Šta je novo?

[HTC Magic] Custom romovi iskustva

Trebalo bi da ide gapps, cm, kernel. ;) A CM je zvanicno napravljen za G1, ali su dodati neki fajlovi potrebni za sapphire tako da u startu zvanicno podrzava htc magic i G1, samo sto za 32A verziju je potrebna mala izmena u kernelu da iskoristi svih 288MB rama :)
 
^cm > kernel > gapps

Ako aludiraš na to da je vest o CM 5.0.7 već bila postavljena, to je "test 5" posle koga su bila još dve test verzije dok nije izašao dugo očekivani "stable" za koji sam postavio link. Čisto da ne bude zabune :)

Taj link (tada za test5) je sada link za stable...
 
Taj link (tada za test5) je sada link za stable...

Zapravo taj link trenutno ne radi, pa ne mogu da proverim da li zaista vodi do stranice sa stable verzijom, ali u svakom slučaju na tekstu linka piše "test 5" i po URL-u mi izgleda kao test 5 ("would-you-like-a-pony-v507-test5") tako da ne znam ko bi mogao da očekuje da nađe stable na linku na kome piše "test 5" starom par dana a stable izašao danas, npr.
 
aman ljudi, a što ne odete lepo na zvanični sajt moda? sve je super dokumentovano, i uputstva su prilično ***** friendly...

www.cyanogenmod.com
 
Da ne baksuziram, ali meni novi Smoki radi brze jedno 8 puta od starog 4.5. Takodje mnogo je stabilniji. Svaka cast za ovu verziju!
 
jeste evo ja sam sinoc presao sa 0.4.5 na 0.5.6, radi kao zmaj, nisam provaljivao dok nisam krenuo da kucam dosta poruka i da zovem, tu je definitivno brzi... samo sto ima jedan mali problemcic a to je kada je ukljucen EDGE onda nisam dostupan, no bice reseno uskoro...
 
Klothius, nadam se samo da neces i sledecu verziju da pravis iz pocetka, vec da ces samo da radis update, tj. ispravke gresaka i neke dodatke da ubacujes. Licno, ja bih uradio jedan poll, gde bih pitao sta bi ljudi izbacili iz roma, pa bih na osnovu toga uradio neku lite verziju.
 
Pa moracu da uradim ispocetka kada budem radio multilanguage, ali do tada ce svi fixevi biti no wipe..odnosno sto se mene tice, ako budem radio neke fixeve koji ce biti ubaceni u toj novoj verziji, mogu opusteno ovde da postavim neki no wipe update, jer realno za nas i nema potrebe za multilanguage romom kad ionako nema srpskog u njemu :D
 
Jel' može neko da okači screenshotove? Da vidimo kako izgleda :). Mislim na Smoki
 
evo kako je kod mene, smoki 0.5.6 rom i jos po neki widget koji nije po defaultu...

snap20100528_011516h277.png
snap20100528_01151970vh.png
snap20100528_011524q18u.png


snap20100528_01152993qr.png
snap20100528_01153210yg.png
snap20100528_011541r44o.png


snap20100528_01154512da.png
 
Ekstra! Hvala studiovpc :). Šta koristiš sa ScrShotove?
 
Poslednja izmena:
SAPPPHIRE PVT32A SHIP S-ON H
HBOOT-1.33.0009 (SAPP 10000)
CPLD-12
RADIO-3.22.20.17
may 8 2003, 21:02:32

t mi pise kad udjem u fastboot, e sad jel potrebno da flash radio i spl na najnovije verzije ili samo da odradim wipe i flashujem kao update.zip

pozz i hvala unapred
 
Kako da ubacim Hero recovery image?
ROM je CursorSence, a trenutni recovery ja RA-Sapphire-1.6.2H koji ne bi trebalo da bude tu i pravi probleme, jer stalno izlazi iz recovery moda i bootuje telefon.
Skinuo sam recovery-RA-hero-v1.6.2 i ubacio ga na root kartice.
Na xda piše sledeće za Install:
1. via adb -> Requires a custom recovery (with test-keys) like Cyanogen's v1.4 or my previous recovery
Copy recovery-RA-hero-v1.6.2.img to the root of your sdcard
Boot into your current custom recovery (boot while holding HOME)
Connect your Hero via usb to your pc/mac/...
adb shell
$su (not required if you have root already)
#mount -a
#flash_image recovery /sdcard/recovery-RA-hero-v1.6.2.img

2. via fastboot + adb -> In case you don't have a custom recovery, so when you get signature fail errors
adb shell reboot bootloader
fastboot boot recovery-RA-hero-v1.6.2.img
adb shell mount /sdcard
adb push recovery-RA-hero-v1.6.2.img /sdcard/recovery-RA-hero-v1.6.2.img
adb shell flash_image recovery /sdcard/recovery-RA-hero-v1.6.2.img
adb shell reboot

Koji od ova dva metoda koristiti i šta je adb, kako ga koristiti?
Kada uđem u fastboot mode, nemam baš puno korisnih opcija...
 
ne znam ko će slušati mene, brickujem po kućama :p

adb je alat iz Android SDKa koji možeš skinuti sa http://developer.android.com/sdk/

SDK ekstraktuješ negde, otvoriš terminal, cd do putanje gde je ekstraktovan, cd tools, i koristiš alate iz tekućeg direktorijuma.

Takođe putanju možeš dodati u PATH kao enviroment variablu, ima dosta o tome na googlu sigurno, da ne brljavim sad ovde, snaći ćeš se sigurno :)
 
Našao sam jednostavniji način za promenu recovery-ja: LINK. Uspešno je uradio.
 
pa klasika bre, skines 0.5.5 i 0.5.6 ubacis ga na karticu ali ne u folder nego ono klot na karticu, udjes u recovery (home + power) odradis nandroid backup prvo za svaki slucaj, posle toga WIPE data, pa onda flash rom from sd card nadjes smoki 0.5.5 i flesujes, posle njega felsujes 0.5.6 ali bez wipe nego odmah direkt flash... i to ti je to
 
ee hvala studiovpc, samo jel moze sa sapphire recovery il da skidam neki drugi nor hero il tako nesto. pozz
 
Ok, blagodarim :D.
Prvi fleš, bolje da pitam.
 
ee hvala studiovpc, samo jel moze sa sapphire recovery il da skidam neki drugi nor hero il tako nesto. pozz

Ja sam imao Sapphire recovery do pre 5 min. Problem je što izlazi iz recovery moda, svojevoljno. Ubaci Hero recovery 1.6.2 pa onda sve ostalo. Eto linka gore u mom postu.
 
ok, hvala. meni sapphire uopste ne izlazi iz recovery moda.sutra cu da vratim na fabricka podesavanja pa da probam ovaj rom. jos jednom hvala i pozz
 
Onda možda možeš i sa njim da odradiš. Neka ti potvrdi neko iskusniji.
 
stavi AMON RA Hero 1.6.2 ili 1.5.2 (ovaj 1.5.2 je za sada kao bolji, samo sto ne mountuje SD karticu instant nego posle par sekundi)
 
sad citam, za ovoj smoki treba novi radio i spl, al meni nikako ne uspeva da flash-ujem to..
 
Sinoć sam stavio Smoki. Sve super, samo mu je trebalo oko 1.5 sat da se instalira (0.5.5. pa update na 0.5.6). SenceUI i ceo sistem se baš dugo diže prvi put.
@studio: Nabacio sam ShootMe, ali me SU Request na početku zeza, blokira. Jel znaš do čega može biti?
 
kojih bre 1.5 sat, 20 minuta max sve podize, sense ui se u 0.5.6 dize iz mesta bukvalno u odnosu na starije verzije, samo sto boot ide prvi put duze

SU uzmi stavi odmah ALWAYS ALLOW normalno je da ce da ti potrazi SU permission
 
Poslednja izmena:
Nisam dobro napisao...kompletna instalacija je trajala oko 1.5 sat sa sve menjanjem recovery-ja 2 puta :).

ShootMe zaglavi na crnom ekranu i samo piše SU Request i posle nekog vremena traži FC ili da sačekam još. Probaću da ga ponovo instaliram pa ću videti.

Hvala Klothius, odličan ROM :). Hvala i tebi studio na pomoći ;).
 
Nazad
Vrh Dno