Šta je novo?

HTC One

Kako sam ja citao, tek telefoni proizvedeni od septembra nemaju tu manu sa kamerom.. i ja sam dobio u zameni HT35...
A kada sam ja dosao da uzmem telefon, i hteo da isprobam, samo se ukljucio na 2 sekunde i iskljucio se.. Pitam kao sta se desava, kako da isprobam? I ona na recepciji kaze da je prazna baterija.. Tako da sam tek u kolima isprobao, kad se malo napunio na auto punjacu.. Tako da, mozes ocekivati i tako nesto.. U svakom slucaju, nista normalno od begrama ne ocekuj..
 
Kako sam ja citao, tek telefoni proizvedeni od septembra nemaju tu manu sa kamerom.. i ja sam dobio u zameni HT35...
A kada sam ja dosao da uzmem telefon, i hteo da isprobam, samo se ukljucio na 2 sekunde i iskljucio se.. Pitam kao sta se desava, kako da isprobam? I ona na recepciji kaze da je prazna baterija.. Tako da sam tek u kolima isprobao, kad se malo napunio na auto punjacu.. Tako da, mozes ocekivati i tako nesto.. U svakom slucaju, nista normalno od begrama ne ocekuj..

I sta je sa tim tvojim? Je l' se na kraju ispostavilo da je ok, ili ima neku manu?
 
Upravo (14:30) su me zvali iz Begram servisa da je novi telefon stigao i da mogu da ga uzmem danas (rade do 15:00 :) ) ili radnim danima do 20h. Inace svoj stari telefon sam odneo 26.marta.

.

Koje ti je boje bio stari telefon?
(Pretpostavljam da je i novi iste boje)
Daj jos malo detalja, kako je stigao zapakovan itd?
 
Poslednja izmena:
Cim ga je cekao, dobice ga 100 % samo sa nalepnicama na dugmicima i kameri, zavijen u predivan, snezno beli papir formata a4 i pricvrscen za isti sa isto tako predivnom gumicom za slatko boje trule visnje. Prvi put kad su mi zamenili aparat, su me zvali posle dan i poslali u telenor za novi tel koji sam dobio u kutiji. Cim se ceka to je njihov takozvani swap aparat, koji na poledjini ima nalepnicu za imei brojem, bar kodom i jos nekim brojem.
 
Cim ga je cekao, dobice ga 100 % samo sa nalepnicama na dugmicima i kameri, zavijen u predivan, snezno beli papir formata a4 i pricvrscen za isti sa isto tako predivnom gumicom za slatko boje trule visnje. Prvi put kad su mi zamenili aparat, su me zvali posle dan i poslali u telenor za novi tel koji sam dobio u kutiji. Cim se ceka to je njihov takozvani swap aparat, koji na poledjini ima nalepnicu za imei brojem, bar kodom i jos nekim brojem.

Proverio sam status na Begramovom sajtu i vishe mi ne pishe da se ceka SWAP tako da pretpostavljam da je i moj primerak stigao, ali naravno, zasto bi me obavestili odmah?! Sutra ujutru zovem da vidim sta se desava, nosim punjac da probam da ga istestiram tamo na licu mesta ako mi daju ispraznjenu bateriju..:)
 
I sta je sa tim tvojim? Je l' se na kraju ispostavilo da je ok, ili ima neku manu?

Pa sve ok, nov telefon, ponekad je opet isto sa kamerom i ljubicastom bojom, mada nije toliko izrazeno kao na starom aparatu. Valjda se to i vremenom pogorsava, ali se nisam uzbudjivao mnogo, jer mi se nesto ne ponavlja procedura sa begramom, a i super mi je sto sam dobio nov telefon, jer sam uzeo kao polovan, tako da za cenu polovnog imam novi.
 
A kako proveravas status tel na sajtu. Cini mi se da je potreban broj radnog naloga a ja to nemam jer mi je tel predat u telenoru
 
A kako proveravas status tel na sajtu. Cini mi se da je potreban broj radnog naloga a ja to nemam jer mi je tel predat u telenoru

Odgovorio ti je edvinn, a ako ti Telenor ne da podatke, zovi Begram i na osnovu IMEI broja ili broja ugovora sa Telenorom probaj da saznas dokle se stiglo..
 
samo da se pridruzim zajednickim mukama.htc one ljubicasta kamera i pokvaren zvucnik.predat 24.03 i jos nista.osim ljubaznog sms-a od strane mts-a.Postovani vas uredjaj je u servisu..... tacno 14dana.
 
zvao sam ja begram dan posle nosenja i rekli mi da je odobrena zamena. Cekam Aparat a u isto vreme cekkam dozvolu telenora da uzmem tel drugog proizvodjaca. Pa ko pre resi. Inace nikada ne bih prihvaio tel sa kvarom, tako da ukoliko vidom samo ljubicastu tacku nosicu ga ponovo pa kome dosadi.
 
Čudno je da su svi tek posle godinu dana počeli da vide ovaj problem koji je bio tu otpocetka... Izgleda da skoro svi telefoni koji su kupljeni u Srbiji imaju, jer ko zna koliko još ljudi ima koji ne vide ovo i misle da je normalno da ima ovako lošu kameru, na svu muku sa 4mpx.
 
Posle ovog pisanja,stvarate mi paniku da li da uzimam telefon ako otac ode u Italiju. Možda je tamo drugačije stanje
 
Posle ovog pisanja,stvarate mi paniku da li da uzimam telefon ako otac ode u Italiju. Možda je tamo drugačije stanje

naravno da jeste... ja sam u inostranstvu uzeo nakon sto je 4~5 kolega uzelo isti telefon , koristili vise od 6 meseci bez problema.
sacuvaj boze sta ovi uvoznici/distributeri ovde dovlace.
 
Koje ti je boje bio stari telefon?
(Pretpostavljam da je i novi iste boje)
Daj jos malo detalja, kako je stigao zapakovan itd?

Jos uvek nisam preuzeo jer su me zvali u subotu u 14:30 da je telefon stigao, a servis je radio do 15:00. Sutra ujutro idem pa cu da javim utiske. Je l' treba da ocekujem da dobijem telefon sa kutijom sa svim dodacima ili bez kutije (samo aparat), posto nisam dobro razumeo kada daju sa kutijom a kada samo aparat.
 
Jos uvek nisam preuzeo jer su me zvali u subotu u 14:30 da je telefon stigao, a servis je radio do 15:00. Sutra ujutro idem pa cu da javim utiske. Je l' treba da ocekujem da dobijem telefon sa kutijom sa svim dodacima ili bez kutije (samo aparat), posto nisam dobro razumeo kada daju sa kutijom a kada samo aparat.

Nisi mi odgovorio koje je boje bio telefon? :)

Inace, ocekuj samo aparat sa folijom na dugmicima i kameri..bez ambalaze...
 
U vezi sa horor temom...Meni je najveci problem to sto mi je telefon neverovatno legao, cesto imam slusalice na usima, ili gledam neke klipove i zvuk je fantazija. Plus sto mi je ovo prvi telefon od svih koje sam imao kod koga sam morao slusalicu da smjanjujem. Brz, lep...ali posle svega sto mi se desava nikad, ali nikad vise htc necu uzeti. I zato mi ova situacija postaje jos teza, jer sa jedne strane, vrh telefon, sa druge ovde stizu otpaci. Mogu samo da zamislim sta bi bilo da moze da se otvori, koliko bi tu tek sranja bilo. Tako da je to jedan od razloga, sto cu im sada vratiti svaki tel koji pokaze i najmanji problem.
 
Čudno je da su svi tek posle godinu dana počeli da vide ovaj problem koji je bio tu otpocetka... Izgleda da skoro svi telefoni koji su kupljeni u Srbiji imaju, jer ko zna koliko još ljudi ima koji ne vide ovo i misle da je normalno da ima ovako lošu kameru, na svu muku sa 4mpx.

Ja sam problem sa ljubičastom kamerom uočio posle nekih 5-6 meseci, da li je bio i ranije ne znam. Nije taj problem toliko drastičan koliko se predstavlja, jer da bi se to manifestovalo telefon treba da bude prilično zagrejan (bar je tako kod mene bio slučaj). Kada sam držao telefon u džepu i slikao, to se nije ni videlo. Svakako, uvek postoji onaj "crv" u glavi kad znaš da nije sve kako treba i to te nervira. Meni je počeo da maši fokus, fotografije su bile mutne i zbog toga sam prvi put u životu promenio telefon za manje od 2-3 godine, i isto tako prvi put uzeo polovan telefon. Ironično, jer sam sa One-om bio i najzadovoljniji.

U svakom slučaju, ko je u situaciji da može da promeni telefon u garanciji, treba to da uradi, kad već daju nove.
 
На који си телефон прешао ?
 
U svakom slučaju, ko je u situaciji da može da promeni telefon u garanciji, treba to da uradi, kad već daju nove.

I ja sam tako razmisljao, kad je vec star 6-7 meseci, sto se ne bih pocastio sa istim, novim, ali sam i dalje malo skeptican da mi opet ne dodje neki los primerak, iako ne bi smelo...

Inace tel je nevorovatno dobar, i svakom bih ga preporucio, ali uvek mora da postoji ono ALI...,)
 
Poslednja izmena:
Pa koliko da se strpi? Telefon je na trzistu vec dve godine...
 
ja sam uzeo lg g2 kao prezani telefon opet i posle ovog cekanja htc cu koristiti. svi su mi smesni u poredjenju sa htc.ovo mi je privi problem generalno gledano sa htc a imao sam ih do sada oko 5 modela.samsung note sa slomio posle mesec dana,s3 sam opet polupao posle pada sa 20 cm a htc hd mi je pao tj dete mi je izbilo iz ruke i nije mu bilo nista.
 
Pa koliko da se strpi? Telefon je na trzistu vec dve godine...

2 godine je umnogome preuveličana izjava :d

Ovde očigledno još uvoze te uređaje starije od juna-jula 2013, koji i jesu problematični. Imao sam prilike da vidim nekoliko novih One-ova iz 2014 i (bar u startu) nemaju problem sa kamerom, savršene izrade (ni traga gap-ovima..). Jedino što me je odvratilo od njih je to što su za tajvansko tržište pa su bili 16GB. Kasnije sam razmišljao, i s obzirom da ga ne bih rootovao (strpio bih se do zvaničnog Sense 6), to bi mi čak bilo i dovoljno...
 
2 godine je umnogome preuveličana izjava :d

Ovde očigledno još uvoze te uređaje starije od juna-jula 2013, koji i jesu problematični. Imao sam prilike da vidim nekoliko novih One-ova iz 2014 i (bar u startu) nemaju problem sa kamerom, savršene izrade (ni traga gap-ovima..). Jedino što me je odvratilo od njih je to što su za tajvansko tržište pa su bili 16GB. Kasnije sam razmišljao, i s obzirom da ga ne bih rootovao (strpio bih se do zvaničnog Sense 6), to bi mi čak bilo i dovoljno...
Da li bi bio strpljiv posle tri zamene telefona? Super je kad imas tel bez probl;ema, ali kad ti konstano dolazi dobar ali felerican tel, malo pocnes drugacije da razmisljas
 
ja svoj primerak uzimam do srede najverovatnije,probacu ovaj htc one[inace dajem u zameni svoj ip5] par meseci do pojave ip6 pa cemo videti kako ce me sluziti,ako se dobro pokaze jedino mogu preci na m8 model ali ima vremena..
 
Da li bi bio strpljiv posle tri zamene telefona? Super je kad imas tel bez probl;ema, ali kad ti konstano dolazi dobar ali felerican tel, malo pocnes drugacije da razmisljas

Pa upravo to i govorim, da ljudi ne bi dolazili u situaciju u kojoj si se ti, ni kriv ni dužan, našao. Ako neko ima problem samo sa ljubičastom bojom, bolje je da sačeka leto npr (da istroše te felerične primerke) i zameniće godinu dana star uređaj novim. Taj problem, kao što rekoh, nije toliko nepodnošljiv. Tim pre što, da se ne lažemo, niko kome je toliko bitna fotografija nije uzeo htc One.
 
Nazad
Vrh Dno