Šta je novo?

Huawei Honor 8 Lite

@ivanbass1
OK, thx, primila k znanju. Tako sam i mislila, no ipak da pitam, jer varira od modela do modela tel.
 
@ivanbass1
OK, thx, primila k znanju. Tako sam i mislila, no ipak da pitam, jer varira od modela do modela tel.

Svaki update do sad pa i ovaj donosi promene "ispod haube", ispravlja bagove i sl. Problema nikakvih nema jer
i ne dolazi do nekih vecih promena u sistemui dalje je to nugat i emui 5. Poslednji update je doneo screenshot sa tri prsta na dole.
Verovatno ce update na oreo da trazi instaliran poslednji nugat update, a po onome sto huawei kaze stize
jula meseca.
 
Meni instaliran ovaj zadnji upd. Nista nisam primetio.

Evo i koja bolja slika sa honorom

Inace dobio sam zvanican mail od honor srbija koji glasi: U sustini njima nije potvrdjeno da ho or 8 litr dobija novi oreo..

Pakna raznim sajtovima sam citao suprotno. IMG_20180628_220800.jpeg
3da9faa4564a5c9952cf3e14c190c2c1.jpg


Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Pa za njihove modele se zna, mid-range jedan veci update i vise malih, za flagship 2 veca, nekad zakinu, pa daju jedan, i vise malih.

Sve u svemu podrska veoma losa, barem za midrange segment.
 
Nesto se razmisljam da prodamo dok je jos ganc i da uzmem neki xiaomi. Sta znam ili polovan honor 8. Misljenja?

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Zavisi za koliko mozes da prodas, mada i A1 koji je 160-170e nov je primetno bolji telefon od H8 Lite.

Redmi Note 5 je vec klasa iznad, on je oko 210-220e 4/64 verzija.
 
Poslednja izmena:
Ne svidja mi se cist android. Nisam jedini predpostavljam.

Pre ovoga sam imao Lg G5

Nedostaje mi brzo punjenje...
 
Poslednja izmena:
Ja sam sa sexusa 5x prešao na ovaj... :'( Sve mi nedostaje, verovatno ću uzeti redmi note 5 kad bude bilo prilika, šteta što nema čist android.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Ja bih onaj novi se sa sd 710 sto se njega tice.

Ma dobar je honor 9 polovan ili lg g6 mozda daleko bolji izbor.

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Gde ima Honor 9 ili G6 za 200e? :D
 
Sto se mene tice nisam pomenuo 200e

?

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Mislio sam u cenovnom rangu Honora, eventualno nesto visem :)

Mi 8 SE nece imati globalnu verziju.
 
250 ima glacier lepo ocuvan moze se naci.
Moje pitanje 9 ima brzo a 8 nema? Msm na punjenje.

Inace trebao sam crn uzeti a ja uzeh beli,prevari me ovaj aluminijum sa strane sivi.
P. S zeni pravo na G928F stigao mali upd neki. Dal moguce?? Stock je od prvog dana.
 
Poslednja izmena:
Ako hoćete malu razliku, najbolji upgrade je note 5 plus oko 180e..

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Kad već pominjete brzo punjenje, pa ovaj telefon podržava brzo punjenje, iako to nigde ne piše.
Ako uzmete punjač Qualcomm Quick Charge 3.0, telefon će se napuniti za pola sata. A baterija traje super dugo.
 
Nema sanse, ne znam kako ti se to desilo, ali nema šanse.

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Kako nema šanse? Nije mi se desilo 1x, nego mi se dešava xy puta. Ako mi treba brzo punjenje, ja ću da stavim na brzo punjenje.
Jednostavno, imam punjač Qualcomm Quick Charge 3.0 + Honor 8 lite = napuni se brzo kao bilo koji drugi telefon koji ima brzo punjenje. Verovatno niko od vas to nije probao.
 
Snimi video. Zato sto taj qualcom nece pustiti tvom telefonu vise od 2A ili mozda 2.4

I slikaj specifikacije tog adaptera

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Pa pisano je vec da H8 Lite ima brzo punjenje, a fabricki punjac je spor?

Vise ljudi je probalo i pisalo da se brze puni sa brzim punjacem..
 
Poslednja izmena:
slikaj specifikacije tog adaptera
Nema šta da slikam specifikacije, pogledaj sam; to je punjač telefona HTC U11. I puni Honor 8 Lite brzo, kao i svoj matični telefon.

Pa pisano je vec da H8 Lite ima brzo punjenje, a fabricki punjac je spor?
Vise ljudi je probalo i pisalo da se brze puni sa brzim punjacem..
Eto, Ivanbas1 prati temu i nije mu ovo novost što ja pričam; sudeći po ovome što on govori očigledno je da... "ko nije probao, nije ni shvatio da može" [emoji4]
 
Punice brze slazem se. Ja punim sa 5V 2A umesto fabrickog 5V 1A uzeo Sam od Brata tajid 2A. Jer on vozi kami on PA I ne koristi zidni. Ja sam punjenje skratio za sat vremena I vise sigurno. Ne kazem da lazes Ali tvoj Ron nece da primi tu amperazu Jer mora hardware to da podrzi. Uzmi unimer ako znas izmeri ulaz u telefonu videces da prima 5V ne vise!! I amperazu ne prima vecu od 2.4 ako I toliko uspes da izmeri. Ti si fasciniran Jer fabricki adapter je 5V 1A.... A ti pu punis sa 5V 2A ili 5V 2.A... Da ne smaram Punice brze Ali I dalje na 5V samo vecom amperazom. Minimum za brzo punjenje mora biti 9V 1.67A kao sto je ovde kao sto vidi. Telefon od moje zene inace, slikano upravo sada. I upravo stoji moj honor 8 lite na punjacu "fast charge" Ono sto ja vidim aparatom ulaz u telefonu je izmedju 2 I 2.2A 5V normalno, padne na 4.8,9 it'd.. Uglavnom ne vise od 5V ulaz u bateruju. Jer adapter prepozna uredjaj da nema fast charge u hardweru I pusti ovu drugu voltazu na slici. Veruj mi puni... Radim sa strujom
3be4d10cfaa2f60303e276955b4af373.jpg


Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
A Evo I slike sa neta post njega mrzi ili sta vec da slika. Kao sto Sam rekao 2.4 max ovaj adapter daje 2.5A(struja uvek oscilira jer je neizmenicna) za razliku od fabrickog Koji je 1A. Znaci 1.5A vise proizvodi adapter za HTC u11 I tvoj honor se puni i
Jo's i brze nego moj sa 2A adapterom od Mate 10lite telefona. Vise od toga nije moguce jer nema type C ulaz kao sto ima htc u11. Samo type C moze da prenese vise od 5V took punjenja. Amperaza je Nesto drugo nece o sad o tome. Taj htc prima ove brojke ispod tj upravo ovaj od 12V. Kad bi zakacio recimo ovaj edge sto imam adapter bi mu pruzio 9V punjenje jer prepoznaje da nije na type C prenos. I automatski bi pustio 9V struju. Mom I tvom pustiio bi 5V i 2.5A I tako dalje. Inace oko 30min je 50% manje vise na htc u 11 puna baterija, naravno da se ne dira fon.
5bda1cb89f7538241b2e7ddc96f20490.jpg


Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Šta podržava, a šta ne je jedno. Koliku amperažu i voltažu meriš je drugo. Činjenica je da se telefon brže puni sa punjačem od 2A. Činjenica i ništa više.

Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam probao sa nekoliko 2a punjača i ne puni brže? P9lite se puni brzo ali ekran brljavi kao da mu smeta veća struja.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
I ja sam pokušavao i nista. Ni na metu ne piše za honor 8 lite da podržava brzo, za razliku od p9 lite 2017,tako da... Ma I ovi najnoviji telefoni, što imaju usb c, ne mogu da napune za pola sata, a kamoli honor..

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
@dekishaa, odličan ti je expose na temu struje, svašta čovek može da nauči od tebe, edukativno :) naravno da ti verujem sve što pišeš jer se baviš strujom, čak ću i da prepišem tvje pisanje da imam :)
Ali kao što bi član @salacue rekao...
Šta podržava, a šta ne je jedno. Koliku amperažu i voltažu meriš je drugo. Činjenica je da se telefon brže puni sa punjačem od 2A. Činjenica i ništa više.
.... meni se telefon puni brže i to je činjenica, neovisno od "terorija struje".
@zuke i @telenorce, probajte sa punjačem kojim ja punim, i @dekishaa tvrdi da je bolji od njegovog.
Upravo sam jutros htela da vam demonstriram to punjenje, uradila sam skrinšot kad je fon bio na 10%, stavila na punjenje i otišla u radnju. Nažalost, vratila sam se posle jedno 1,5 sat i telefon je već bio pun, tako da nije imalo smisla da radim naredni skrišot da biste videli vreme za koje se napunio.
Uradiću to naredni put kada se fon isprazni, što može da bude ko zna kad, jer trenutno ovaj mob koristim kao drugi tj uopšte ga i ne koristim, a baterija mu je ko prvog dana, pa može biti da se ne isprazni narednih 4-5 dana (kažem zbog probe brzog punjača koji bih vama da pokažem). Na mom mobu je baterija vrlo jaka, verovatno zato što sam ga koristila jedno 6 meseci do kraja 2017, od 2018 ga uopšte ne koristim, stajao je u fioci do pre mesec dana kao rezervni fon; nedavno sam ga uključila. (Evo npr za 4h od kad je napunjen, obavila sam 2 poziva, bat i dalje stoji na 100%, i tako će stajati sigurno još 4 h min)
Kad se bude ispraznio, punim, fotkam i šaljem.
 
Opste je poznato da nije dobro za bateriju da se puni jacim od predvidjenog.

To sto smo mi srbi PA teramo sve uz ***** to je stvar mentality.

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Meni se izgleda pokvarila kamera, zadnja kamera. Ne radi fokus uopste, nista se ne desava. Zakucao fokus na jednoj tacki.

Razocarao sam se skroz, promenio sam telefona i telefona ali ovo nisam video. Plus sto sam na izletu sa porodicom, papan nisam poneo Nikon, koji ce mi kad je za family vreme dovoljan i honor 8 lite.

Restartovao telefon par puta, obrisao cash kamere. Nista se ne menja ceo dan, jednostavno fokus ne radi ni na fotkama ni na videu.

Prednja kamera radi super.


Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Probaj sa Open Camerom ili nekom drugom kamera aplikacijom.
 
Probao sam uvece, MX camera i Open Camera. Ne fokusira uopste.

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno