Šta je novo?

Huawei Mate 10/ Mate 10 Pro

Ti si najpoznatiji forumas na ovoj temi a koliko se secam imamo si nekoliko M10P :)
Očigledno da nisi razumeo, ili provociras?
Ne znam...
Okači ti lepo snimak, pošto već imaš većih problema oko skrolovanja...
Pored svega, da nisam bio zadovoljan sa m10 pro, sigurno ga opet ne bih kupio, valjda kapiras?
U tvojim postovima, ti kukas više nego ja... Tako da izvoli, daj nam snimak...


Gesendet von meinem BLA-L29 mit Tapatalk
 
Očigledno da nisi razumeo, ili provociras?
Ne znam...
Okači ti lepo snimak, pošto već imaš većih problema oko skrolovanja...
Pored svega, da nisam bio zadovoljan sa m10 pro, sigurno ga opet ne bih kupio, valjda kapiras?
U tvojim postovima, ti kukas više nego ja... Tako da izvoli, daj nam snimak...


Gesendet von meinem BLA-L29 mit Tapatalk

Izvinjavam se Bogi79, nije bilo zle namere ni provokacije :D
 
Stigao je sa Amazona moj Mate 10 Pro kod sestre u USA, maloprije je uradila unboxing pred mojim očima preko Skype :), lijepo izgleda, Mocha Brown. Sad još treba dočekati da dođe ovamo :)

Ona i zet će ga malo probati, da ne bi bilo kakvih problema, ako bude bolje je da odmah zamijene. Zanima me kako radi otisak prsta u recimo slučaju da ga oni podese po sebi, da li bi oni morali uraditi factory reset prije nego što ga meni pošalju, ili samo da deaktiviraju da se za unlock traži otisak prsta? Da li se na telefonima koji imaju skener otiska pri pokretanju factory reseta traži potvrda otiskom prsta?
 
Stigao je sa Amazona moj Mate 10 Pro kod sestre u USA, maloprije je uradila unboxing pred mojim očima preko Skype :), lijepo izgleda, Mocha Brown. Sad još treba dočekati da dođe ovamo :)

Ona i zet će ga malo probati, da ne bi bilo kakvih problema, ako bude bolje je da odmah zamijene. Zanima me kako radi otisak prsta u recimo slučaju da ga oni podese po sebi, da li bi oni morali uraditi factory reset prije nego što ga meni pošalju, ili samo da deaktiviraju da se za unlock traži otisak prsta? Da li se na telefonima koji imaju skener otiska pri pokretanju factory reseta traži potvrda otiskom prsta?
Neka ti izbrisu fp i miran si, posle ces lako sam da ga postavis :)
 
Ako neko radi update preko Hwota ili HuRu updater-a bilo bi dobro da proveri na kom je xloader-u OVDE ima dva tipa 01 i 02 ako ste na 02 pokušaj flesovanja 01 xloadera vodi do hard bricka. Znači sa keca moze na keca i na dvojku, sa dvojke može na dvojku ali ne nazad ma keca.
 
Ako neko radi update preko Hwota ili HuRu updater-a bilo bi dobro da proveri na kom je xloader-u OVDE ima dva tipa 01 i 02 ako ste na 02 pokušaj flesovanja 01 xloadera vodi do hard bricka. Znači sa keca moze na keca i na dvojku, sa dvojke može na dvojku ali ne nazad ma keca.
Dobro što si ovo postavio. Bitna stavka. Ovo će krenuti za sve modele. Thanks

Poslato sa VKY-L29C432B370
 
Pa da, postoji teorija da će ovaj 02 xloader biti standardan u narednom periodu, u tom slučaju mora se paziti jer povratak na stari neće biti moguć. Zato je zgodan ovaj alat, pogotovo ako je neko već zapeo na 02 xloaderu.
 
Ako neko radi update preko Hwota ili HuRu updater-a
Nisam upućen pa me zanima o čemu se radi ovde. Da li mi koji primamo samo oficijelna OTA ažuriranja treba da pazimo oko nečega?

U čekanju da mi stigne Mate 10 Pro juče sam se sjetio da mi neće raditi sadašnji punjač u autu, jer nije USB-C, a nije ni fast punjač. Pa sad gledam neke punjače na eBay, da li neko ima neki ovakav (navodno) originalni Huawei punjač za auto, kakva su mu iskustva, da li da uzimam :)
 
Nisam upućen pa me zanima o čemu se radi ovde. Da li mi koji primamo samo oficijelna OTA ažuriranja treba da pazimo oko nečega?

U čekanju da mi stigne Mate 10 Pro juče sam se sjetio da mi neće raditi sadašnji punjač u autu, jer nije USB-C, a nije ni fast punjač. Pa sad gledam neke punjače na eBay, da li neko ima neki ovakav (navodno) originalni Huawei punjač za auto, kakva su mu iskustva, da li da uzimam :)

Kao što reče Martin ne moraš da brineš ako radiš samo OTA ažuriranja, ovo je za one koji malo eksperimentišu sa romovima i telefonima pa hoće update da dobiju ranije na primer.

Što se tiče punjača preporučio bih da nabaviš mali adapter micru USB na USB C koštaju oko 50 centi na aliju i vrlo je korisno imati ga kod sebe u slučaju da zaglaviš bez punjača negde.

IMG_20180722_120628.jpg
 
Originalan punjac nije na oba kraja usb-c ( ne moje iznenadjenje i zalost, sad mi treba adapter da ga kacim na macbook ) tako da bi trebalo da radi sa svim usb-a punajcima.
 
Ma imam ja usb-c-usb-c kabal al sam mislio da ce i m10pro na punjacu biti takav kao sto mi je bilo na Nexusu.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Originalan punjac nije na oba kraja usb-c ( ne moje iznenadjenje i zalost, sad mi treba adapter da ga kacim na macbook ) tako da bi trebalo da radi sa svim usb-a punajcima.
Uopste te ne razumem. Kako originalni punjac ne mozes da nakacis na macBook?

Imam macbook pro i imac, i normalno sam usb kabel od huawei mate 10 pro kacio na usb port na macbook pro i imac. ne vidim sta je problem?
 
Poslednja izmena:
Pa ko ce da uvede inovacije ako ne oni :)

Ima neko preporuku za neki case, dobio sam onaj fabricki i onaj flip cover, al malo mi dosadno...
 
Ja uzeo nilkin nature silikon.
Sa strane ima neki grublji deo futrole da poboljša grip, inače je klasičan silikon ali baš tanak, nisam tanju futrolu video do sad.
Ako nekog zanima kako izgleda na telefonu, mogu sutra uslikati.
 
Pa nexus 6p mi ima dvostrani usb-c, ocekivao sam da ima i ovaj :) Mada generalno je lakse ovako sa obicnim jer budimo realno ko ima native usb-c punjac/kontaktor kuci ako zatreba? Ali kakva je baterija na ovom telefonu, punjac mi retko zatreba :)
 
Posto sam i ja postao korisnik Mate 10 pro, da iznesem neke utiske posle 2 nedelje koriscenja i poredjenje sa Galaxy S8 kojeg sam pre ovog koristio nekih 3 meseca.

Ekran - Nisam primetio neku razliku u kvalitetu ekrana ova 2 telefona. Meni je licno ekran na m10 pro zgodniji pre svega zato sto je ravan. Zakrivljene ivice na S8 su od uskog napravile jos uzi upotrebljiv deo ekrana. Vidljivost na suncu je prakticno ista, mozda je m10 pro mrvicu bolji u ovom segmentu.

Baterija - Ovde nema poredjenja, na S8 je baterija losija bar 40-50%, posebno se razlika vidi kada se telefon koristi napolju na 4G i maksimalnom osvetljenju.

Softver i brzina rada - Pre S8 sam skoro godinu dana koristio S6 Edge Plus i iskreno bio sam mnogo zadovoljniji kako je on radio u odnosu na S8. Stvar koja me je pored svega naterala da prodam S8 je odvratni lag prilikom unlock animacije. Kao da sam korisio telefon od 50e. Procitao sam ovde od jednog clana da su to popravili u julskoj zakrpi, ali ja nisam vise mogao to da izdrzim. Generalno M10 pro je svetlosnu godinu ispred s8 po brzini i fluidnosti. Animacije su mnogo brze, konstantnije i tecnije, ma nema realno poredjenja.

Zvuk - Zvuk u slusalici mi je na oba modela odlican, i tu nemam nikakve zamerke. Zvuk preko zvucnika ne moze da se poredi, naravno u korist m10 pro. Nisu zvucnici na m10 pro toliko glasniji koliko su kvalitetniji. Zvuk preko slusalica ne mogu da komentarisem jer retko tako slusam muziku.

Kamera - Nemam dovoljno dugo Mate da bih mogao precizno da uporedim, ali mi se cini da je zadnja kamera na s8 za nijansu bolja, a prednja na m10. Naravno ovo govorim za point and shoot, auto mod.

To je to, ovo sam napisao pre svega jer su cene novih S8 i m10 pro na KP slicne, pa ko se dvoumi izmedju ova dva modela. Sto se mene tice M10 bih uvek pre kupio, jednostavno je kompletniji uredjaj i vise nudi za iste pare.
 
Uh... Nisi to smeo napisati, da je m10 pro bolji od S8 :)
Šala naravno, svako zna svoje iskustvo... Tako da to ne važi za svakoga... Bitno je da si ti zadovoljan :)


Gesendet von meinem BLA-L29 mit Tapatalk
 
Posto sam i ja postao korisnik Mate 10 pro, da iznesem neke utiske posle 2 nedelje koriscenja i poredjenje sa Galaxy S8 kojeg sam pre ovog koristio nekih 3 meseca.

Ekran - Nisam primetio neku razliku u kvalitetu ekrana ova 2 telefona. Meni je licno ekran na m10 pro zgodniji pre svega zato sto je ravan. Zakrivljene ivice na S8 su od uskog napravile jos uzi upotrebljiv deo ekrana. Vidljivost na suncu je prakticno ista, mozda je m10 pro mrvicu bolji u ovom segmentu.

Baterija - Ovde nema poredjenja, na S8 je baterija losija bar 40-50%, posebno se razlika vidi kada se telefon koristi napolju na 4G i maksimalnom osvetljenju.

Softver i brzina rada - Pre S8 sam skoro godinu dana koristio S6 Edge Plus i iskreno bio sam mnogo zadovoljniji kako je on radio u odnosu na S8. Stvar koja me je pored svega naterala da prodam S8 je odvratni lag prilikom unlock animacije. Kao da sam korisio telefon od 50e. Procitao sam ovde od jednog clana da su to popravili u julskoj zakrpi, ali ja nisam vise mogao to da izdrzim. Generalno M10 pro je svetlosnu godinu ispred s8 po brzini i fluidnosti. Animacije su mnogo brze, konstantnije i tecnije, ma nema realno poredjenja.

Zvuk - Zvuk u slusalici mi je na oba modela odlican, i tu nemam nikakve zamerke. Zvuk preko zvucnika ne moze da se poredi, naravno u korist m10 pro. Nisu zvucnici na m10 pro toliko glasniji koliko su kvalitetniji. Zvuk preko slusalica ne mogu da komentarisem jer retko tako slusam muziku.

Kamera - Nemam dovoljno dugo Mate da bih mogao precizno da uporedim, ali mi se cini da je zadnja kamera na s8 za nijansu bolja, a prednja na m10. Naravno ovo govorim za point and shoot, auto mod.

To je to, ovo sam napisao pre svega jer su cene novih S8 i m10 pro na KP slicne, pa ko se dvoumi izmedju ova dva modela. Sto se mene tice M10 bih uvek pre kupio, jednostavno je kompletniji uredjaj i vise nudi za iste pare.

Oba ih koristim pored A1 i Honora 8. Neke stvari pises nerealno.

Ekran - 2 koplja ispred na Samsungu, pogotovo na suncu

Baterija - oko 30-40% bolja na m10p

Softver - I jedan i drugi poprilicno losi. Ne zna se koji je gori. Sramota je da jedan uredjaj od 150e bolje radi u nekim aplikacijama. Neke od njih su FB, Instagram, TT...

Zvuk - Nemam pojma. Oba su na silent ali verujem da je na m10p bolji

Kamera - Za laika potpuno iste ali nije daleko ni (opet uredjaj od 150e - A1) sa gcam

E to je to. Sramota je da kostaju 450+. Po meni 250 max
 
Bogi, ja sam prezadovoljan telefonom, a do pre mesec dana ne bih ni pomislio da kupim neki Huawei ili Honor telefon :D

Sale, ne znam koliko cesto koristis s8 i m10 pro pored ta dva druga telefona, ali su meni i jedan i drugi bili glavni i jedini telefoni.
Ekran na s8 nikako ne moze biti 2 koplja bolji, a na suncu su prakticno isti, no dobro svako ima svoje misljenje.
Sam rad telefona isto ne moze da se poredi, posebno posle 5-10 dana uptime-a, gde se na s8 oseti malo usporenje i cesti padovi fps-a pri animacijama, a m10 pro radi isto kao kad je upaljen :)

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
S8 od izlaska a m10pro od pre par meseci. Uptime me ne zanima, noću spavam ja pa i oni. Isključeni su. Opet kažem sramota da je jedan A1 brzi u, za mene, najkoriscenijim aplikacijama. Od sada samo tel sa SD-om. Vi koji ih branite nastavite tako i opravdavajte svoju kupovinu. Završio sam. Sorry za off

Sent from...
 
Ja sam poredio ekrane S8 na max manuelnim podesavanjima i na m10p je svetliji. Na direktnom suncu nisam poredio. Ali sa s7e jesam i tu je 10 pro dosta svetliji. Glupo je porediti m A1 sa kamerama s8 i m10 pro.
 
Nazad
Vrh Dno