Šta je novo?

HTPC - konfiguracije, rešenja, saveti...

Ja se razmisljam o thermaltake mozzart:

http://www.thermaltakeusa.com/Product.aspx?C=1328&ID=1433

a nije ni skupo 80 evra kod nas :D

B_03_mozartsx_7000_angleview_450.gif.jpg
 
@nnnn
Ja sam za onu drugu, "deblju" varijantu mozarta, trebalo bi da je bolje provjetreno a i pune visine je pa možeš staviti koji god hoćeš karticu (u mom slučaju x-fi xtreme music).
@magick
ako je to magick koga ja znam, onda bi valjda trebalo "ni nvidia ni ati već matrox" ;)

šalu na stranu, ja već neko vrijeme razmišljam o zamjeni postojeće htpc mašine nekom novom. Postojeća je stara via kx333 i Aathlon xp 2000, sa matrox g400, sve radi ok al sam sad uzeo plazmu pa reko' da napravimo i novi player. LM, moja razmišljanja idu u klasičnom smjeru, tj. full atx ploča, čak i neintegrisana, intel platforma (imam 6400 pa sam mislio da ga stavim u htpc), pomenuta x-fi pa čak i neka ati 3650/3850 sa hdmi.
 
Bolje idi na 4670 ili 4830. Bolje su u svemu za HTPC, od podrzanih opcija do potrosnje.
 
Možda je, ipak, finansijski bolje rješenje neka od onih ploča što su pomenuli magick i stilgar. E sad mene interesuje koja od one dvije?
E da, biće windows na njoj, linux i mac os me ne interesuju.
 
Poslednja izmena:
Kao što sam obećao, evo rezultata testiranja GeminiS bez ventilatora. :)

Mašina je iz potpisa, za ovu priliku skinuta na 8x200@1V, memorija na [email protected].

Setup je kao na slikama, CM Centurion 541 MiniTower, okrenut u horizontalu da bi simulirao neko 'debelo' HTPC kućište. Postavljene su dve xilence osmice pored procesora, jedna je isključena, a druga smanjena na 50%. Sa prednje strane su hardovi koji potpuno blokiraju 12cu napred koja je isto na minimumu koji daje Zalman FanMate. Napomena da me je mrzelo da vadim ploču kako bih okrenuo Geminija za 90 stepeni tako da rebra budu usmerena ka ventilatorima što bi trebalo bar maaaaalo da popravi oslobađanje toplote sa hladnjaka. Druga stvar, nisam skinuo ni nosač ventilatora jer ga drže neki horizontalni šrafovi - opet, vađenje ploče mi se nije izvodilo pošto je ovo samo test, a ta plastika blokira nekih 1.5cm rebara. Dakle, sve samo ne optimalno. :D

Temperature: čipset je standardno vreo, onaj mini Biostar kršić će se lako zameniti nečim masivnijim, a i protok vazduha će biti malo drugačiji u konačnom kućištu. Pustio sam neki od HDRIPova što imam trenutno, 720p i x264, CPU usage 25-33%, max temp tokom reprodukcije 50 stepeni, 5 dropped frames za preko 45 minuta filma a i to mi deluje da je skupio na početku kad sam pokrenuo film, kasnije se nije povećavalo. OCCT posle pola sata (resetovao sam BIOS pa sam podešavao sat dok je merio, zato one vrednosti) podigao CPU do 60 stepeni. Idle 44-45.

Sve u svemu - ja iznenađen rezultatima, ove temperature sam do skoro imao sa BOXom, doduše na 3GHz i malo dignutim naponom. Probaću ga još malo na 1.8 ili 2 GHz ako hoće sa ovih 1V, neka i ode temp koji stepen gore, mislim da je ovo vrlo dobro. Sad treba naći neko nisko kućište i razmotriti mogućnosti za fullheight zvučnu karticu u raiser slotu ili lowprofile XFi gamer. U zavisnosti od buke i organizacije fanova koji budu bili u kućištu, neka Noctua 8ca će lako da uleti kaao zamena. Inače, ovu sad konfiguraciju čujem samo dok sedim za stolom, na metar od stola je već problem uz uključen TV/radio, a dalje od toga naravno nečujno. Imam utisak da se najviše čuje Enermax vent i hard, ali i tu ima još mogućnosti da se poradi na utišavanju, bitno da je test hlađenja prošao. :banana:
 

Prilozi

  • DSC03033.JPG
    DSC03033.JPG
    35.5 KB · Pregleda: 321
  • DSC03030.JPG
    DSC03030.JPG
    38 KB · Pregleda: 328
  • DSC03026.JPG
    DSC03026.JPG
    41.9 KB · Pregleda: 275
  • DSC03029.JPG
    DSC03029.JPG
    49.4 KB · Pregleda: 264
  • Screeen.PNG
    Screeen.PNG
    194.2 KB · Pregleda: 281
Poslednja izmena:
Update, radi i 10x200 na 1V, a sad skidam neke 1080p trailere da vidim ja to štucanje na 780G, ništa ne verujem ovim nvidijašima. :d:d:d
 
jako me zanima kako si zbudzio hardove da tako stoje?
meni trenutno stoji jedan na mestu za floppy
 
@mickeyrs & a c a:

Seckanje o kome smo pričali se javlja povremeno i samo pri reprodukciji 24p materijala na 24Hz ekranu i nema veze sa procesorskom snagom, već sa nekim bagom u samom hardveru ili drajveru.
 
Heh, a mislio sam da sam stavio dovoljno smajlija iza... :D LM, shvatio sam da se to javlja povremeno, ali nisam se udubljivao u problematiku (očigledno :S:) da je samo na određenim ekranima, s obzirom na okolnosti kod mene (ko zna kad će TV da stigne na red za kupovinu :d) trenutno mogu samo da trolujem umesto da probam. ;) Sad ću morati i u onaj Sezam thread da odem da se pospem pepelom što mi je za noć stiglo samo 8% nekog HDRIPa...

Sa HTPC aspekta, bilo je bitno da je ova kombinacija uspela da se ohladi dovoljno, tako da ostaje moja potraga za nekim 'slim' kućištem. Uvek može da se uzme onaj Chieftec HM-03, ali mi je on nekako... hmpf, skup, a ne baš sjajnog layouta, pa još uvek razgledam šta ima za sličnu cenu. Na kraju možda ipak padne Fusion Black.

@danijel, nisam nikako nabudžio hardove da stoje tako, ovo im je bila privremena lokacija dok je kućište okrenuto, inače stoje kao što je dole na slici. Ako pogledaš kakav je layout od Lian Li PC-A03, vidiš koliko malo deli Cooler Master od savršene unutrašnje organizacije mini kućišta.
 

Prilozi

  • DSC03034.JPG
    DSC03034.JPG
    58.6 KB · Pregleda: 242
... a mene nervira dioda za power pa moram da je iskljucim.. :d
 
:vomit:

Zanima me samo ko bi mogao da gleda film, a da mu ovo stoji ispod TVa, npr, da ne pominjem ono nakrivo postavljeno napajanje. :S: Ovo nije HTPC, nego reklamni PC koji staviš u izlog petshopa da osvetljava akvarijume okolo. :d
 
Poslednja izmena:
Ovaj TT mozart za te pare nema ni daljinski ni display - samo da znas... Svaki TT model koji se zavrsava sa 0 to nema, a oni koji su sa 1, oni imaju. U principu, posto prodajem ove stvari, meni se najvise dopao Antec Fusion, a za oni koji hoce nesto extravagantnije je resenje TT DH104, ali je preskupo. Za male varijante koristim Chieftec. Ako ti je nekad usput NS, navrati do mene u radnju, imam ih sve
 
@mickeyrs i u ovoj varijanti hladis hardove? jel to nekako zbudzeno ili samo prislonjeno?
 
Ovaj TT mozart za te pare nema ni daljinski ni display - samo da znas... Svaki TT model koji se zavrsava sa 0 to nema, a oni koji su sa 1, oni imaju. U principu, posto prodajem ove stvari, meni se najvise dopao Antec Fusion, a za oni koji hoce nesto extravagantnije je resenje TT DH104, ali je preskupo. Za male varijante koristim Chieftec. Ako ti je nekad usput NS, navrati do mene u radnju, imam ih sve

A ja baš mislio da uzmem mozart, što se tiče daljinskog i displeja - mogu da ih "prebolim", inače su varijante sa daljinskim puno skuplje od istih bez, i preko 50 € a za te pare se može uzeti vrh daljinac. Za fusion, "prima" li low - profile kartice ili može i visoke, normalne? Je li mu napajanje tiho, vidim da ima 8 cm ventilator i mopže li se staviti bilo koje drugo, normalno atx napajanje? I na kraju: koliko para je?
 
Ovaj TT mozart za te pare nema ni daljinski ni display - samo da znas... Svaki TT model koji se zavrsava sa 0 to nema, a oni koji su sa 1, oni imaju. U principu, posto prodajem ove stvari, meni se najvise dopao Antec Fusion, a za oni koji hoce nesto extravagantnije je resenje TT DH104, ali je preskupo. Za male varijante koristim Chieftec. Ako ti je nekad usput NS, navrati do mene u radnju, imam ih sve

ah ah kad sam ja kupovao chifteca rekli su mi da vise nece uvoziti antec fusion (kao i da se vise ne proizvodi) koje je po meni najbolje htpc kuciste. Koja mu je cena kod vas "lala" tamo u novome sadu:)

p.s. ne kazem da je chiftec los cak sta vise ekstra je ali antec je antec:)
 
Poslednja izmena:
A ja baš mislio da uzmem mozart, što se tiče daljinskog i displeja - mogu da ih "prebolim", inače su varijante sa daljinskim puno skuplje od istih bez, i preko 50 € a za te pare se može uzeti vrh daljinac. Za fusion, "prima" li low - profile kartice ili može i visoke, normalne? Je li mu napajanje tiho, vidim da ima 8 cm ventilator i mopže li se staviti bilo koje drugo, normalno atx napajanje? I na kraju: koliko para je?

Za 50e mozda mozes uzeti vrh daljinac, ali treba ti i media kit da mozes uperis daljinac u nesto, a to ne ulazi u 50e sve zajedno. Koristi se klasican Imon daljinski i njihov media lab za skoro svaki htpc, i odlicno rade. Jedino Antec ne isporucuje daljinski, ali ima senzor, pa se moze koristiti neki od logitech harmony daljinskih. Fusion prima normalne kartice, ali mikro atx kuciste. Inace kuciste je prostorno prilicno, mozes cipelu da stavis unutra. Napajanje je izuzetno tiho. Fusion, od zavisnosti od modela se krece oko 160-200e. Chieftec ima fina resenja za manja kucista, koja su i jeftinija, narocito zato sto dobijes i daljinac :)

btw, trudicu se da sledece nedelje imam oko 9 razlicitih modela, chieftec, antec, TT - imam neku zelju posto drzim i televizore, da napravim neku kao exkluzivnu prodavnicu htpca :), jer htpc je bio i ostao JEDINI stvarno univerzalni player. Postovacu ovde kad sve bude gotovo, pa ce moci da se navrati
 
Poslednja izmena od urednika:
Moeš li tačno da mi kažeš koje je to fusion kućište: V2, black ili neki treći? Što tačno dođe uz njega: napajanje, ir senzor, daljinski? Jesi li 100% siguran da mogu obične kartice u njega, imam x-fi xtreme music a on nije low profile.
 
HTPC mu dodje Home theatre pc? a sto bi pravio novu konfiguraciju ? jel nije moguce postojecu povezati na TV i voila? (ili sam ja toliko dumb :d)
 
Za 50e mozda mozes uzeti vrh daljinac, ali treba ti i media kit da mozes uperis daljinac u nesto, a to ne ulazi u 50e sve zajedno. Koristi se klasican Imon daljinski i njihov media lab za skoro svaki htpc, i odlicno rade. Jedino Antec ne isporucuje daljinski, ali ima senzor, pa se moze koristiti neki od logitech harmony daljinskih.

Ja sto sam se igrao sa Imonom, imam prilicno losa iskustva. Proverite po netu pre nego sto kupujete kuciste koje ima displej, nema free softwerskog resenja koje ga moze kontrolisati, sem Imona koji opet ne valja.
 
Ja sto sam se igrao sa Imonom, imam prilicno losa iskustva. Proverite po netu pre nego sto kupujete kuciste koje ima displej, nema free softwerskog resenja koje ga moze kontrolisati, sem Imona koji opet ne valja.

koja losa iskustva si imao? trenutno je aktuelna verzija 7,40 mislim, daljinski moze da se programira za sve zivo mozes da ga koristis kao misa ili tastaturu, radi mi pod xp-om i pod vistom...
 
takođe koristim imon HD verziju 7.40 i sve radi kako treba. treba malo da se sve ispodešava ali posle je ok pušta divx,mkv... jedino što sam media centar ne čita titlove baš kako treba ali zato ima mogućnost učitavanja externog subtitle filtera gde sam mu zado da koristi VobSub u njemu podesio font,veličinu a ostalo je sve za pet nisam našao neke mane.
 
Ljudi može malo pomoći :) gde mogu da nađem prednji lcd panel za HTPC,planiram da napravim kućište ali kontam da bi mogao da ubacim neki panelčić kao kod kupovnih kućišta.
 
Nazad
Vrh Dno