Šta je novo?

Huawei G300

meni apex luncher i go weather rade normalno...
 
čekajte da razgraničimo nešto? hoćete da kažete da oficijelni ics update huawei-ja ima probleme sa 3d aplikacijama? da meni kad stigne ota telenor update na ics neću moći da igram igre ko čovek? ma dal je moguće? pa sramota za huawei stvarno...

Ajde da razrešimo više ovu dilemu...
Čovek je pitao na FB zvaničnog predstavnika Huawei-a, oko update-a i evo odgovora:
Dragi Milose, kastomizovan firmwer ne moze da dobije krajnji korisnik. To moze samo ovlasceni serviser. Ipak imate izbor. Mozete vratiti isti izborom fabrickog podesavanja. Ili mozete otici u servis MESC i fleshovati telefon.

Prema tome, nema izbacivanja Lelenorovog ili bilo kog drugog oficijalnog update-a tek tako, nego to radi samo ovlašćeni servis.

Drugo, što se tiče problema oko 3D aplikacija, ja ih nemam uopšte (igram PES i Asphalt 6).
Takodje sam primetio da mi fon mnogo bolje radi od kad sam uključio opciju "Prinudni prikaz pomoću GPU".

I još nešto, kada smo skidali ICS sa zvaničnog sajta to je bio 17.07. Sada na sajtu stoji datum 01.08. Možda je nešto ispravljeno, tako da probajte, ja ću probati sigurno, samo da uhvatim malo vremena.

E sad nešto što mene zanima:
Da li je bolje raditi clean install (uz rootovanje i sve što ide) ili samo preko ovog ICS-a (od 17.07) Ubaciti ovaj drugi od 01.08.???
 
uvek je bolje raditi čist instal uz brisanje dalvik keša starom metodom koja važi za sve androide

wipe data/factory reset > wipe cache partition > advanced > wipe Dalvik cache
Partition menu > format boot > format system > format data > format cache

tek onda instal rom from zip file

osim, naravno ako ne želite da rutujete tel .
 
Poslednja izmena:
pa znam ja da se customizovani firmver ne daje tek tako... ne znam sta si napisao onom porukom sto vec nismo znali.

mozda si hteo da kazes da moramo da nosimo telefon u ovlasceni servis da nam stave tamo ics? o.o
 
uvek je bolje raditi čist instal uz brisanje dalvik keša starom metodom koja važi za sve androide

wipe data/factory reset > wipe cache partition > advanced > wipe Dalvik cache
Partition menu > format boot > format system > format data > format cache

tek onda instal rom from zip file

osim, naravno ako ne želite da rutujete tel .

Pretpostavljam da to vazi i za instalaciju officijelnih romova koji idu sa metodom vol up + down ukoliko je tel rootovan?!
 
Ja uvek radim wipe, i kad flešujem rar iz cwm i kad idem tom force metodom. Neko je spomenuo da mu telefon radi brže kad upali gpu 2d akceleraciju, ni jedan ics za g300 još uvek to ne podržava, placebo :)

@kokan kakve veze imaju root i wipe?

@bishop ics na huawei sajtu je b934, dakle isti onaj od pre samo su promenili datum. Nećeš ništa dobiti reinstalacijom.
 
Poslednja izmena:
psaras a kako da upalim tu gpu 2d akceleraciju na gb?!
 
Nikako, GB nema tu mogućnost.
 
@bishop ics na huawei sajtu je b934, dakle isti onaj od pre samo su promenili datum. Nećeš ništa dobiti reinstalacijom.

Svakako mi je u planu reinstal sa full wipe-om, jer mi baguje s vremena na vreme mi resetuje podešavanja vezana za zvonjavu (pozivi i poruke) ostalo je svakako default. Pa da vidim da li će se nešto promeniti, a hoću i da rootujem fon, zbog brisanja google junk-a i instalacije adblockera
 
Danas sam i ja uzeo G300 kod Telenora tako da dobijate jos jednog smaraca vise.:S:
Sa slusalicama koje su dosle uz fon culo se sustanje bilo sta da pustim dok je sa HTC slusalicama zvuk perfektan.
Inace je telefon odlican za ove pare i za moj HTC Wildfire je avion.
Toliko od mene za sad.
I jos nesto,instalirao sam MX Player i ne uspeva da pusti MKV 720p seriju,ustvari secka i kasni zvuk za tonom.Da li je to normalno ili treba jos nesto instalirati?
 
Poslednja izmena:
Hvala za info,da ga ne maltretiram dalje,nije mi toliko ni bitno al reko da pitam.
 
Skinuo zadnju epizodu Louie480p i radi kao po loju i stvarno odlicno izgleda.
Zahvaljujem:wave:
 
Realno, nema razloga pustati video veceg formata od rezolucije ekrana telefona.
 
16gb kartica je vrlo jeftina i nema svako vremena da se igra konvertovanjem 720p u 480 ;) No sto se mora nije tesko kad se za tako male pare dobija dosta dobar hardwer!!
 
Ortak je uspeo nekako da ubaci ICS rom,bez rutovanja,CWM nije instalirao,tako da ne znam sta mu je uradio,ali mu ne radi google i play store i zeli da vrati na stari GB ali nikako ne uspeva.Tj skinuo je oficijelni GB,ali ne moze da insralira,zakuca negde na trecini i nece dalje.Jel neko dolazio u istu situaciju?Znaci hoce da odradii downgrade ili da ubaci cist gb rom.
 
neka cita modaco ili android srbija forum; milion puta prezvakana tema!
 
Meni se čini da i u ovoj temi ima uputstvo.
 
Svakako mi je u planu reinstal sa full wipe-om, jer mi baguje s vremena na vreme mi resetuje podešavanja vezana za zvonjavu (pozivi i poruke) ostalo je svakako default. Pa da vidim da li će se nešto promeniti, a hoću i da rootujem fon, zbog brisanja google junk-a i instalacije adblockera

Čisto da znaš da se problem sa ringtone-om rešava tako što se željeni ton prebaci u sistemski folder ringtones na telefonu pa onda
izabere. Naravno, za to treba root. Možda i prebacivanje u isti folder na internoj memoriji reši problem, nisam siguran.
 
Čisto da znaš da se problem sa ringtone-om rešava tako što se željeni ton prebaci u sistemski folder ringtones na telefonu pa onda
izabere. Naravno, za to treba root. Možda i prebacivanje u isti folder na internoj memoriji reši problem, nisam siguran.

Prebačen je ton na internu memoriju i dalje zeza, znam da mi root ne gine, samo me zanima kako tih problema nisam imao na GB, inače sve ostalo je isto ili bolje na ICS, tako da se ja nisam pokajao uopšte, što sam radio update...
 
Poslednja izmena:
Sledeci put neka prati uputstvo pre nego sto krene da stavlja rom ;)
 
Prebačen je ton na internu memoriju i dalje zeza, znam da mi root ne gine, samo me zanima kako tih problema nisam imao na GB, inače sve ostalo je isto ili bolje na ICS, tako da se ja nisam pokajao uopšte, što sam radio update...

Ima par bugova ics, na primer neće ni bt da radi baš kako treba, neko može da mi šalje fajlove a neko ne, mada su to sve neke sitnice koje meni ne smetaju, ja sam sa ics prezadovoljan i ne vraćam se nazad.
 
E ljudi zanima me koji je bas bas najbolji(najbrzi) launcher za g300? Otkako sam rutovao tel i instalirao titanium backup telefon koci i strasno je spor izludjuje me.
 
Jel narodni TB? Meni su hteli neki razni patcheri da zauzmu sav ram i zapucaju telefon.
 
Jel narodni TB? Meni su hteli neki razni patcheri da zauzmu sav ram i zapucaju telefon.

Sta je narodni?Ako mislis free jeste. znaci telefon je na gb telenor rom nista nisam cackao samo sam ga rutovao da bi mogao da instaliram ad free i onda sam procitao da bi rutovan tel trebalo da ima i taj tb to sam instalirao i telefon je od tad ne upotrebljiv znaci ram ne postoji vise na mom telefonu!!!Da li bih mogao ja da uninstal tb i da nekako jednim klikom ponistim root posto ovo ovako nece da moze
 
Vidi, root nema veze sa zapucavanjem telefona a tb služi za bekapovanje i deinstalaciju aplikacija, ja ga lično ne volim. Najnormalnije ga deinstaliraj a za bekap možeš da koristiš huawei all backup koji već imaš na telefonu. Jednostavan je za upotrebu a perfektno radi posao. Za unroot gb-a nisam siguran kako se radi, ali sigurno ti on ne zabada telefon.
 
Vidi, root nema veze sa zapucavanjem telefona a tb služi za bekapovanje i deinstalaciju aplikacija, ja ga lično ne volim. Najnormalnije ga deinstaliraj a za bekap možeš da koristiš huawei all backup koji već imaš na telefonu. Jednostavan je za upotrebu a perfektno radi posao. Za unroot gb-a nisam siguran kako se radi, ali sigurno ti on ne zabada telefon.

Hvala druze, tb sam obrisao mnogo je retardirana aplikacija. Zanima me da li postoji neka app pomocu koje mogu da izbrisem app koje ne zelim u telefonu ali da je malo preglednija?
 
Vrh Dno