Šta je novo?

HTPC - konfiguracije, rešenja, saveti...

da da to i mene zanima, vidim preko se prodaje i sa daljincem
 
A za cega suzi taj ekrancic napolju? ima li ga doticni chieftec? Ide li uz njega daljinski?
 
A za cega suzi taj ekrancic napolju? ima li ga doticni chieftec? Ide li uz njega daljinski?

na chiftecu hm02 podesava se iz enmon softvera koji dobijas uz kuciste kao i daljinski. mozes da ga podesis na vise stvari, npr kad neradi pokazuje ddatum i vreme, kad radi mozes da biras izmedju sistemskih informacija, radi kao eq dok svira muzika, pokazuje koju pesmu slusas vreme Takodje mozes da ga podesis da radi ko RDS tj da citas njuz, pokazuje temperaturu ali za to mu moras datiu linkove na netu odakle da vuce informacije i moras da si non stop online tj neki adsl ili kablovska.
 
Poslednja izmena:
Cemu da sluzi ? Kao kancelarijska je OK, za HTPC je previse slaba.
U svakom slucaju, kosta prilicno.

to je oko 160€, cini mi se da je cak i povoljno u odnosu na ono sto sam pronalazio.
zasto mislis da ne moze da posluzi kao HTPC? za filmovi i muziku samo ...
 
Procesor ti je previse slab za 1080p, a nema ni lepu grafiku koja bi to odradjivala umesto njega. Eventualni upgrade je ogranicen cinjenicom da je u pitanju socket 775.
Takodje, ima ddr1 i to bas malu kolicinu. Bio bi ti neophodan upgrade odmah na pocetku, znaci dodaj cenu jos 512 ddr1 za osnovne potrebe.

Doduse, velik plus (barem za mene) je kuciste. Malo kuciste, eksterno napajanje :)

Zakljucak: ako bi da gledas divx, moze. Za 720p nisam siguran. Nema sanse da ce ovo da ti pusta 1080p (h.264, naravno) sa out-of-the-box hardverom.
 
to je oko 160€, cini mi se da je cak i povoljno u odnosu na ono sto sam pronalazio.
zasto mislis da ne moze da posluzi kao HTPC? za filmovi i muziku samo ...

Pa za osnovne potrebe ce raditi, verovatno ce da pogura 720p
Za tu velicinu diska, procesor, kolicinu rama i ostatak hw je prosto skup.
Nema ni HDMI ni bilo kakav SPDIF, smatram da to HTPC mora da ima.
ALi da ce pogura mp3 i divx hoce, ako je to dovoljno, da "potera", OK.
 
Konačno! Sjutra mi stižu ploča i procesor (GB E7AUM-DS2H i 5300) i počinje sklapanje mašine. Koja su podešavanja za grafiku (rezolucija, osvježavanje i sl.) kao i podešavanja programa (MPC, CoreAVC, Vobsub, windvd9) - da li treba (a vjerovatno treba) izabrati widescreen i sl. TV je Samsung PS42A410 rezolucije 1024x768.
 
takođe koristim imon HD verziju 7.40 i sve radi kako treba. treba malo da se sve ispodešava ali posle je ok pušta divx,mkv... jedino što sam media centar ne čita titlove baš kako treba ali zato ima mogućnost učitavanja externog subtitle filtera gde sam mu zado da koristi VobSub u njemu podesio font,veličinu a ostalo je sve za pet nisam našao neke mane.

kako si stavio da subtitle filter bude vobsub?
 
settings>media play>subtitle processing>external subtitle filter control>endable
prethodno sam podesio vobsub i koliko se sećam nisam ništa više dirao oko toga i radi ok.
 
Da li znaš da li iMon HD ima varijatnu da čita share foldere na serveru. Pošto ja to nisam uspeo da nađem a stari iMon obični ima tu podršku ali radi jako loše čak i u kombinacijom sa iCaster-om.
 
Procitao sam sta ste pisali na ove tri strane i na kraju sastavio svoj HTPC. Moram reci da integrisane varijante ne rade bas najbolje. Probao sam u radnji kod druga da vidimo kako to gura. Bio je AMD 5200+ procesor 2 GB rama NForce chipset integrisan ne znam tacno koji. 720p ide OK. 1080p kako koji, ako visi data rate i DTS ton stuca. Isto probasmo san intelu ploca p45g (mislim da je ASUS bila u masini) sa 8400 procesorom radi, ali cpu je 140-150 evra. Na kraju sam zbog cene ipak uzeo AMD 6000+ nforce 560 chipset (Gigabite ploca) dva harda 640 GB, LG combo blu ray-dvd rezac i grafika 9800GT. Prvo sam uzeo 9500 GT sa HDMI izlazom ali nisam bio zadovoljan sa slikom. Kad sam promenio na 9800 sve je procvetalo. E kuciste to je bio catch. Dati skoro 200 evra za Chieftec bilo mi mnogo. Odlucio sam tada da radje ulozim vise para u CPU (6000+ pre nego 5000+, razlika 27 evra) i umesto 9500 GT 9800GT( razlika 45 evra). Kupio sam TT Bach verziju bez daljinskog. Sa daljinskim moze da se naruci ali cena je dupla. Kuciste je strava, kao pojacalo izgleda, stavio sam ga u policu vezao PC sa HDMI na Panasonic plazmu i optickim sa ploce na Onkyo risiver. Sve sljaka OK. Sto se tice daljinskog koristim bezicni mis i tastaturu Logitech. Nije nikakovo smaranje, nije ko daljinski ali skoro da jeste. Smatram da radje kupiti pristojno kuciste nego davati i po 200 evra za kucita koja imaju daljinski i za razliku dati na bolje komponente. Napajanje mi je LC Power silent 550W. Sto se tice buke skoro da je nema. Posto isti racunar i torentuje non stop spavam 2 metra od njega bez problema. Skoro i da se ne cuje.
 
Procitao sam sta ste pisali na ove tri strane i na kraju sastavio svoj HTPC. Moram reci da integrisane varijante ne rade bas najbolje. Probao sam u radnji kod druga da vidimo kako to gura. Bio je AMD 5200+ procesor 2 GB rama NForce chipset integrisan ne znam tacno koji. 720p ide OK. 1080p kako koji, ako visi data rate i DTS ton stuca. Isto probasmo san intelu ploca p45g (mislim da je ASUS bila u masini) sa 8400 procesorom radi, ali cpu je 140-150 evra. Na kraju sam zbog cene ipak uzeo AMD 6000+ nforce 560 chipset (Gigabite ploca) dva harda 640 GB, LG combo blu ray-dvd rezac i grafika 9800GT. Prvo sam uzeo 9500 GT sa HDMI izlazom ali nisam bio zadovoljan sa slikom. Kad sam promenio na 9800 sve je procvetalo. E kuciste to je bio catch. Dati skoro 200 evra za Chieftec bilo mi mnogo. Odlucio sam tada da radje ulozim vise para u CPU (6000+ pre nego 5000+, razlika 27 evra) i umesto 9500 GT 9800GT( razlika 45 evra). Kupio sam TT Bach verziju bez daljinskog. Sa daljinskim moze da se naruci ali cena je dupla. Kuciste je strava, kao pojacalo izgleda, stavio sam ga u policu vezao PC sa HDMI na Panasonic plazmu i optickim sa ploce na Onkyo risiver. Sve sljaka OK. Sto se tice daljinskog koristim bezicni mis i tastaturu Logitech. Nije nikakovo smaranje, nije ko daljinski ali skoro da jeste. Smatram da radje kupiti pristojno kuciste nego davati i po 200 evra za kucita koja imaju daljinski i za razliku dati na bolje komponente. Napajanje mi je LC Power silent 550W. Sto se tice buke skoro da je nema. Posto isti racunar i torentuje non stop spavam 2 metra od njega bez problema. Skoro i da se ne cuje.

Imam integrisanu gigabajtovu amd 780g http://www.grappologroup.com/shop/?no_cache=1&id_att=MDB0432A00000&artgrp=957900&id_konf= chipset koji ima integrisanu graficku ati 3200 koja ima svojih 128 mb ddr3 memorije i ne stuca ni u 1080i (1080p nemogu da probam imam lcd panasonic hd ready) avuk je ok preko pionirovog pojacala. sama ploca pozadi ima dvi hdmi i dsub video izlaze, koji mogu da rade u kombinaciji dsub i jedan digitalni bilo hdmi ili dvi. vezao sam hdmi na tv a dsub na samsung 2220lm koji je analogni i imam dual view to jest na oba isto ili mi je tv extended kako kad mi treba. Procesor je kuma 7750 BE koji sam stavio na 15X200, i 4gb rama gail black dragon ddr2 800. sto se tice chiftekovog kucista imam hm2 kostalo je 178 evra sa imon daljinskim ali nije fora samo u daljincu. kuciste je skroz od aluminijuma a ne bojenog lima znaci sve gornja prednja i stranice sa strane su ful aluminijum. Vredi svaku paru. hi fi komponente se ne prave tako (mozda neki stari maranci ili hifi vise klase su u ful aluminijumu) nego plasticna maska napred crni ili silver lim bojen u mat i vozi. ko jeftinije kuciste kompa.

p.s. Naknadno sam ubacio 4670 graficku samo i jedino zbog unuka koji igra igrice kad je kod mene vikendom, inace sto se tice gledanja videa tice nije bilo nikakve potrebe.

p.p.s ploca koju si izabrao nije bas za htpc najidealnija. ajde okaci koji je model i koju integrisanu ima.
 
Poslednja izmena:
AMD Phenom X4 9850 Black Edition
GIGABYTE GA-M56S-S3/NF560
2GB RAM DDR2
HDD WESTEREN DIGITEL 320GB/16MB
MSI RX3850 512MB/128bit
MON 2243NW
trebala bi mi pomoc,da li nesto treba menjati u ovoj konfiguraciji?
 
Sto se tice hladjenja mislim da Antec fusion ima najbolje resenje.
 
Dimenzije su standardne za komponente. Sirina je 43 cm. Ne znam na sta si mislio kad kazes da su "vece". Ako si mislio na midi onda OK. TT je standardne sirine kao i komponente. Ja sam i tako hteo jer u njega ulazi standardna ATX ploca. Ako hoces micro ATX onda moze i manje kuciste. Kuciste iz prethodnog posta je strava, ali da dam 17000 dinara za kuciste mi je malo mnogo znajuci sebe kako cesto menjam racunare ili komponente u njemu.
 
Poslednja izmena:
AMD Phenom X4 9850 Black Edition
GIGABYTE GA-M56S-S3/NF560
2GB RAM DDR2
HDD WESTEREN DIGITEL 320GB/16MB
MSI RX3850 512MB/128bit
MON 2243NW
trebala bi mi pomoc,da li nesto treba menjati u ovoj konfiguraciji?
Za HTPC je bezveze.
Od te ploce mnogo bolja je Biostar TA790GXB A2+, novi Phenom II X3 710 je vise nego dovoljan, a ako bas hoces 4 jezgra, onda idi na Phenom II 920, mada je apsolutno nepotrebno, posebna grafa ti ne treba, imas sasvim solidnu integrisanu na ploci...
 
Dimenzije su standardne za komponente. Sirina je 43 cm. Ne znam na sta si mislio kad kazes da su "vece". Ako si mislio na midi onda OK. TT je standardne sirine kao i komponente. Ja sam i tako hteo jer u njega ulazi standardna ATX ploca. Ako hoces micro ATX onda moze i manje kuciste. Kuciste iz prethodnog posta je strava, ali da dam 17000 dinara za kuciste mi je malo mnogo znajuci sebe kako cesto menjam racunare ili komponente u njemu.

Mislio sam na visinu kad ga stavis ispod tv-a u policu u kojoj ti je recimo av risiver deluje malo "nezgrapno", a onda ti ostaje i problem daljinskog.
 
Ako nekome znaci informacija, da na 780g chipsetu i Athlonu 1620 na def kloku idu lagano 720p filmovi bez nekog opterecenja.

Da imam 1080p probao bih i rekao, ali sam misljenja da bi i na njemu to ko podmazano islo.
 
1080p

Masinu u potpisu bih smestio u neko htpc kuciste. Sa 720p je sve u redu i ok pusta, sa mkv imam problem ne znam da li je do softwera ili hardwera. Zvuk se sa zakasnjenjem emituje. KMPlayer najnovija verzija, inace probao sam sa filmom velicine 8.2 GB mkv ekstenzija. Sta bi bilo sa 1080p?
Da li treba da menjam procesor ili ne, ili nesto drugo?
 
Poslednja izmena:
najverovatnije je "kriv" cpu, nabavi neki dual cpu i bice OK
 
Mozes i da zamenis grafu za neku nVidiu 8xxx, ovde je weasel rekao da te grafe podrzavaju DXVA i da su najbolje za HD reprodukciju, prakticno procesor postaje nebitan.
 
1)
Mene interesuje koje codec-e da stavim za najbezbolniju reprodukciju HD materijala, posto na masini iz potpisa swordfish 1080p radi bez problema dok npr ironman(koji je kao neki BD-Rip a inace izgleda losije od swordfish-a) i Quantum Of Solace secaju i kasne sa zvukom ako nije full screen(i u full screen-u mi kasni zvuk malo ali sa audio resync-om radi blizu normalnog).

Video sam objasnjenje koje je napisao magick sto se tice HT3.0 ali bih hteo da eliminisem sve sem toga,
inace Quantum Of Solace hoce da seca kada ne fiksiram proc(tj multi na 12) pa tako dobijem da mi ram radi na 800mhz.

2)
BIOS je 0511, pa posto je mi je ovo prvi K8 da li je moguce nekako da mi radi C&Q a da mi maximalni multi bude 12.
Probao sam u bios-u da setujem rucno ali svaki put kada se proc optereti maximalno on i dalje gura do 12,5 bez obzira na to sta ja setovao u bios-u dok ne iskljucim C&Q.

Pozzz:wave:
 
MSI k9agm2-fih + a64x2 5000 + 2gb rama - sve radi tecno i sa 1080p i sa 720p ... jedino imedian HD pravi neke zvrcke, ali kontam da bi se i to dalo resiti
 
Da li bi ultima 90 mogao pasivno da hladi ovaj moj 4850e?? Naravno da duva neki kuler sa kucista direktno u njega sa neke razdaljine od 5-7cm??
 
Da li bi ultima 90 mogao pasivno da hladi ovaj moj 4850e?? Naravno da duva neki kuler sa kucista direktno u njega sa neke razdaljine od 5-7cm??

4850 se poprilicno greje, ja se ne bi igrao u htpc kucisu koje inace uvek stoji u nekom zapecku u sobi
 
Nazad
Vrh Dno