Šta je novo?

Huawei P10 lite

To moze jer oni nisu rootovani. Mada ce i od njih dici ruke.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Ne znam šta da ti kažem. Nisam u poziciji da menjam telefon a baš sam planirao u budućnosti da ga rutujem da bi mogao da skrinsotujem de mi volja jer sad malo malo pa neka aplikacija ne dozvoljava screenshot.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Ne znam šta da ti kažem. Nisam u poziciji da menjam telefon a baš sam planirao u budućnosti da ga rutujem da bi mogao da skrinsotujem de mi volja jer sad malo malo pa neka aplikacija ne dozvoljava screenshot.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
Ako zelis treble onds ne cekaj Patch01 [emoji12]. Koliko vidim RR v2 ili Carbon v4. RR drzi super bateriju a Carbon je onako lepsi i ima dosta opcija.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ako zelis treble onds ne cekaj Patch01 [emoji12]. Koliko vidim RR v2 ili Carbon v4. RR drzi super bateriju a Carbon je onako lepsi i ima dosta opcija.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Ili možda da više nikad ne apdejtujem ovaj telefon... Žao mi je hardver mu nije loš.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Evo radi i PixelExperience Pie, nisam, nisam još naišao na veći bug, standardno NFC ne radi.Screenshot_20180824-193802.jpeg

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Upravo fleshovah RR v2 oficijelna verzija.
Ja sam prezadovoljan. Razbija kako radi.
Screenshot_Podešavanja_20180824-223318.jpegScreenshot_Podešavanja_20180824-223325.jpegScreenshot_Trebuchet_20180824-223348.jpeg

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Meni ovo super radi. Necu skoro na stock. Bolje i puni bateriju.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Meni ovo super radi. Necu skoro na stock. Bolje i puni bateriju.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Alex jesi li flesovao RR sa openkirin sajta? Posto sam i ja gledao da to uradim. C738 ovde, nadam se da je sve ok ako flesujem. Svidja mi se sto ide preko fastboot-a samo, ne juris se sa TWRP i to.
 
Poslednja izmena:
Je l' može da se ukine ovo ponavljanje lozinke nakon svaka 3 dana? Stvarno me izludi. Došlo je s Oreom.
 
Alex jesi li flesovao RR sa openkirin sajta? Posto sam i ja gledao da to uradim. C738 ovde, nadam se da je sve ok ako flesujem. Svidja mi se sto ide preko fastboot-a samo, ne juris se sa TWRP i to.
Ide bez twrp, ali vracanje na stock je sa Hwota8 ili servisni i ako pise moze samo stock system kroz fastboot. Dosts njih se zali da tako ne ide sto je i logicno.

Evo baterija je super. Za 6h u standby nije 1% skinulo. Perfectamente [emoji4]

Screenshot_Podešavanja_20180825-080430.jpeg

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ide samo stock system.img, i jeste logično jer je samo to i flešovano od custom roma i eventualno ramdisk.img ako je flešovan magisk

Pitanje je šta su radili ti što se žale, meni je bilo sve ok kada sam flešovao stock system da bi updejtovao sa 321 na 368.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ide samo stock system.img, i jeste logično jer je samo to i flešovano od custom roma i eventualno ramdisk.img ako je flešovan magisk

Pitanje je šta su radili ti što se žale, meni je bilo sve ok kada sam flešovao stock system da bi updejtovao sa 321 na 368.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Moguce, ali ima bas dosta prituzbi da to bas ne radi, a rootovanje ovih je malo teze, mora pesaka ako bas neko hoce. Zale se i da nece google servis nakon vracanja na stock fleshovanjem stock systema. Tako da moguce da su nesto drljali pa tako nesto zeznuli ali moras biti spreman i na te scenarije. Generalno ako hocu Ota bolje odmah Hwota8 do te verzije koju zelim a i sigurnije je jer oporavi sve ostale particije ako su zakacene fleshovanjem treble systema.

Poslato sa VKY-L29C432B371
 
Poslednja izmena:
Pa flešuje se system.img na system particiju mislim da se ništa drugo ne menja, jedino ako se rootuje flešovanjem patched_boot.img na ramdisk particiju.

Na PE Pie nisam uspeo da flašujem magisk jer je bootloopovao fon, samo sam flešnuo stock ramdisk i sve radi kao i pre.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Pa flešuje se system.img na system particiju mislim da se ništa drugo ne menja, jedino ako se rootuje flešovanjem patched_boot.img na ramdisk particiju.

Na PE Pie nisam uspeo da flašujem magisk jer je bootloopovao fon, samo sam flešnuo stock ramdisk i sve radi kao i pre.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Može Pie na P10 Lite?!

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
To je običan oreo sa Pie šminkom

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Alexxx kakva je kamera, zvuk i ostale opcije. Ima li kakvog boljitka ili se gubi na kvalitetu slike i zvuka? Opasno se razmisljam da probam :)
 
Alexxx kakva je kamera, zvuk i ostale opcije. Ima li kakvog boljitka ili se gubi na kvalitetu slike i zvuka? Opasno se razmisljam da probam :)
Kamera zadovoljavajuca. Zvuk mislim da je jaci ovde i plus imas Audio Fx ako zelis da cackas oko ekvilajzera, boja i tonaliteta.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Kamera zadovoljavajuca. Zvuk mislim da je jaci ovde i plus imas Audio Fx ako zelis da cackas oko ekvilajzera, boja i tonaliteta.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
A Viper? Meni je to nekad bilo must have. Dobra stara vremena. Otkljucas bootloader i flesujes twrp za 5 minuta, instaliras CyanogenMOD i OpenGaaps.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
A Viper? Meni je to nekad bilo must have. Dobra stara vremena. Otkljucas bootloader i flesujes twrp za 5 minuta, instaliras CyanogenMOD i OpenGaaps.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
Viper kao ni Dolby ne rade na Emui 8 na nijednom telefonu. Dolby moze da se sa mukom osposobi ali buguje.
Uzgred ovi treble romovi nisu rutovani niti se preporucuje to.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Viper kao ni Dolby ne rade na Emui 8 na nijednom telefonu. Dolby moze da se sa mukom osposobi ali buguje.
Uzgred ovi treble romovi nisu rutovani niti se preporucuje to.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Kakav mess ovaj Huawei pa to je da bog ne može da te sačuva.... Da je LG Q6 bio jeftiniji uzeo bih njega umesto ovog pošto sam se ionako dvoumio. Nego gotovo sad... Zna li se nekako kad stigne taj update koji uništava Magisk, hoće li biti načina da se rutuje? I naravno, da li će izaći možda kojim slučajem rebrand procedura da ne mora da se rollbackuje na EMUI 5? Možda ga nekad rebrandujem ako planiram prodaju.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Kakav mess ovaj Huawei pa to je da bog ne može da te sačuva.... Da je LG Q6 bio jeftiniji uzeo bih njega umesto ovog pošto sam se ionako dvoumio. Nego gotovo sad... Zna li se nekako kad stigne taj update koji uništava Magisk, hoće li biti načina da se rutuje? I naravno, da li će izaći možda kojim slučajem rebrand procedura da ne mora da se rollbackuje na EMUI 5? Možda ga nekad rebrandujem ako planiram prodaju.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka

Imas bre za rebrand u hwota8. Ali cak i da vratis na emui 5 zbog toga vredi vracati. Nije neki problem. Pa ti nemoj da updatujes ako ne zelis. Ali rekao sam b370 je sigursn za sada. Nema skrivenih patcheva.
Mislim Magisk ti sada ns stock romu ama bas nista ne vredi. Jedino sa njim mozes kameru od p20 i mozda emoji pack i nista vise. Jedino ako fleshujes tipa Siriuz ili Morfuz pa onda Magisk onda to ima smisla.

Poslato sa VKY-L29C432B371
 
Imas bre za rebrand u hwota8. Ali cak i da vratis na emui 5 zbog toga vredi vracati.
Divno, znači može i bez rollbacka. Ako mi baš zatreba... Isprobaćemo ono iz tvog videa koji sam pogledao 500 puta do sad [emoji23][emoji23][emoji23].

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Kad se radi OTA update, da li je bolje ići na ono quick update dole što izađe, ili ići na ono select full upgrade package (to nikad nisam probao)? I da, koja je razlika pošto to skida ceo sistem? Kako sam uvek imao battery drain posle ažuriranja, razmišljam se da sledeći put probam onu drugu opciju.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Imas bre za rebrand u hwota8. Ali cak i da vratis na emui 5 zbog toga vredi vracati. Nije neki problem. Pa ti nemoj da updatujes ako ne zelis. Ali rekao sam b370 je sigursn za sada. Nema skrivenih patcheva.
Mislim Magisk ti sada ns stock romu ama bas nista ne vredi. Jedino sa njim mozes kameru od p20 i mozda emoji pack i nista vise. Jedino ako fleshujes tipa Siriuz ili Morfuz pa onda Magisk onda to ima smisla.

Poslato sa VKY-L29C432B371

Jesi se vratio na stock ili si i dalje na RR? :)
 
Onda da nista ne diram. Siriuz odgovara za sve verzije P10 lite pa ako mi negde dosadi probacu ga.
 
Onda da nista ne diram. Siriuz odgovara za sve verzije P10 lite pa ako mi negde dosadi probacu ga.
Sta znam, Treble romovi su u redu, nema tu mnogo bugova, ali fali mi mogucnost da menjam teme, nema Hicloud kojeg koristim za cuvanje fotki, muzike, aplikacija. Kamera na stocku je ipak najbolja. Antuntu uvek daje bolje rezultate na stock romu. Onda podesavanje zvukova je na stock romu bolje. Na treble su mi bzve melodije za zvono i notifikacije, ali bas one stare. Na treble nema Nfc, wifi direct tskodje nece, barem na RR.

E sad, multitasking mnogo bolji na treble romovima i aplikacije fluidnije rade. Izbacene nepotrebne google aplikacije tipa playmusic, docs, sheets, itd.
I ako je anutntu slabiji ipak treble fluidnije radi. Kod punjenja telefon malo vise greje na treble, ali i brže puni.
Eto ukratko neka poredjenja.
Na stock sam vratio servusnim romom i dload za dva minuta.

Poslato sa VKY-L29C432B371
 
Moze li Downloads da bude na SD kartici, umesto na Internal Storage?
 
Moze li Downloads da bude na SD kartici, umesto na Internal Storage?
Mislim da ne može. Mada zavisi od browsera, ako ubodes neki koji može... Valjda je CM Browser imao to nekad. Odavno ga ne koristim jer ga pravi Cheetah Mobile najbuđavija Android firma.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno