Šta je novo?

HTC One

Znaci baterija ne sme da se isprazni do kraja,nego kada je tu pri kraju,onda da stavimo na punjac?

Pa zato su pametni ljudi stavili da viđaš obaveštenje lad dođe da 15% baterije i ti je lepo prikačiš na punjač.
Što ja prvi ne radim i zato moj gnex ima već oko 1000 ciklusa punjenja :D
 
Ne radim ni ja to stalno,ja sam mislio da je to čisto onako da te obaveste da je ostalo još malo do pražnjenja.
 
Poslednja izmena:
Ja ga imam od semptembra prosle god i samo mi je mozda 2 puta otisao ispod 8% baterije.
 
@Djilke
Dobila od decka 5s..? Dobar neki decko. xD
 
Od sve ove gungule ovaj se uhvatio za nju i decka ccc :p

Inace sto se tice punjenja gledajte da punite uvek kad dodje do 20 odnosno 15%, jer tad jos postize neku normalnu temperaturu dok se puni, a kad se puni od 1% uzima mnogo vise struje i onda dolazi do zagrevanja, a ako dolazi do veceg zagrevanja = crkavanje baterije.
 
Super, od sada punim kad mi izadje obavestenje da imam manje od 15% baterije, naravno ako sam u mogucnosti da punim..
 
Od sve ove gungule ovaj se uhvatio za nju i decka ccc :p

Inace sto se tice punjenja gledajte da punite uvek kad dodje do 20 odnosno 15%, jer tad jos postize neku normalnu temperaturu dok se puni, a kad se puni od 1% uzima mnogo vise struje i onda dolazi do zagrevanja, a ako dolazi do veceg zagrevanja = crkavanje baterije.

Kada se puni,ja stavim telefon na hladan dvd plejer i to ga hladi :d
 
У теорији је то све тачно.. Али многи познаваоци батерија кажу да је лоше да се пуне до краја а исто тако да када батерија падне на 0 она само софтверски то показује док хардверски још има сока у њој. То је намерно направљено тако од стране произвођача мобова да би батерије дуже трајале.

Углавном пуните како год јер за ове батерије је ипак најштетнија топлота
 
Poslednja izmena:
mislim da je to "ne punite do 100%, ne praznite ispod 15%" cisto urbana legenda, tj. da ne moze vidljivo da utice na zivotni vijek baterije. U pravu je fkloznica, samo cuvati od toplote. Npr. ja sam One X praznio skoro do kraja cepajuci igrice, pa onda nastavljao da igram dok sam na punjacu. Tad mi je i izbacivao upozorenje da nece da se puni jer je temp previsoka (naizmjenicno se pali narandzasti i zeleni LED).

Ipak, volio bih da Dandy ili neko kaze pouzdano: ako se odlucim jednog dana da posaljem svoj One u ovlasteni servis na zamjenu baterije, da li nazad dobijam svoj ili neki drugi refurbished? Da li uopste i u Poljskoj rade zamjenu baterije? Moj je u savrsenom stanju inace, kamera nije ljubicasta, ima ove HDR mikrofone, i ne bih da mi daju drugi neki koji je refurbished, ko zna kakav i ciji...
 
Pa čuvati da ne ode ispod 15% baterije znači čuvati od toplote.
Kada se puni od 0 greje se kao lud, bar moj telefon...
 
Ako imate mogucnosti, drzite bateriju uvek izmedju 30-90% i takav rezim je najbezbolniji za Li-Ion vrstu baterija...

Li-Ion baterije nemaju "memory" efekat, tako da se ne trudite da je ispraznite to kraja i punite do 100% to je potpuno pogresno u ovom slucaju. To je bila praksa sa starim Ni-Mh baterijama koje su (ja mislim) u potpunosti zamenjene Li-Ion baterijama u mobilnoj industriji..

I sto kaze fkloznica, najveci neprijatelj baterije je toplota...
 
Ipak, volio bih da Dandy ili neko kaze pouzdano: ako se odlucim jednog dana da posaljem svoj One u ovlasteni servis na zamjenu baterije, da li nazad dobijam svoj ili neki drugi refurbished? Da li uopste i u Poljskoj rade zamjenu baterije? Moj je u savrsenom stanju inace, kamera nije ljubicasta, ima ove HDR mikrofone, i ne bih da mi daju drugi neki koji je refurbished, ko zna kakav i ciji...
Ako je zamena u garanciji, dobićeš drugi refurbished aparat 100%. Ako plaćaš zamenu, možda postoji mogućnost da tražiš da se baš tvoj telefon servisira i vrati ti se iz Poljske, ali to može da bude izuzetno dug proces. Iskreno, nisam siguran, morao bih i ja da se raspitam u Begramu.
Generalno, taj komplikovani servis je bespotrebna gnjavaža koja važi bukvalno samo za M7 i danak je koji je plaćen zato što je mogućnost popravke u potpunosti podređena dizajnu. Srećom, M8 je u startu projektovan tako da može da se servisira i u lokalu (mada ni on nije preterano jednostavan za otvaranje).
Mada, ako do sada nisi imao problema sa baterijom, verovatno će te bez problema služiti do kraja životnog veka telefona.
 
Pa čuvati da ne ode ispod 15% baterije znači čuvati od toplote.
Kada se puni od 0 greje se kao lud, bar moj telefon...
ja kod moga to nisam primijetio, mada iskreno, nisam ni kontrolisao. :) Jedino sto je recimo bila moja greska, sto tel dok se puni drzim na krevetu (jastuk/cebe/dusek), barem da ga okrenem ledjima ka gore, da se lakse hladi...
Ako je zamena u garanciji, dobićeš drugi refurbished aparat 100%. Ako plaćaš zamenu, možda postoji mogućnost da tražiš da se baš tvoj telefon servisira i vrati ti se iz Poljske, ali to može da bude izuzetno dug proces. Iskreno, nisam siguran, morao bih i ja da se raspitam u Begramu.
Generalno, taj komplikovani servis je bespotrebna gnjavaža koja važi bukvalno samo za M7 i danak je koji je plaćen zato što je mogućnost popravke u potpunosti podređena dizajnu. Srećom, M8 je u startu projektovan tako da može da se servisira i u lokalu (mada ni on nije preterano jednostavan za otvaranje).
Mada, ako do sada nisi imao problema sa baterijom, verovatno će te bez problema služiti do kraja životnog veka telefona.

garancija mi istice za oko mjesec dana, interesuje me za neki naredni period. Sad sa baterijom imam 3h 15 min screen on time u prosjeku, ali... Na One X je pred isticanje garancije vec bio poceo da se gasi kad je na 20-40% baterije, i ona povuce struju za npr dolazni poziv, slikanje sa blicom i sl. Volio bih da znam da mogu da predam svoj telefon, i recimo za mjesec dana da dobijem svoj tel, sa novom baterijom, pa i neka kosta malo vise (kao sto neko rece, 60-70e). Ako ti nije cimanje, provjeri kakva je procedura za to, vjerujem da nisam jedini koga bi to zanimalo :)
 
Ja kad punim fon drzim ga ispod prozora, jer jedino tako mogu zbog uticnice u sobi.
 
Izuzetno je zgodno ukoliko imate kućište sa ventilatorima na vrhu, stavite telefon na njega i bude bukvalno hladan dok se puni.
 
:D Imam ja ovo kuciste, ali ga gasim preko noci, bas kad i punim tel :p Steta, ladio bi ga na sub-zero sa 18-icom :d
 
garancija mi istice za oko mjesec dana, interesuje me za neki naredni period.
Ček malo... pa koliku ti garanciju imaš i gde si kupio telefon?
Obično je garancija dve godine, a One se pojavio prošle godine, tako da mi nije baš jasno kako ti ističe za mesec dana, osim ako nisi dobio godinu garancije?
 
Može li neko da potvrdi iz kog proizvodnog meseca Telenor prodaje trenutno? Iskreno čitajući po netu i gledajući recenzije prošlogodišnji one mi se svidja više nego ovogodišnji m8 i jako sam blizu odluke da htc one X zamenim sa m7 a s obzirom na horor ove teme ne usudjujem se da ga pazarim van operatera.
Jedino ako Dandy nemas neki komad u fioci koji ti skuplja prašinu i rado bi ga udomio (čitaj prodao)?
 
Ček malo... pa koliku ti garanciju imaš i gde si kupio telefon?
Obično je garancija dve godine, a One se pojavio prošle godine, tako da mi nije baš jasno kako ti ističe za mesec dana, osim ako nisi dobio godinu garancije?

hmmm... sad ponovo pogledah papirologiju, i u pravu si, pise 24 mjeseca, mada sam prilicno siguran da negdje pise i 12 mjeseci. Takodje, One X koji sam imao, kada sam posao u ovlasteni servis, slozili su neku pricu kako na bateriju vazi garancija samo 6 mjeseci, pa onda kao "aha, ipak je 12 mjeseci", jer kao baterija je potrosna roba. Mislim da ce raditi neka inspekcija ako opet pocnu da vrdaju, ako zakaze baterija na One u garantnom roku :)

Inace, kupljen u T-mobile Crna Gora
 
Ako je zamena u garanciji, dobićeš drugi refurbished aparat 100%. Ako plaćaš zamenu, možda postoji mogućnost da tražiš da se baš tvoj telefon servisira i vrati ti se iz Poljske, ali to može da bude izuzetno dug proces. Iskreno, nisam siguran, morao bih i ja da se raspitam u Begramu.
Generalno, taj komplikovani servis je bespotrebna gnjavaža koja važi bukvalno samo za M7 i danak je koji je plaćen zato što je mogućnost popravke u potpunosti podređena dizajnu. Srećom, M8 je u startu projektovan tako da može da se servisira i u lokalu (mada ni on nije preterano jednostavan za otvaranje).
Mada, ako do sada nisi imao problema sa baterijom, verovatno će te bez problema služiti do kraja životnog veka telefona.
Kako je moguce da kao zamenski aparat dobijes refurbished. Mislim da to nije po zakonu, jer su oni obavezni da kada menjaju da ti daju nov aparat, ne samo da ti zamene, jer refurbished aparati nekada mogu da budu novi, ali vecinom su aparati koji su jako malo radili ili imali neki problem koji je otklonjen?
 
Ne opterecujte se mnogo oko punjenja baterije.. Punite kad stignete..
 
Meni je bitno da mi baterija izdrži do kraja radnog dana. Uveče ga stavljam na punjač bez obzira da li je ostalo 50% ili 30%.
 
Kako je moguce da kao zamenski aparat dobijes refurbished. Mislim da to nije po zakonu, jer su oni obavezni da kada menjaju da ti daju nov aparat, ne samo da ti zamene, jer refurbished aparati nekada mogu da budu novi, ali vecinom su aparati koji su jako malo radili ili imali neki problem koji je otklonjen?
Pa dobiješ ekvivalent servisiranog telefona. U principu se jako često menja celo kućište i svakako se menja bilo koja potencijalno problematična komponenta, tako da dobiješ velikim delom nov uređaj.
 
mislim da institut garancije ne poznaje odrednicu ekvivalent popravljenog aparata. znaci sam ja dao moj pokvareni aparat ocekujem poppravku u roku od 45 dana ili nov. Mslim da oni ne mogu meni dati refurbiahed zato ato je on imao slican kvarali je popravljen. Izvinjavm se na greskama cukam sa zamenske nokie n9
 
mislim da institut garancije ne poznaje odrednicu ekvivalent popravljenog aparata. znaci sam ja dao moj pokvareni aparat ocekujem poppravku u roku od 45 dana ili nov. Mslim da oni ne mogu meni dati refurbiahed zato ato je on imao slican kvarali je popravljen. Izvinjavm se na greskama cukam sa zamenske nokie n9

Vise nije po zakonu rok 45 dana, nego "razuman" vremenski rok. Bas sam slusao o tome skoro na tv-u. Tako da to o 45 dana pada u vodu.
 
Pa dobiješ ekvivalent servisiranog telefona. U principu se jako često menja celo kućište i svakako se menja bilo koja potencijalno problematična komponenta, tako da dobiješ velikim delom nov uređaj.

Dakle, ja ako odem i reklamiram falicnu kameru, u zamenu cu dobiti telefon koji je vec koriscen, serisiran od strane HTC-a, sa izmenjenim svim falicnim delovima zbog kojih je prvo i dosao do servisa? Dakle, ne sme se desiti da mi daju uredjaj sa ulubljenim kucistem i sl?
 
Ja znam da u stranim zemljama ti zamene kameru i posalju ti tvoj fon nedirnut softwerski. A ovde ja msm dobijas nov uredjaj ako odobre garanciju(ako ga nisi mnogo izgrebao i slicno).
 
Nista meni sada nije jasno :) ali zelim da znam sta cu dobiti nazad.
 
Dobićeš S4 u zamenu :p

Ne znam koliko se isplati HTC-u davati ceo novi telefon samo zbog baterije...
 
Nazad
Vrh Dno