Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Bitno da ne ostajemo bez security. Nije mi toliko bitan al da smo ostali pitanje je kakva bi sudbina bila i ostalih Google servisa. Naravno ako je za region C431. Mislim da ce biti i nadalje update ali videcemo.
 
A verujem da se neću pokajati, ipak je to bio flagship telefon, a ovaj midranger [emoji23]

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Sad mogu da se složim sa tobom skroz. Ja sam u prvu loptu mislio da su oni dobri i da je MiUi dobar, ali se ispostavilo sve suprotno. Evo, ovaj moj ima 5260 mah bateriju, ispraznim je za 1 ipo dan sa max 8 sati sot. MiUI ima tako neke čudne bagove, pa mi se nekad ugasi skroz ekran dok kucam poruku, pa se sam upali, pa nekad neće da zadrži wifi na jednoj mreži, pa dok ne prešalta sve mreže i dok ne odabere njemu najbolju, ja nemam kako treba net. A o kameri da ne pričam, uzmem da slikam papir sa nekim tekstom i samo uski centar slike bude oštar dok okolina bude mutna do te mere da ne može da se razazna šta piše.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Sad mogu da se složim sa tobom skroz. Ja sam u prvu loptu mislio da su oni dobri i da je MiUi dobar, ali se ispostavilo sve suprotno. Evo, ovaj moj ima 5260 mah bateriju, ispraznim je za 1 ipo dan sa max 8 sati sot.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Ja sam hteo Note 9 Pro, ali sam pročitao temu, video bagove i uzeo Nova 5T. Baterija 3750mAh gura 2 dana i 10 sati SOT-a. Inače sam ga i update-ovao na EMUI 10.1, lepše mi je radio EMUI 9 ali Bože moj.

Anyway, Huawei softver radi mnogo bolje nego Xiaomi, ja ovde nikakve bagove me vidim, nema fantomskih potrošnji, preko noći potroši 1-2% (ili 0% kada ga stavim I battery saver).

P30/P30 Pro i Honor 20/Pro/Nova 5T su i dalje medju najboljim kupovinama na tržištu, Kirin 980 je odličan a sa baterijom od 2 dana živiš jedan sasvim drugačiji život.

Sad za vikend skoro 3 dana i SOT 11 sati.
 
Da li neko ima problem sa Viberom, nikakve notifikacije mi ne stižu..
 
Šta mislite, da li je sad isplativo kupiti P30 pro za dugoročno korišćenje? Pod tim dugoročnim mislim na period do 2 godine.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
Po milioniti put, neće p30 pro izgubiti GS nikada, verovatno samo neće dobiti nadogradnju na Android 11. Ako ti ne smeta to onda uzmi slobodno i nećeš se pokajati.

P30 Pro
 
Ja sam hteo Note 9 Pro, ali sam pročitao temu, video bagove i uzeo Nova 5T. Baterija 3750mAh gura 2 dana i 10 sati SOT-a. Inače sam ga i update-ovao na EMUI 10.1, lepše mi je radio EMUI 9 ali Bože moj.

Anyway, Huawei softver radi mnogo bolje nego Xiaomi, ja ovde nikakve bagove me vidim, nema fantomskih potrošnji, preko noći potroši 1-2% (ili 0% kada ga stavim I battery saver).

P30/P30 Pro i Honor 20/Pro/Nova 5T su i dalje medju najboljim kupovinama na tržištu, Kirin 980 je odličan a sa baterijom od 2 dana živiš jedan sasvim drugačiji život.

Sad za vikend skoro 3 dana i SOT 11 sati.
Evo mom jednom prijatelju je crkao Redmi note 9 pro, ušao u boot loop I ne može da se pokrene opet.

Ta potrošnja je preko noći super, za razliku od ovog, potroši od 4-6%, sve isključeno samo 2 kartice što hvataju signal i još power saver uključen

Lele, tih 3 dana i 11 sati sot mi zvuče jako primamljivo [emoji23]

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Po milioniti put, neće p30 pro izgubiti GS nikada, verovatno samo neće dobiti nadogradnju na Android 11. Ako ti ne smeta to onda uzmi slobodno i nećeš se pokajati.

P30 Pro
Neće mi smetati da nemam najnoviji android sigurno. Hvala na odgovoru [emoji1]

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Evo mom jednom prijatelju je crkao Redmi note 9 pro, ušao u boot loop I ne može da se pokrene opet.

Ta potrošnja je preko noći super, za razliku od ovog, potroši od 4-6%, sve isključeno samo 2 kartice što hvataju signal i još power saver uključen

Lele, tih 3 dana i 11 sati sot mi zvuče jako primamljivo [emoji23]

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Meni je baterija bukvalno Sci-fi, hvalio sam je danima ovde dok nisam shvatio da skoro svi Huawei telefoni imaju ovakve baterije.

Bukvalno ne znam zašto se nije o tome pričalo više, kakve kamere, night modovi.. Baterija!

Poslednjih 30% garantovano može 24 h umerenog korišćenja.

Prešao sam sa HTC-a koji kada mu je dobar dan može 3h SOT-a do 17h pa na punjač.
 
Huawei ima izuzetno agresivan task kill menagment tako da se ne koriste 6/8 Gb RAM memorije kao na modelima ostalih proizvođača.
Više puta mi se dogodilo, uključim CoD:Mobile (oko 1,15Gb rama) i minimizujem ga, pogledam Fb, neki yt video, prelistam još nešto i kada opet pokrenem igru učitava opet, kao da je nije držao u memoriji. Ne znam kako da to rešim.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Huawei ima izuzetno agresivan task kill menagment tako da se ne koriste 6/8 Gb RAM memorije kao na modelima ostalih proizvođača.
Više puta mi se dogodilo, uključim CoD:Mobile (oko 1,15Gb rama) i minimizujem ga, pogledam Fb, neki yt video, prelistam još nešto i kada opet pokrenem igru učitava opet, kao da je nije držao u memoriji. Ne znam kako da to rešim.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
Jedino rucno ono, da ne gasi aplikaciju automatski. Cekiraj samo manual u podesavanju baterije za tu aplikaciju.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Jedino rucno ono, da ne gasi aplikaciju automatski. Cekiraj samo manual u podesavanju baterije za tu aplikaciju.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Ovako treba da bude podešeno?
a811e916f621ecb0b0b74bbbd10eb85a.jpg


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Stigao danas P30 Lite New Edition plus i Huawei Watch GT 2, produžio ugovor.
Znači sve neograničeno pozivi sms i 20gb internet i sve to ta 22€ mesečno.
Nisam nikad bio za te lite verzije iskreno, ali uzeh iz razloga jer je 256gb i što je sat došao iz to.
Smešan mi P30 lite pored M20X [emoji3]
 
Pa gde si bre bogi, nema te 100 god :) Neka te služi kombinacija do naredne bolje [emoji847][emoji112]

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Hvala, ali ništa posebno, sve u svemu fin telefoncic, sat je super. Ma sve je super za 22€[emoji3][emoji3][emoji3]
 
Imam jedno možda čudno pitanje, da li bi neko ko ima P30 pro ili običan P30, mogao da instalira Cellmapper i Netmonster i da okači screenshot-ove ovde? Interesuje me ovo jer snimam za Cellmapper pa mi je bitno da li može da snima kako treba frekvencije i da li može da snimi 4G+.

Ako moze neko od vas to da učini, bilo bi super [emoji1]

Evo ovde dole su te aplikacije

Hvala unapred.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
62c25bc1c3d83c387c25c635d3e8ffbf.jpg
ceff682a88c56013895af7aa40929618.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako se vidi zbog rezolucije, niti mi je šta jasno u aplikaciji ali ćeš ti valjda razumeti
b7994e659356f471e44f2d09c8a54c65.jpg


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
I druga
af903cffcd2457e75fd44a0342e019a8.jpg


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Sve se vidi i sve je kako treba. Hvala ti puno Miloše!

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Dace, dace, nego dal ce google biti serifikovan. Ima i 162 koji isto ostaje misterija dal je za c431 ili neki drugi region.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
161 nije za C431 p30/pro sto je bas cudno. Sad probao neki lik sa xda. Ostaje da je 162, ali jos nije ni odobren.... Definitivno Google za EU verzije firmware nesto zeza, hoću reci neki problem ima izmedju Huawei, Googla i EU. Ostali regioni svi dobili odavno septembar....

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Nisam ni ja dobio za svoju kantu...možda Huawei ima većih briga od security patches [emoji4]

P40Pro+ & Tapatalk
 
Ako ga bude uopste. Od avgusta nista ne dobismo.

Huawei P30
 
Koliko vidim necemo dobiti nista. I ne mora. Neka zadrze Google i toliko. Bar to. J*g s*ba*e ih u godinu dana skroz.
 
Pa zar nije najavljen emui 11 zvanicno... Sacekajte malo ovako radi izvrsno ne znam cemu potreba da se ista mijenja osim taj security koji je po meni glupost....

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno