Šta je novo?

Huawei P10 lite

O bagovima ćeš čitati u svakoj temi, nemoj da te to buni. Sa P10 L sam prešao na RN7 i oduševio sam se. Ima odličan IPS FHD ekran koji je po meni bolji od A3 AMOLED krša od ekrana na kojem mi sve izgleda mutno (zaista šteta, zato što jeostalo sve super). To je naravno moj utisak. Idi u radnju i pogledaj kako ti se sve to čini uživo. A40 ne bi ubacivao u to poređenje, jedino A50 koji je odličan.
Ako bi kompaktnost pogledaj MI 9SE, samo što je on skuplji, mada može da se nađe se pristojnu cenu na KP.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
A kakav je zvuk na rn7? Jel bolji od p10lite?
Bio sam kod coveka od koga od detinjstva nabavljam telefone i on mi je tad preporucio p10 lite a sada mi preporucuje a40 ili rn7 s tim kako on kaze a40 je bolji na duze staze jer se ne kvari za razliku od a50 na kog se kaze dosta zale...sta znam, do sad me lik nikad nije izradio i nikad nisam imao problema ama bas nikakvih kad uzmem kod njega(garanciju koju mi da nikad koristio nisam [emoji1])....gledao sam sad malo i rn8 al mi je sumnjiv taj novi mediatek procesor sto su ga ubacili u njega, na recenziji sve super odradio al kakav li ce biti posle par meseci bog sveti zna...i kad bi on trebalo da stigne kod nas u radnje?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Gledao si RN8 Pro_On je sa MTK procesorom.Obicni RN8 je sa SD 665.I ja jos uvek koristim P10 Lite,koji je modovan uz pomoc jednog clana ovde sa foruma i telefon sada radi kao sat.Podesio sve kako meni odgovara.A da imam kintu ne bih se uopste dvoumio da li da uzmem Note 7 sada ili da sacekam jos malo,pa Note 8.
 
Poslednja izmena:
Gledao si RN8 Pro_On je sa MTK procesorom.Obicni RN8 je sa SD 665.I ja jos uvek koristim P10 Lite,koji je modovan uz pomoc jednog clana ovde sa foruma i telefon sada radi kao sat.Podesio sve kako meni odgovara.A da imam kintu ne bih se uopste dvoumio da li da uzmem Note 7 sada ili da sacekam jos malo,pa Note 8.
Znaci da sacekam rn8? [emoji846]

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
To ne mozemo pouzdano da znamo,dok se ne pojavi kod nas i ne cujemo utiske ili sami procackamo telefon..Mada ne vidim neki ozbiljniji pomak RN8 u odnosu na RN 7.Procesor malo i kamere.Mada kamere po recenzijama i ne hvale nesto,ali jos je rano.Mozda je to softverski,pa se ispegla.Ne znam sta da ti kazem,jer svi imamo razlicite potrebe od telefona.Najbolje je izgleda da sam odlucis sta tebi najvise odgovara.
 
To ne mozemo pouzdano da znamo,dok se ne pojavi kod nas i ne cujemo utiske ili sami procackamo telefon..Mada ne vidim neki ozbiljniji pomak RN8 u odnosu na RN 7.Procesor malo i kamere.Mada kamere po recenzijama i ne hvale nesto,ali jos je rano.Mozda je to softverski,pa se ispegla.Ne znam sta da ti kazem,jer svi imamo razlicite potrebe od telefona.Najbolje je izgleda da sam odlucis sta tebi najvise odgovara.
Ma meni je najbitnije da je softver lepo uradjen sa sto manje bagova, sto bi rekli da sve klizi...izrada kucista i kamere me i ne zanima toliko jer fon cuvam inace ko oci u glavi(na ovom fonu mi samo jednu malu ogrebotinicu napravila glupa maska) a slikam 1 u mesec dana [emoji1] i da mi ekran sto manje iritira oci, sto na p10 lite meni se cini da jeste problem, bas mi se nesto zamaraju oci dok ga gledam a stalno vodim racuna o osvetljenju i ovaj filter plavog svetla mi je skoro stalno ukljucen...zato mislim da bi mi prijala promena na neki samsung sa amoled ekranom i lepsim kontrastom a sa druge strane znam da kineske kompanije nude vise performansi...
Negde sam procitao da ce ovaj rn8 imati neki sertifikat za zastitu ociju a isto negde pise da ce imati amoled ekran a neke stranice kazu lcd, ebo lud zbunjenog da izvinete [emoji1]

Kad bi imao amoled i taj sertifikat, ne bih vise ni razmisljao o tome, cekao bih ga dok ne padne cena ili cim skupim tu kolicinu para

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Epa,o tome ti i pricam.Dok nesto ne vidis sopstvenim ocima i malo ne istestiras,moze da prica ko sta hoce.Ukusi i potrebe su razliciti.I P10 lite ne bih uzeo na nevidjeno,nego ga drug pazario ranije i meni se tada posvidjao fon.
 
Ja imam note 6 pro 4/64 i prezadovoljan sam telefonom

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 
Epa,o tome ti i pricam.Dok nesto ne vidis sopstvenim ocima i malo ne istestiras,moze da prica ko sta hoce.Ukusi i potrebe su razliciti.I P10 lite ne bih uzeo na nevidjeno,nego ga drug pazario ranije i meni se tada posvidjao fon.
Generalno i jeste lep telefon nema sta, meni se cini da je bas on prekretnica da i midrange telefoni imaju premijum dizajn...

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ja imam note 6 pro 4/64 i prezadovoljan sam telefonom

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
A kakav ti je utisak kod rn serije vezano za zracenje ekrana i o samom ekranu, jel ti deluje nekad onako da ti zamara oci il tome slicno?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
A kakav ti je utisak kod rn serije vezano za zracenje ekrana i o samom ekranu, jel ti deluje nekad onako da ti zamara oci il tome slicno?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Ne. Stvarno radisve extra. I ništa od navedenog što se tiče ekrana

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 
Ne. A imao sam p8 lite p9 lite p10 lite honor 8 lite huawei p smart 2018

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 
E onda je problem do mojih ociju [emoji1] posto sam znao do pre godinu-dve da preterujem sa gejmingom na fonu i kompjuteru...verovatno je doslo do zamora materijala [emoji1]

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
A pre par godina citao sam da kineske kompanije poput hiawei, xiaomi, meizu imaju povisen nivo stetnog zracenja, da li se sta promenilo u poredjenju sa vodecim kompanijama ko to zna ili je to bio samo marketinski trik

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Uspešno zamenjena baterija u promobiju za 3000 din i sad je telefon kao nov. Nadam se da će potrajati jer još uvek nemam nameru da uzimam novi telefon. Sa originalnom baterjom je izdržao dve godine što je ok s obzirom koliko sam koristio telefon.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ovaj telefon je u fazonu zameni bateriju i teraj [emoji1] generalno mu i dalje nista ne fali....

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Odličan je samo da radi i nema brige [emoji3]

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Te zamenske baterije nisu neki kvalitet, ali recimo da ce izgurati 1 god i to je super za 3000.

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk
 
Kontao sam da bateriju zamenim u ovlašćenom servisu da budem siguran da ću dobiti originalni deo. Izgleda da je poenta da nakon dve godine kupim novi telefon što bi bilo ok da živimo u takvom okruženju gde je to moguće. Ako treba nakon godinu dana ću pre promeniti bateriju nego kupiti novi telefon.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Bratu se telefon poceo gasiti, pa se upali sa 3%baterije. Nekada se ugasi i upali se onaj boot ekran. Sta moze biti, baterijs, m ploča ili jednostavno umire?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Da podignem temu iz groba. Posle skoro 1,5 godinu, pojavilo se obaveštenje za update sistema. Zakrpa teška 783Mb:

This update adds the HUAWEI Assistant ∙ TODAY function to the start screen, which provides you with intelligent reminders, personalized news and other content that is relevant to you.

[HUAWEI Assistant TODAY]
Adds the HUAWEI Assistant ∙ TODAY function to the start screen, which provides you with intelligent reminders, personalized news and other content that is relevant to you.

[System]
Adds the 4-digit and 6-digit unlock PIN option.
Adds the emergency SOS function. Press the On / Off button five times in succession to activate the function. The phone sends your exact location along with the coordinates (longitude and latitude) to your contacts several times.

[Camera]
The screen does not turn off as long as it detects a face in the viewfinder.

[Safety]
Integrated Android security patches released in July 2020 for improved system security.
For more information on the security of Huawei's EMUI system updates, visit the official Huawei website: https://consumer.huawei.com/de/support/bulletin/2020/7/
 
Da podignem temu iz groba. Posle skoro 1,5 godinu, pojavilo se obaveštenje za update sistema. Zakrpa teška 783Mb:
Lep gest od Huawei. Inace koliko vidim dodali su sve ono sto ima i Emui 9, 10 od podrske i sigurnosti.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Super.Samo nema vise zadnji servisni rom.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Da li je neko uspeo da otkljuca drugi SIM telefon kupljen u MTS-u, na jednostavan nacin, bez flešovanja FW, da je sa MTS-om ostvario neku komunikaciju i slično?

Pozdrav
 
Da li je neko uspeo da otkljuca drugi SIM telefon kupljen u MTS-u, na jednostavan nacin, bez flešovanja FW, da je sa MTS-om ostvario neku komunikaciju i slično?

Pozdrav
Koliko znam Mts nije zakljucavao bilo koji slot na mrezu.Cudno da ti je slot 2 zakljucan.Ako ke i zakljucan,duzni su da ti otkljucaju,nakon isteka ugovora.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Ne postoji nikakav menadzment za dual sim na telefonu.

Mislim da je skroz iskljucen dual SIM, verovatno kroz FW.

Čak je i telefon reklamiran kao single SIM, iako postoje dva slota za SIM.
 
Poslednja izmena:
Da.I kod mene je bila single Sim varijanta.Jedino flesovanje OEMinfo za dual sim i onda radi.Ja sam to radio i bilo sve ok.Mora da bude bootloader otkljucan prvo.Ako imas kod,mozes da probas.Posto nisi to radio,bice ti komplikovano.Tu Mts nece uraditi nista,jer je fon uzet kao single Sim.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
THX, znači mora flešovanje, jel ima neko uputstvo da bacim pogled?
 
Nazad
Vrh Dno