Šta je novo?

Huawei Mate 10/ Mate 10 Pro

Zanimljivo je da mnogi ocekujete da date telefone nekom preprodavcu, da ne morate da se mucite da sami prodajete, i jos pritom ocekujete da vam taj isti racuna telefone 100%. :)
Uzmes, brate mili, pa sam rasprodas, i tad najbolje prodjes.
Ukoliko zelis da se sve resi brzo i elegantno, to se mora i platiti...
(Konkretan slucaj, p10 sa tragovima koriscenja je verovatno racunao 200, j7 2017 koristen oko 150, i zato je takva doplata)

Sent from my Redmi 5 Plus 4/64 using Tapatalk
 
Dobra neka matematika :)

Jedno je zarada, drugo je pohlepa ;)
 
Zanimljivo je da mnogi ocekujete da date telefone nekom preprodavcu, da ne morate da se mucite da sami prodajete, i jos pritom ocekujete da vam taj isti racuna telefone 100%. :)
Uzmes, brate mili, pa sam rasprodas, i tad najbolje prodjes.
Ukoliko zelis da se sve resi brzo i elegantno, to se mora i platiti...
(Konkretan slucaj, p10 sa tragovima koriscenja je verovatno racunao 200, j7 2017 koristen oko 150, i zato je takva doplata)

Sent from my Redmi 5 Plus 4/64 using Tapatalk
Па и моја је претпоставка да је тако рачунато. На шта наравно има право. А ја такође могу да идем на то да их продајем. Него нисам знао како се иначе цијене крећу па рекох да питам. А и мени је то било нереално. Јер он зарађује сигурно 100е на моје телефоне плус и на тај Мате још неких 50. Мало труда за 150е зараде. [emoji6]
 
Nesto ne vidim gde ima P10 za ispod 250e polovan(cene sa oglasa), ali okej :)

Retki su i za 250. Daleko je niza od 100e realna doplata, u zavisnosti od stanja M10 Pro, polovnih u dobrom stanju ima za ~470e ;)

200e je cist bezobrazluk.

Napisah ako je nov Mate 10 Pro, 100-ak € je realna doplata. Ako je i on polovan onda je i to previse. Gledao sam P10 oko godinu dana idu 230-250e, svako spusti jos bar 10-20 ako hoce da ga proda brzo.
Inace ja moj Mate 10 pro star 5 meseci platio 330-40€ :)
 
Ne mozes na osnovu tebe racunati koliko neko treba da doplati. ti si dobro prosao sa tom cenom od 330eura za mate 10 pro . Ali to nije realna cena, ne jos.
 
Нико ми није рекао да ли је доста боља камера у односу на П10? Ако се тако може рећи.
 
@zeljko12 jeste

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
@zeljko12 jeste

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Хвала. То ми је уствари и највећи разлог за куповину. Јер и п10 ради одлично, батерија је задовољавајућа али слике реално нису баш нешто.
 
@zeljko12 nemoj očekivati neko spektakularno unapređenje, ali je primetno bolja. Naročito ako pro mod koristiš. A baterija tj autonomija gotovo duplo bolja nego na vremešnom p10 ;) Po meni Mate 10 pro jedan od najboljih telefona prošle godine (gotovo sve sam ih imao, pa nije da ne pričam iz iskustva) ;)

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Прочитао сам доста теме и знам да си их баш доста измијењао. [emoji3]
 
@zeljko12 jedina stvar koja može da ti bude problem je veličina; ako ti ista odgovara, provereno nećeš naći bolji telefon za te novce ;)

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Sad malo uporedjivao Mate 10p sa S8 i ako ne tripujem Mate ima svetliji displey nego S8. Bas sa mislio da je tu S8 u prednosti.
Opalio koju fotku i kamere su po meni tu negde. Dosuse bez igranja sa pro modovima na Huaweiju.
Jel M10p nema night mode kao sto ima P20p?
 
Mislim da tripuješ. Nisam baš imao jedan pored drugoga, ali sam prešao sa s8 na m10p i rekao bih da je na direkt suncu s8 bolji primetno.

Ima night mode i m10 ali ne radi baš kao na p20p ;)

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Nisam drzao na suncu. Nego u sobi oba na max osvetljenju. Mozda samsung ima taj boost mod na suncu.
Nadjoh ga :) Jesi probao night mode? Jel bar upotrebljiv?
 
Poslednja izmena:
Ima i Huawei boost mode na suncu kad je automatski brajtnes uključen.
 
Htedoh reci da je mozda taj boost jaci kod samsunga. Ovako kad gledam ekrane jedan do drugog na max manuelnom osvetljenju M10p je za nijansu svetliji. Nemam treci telefon pri ruci da slikam kako izgleda
 
Nisam drzao na suncu. Nego u sobi oba na max osvetljenju. Mozda samsung ima taj boost mod na suncu.
Nadjoh ga :) Jesi probao night mode? Jel bar upotrebljiv?
Htedoh reci da je mozda taj boost jaci kod samsunga. Ovako kad gledam ekrane jedan do drugog na max manuelnom osvetljenju M10p je za nijansu svetliji. Nemam treci telefon pri ruci da slikam kako izgleda
Uključi video enchanter na s8 I udji na youtube sa oba ( jedini način da odvrnes pravih 100% na Samsung manuelno )

Onda uzmeš flash upališ pa vidi sa boost kakvi su jedan pa drugi.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nisam drzao na suncu. Nego u sobi oba na max osvetljenju. Mozda samsung ima taj boost mod na suncu.
Nadjoh ga :) Jesi probao night mode? Jel bar upotrebljiv?
Ok je night za statiku,ali ću uvek prednost da dam pro modo gde ga ima ;)

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Uključi video enchanter na s8 I udji na youtube sa oba ( jedini način da odvrnes pravih 100% na Samsung manuelno )

Onda uzmeš flash upališ pa vidi sa boost kakvi su jedan pa drugi.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Kako danukljucim video entchanter na s8?
 
Probaj da ideš na Settings/Advanced features i tamo na dnu bi trebao da imaš opciju da uključiš Video Enhancer.
 
Screenshot_20180512-055831.jpgScreenshot_20180512-075845.jpg

Baterija za sada odlicna. Vidi se da mi je signal bas los inace bi bilo jos bolje. Svakako za dan koriscenja bez ikakve brige. A ko ne bleji ceo dan u tel 2 dana su realnost
 
Ne mogu da verujem koliko je aluminiumski okvir mek na Mate 10PRO . Dana sam podesavao MMS komsinici na iPhone5s u Francuskoj ( nebitno je, ali ovde stariji ljudi koriste MMS umesto aplikacija tipa viber ili Whatsapp). Da probam sa svojom SIM karticom. Skinem silikonsku futrolu, izvadim SIM karticu, ostavim telefon na stranicu od sofe. Ne znam kako je uspeo da sklizne sa te stranice na stolic pored na kom sam to sve radio. Visina od stranice sofe do tog stolica je 25cm. Znaci skliznu je na stolic sa visine od 25cm i na uglu na koji je udario o stolic se vidi udar. Ne mogu da verujem.
 
Budi sretan da ekran nije pukao...sa 25cm i to zna da se desi

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ma nije strašno. Dobro da je pao na taj donji levi ugao. Nije to ni bio jak pad. Al eto.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Meni odmah upao u silikonjaru i sraklo preko ekrana. Jer mi mate 9 pao na plocice udario u ivicu i puko ekran iako je imao onu orginal flip futrolu. I ova sto dolazi uz Mate 10p ne stiti dovolno ivice i pri nezgodnom padu o ivicu moze opet da pukne ekran. Jeste da ruze izgled ali silikonjare su nuzno zlo...
 
Pa i meni je u silikonu od prvog minuta, ali eto ko me tero da menjam sim karticu, izvadio telefon bukvalno prvi put iz futrole i eto.
samo da kazem koliko je taj alu okvir mekan.
 
Juce sam ponovo poceo da koristim Nova launcher na Mate 10 Pro posle duzeg vremena, i danas mi izbaci notifikaciju nesto kao kriticna greska prouzrokovana nova launcherom, i uninstall .
Obrisao sam Novoi ponovo instalirao. Videt cu da li ce se ponovo pojaviti, pa cu napraviti skrin shot.
Mislim da cu kad se vratim u Srbiju, prodati telefon, odlican je al me nervira ta zatvorenost od strane huaweia, i tezina oko instalacije custom romova. Zato sam batalio Meizu, a izgleda da cu i huawei, i vratiti se starom dobrom xiaomi-u.
 
Novu koristim od prvog dana i do sad nisam imao bagova. Na Mate 9 god i par meseci bez ijednog pucanja ili bagovanja Nove
 
@slavisaj

Istu gresku sam dobio par puta sa Lawnchair launcherom na P9 Lite. Primetio sam da se to desavalo samo u toku cackanja podesavanja za launcher. Kada sam sve podesio kako mi odgovara, nisam dobio nikakvu gresku od tada, a koristim ga vec neko vreme.
 
Nazad
Vrh Dno