Šta je novo?

Huawei Honor 5X

Rešena misterija. Cpu-z ne prepoznaje čip dok antutu prepoznaje

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
Znači huawei honor 5x nikada nije imao SD615.

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
Tačno, samo je app neprecizna. A i na gsm areni je tačna informacija za soc.

Btw. imaš edit dugme :)
 
Ma znam. Mrzelo me.

PS
Jez zna neko jel se na ovom telefonu sa Nova Louncherom može podesiti Lock Screen sa otključavanjem putem prevlačenja bez upotrebe finger skenera, koda isl..

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
87d8e33b37d45d911b5cf8e8049f93e4.jpg


Tačno ni cpuz ni Aida64 na prepoznaju proc..
Ipak je 616.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 
Eto. Mora se malo guglati da bi se saznalo da nikada 615 nisu ni stavljali.

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
Aj samo jos da vas zamolim koji ga vec imate da napisete koliko vam je ostalo interne memorije slobodno i koliko otprilike ram-a ima uglavnom slobodno? Pitam jer ocu da vidim kako mu je optimizovan softver.

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam svašta nešto instalirao i imam oko 5gb slobodno stim što sam slike i novinske portale bacio na karticu. Rama mi je uglavnom oko 700-900mb slobodno kad zatvorim recent apps.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
A bez zatvaranja tih app?
Bitno mi je jer ja retko kad to zatvaram i moj xperia e4 ima odlicnu optimizaciju,a to je jako bitno. Od 800mb dostupnih,meni je free uvek oko 300

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pa nisam računao ali konzaj između 500 i 700. Barem je meni tako. Jar kad god zatvorim a ne radim to često koliko god da ih je zatvoreno on oslobodi izmeđi 100 i 300Mb i onda prijavi da nakon zatvaranja ima nekad 72x a nekad 89x slobodnog rama. Ove brojke sam naveo jer su se pojavile evo sada inače su ti raspona, a neka brojka gore dole.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Hmmm ako te dobro razumeh i nije mu bas neka optimizacija :) jer obzirom da ima 2 gb rama jako je slabo tih 100-300 free sto navodis.
A kazi mi jel te obavestava da je ram pun i jel ti koci mob obzirom da si vec pola interne napunio?

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene piše uglavnom 400-700MB slobodno, a prosek oko 500-550MB...
Screenshot_2016-06-26-10-13-49.png Screenshot_2016-06-26-10-15-54.png
 
To je vec prihvatljivo :) i to bez zatvaranja skorasnjih app :)

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Hmmm ako te dobro razumeh i nije mu bas neka optimizacija :) jer obzirom da ima 2 gb rama jako je slabo tih 100-300 free sto navodis.
A kazi mi jel te obavestava da je ram pun i jel ti koci mob obzirom da si vec pola interne napunio?

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
Nisi me razumeo od 100 do 300 oslobađa zatvaranjem to su neki najčešći rasponi. Uglavnom je oko 500 slobodno tj. Između 500 i 700 u raspono. Nekad ispod 500 a nekad i više od 700 nema pravila zavisi i od aplikacija. Do sad mi nije kočio niti je bilo ikakvo obavaštenja da je ram pun.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Aha,sad je sve jasno ;-)

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Telefonu nikada nije pun RAM i zato ne koci u radu. Eto tako banalno da se izrazim a da shvatis. :D
Kod mene sa upaljenim Chrome sa par tabova, Facebook, poruke i Viber, nikada ispod 500 MB slobodno nisam video.
Koliko vec uzima tipa Asphalt 8, ne bih znao, mada igra radi tecno. :)
 
Telefonu nikada nije pun RAM i zato ne koci u radu. Eto tako banalno da se izrazim a da shvatis. :D
Kod mene sa upaljenim Chrome sa par tabova, Facebook, poruke i Viber, nikada ispod 500 MB slobodno nisam video.
Koliko vec uzima tipa Asphalt 8, ne bih znao, mada igra radi tecno. :)

Ma znam da nije,ali ako je previse zauzeto on valjda upozorava sto iritira. Uglavnom sve je jasno,to je sasvim ok optimizacija po meni (mislim na vas par sto ste mi napisali stanje vaseg ram-a)
 
Ma znam da nije,ali ako je previse zauzeto on valjda upozorava sto iritira. Uglavnom sve je jasno,to je sasvim ok optimizacija po meni (mislim na vas par sto ste mi napisali stanje vaseg ram-a)

Ne znam da li je na ostalim Android telefonima isto ali postoji opcija u Settings-u Protected Apps...po meni opasna stvar koja je nedostajala Android sistemu.To je u stvari mogućnost kontrolisanja aplikacija(otvaranje i zatvaranje nakon korišćenja aplikacije).Tu se podesi koju aplikaciju hoćeš da imaš non stop u memoriji i otvorenu a koja se gasi po izlasku...zato RAM nije toliko zauzet i nema toliko lagovanja.
 
Znamo

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Stigli mi danas i to x2 komada ;) Sta znam,ne deluje lose,ali mislim da mu fali jos pelganja sistema.
Jel vama zadnja verzija KIW-L21C432B140?
 
Poslednja izmena:
Stigli mi danas i to x2 komada ;) Sta znam,ne deluje lose,ali mislim da mu fali jos pelganja sistema.
Jel vama zadnja verzija KIW-L21C432B140?
Meni je isto ta verzije. Šta to po tebi oko sistema nije ispeglano da bi trebalo da se ispegla ?

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
Meni je isto ta verzije. Šta to po tebi oko sistema nije ispeglano da bi trebalo da se ispegla ?

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
Kao sto su i spomenuli na nekom od testova,mob se desava da uspori rad,kao da na par sekundi pobrljavi i onda se oporavi i ubrza,a interna memorija mu nije popunjena vise od 2gb. I desilo se da je pobrljavio app tj.dizer,nisam mogao uopste sinhronizovati pesme na sd karticu dok nisam mob off/on. Onda se oporavio dizer i sve lepo odradio. Ovo je moguce da se desilo jer sam dosta app skidao jednu za drugom na mob i onda se jadan pogubio.
Sve u svemu nije to neka mana,ali mu treba jos peglanja
 
To se meni nije dešavalo a isto sam skidao uporedo masu aplikacije. Deezer ne koristim

Poslato sa Huawei Honor 5X uz pomoć Tapatalka
 
Jel normalno da se greje oko 40 stepeni? Tako mi pokazuje ona Cpu X app,cackam ga ja,ali mi je topao fino nazad,nisam nesto navikao bas toliko,a?

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Jel ja gresim negde u podesavanju ili sam opet dobio neki feler mob? Ovaj moj ne hvata nigde 4g mrezu. Juce i danas mi zamenili dve kartice u telenoru,znaci da nije do kartica.
Sestrin hvata normalno,ista mreza,isti mob.
 
Jesi proverio da nije namesten na 3G preferred..?
 
Stavljeno na 2g/3g/4g

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslao zahtev da me zovu iz korisnickog i zvali me i normalno da se desilo kako sam i pretpostavio,ovi slepci iz prodavnice uopste nisu softverski ukljucili za ovaj moj broj 4g.
Lik odradio i kaze da proverim za par min i sad sve ok.

Samo me jos zanima vi koji imate ovaj mob da mi napisete vreme rada telefona od kad ste ga 100% napunili i aktivnost ekrana za to vreme i na koliko vam je otprilike osvetljenje?
Ovaj moj na 44%,proslo 10h i 10 min od skidanja sa punjaca i aktivnost ekrana 3h,nesto mi to malo?
Osvetljenost je negde oko 60-70% ceo dan
Kazem malo jer sestrin isti taj skinut sa punjaca pre 18h,isto otrilike oko 44% baterija,a ekran aktivan vise od 3h. Ispade da je njoj baterija bar 50% jaca :D
 
Nazad
Vrh Dno