Šta je novo?

Huawei Mate 10/ Mate 10 Pro

Odličan telefon si izabrao :) Javi utiske u odnosu na m10pro posle nekog vremena :)
 
Pošto je prošlo više od mesec dana kako koristim Mate 10 Pro (moguće ne još dugo) i više ljudi me pitalo za utiske nakon prelaska sa Galaxy S8 (pa i note 8 koji sam kratko imao) iskoristiću priliku ukratko da napišem impresije odnosno šta mi je to dobro na Huawei telefonu i šta mi se ne sviđe (odnosno pošto poredim isključivo sa samsungom, šta mi je to bolje i šta lošije od pomenutih S8/N8). Trudiću se nekako po važnosti da poređam, mada to je već subjektivno i od osobe do osobe i napominjem da mi je S8 kao i N8 radio na Nougatu, ovde kod M10 pro je Oreo u pitanju.

Negativna strana:
- Launcher tj emui...koliko god je samsung napredovao poslednjih godina, ovi stoje zakucani po pitanju svega. Živela Nova prime, samo to mogu da kažem.
- 3d touch. Ma koliko zvučalo smešno, trebalo mi je par dana da prestanem da bušim palcem po dnu ekrana M10 trudeći se da ga otključam...navika je čudo.
- Wireless punjenje...ko se jednom navuče na isto, nema nazad.
- Always on ima samo osnovne funkcije (notifikacija za poruke i pozive), ništa od 3rd party aplikacija (za sada). Takođe u notifikacionom panelu, nema prečica (toggle) za on/off iste.
- Seckanje u većini slučajeva (znači ne uvek) prilikom skrola kroz neke aplikacije (tipa tapatalk, facebook, instagram). Nemam pojma da li je do telefona ili aplikacija.
- Loudspeaker radi samo donji zvučnik (nema stereo), mada je daleko lakše čuti i razgovarati sa nekim nego i samsung slučajevima.
- Sto se samog zvuka tiče, ogromna je razlika u jačini između gornjeg (slušalica) i donjeg zvučnika i to baš ume da iritira. Posebno što je gornji zvučnik zadužen samo za visoke, donji za srednje i niske tonove (mada je ovo kod svih ovako)
- Nakaradna "gallery" aplikacija. Ne postoji mogućnost prikazivanja direktorijuma u 3x3, 4x4 i sl već samo po redu jedan ispod drugog. Takođe pravi posebno direktorijum za video iako video već postoji u camera direktorijumu.
- Android System notifikacije koje ne može čovek normalno da ugasi (uvek stoji kada se povuče prstom sa vrha). Može da se ubije samo pojedinim aplikacijama sa play stora.
- Bluetooth starije generacije 4 (nije da sam primetio ikakvu razliku u stabilnosti ili da dalje dobacuje onaj na s8), ali me nervira što se ikonica za BT gore pored sata ne menja kada uparim Gearfit2 Pro npr...kao da ništa nije upareno.
- Aplikacija za navijanje sata (budilnik) takođe nedopadljiva. Nemam mogunost da kliknem i odma upišem sate i minute već moram preko točka da skrolujem. Takođe ni Gearfit2pro ni sada Gear S3 ne zvone kada sat zvoni na telefonu.
- Nema 3,5mm izlaz i mogućnost proširenja za memoriju. Obzirom da ide sa 128gb memorija nije problem, ali je problem kada treba da punim telefon, a slušalice mi ubodene u isti.
- Nemoguće upaliti HDR za kameru, to stoji kao poseban mod.

Pozitivna strana:
- Baterija, baterija i još 1000x baterija. Jedini telefon sa kojim po nekad uspem da dočekam kraj dana pre nego ga stavim opet na punjenje.
- Zvuk glasniji i bolji od samsunga u svakom pogledu (redovno slušanje multimedije, razgovor, loudspeaker mod).
- Extra brzo punjenje gore pomenute baterije i što je najbitnije nema da mi posle 3 nedelje korišćenja izvlači 20-40% manje sot nego prvih dana.
- Fingerprint, savršena lokacija, savršena brzina otključavanja. Nikada mi se nije desilo za više od mesec dana da nije iz prve otključao telefon.
- Opcija da se prevlačenjem preko back-home-recents smanji ekran i telefon koristi jednom rukom. Ima i samsung, ali ovo mi jednostavnije.
- Ekran...ravan, svetao sa sada već normalnim 19:8 odnosem. Nema nikakvih zakrivljenja po ćoškovima, prečaga i sl.
- IC port. Ma koliko smešno bilo, par puta mi je mnogo koristio (palio klime na poslu da se ugrejemo kad je crklo grejanje).
- Memorija 6gb/128gb po meni danas minimum koji treba svaki telefon interno da ima.
- Kamera overall bolja u odnosi na S8 (zbog više modova i mogućnosti), sa Notom je tu negde. Slike po danu i sa blicem mi Mate bolje izvlači, lowlight samsung neprikosnoven.

Napomena:
nikada i ni u jednom slučaju nisam proveravao kako i koliko mi telefon drži aplikacija u pozadini, kako i koliko kešira (apsolutno smatram nebitnim sve dok otvara sve i odma) kao i kakav je kvalitet izlaza za audio.
Takođe sam svestan da se par nedostataka može bez problema rešiti 3rd party aplikacijama, ali trudim se da instaliram što manje aplikacija i da koristim telefon što više out of box.
Načelno se slažem sa tobom u gotovo svemu osim po sledeća dva pitanja:

1. Note 8 ima prednost u odnosu na Mate 10 Pro u pitanju kada je svetlina ekrana u pitanju jer trenutno ni na jednom telefonu ne može da se tako dobro vidi sadržaj na izuzetno jakom dnevnom svetlu (znaš ono kad ne možeš ni da lepo gledaš već samo čkiljiš) pošto ima >1.000 nita. Baš juče smo kolega i ja uporedili i komentarisali to.

2. Mislim da je za 128GB skladišnog prostora još uvek previše da se kaže da je to danas neki minimum.

Ostalo +1.
 
Da, to za svetlinu sam trebao isto u napomenu...ne pojacavam vise od 40% nikad...ako tel ma suncu sam pojaca to je drugo,ali nisam dosao ni jednom u situaciju da nesto ne vidim na ekranu,ni sa jednim od pomenutih.

I evo,sada vec mogu da kazem,skrolovanje kroz gore pomenute problematicne aplikacije nebo i zemlja p2 vs m10 :(

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Od kud das i promenio fon, rođo? Dobra ponuda, nešto te nerviralo pa si baš tražio zamenu, iskočilo iznenada?...
 
Sveobuhvatno; zelja da probam pixel (nikad nisam pure google koristio), kamera i ono moje osnovno...ide leto,manji telefon se nosi ;)

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Ne treba ti nista od nabrojanih papira, ako se obratis direktno ovlascenom servisu na M, da ne reklamiram.
U posebnom slucaju, kada telefon treba da se zameni drugim, 99% ce ti i ovlasceni servis traziti potpisnika ugovora/vlasnika telefona na papiru.
Generalno, jako je vazno da telefon kupite direktno od potpisnika ugovora/vlasnika koji je spreman da izadje u susret kada to zatreba, jer sve ostalo moze doneti neke probleme.

Sent from my Redmi 5 Plus 4/64 using Tapatalk
Malo ću da skrenemo da teme ali, da li je ista situacija i sa ostalim operaterima?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Sveobuhvatno; zelja da probam pixel (nikad nisam pure google koristio), kamera i ono moje osnovno...ide leto,manji telefon se nosi ;)

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Pitanje veliko, za tebe znam da ti je bitna baterija, sta ces postići sa SOT ss Pixel?
Cisto sumnjam da će Pixel više da izgura od 10 pro?
Znam i sam da ti je baterija bitna....

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29
 
Bogi druže,nadamo se novom poslu,manje buljenja u telefon ;)

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Pojavila mi se neka tačka, kao pukotina na ovom staklu što su fabrički stavili... Ne znam kako, nije mi ispadao i sl. Jel neko skidao to, ne mogu da napravim neko *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*?...
 
Ja sam skidao sa Mate 10, ako misliš na onu foliju što dođe fabrički zalepljena. Posle sam stavio kaljeno staklo, ali je problematično oko ivica. . .doduše ima neko ulje koje to popuni ali treba ga "dolivati" svakih desetak dana.
 
Stigao apdejt na m10pro iz vipa.Screenshot_20180419-221640.jpgScreenshot_20180419-221617.jpg
 
I vreme mu bilo. Su menjali AOD ili je i dalje sa osnovnim funkcijama?

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Ma isto ko i pre, nema vidljivih razlika na ovom apdejtu.
Sreća da sam se pre kupovine pomirio da apdejt i ne očekujem pa se ne tangiram, inače bih osedeo sad :D
 
Znači i dalje secka prilikom skrola kroz aplikacije...nadao sam se da će bar to rešiti :(

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Ma kakvi, nikakvu promenu ne vidim. Ja sam uzeo telefon prvenstveno zbog baterije i ekrana pa me to drži da ga ne promenim.
Ne mogu da kažem i kamera je dobra i sama izrada telefona, otisak brutalno brz ali postoje te sitnice koje nerviraju :)
 
Razumem te skroz, zato sam i otišao dalje ;)

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Mene izluđuje ova promena brightnesa. Pogotovu kada mi prebaci u nekoj app na manji, pa sve bude svetlo i bledunjavo. To me ubedljivo najviše nervira.

Što se tiče seckanja u aplikacijama. Sećam se da se na mate 9 preporučivalo da se odradi isključenje nekih animacija u developer modu. Sve sam stavio na off, ne znam da li zbog toga ili nečeg drugog ali nemam više nikakav problem sa tim, ako ga je i bilo...

A @Proday, klot android je po meni jedini pravi android ugođaj. 6p me je oduvao kako je radio, meni je svakako čist android jedan od prioriteta kod kupovine, samo što *mjau**mjau**mjau**mjau* što pixel xl 2 košta ko bubreg, manji ne razmatram, premali mi je. :)
 
Sve znam i sve te razumem ;) ...i ja se nešto razmišljam za xl da menjam ali znam sebe, biće mi ogroman 1000% (što bi rekli, svesno srljanje u propast) :d

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kad li ćeš se smiriti? Od onog lečenja ništa? :)

Ja se dvoumim između ovog i Mix 2. Samo ne znam za koji će mi klinac i jedan i drugi

Sent from...
 
Poslednja izmena:
Takođe sam se dvoumio između ta dva...presudio finansijski momenat i veličina.

Послато са Mi A1
 
Ja sam razmišljao o one plus 5t, ali ne bih u životu dao za nešto 500e a da nemam kome da ga odnesem kada mi se nešto desi - čitaj: servisna podrška. Ajde 200e zabole me, ali za ove pare, želim da ne mislim o tome...
 
Kad li ćeš se smiriti? Od onog lečenja ništa? :)

Ja se dvoumim između ovog i Mix 2. Samo ne znam za koji će mi klinac i jedan i drugi

Sent from...
Pa smirio sam se, evo već par dana ima :d

U principu, ranije sam već rekao da na xl neću iz razloga što nemam opciju da spustim/smanjim ekran kako bih mogao jednom rukom "opušteno" da koristim telefon...da to ima, odavno bih već bio kupljen. Sa ovoga eventualno na s9+ ili P20 pro, mada nadam se da ću potrajati bar pola godine. Inače m10 pro mi je, i pired svih svojih malih nedostataka, nekako najkompletniji telefon za novce za koje ide po oglasima (~530e stari par meseci) i svakome bih ga preporučio za te novce! Pored pomenutog smanjenja ekrana, sa huaweija mi za sada najviše nedostaje i auto redial opcija odnosno da telefon sam zove dokle god ne dobije onog koga hoćete...scroll shot takođe ali u nešto manjoj meri.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Takođe sam se dvoumio između ta dva...presudio finansijski momenat i veličina.

Послато са Mi A1

I na kraju uzeo A1? I taj imam. Njega najviše i koristim a S8 stoji onako...bezveze. Razočaran sam u Samsung. Da tel koji je 3 puta jeftiniji radi 3 puta bolje e to...da ne psujem. Nigde seckanja, nigde kocenja, sve glatko na A1, dok na S8... Sad, čitajući komentare realnih ljudi ovde, prvenstveno mislim na @Proday, uzeti M10pro je isto s.. drugo pakovanje kao S8. Mix 2 samo da ima Android One e to bi bila prava stvar. Ne bih razmišljao ni sekunde. Odoh ja u off, lincovace me

Sent from...
 
@_Sale_ vreme ti za pixel (2) ;) ...ili uživaj sa tim A1 ako ti radi posao...čačkao sam ga pre par dana, extra izgleda, a radi daleko bolje od onoga koliko košta!

I da ne pomisliš da je mate 10 loš (ili neko drugi), ima i on momenata kad lepo radi...a i ja možda primetim samo više nego ostali. Takođe sam siguran da je to nešto što mogu nadogradnjom ispraviti e sad je samo pitanje da li će.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
@_Sale_ uzeo sam sinoć Mi Mix 2(menjao za Nokiu 8), a A1 sam uzeo pre par dana.

Послато са Mi A1
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno