Šta je novo?

HTC Desire Z

Da li je VIP ovaj telefon prodavao simfree?
Bas sam u oglasima naleteo na jedan, sa garancijom, kupljen u vipu, simfree (a navodno nista nije cackano naknadno)?

Simfree je sa VIP-a, uzimaj.

Da citiram sam sebe, a i nidzu. Sasvim slucajno, listajuci po netu, dosao sam do nekih zanimljivih informacija.

Naime, kod VIP-a je moguce da samo osoba koja je potpisala kupoprodajni ugovor donese telefon na servis. Dakle samo osoba ciji potpis stoji na ugovoru i niko drugi.

Takodje, vidim da VIP daje telefone po principu iznajmljivanja, tj. da je VIP vlasnik telefona te dve godine koliko traje ugovor.

Sad, mozda je malo offtopic, ali koliko je sigurno na kraju uzeti telefon u takvoj varijanti?
 
To si u pravu da u ugovoru VIPa se telefon prakticno iznajmljuje na 2 godine. Mada ovo za servis bas i ne verujem. Telefon ne nosis u VIP, nego u ovlasceni servis.....a oni su duzni da svaki telefon sa serijskim brojem u garanciji prihvate, kakve veze ima da li ga je doneo brat, sestric ili tetka?? Bas bih voleo da me odbiju. Ja sam uzeo preko oglasa, znao sam za tu odredbu, malo popricao sa covekom video gde radi.......i rizikovao. Jos nisam cuo da je nekom oduzet telefon zbog neplacanja originalnog vlasnika.
 
To si u pravu da u ugovoru VIPa se telefon prakticno iznajmljuje na 2 godine. Mada ovo za servis bas i ne verujem. Telefon ne nosis u VIP, nego u ovlasceni servis.....a oni su duzni da svaki telefon sa serijskim brojem u garanciji prihvate, kakve veze ima da li ga je doneo brat, sestric ili tetka?? Bas bih voleo da me odbiju. Ja sam uzeo preko oglasa, znao sam za tu odredbu, malo popricao sa covekom video gde radi.......i rizikovao. Jos nisam cuo da je nekom oduzet telefon zbog neplacanja originalnog vlasnika.

To za servis je tacno. Cak i u njihovom ugovoru (tacka 8.7, ako se ne varam) stoji da samo osoba koja je potpisala ugovor mora da preda aparat na servis. I predaje se VIPu jer je Vip zapravo vlasnik aparata.

Video sam cak na forumima da su ljudi imali probleme sa tim.
 
Jel jos nekom ekran pravi probleme od kada je uradjen update na 2.3? Sve mi se vise cini da sam ga hardverski ostetio, jer sam ga dugo vremena nosio i bez futrole i bez zastitne folije. Sada cesto poludi, pocne da pritiska nesto po svom nahodjenju, pa se smiri, pa ispocetka. Factory reset nije pomogao. Ekran ovako na oko nema nijednu ogrebotinu, ne znam da li postoji neki sloj koji je mozda ostecen pa zbog toga brljavi? Najmanja steta mi je ako je softverski zbog update na 2.3, ali ako je to slucaj onda bi trebalo neko da mi potvrdi.....
 
Meni se to ponekada desava, ali samo kada sedim negde, na primer na metalnoj stolici, ili gde sam pun elektricteta.
Nije u pitanju displej, vec touchpad.
 
Na kockastu plocicu ispod ekrana( kada telefon drzis vertikalno ) preko koje vuces palac :)
 
:)
pa dal je moguce da on pravi problem? Btw. kad krene da divlja i da sam nesto pritiska, kad stisnem touchpad on radi normalno. Dal je moguce da je sve ovo od elektriciteta, ranije mi se to nije desavalo??
Najbitnije - ima li leka? :)

edit: btw touchpad da bi aktivirao nesto mora da se fizicki pritisne - kako je moguce da elektricitet utice na to? Aj razumem da je on kriv za to sto ekran ode levo ili desno ili da random selektuje, ali za aktivaciju......
 
Poslednja izmena:
Ups, izvini, prevideo sam da si napisao da ti sam aktivira aplikacje, onda verovatno nije u pitanju toucpad.
:(
 
da, kad nesto pritisnem on zapamti mesto i ubrzo na drugim ekranima na istom mestu sam pritiska sta god se naslo.....Pa se onda smiri, pa opet u krug.
 
Ako si na fabrickom ROMu, mozda ce da te razocara sto cu ti reci da imam Z od decembra i da se nista slicno nikad nije desilo. Nema futrolu, ali ne nosim telefon po dzepovima. Previse ljudi oko mene je vrlo brzo ostalo bez raznih telefona noseci ih po dzepovima. Generalno je to losa praksa.
 
kakav je kvalitet zvučnika?

da li šušte prilikom postavljanja fabričkih melodija na maximum?
 
Nikad nisam čuo da zvučnik zašušti. Lično bih voleo da je malo glasniji zbog spikerfona. U kolima sam Magic koristio sa spikerfonom bez problema, dok je Z nedovoljno glasan.
 
odmah da demistikujem price vezano za VIP i garanciju. Telefon moze odneti bilo ko u ovlasceni servis (ne VIP) i garancija ce uz garantni list biti uvazena.
 
Ajde da pitam vlasnike Desire Z, kakvo im je iskustvo sa custom ROM-ovima. Bio sam na XDA, tamo stvarno ima svacega i komentari su im obicno oprecni za neke ROMove, ali me zanima jel neko ovde ubacio kuvani ROM u svoj HTC Desire Z.
 
Jok, razmisljao sam koji bi razlog bio za tako nesto.......i nisam uspeo da se setim :)

Pritom - gubis garanciju......dragocenu garanciju
 
Pa uglavnom gledam sense rom-ove, navikao sam se na rosie dialer i ostale sense pogodnosti (widgeti). E sad koliko sam skontao sense 3.5 ne radi bas najbolje sa desire Z zbog hardverskih ogranicenja, a 3.0 vec deluje ok. A sto se tice garancije, tesko je brickovati telefon, procedura za root I s off je maltene bez rizika, I ako nesto krene po zlu uvek se moze vratiti s on u bootloaderu.
 
Zar nemas sense sa fabrickim romom? A i dialer mozes staviti koji god hoces bez rutovanja.....
 
Imam stock rom, ali video sam da je sense 3.0 dosta hvaljen, pa reko gde svi turci tu i mali mujo. Rootovao sam telefon, imam clockwork i recovery, ali da cujem iskustva ovde kakva su, xda forumi su bas nekako oprecni i totalni haos tamo. Btw 3.5 sense je isto objavljen ali kkoliko sam shavtio dosta je ogranicen zbog naseg rama.

Sent from my HTC Vision using Tapatalk
 
Problem sa novim Sensom je sto ne znam da li postoji regularno na nekom telefonu sa rezolucijom 800x480. Drugi problem je sto je Z specifican zbog tastature.

Ako si zeljan cackanja po telefonu, mozda bi bilo bolje da si pazario neki drugi model. Z ima nesto dobrih ROM-ova, ali ni blizu koliko neki drugi Androidi.
 
Ok probao sam par ROM-ova. Desire HD portovan stock Sense 3.0 stock ROM koji ima tu rezoluciju od 800x480 i radi sasvim pristojno, da ne kazem da leti. Blissov Sense 3.5 je isto OK, ali zna malo da uspori i to uglavnom zbog tastature kad je otvorim. Ima insertcoinov Sense 2.1 sa dodatnim elementima 3.0, taj jos nisam prob'o. Virtuosov Unity 3.0 je jako spor ali njegov sense 3.0 je sa Sensation-a, i tu je problem rezolucija. Zasad sam zadovoljan Desire DH stock sense 3.0 romom.
 
Da li neko može da me uputi gde da nađem uputstvo za back-up sadašnjeg (fabričkog) roma telefona? Želeo bih da probam neki custom, ali ipak, ako mi se ne svidi, da se vratim na staro.

Hvala puno.
 
Nadji na xda forumima uputsvo kako se rootuje telefon i instalira novi ROM. Koliko ja znam, to automatski obuhvata i instalaciju recovery-ja i backup originalnog ROM-a (tako je barem bilo kada sam ja rootovao moj Incredible S).
 
Poslednja izmena:
Kako da isključim podvlačenje reči kada kucam na hardveskoj tastaturi?
 
Nazad
Vrh Dno