretrazi ili ga tražim rucii nema ga. Ali ako pritisnem na broj tog kontakta u sms porukama, on me lepo odvede na njegov profil gde se lepo vide ime i prezime koje sam uneo, dok u samom imeniku ga nema.
Video li je još neko ovo?
Pretpostavljam da ti je podeseno da zapamti broj na mailu, umesto u telefonu, mene to nervira, nekad na brzinu unesem, i posle nema broja nigde, pa kad uspem da ga nadjem, obrisem, i ponovo unesem, ali ovaj put stavim da snimi na memoriju telefona.
Dobra profilna
 
Pretpostavljam da ti je podeseno da zapamti broj na mailu, umesto u telefonu, mene to nervira, nekad na brzinu unesem, i posle nema broja nigde, pa kad uspem da ga nadjem, obrisem, i ponovo unesem, ali ovaj put stavim da snimi na memoriju telefona.
Dobra profilna
Pojma nemam gde ga snima, ali u Display preferences mi stoje svi nalozi iz kojih vadi kontakte. Tako da gde god da ga snima morao bi da zna da ga nađe, naročito ako se uzme u obzir da ja nađem taj kontakt nekim totalno naopakim putem.

Što se tiče profilne, matori izgleda jesmo, ali ne toliko da zaboravimo ovo remek delo. 😉
 
Pojma nemam gde ga snima, ali u Display preferences mi stoje svi nalozi iz kojih vadi kontakte. Tako da gde god da ga snima morao bi da zna da ga nađe, naročito ako se uzme u obzir da ja nađem taj kontakt nekim totalno naopakim putem.

Što se tiče profilne, matori izgleda jesmo, ali ne toliko da zaboravimo ovo remek delo. 😉
Kolega ima isti problem sa kontaktima, a i mene ume da zeza ponekad, zapamtis kontakt, ali ga nekad ne nadje u pretrazi, ali kad ih snimim u telefon, onda nema problema.

Remek delo 👌🙌
 
Ja na primer imam kontakt zvani Intesa i u njemu drzim sve što mi treba u vezi banke. Pinove i lozinke... Za svaku karticu. Kada koristim Google dialer dok sam imao miui ne mogu da vidim/pristupim tom kontaktu. Na huawei stock dialeru bez problema.
 
Ljudi poceo je da mi se restartuje P30 iz cista mira...2,3 puta dnevno samo odjedno se iskljuci i restartuje...jel neko zna kako da proverim do cega moze biti
 
nije mi opcija hard reset...moram da nadjem neki program da porverim da li ima nesto u hardweru ili softweru da ne valja
 
drugari,kupio sam jucer polovan p 30,nekako mi deluje da kamere daju izbledelu boju fotografija kao i to da mi se baterija pri koriscenju kamere brzo greje...Ubila je 41 stepen za malo fotkanja..Ima li ko ovakav problem?Ili da ga vratim coveku od koga sam kupio...?
 
Normalno je da se greje dok se slika a tek snima, ali 41-42 bi bilo previse vec od samog slikanja, zavisi doduse sve koliko si se igrao sa njim. Ako si factory resetovao, sto racunam da jesi, jer si kupio polovan telefon i stavio svoje naloge i ostalo, bice da je dosta servisa u pozadini koji azuriraju stvari vezane za tvoj telefon, i samim tim greju telefon dodatno. Proveri opet kroz nedelju dana kako je kada se procesi u pozadini slegnu. Slicno sam prosao kad sam imao P40 Pro, dosta grejanja prva 2-3 dana, medjutim od 4tog kao spricer ladan.
 
Normalno je da se greje dok se slika a tek snima, ali 41-42 bi bilo previse vec od samog slikanja, zavisi doduse sve koliko si se igrao sa njim. Ako si factory resetovao, sto racunam da jesi, jer si kupio polovan telefon i stavio svoje naloge i ostalo, bice da je dosta servisa u pozadini koji azuriraju stvari vezane za tvoj telefon, i samim tim greju telefon dodatno. Proveri opet kroz nedelju dana kako je kada se procesi u pozadini slegnu. Slicno sam prosao kad sam imao P40 Pro, dosta grejanja prva 2-3 dana, medjutim od 4tog kao spricer ladan.
Hvala na odgovoru...Uradio sam naravno FR,ali me buni to bas preterano zagrejavanje...Mozda se bude sleglo za koji dan,a i baterija se cini mise brzo prazni...Ipak je fon star dve god..Ajde uzeh ga zbog kamere i procesora koji je jos uvek dobar...Imao sam Poco x3 NFC ali me je MIUI skroz iznervirao..Softver im je busan kao sito...Prodao njega,pa naleteo na ovaj...E,sad koliko sam se zeznuo videcu...Naravno iskljucio sam aplikacije da mi rade u pozadini.....Pa videcemo...Najvise se greje kad koristim kameru....
 
Ako misliš da je baterija loša, u servisu je zameni originalnom (2300 dinara)
 
Da, vredi svaku paru jer su original baterije i definitivno ce produziti zivot telefonu jos 2-3 godine. Naravno, mora da im se javi pre toga jer se ceka 2-4 nedelje za deo.
 
drugari,kupio sam jucer polovan p 30,nekako mi deluje da kamere daju izbledelu boju fotografija kao i to da mi se baterija pri koriscenju kamere brzo greje...Ubila je 41 stepen za malo fotkanja..Ima li ko ovakav problem?Ili da ga vratim coveku od koga sam kupio...?
Sto se grejanja t
drugari,kupio sam jucer polovan p 30,nekako mi deluje da kamere daju izbledelu boju fotografija kao i to da mi se baterija pri koriscenju kamere brzo greje...Ubila je 41 stepen za malo fotkanja..Ima li ko ovakav problem?Ili da ga vratim coveku od koga sam kupio...?
I meni se cini da su fotografije bledunjave na p30 pro kad se uporedi sa drugim telefonima ostalih marki. Skoro bas naidje prijatelj sa redmi note10 pro pa malo uporedismo, na redmi note 10 pro bese svetlija kamera kad slikamo isti objekat. Ne znam mozda ekran ima kvalitetniji redmi pa zato tako nismo prebacivali u pc slike pa tako da poredimo.
 
drugari,kupio sam jucer polovan p 30,nekako mi deluje da kamere daju izbledelu boju fotografija kao i to da mi se baterija pri koriscenju kamere brzo greje...Ubila je 41 stepen za malo fotkanja..Ima li ko ovakav problem?Ili da ga vratim coveku od koga sam kupio...?
To je normalno da greje. I kod mene se užari od fotkanja leti, pogotovo napolju gde je sad 40 stepenini ovako. Svaki Huawei mi je grejao kao sporet dok fotka ili snima leti napolju. Nista im nece biti. A baterija barem kod mog P30 i ako je zamenjena pre 6 meseci u promobi brzo curi, ali garantujem 1000% da je do softvera. Ali izgura jedan dan pa na punjac. Meni ne smeta to.
 
I danas mi je bio fon usijan skroz...Aplikacije za bateriju kazu da je baterija zdrava...Ali i ja mislim
To je normalno da greje. I kod mene se užari od fotkanja leti, pogotovo napolju gde je sad 40 stepenini ovako. Svaki Huawei mi je grejao kao sporet dok fotka ili snima leti napolju. Nista im nece biti. A baterija barem kod mog P30 i ako je zamenjena pre 6 meseci u promobi brzo curi, ali garantujem 1000% da je do softvera. Ali izgura jedan dan pa na punjac. Meni ne smeta to.
I ja mislim da je do softvera...Izvalacio je preko 61 procenat a pogasio sam aplikacije u pozadini....Baterija opet 41 stepen i mobilni usijan samo tako....A CURI BATERIJA KAO NENORMALNA..
 
Ono sto sam naveo za restartovanje telefona je sledece...tel se restaruje na nacin tako sto se ukljuci google asistent iz cista mira i odjednom se restartuje tel.
Nemam problema sa baterijom i pregrevanjem, ali ne znam zbog cega ovo nastaje...imam tel skoro 2 godine i nikad nista nije bilo
 
Sličnu stvar sam video na jednom Samsung telefonu. Pored toga se dešavalo i da udje u loop resetovanje. Do beskonačno. Ispostavilo se da je riknuo taj taster i da povremeno sam okine. Već je bio 2+ godine star, pa nismo probali da ga popravljamo.
 
Ma jos je u garanciji...ali svi tasteri rade, a sad proveravam temperaturu telefona ide na 43 stepena ( nisam pokrenuo kameru)
Da nije svima sa ovim telefonomnesto krenulo da greje?
 
Ma jos je u garanciji...ali svi tasteri rade, a sad proveravam temperaturu telefona ide na 43 stepena ( nisam pokrenuo kameru)
Da nije svima sa ovim telefonomnesto krenulo da greje?
Ne opterećujte se grejanjem telefona. Evo test, cim ukljucim kameru cpu temp ide preko 50, a cim iskljucim hladi se na temp okoline oko 38 stepeni. To je normalno. Mislim i ova a0likacija pitanje je koliko tacno meri temperaturu senzora ali daje neki uvid.
Pogledajte „Cpu Float“
 

Prilozi

  • Screenshot_20210730_190429_com.huawei.android.launcher.jpg
    Screenshot_20210730_190429_com.huawei.android.launcher.jpg
    153.7 KB · Pregleda: 21
  • Screenshot_20210730_191213_com.huawei.camera.jpg
    Screenshot_20210730_191213_com.huawei.camera.jpg
    127.9 KB · Pregleda: 35
Sličnu stvar sam video na jednom Samsung telefonu. Pored toga se dešavalo i da udje u loop resetovanje. Do beskonačno. Ispostavilo se da je riknuo taj taster i da povremeno sam okine. Već je bio 2+ godine star, pa nismo probali da ga popravljamo.
Ovaj moj koji sam kupio
Sličnu stvar sam video na jednom Samsung telefonu. Pored toga se dešavalo i da udje u loop resetovanje. Do beskonačno. Ispostavilo se da je riknuo taj taster i da povremeno sam okine. Već je bio 2+ godine star, pa nismo probali da ga popravljamo.
Ovaj moj koji sam kupio od coveka je izasao iz garncije,a najgore od svega je sto me ubedjuje da se kod njega nije grejao a vozac je kamiona i kaze da mu se nikada nije grejao toliko.....Mislimmm....I vratio sam mu telefon na kraju,telefon jeste odlican to stoji ali je star preko dve god i jos se toliko greje da nisam mogao u ruke da ga drzim..Ok,napolju je vrucina pa ajde...Ali kida koliko se trosi brzo...Ipak je novo,novo...Ili da je fon u garanciji....Vidim izbacise P 50 seriju i odlicne su perfomanse...A videcemo sa cenom kakva ce biti...Deluju extra....
 
Cudna stvar iskljucio sam google asistent...skroz ga ugasio (realno ga nikad nisam ni koristio) i tel radi normalno.
Izgleda da Huawei gura google :)

Mislim tel radi super i radio je...prvi znak da ce sami da izbacuju Google:)
 
Касне 5 месеци са закрпама, што би у преводу знаачило да нема ништа од даљег андроид надоградње. Пали су, доста су пали. Колико изгура П30 изгура и после тога се гледа нешто друго да није хуавеи.
 
Касне 5 месеци са закрпама, што би у преводу знаачило да нема ништа од даљег андроид надоградње. Пали су, доста су пали. Колико изгура П30 изгура и после тога се гледа нешто друго да није хуавеи.
Kasne al zato pustaju Harmony OS na ovom modelu od jeseni...Tako da i nije tako losa stvar,videcemo kako funkcionise....
 
Drugu se na p30 pro kad ukljuci zum 5x pojavi mrlja na ekranu,i na slici kad tako uslika.Nekad je ima,nekada je nema.Dal je softverski kvar ili hardverski?Evo kako to izgleda.
 

Prilozi

  • 20210731_104041.jpg
    20210731_104041.jpg
    124.5 KB · Pregleda: 31
  • 20210731_104228.jpg
    20210731_104228.jpg
    75.2 KB · Pregleda: 33
Nazad
Vrh Dno