Šta je novo?

Huawei Mate 8

Za klasicnim pultom nisam siguran da to moze.. Verovatno je prica u 4 oka sa onim ljudima koji uzimaju mob i pakete za firme.
Sredim ti 6 komada s6 ti mi das jednu itd itd.. Realno to muljanje je za otkaz,mada cujem da se uveliko radi
 
Poslednja izmena:
Da ,ali otkud on zna da ta musterija hoce da proda mob ? U fazonu kaze mu odmah "e tebra ja mogu da otkupim taj mob po toj i toj ceni odmah sada" ? Ovaj pristane ,radnik te pozove ti palis kola i doleces sa lovom ?

Prvi put da cujem ovakvu pricu :)

Ne pitam previse,kako zna,hoce li ili nece da proda mob ,na koji nacin dodje do informacije je samo njegova stvar,vazno mi je da dobijem povoljano telefon sa garancijom i nije mi bitno da li verujes ili ne ali,svaki telefon cu i ubuduce kupiti na isti nacin.Zbog toga me zanima da li ce doci kod drugih operatera jer ne mogu u MTS.
I da,90% telefona je uzeto za firme i nema fiskalni racun ali ima garanciju.Iz tog razloga sam cekao mesec dana da se pojavi fizicko lice i da ima fiskalni racun(za svaki slucaj).Na fiskalnom pise da je Note 4 placen 15900 dinara.
A sto se tice otkaza,o tome nema ni govora.
 
Poslednja izmena:
Za klasicnim pultom nisam siguran da to moze.. Verovatno je prica u 4 oka sa onim ljudima koji uzimaju mob i pakete za firme.
Sredim ti 6 komada s6 ti mi das jednu itd itd.. Realno to muljanje je za otkaz,mada cujem da se uveliko radi
Jednostavno poznaje radnika i ovaj moze da otkupi odmah od musterije i posle prod njemu. Nista tu nije za otkaz.
 
Kako mislis da moze odmah da otkupi ? To prosto nije moguce na pultu uraditi.
Zato kazem da se radi u 4 oka u onim odvojenim prostorijama,verovatno ide preko nekog menadzera za firme/poslovne korisnike
 
Poslednja izmena:
Pa jednostavno prilikom sklapanja ugovora i predaje telefona padne dogovor o kupoprodaji.
 
Kako mislis da moze odmah da otkupi ? To prosto nije moguce na pultu uraditi.
Zato kazem da se radi u 4 oka u onim odvojenim prostorijama,verovatno ide preko nekog menadzera za firme/poslovne korisnike

U pravu je fkloznica,ne sme za pultom nista,uvek ima vise radnika u poslovnici,nikad nece nista reci u vezi prodaje i kupovine jer im je to zabranjeno ali ima ko sme.Nisam 100% siguran ali mislim da ide preko menadzera,odvojena prostorija,da neko ne ostane bez posla,uvek ima vise komada raznih modela a uglavnom sam video Samsunge.Na pitanje,zasto nema druge modele,kaze mi da slabo idu i moze samo da se poruci.
 
To mora da su dobre firme, jer takve telefone dobija samo top level menadzment. Sto mi je opet cudno da se oni drndaju za te pare, ali dobro sve je moguce. Mada to pre deluje kao neka teska mutljavina
 
Znam za telenor kako ide.. Potpises ugovor na nivou firme uz to dobijes npr "budzet" od 1mil dinara za mobove i onda ti ih oni prodaju po njihovim punim cenama. Npr 8 komada s7 po ceni od 120k din /komad ili 30 nokia od po 10k din/komad a ostatak s6 itd itd
Mozes da kombinujes kako hoces ali po tim uzasnim cenama :)
 
To mora da su dobre firme, jer takve telefone dobija samo top level menadzment. Sto mi je opet cudno da se oni drndaju za te pare, ali dobro sve je moguce. Mada to pre deluje kao neka teska mutljavina

Iskreno,i meni je sumnjivo,kako imaju racuna da prodaju po nizoj ceni a da se svi ugrade?Mada, telefon je placen 120-130 e uz neki paket,meni je dat za 450 e,tu razliku je neko podelio,na koji nacin-ne znam.Verovatno je menadzer,sluzbenik u nabavci,informaticar,ko zna ko se sve time bavi,obnovio ugovore za svoje komercijaliste koji imaju ogromne pakete a telefone odvojio za sebe i preprodao.Nemam drugo objasnjenje.
Opet se ponavljam-u pravu je fkloznica.Telenor je sve sto sam ja video.Da li ima iz Vip-a ne znam,nisam video ni jedan.
 
Poslednja izmena:
Ako se me varam, naslov teme je Huawei Mate 8
 
Malo se oni zaigraju pa počnu lupati gluposti kao i obično i nevezano za temu
 
Stigao mi je telefon. :)
Ne mogu da opisem kako je dobra izrada i kakav osecaj ostavlja u ruci, a mocha gold ili brown kako je vec zovu na nekim trzistima je vrhunska. Evo dve slike, ali uzivo je dojam mnogo bolji.
OLfqmXxl.jpg

67ctBYZl.jpg
 
Jos sam u podesavanjima, za sada odusevljenje, otisak prsta me posebno odusevljava, instant otkljucava. Iphone ide u kantu :D
 
Ako je telefon u oglasima ne znaci da ce se prodati po toj ceni,pa se nude zamene,a i ne kupujem po oglasima od sumnjivih,volim da licno preuzmem.Mislio sam na cenu u prodavnici(note 4 u prodavnici sa 6 meseci garancije 550 a u telenoru sa 24 meseca 450,za mate 7 nisam nasao cenu za orijentir jer ga nije bilo u prodavnicama).Bitno je samo da ga ima u ponudi operatera i ako imas neki info iz poslovnice lako je naci telefon po povoljnoj ceni.Ima mnogo poslovnih korisnika sa velikim paketima koji dobiju telefon po ekstra ceni i nemaju vremena da se javljaju na oglas.Samo je bitno da reagujes pre preprodavaca i vlasnika prodavnica.

Kakva je to prodavnica?
U legalnoj prodavnici ne sme da postoji legalan telefon sa "6 meseci garancije"
 
Čestitam. Ćekam utiske kada ga ispodešavaš i par slika kamere.
 
E pa neka je sa srećom, svaka čast, stvarno izgleda lepo i elegantno, obavezno napisi utiske posle par dana :)
 
Izgleda odlično.
 
Još kamera da bude po tvom ukusu, smeši ti se mate 8 :)
 
Za člana Ivan I, cisto poređenje oko zvuka mate 7 vs x2, zvuk razbija na x2,kako zvučnik tako i na sluskama , a imao prilike i da cujem zvuk na htc m7, kako je na Mate 8, to ne znam, trebalo bi da je bolji nego na x2 :)
 
Ja sam rešio da uzmem ali ću se kontam načekati. Prvo treba da mi odobre da prebacim broj iz vipa, pa prebacivanje 5-7 dana, pa dok stigne telefon par dana.. :)
 
Mora biti :)
Kako se ponasa mob u normalnom radu ,tipa bleji po netu po apk itd itd.. Mogao bi da izvuces neko poredjenje sa ip6 ? :)
 
@ SretenBG

Cestitam, odlican izbor, ovo je phablet bez vece mane.

Sto se zvuka tice ima Tensilica HiFi 4 DSP - Cadence Announces Fourth Generation Tensilica HiFi DSP Architecture

A evo i kakve fotografije snima, to da ima nekakvu ''losu kameru'' je nebuloza, ovo je odlicno za jedan phablet:
https://www.flickr.com/photos/welzepit/albums/72157665507064095
https://www.flickr.com/photos/75510009@N03/albums/72157662970533714

Nije najbolja kamera na trzistu ali je kvalitet vise nego dobar za vecinu korisnika.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno