Šta je novo?

HTC 10

Ja sam sad odradio test, ostalo mi je 83% baterije. Do softvera je sigurno,kad sam ga azurirao na Oreo,oslabila je bar 20%. Mobilni je star nekih 15 meseci. U realnom radu brzo padaju procenti...Moram ga puniti 2 puta na dan.

Послато са HTC 10 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav jos jednom. Izvinite sto se nisam javljao. Odradio sam test baterije i ista je "spala" sa 100% na 85%. Meni ovo "smrdi" na softver. Ako neko ima jos neki prijedlog, unaprijed sam zahvalan.
 
To znaci da je baterija izgubila 15‰ snage (kapacitet) u odnosu na novu i nema veze sa softverom, svskoj bateriji se to desi posle godinu-dve. Od softvera se prazni brzo, a ne gubi kapacitet, to nisu iste stvari.
 
Pozdrav!
Planiram vec duze vreme da uzmem HTC 10, ali ga je tesko naci novog... Naleteo sam na ovaj, pa me zanima vase misljenje da li je ta folija na telefonu ista kao i svaka druga pa se moze naknadno nalepiti (i to ukrivo)? Telefon je naveden da je kao nov, a cena mu je 250e...

htc10.JPG
 
Лепљива је фолија, можеш је налепити како хоћеш. Типови на слушалицама нису оригинални да знаш.

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
Искрено заобиђи ти хтц 10 као модел, осим ако имаш живаца и воље да се замајаваш са рекламацијама и гаранцијама. Ни случајно не узимај телефон без гаранције
Постоји шанса да је некоришћен ако ти та чињеница нешто значи, мада која је шанса да је неко од целог телефона и пуњача отворио само слушалице и променио наставке на њима?

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Čini mi se da su se ljudi najviše žalili kad su uzimali preko nekog provajdera, možda grešim...
 
Нису се жалили само људи који су га узели преко провајдера, жалили су се сви људи који су га узели. Још када сам га узимао са доста различитих страна сам чуо да је доста кварљив, што се на крају показало као истина.

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
Evo da razbijem ove predrasude, moja 10-ka uzeta kod vip-a pre godinu i po dana bez ikakvih bagova i kvarova. Jedini fail je update na oreo koji mi je ubio bateriju bar 20% u odnosu na pre

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Pozdrav! Planiram vec duze vreme da uzmem HTC 10, ali ga je tesko naci novog... Naleteo sam na ovaj, pa me zanima vase misljenje da li je ta folija na telefonu ista kao i svaka druga pa se moze naknadno nalepiti (i to ukrivo)? Telefon je naveden da je kao nov, a cena mu je 250e...
Лепљива је фолија, можеш је налепити како хоћеш. Типови на слушалицама нису оригинални да знаш.
Искрено заобиђи ти хтц 10 као модел, осим ако имаш живаца и воље да се замајаваш са рекламацијама и гаранцијама. Ни случајно не узимај телефон без гаранције
Постоји шанса да је некоришћен ако ти та чињеница нешто значи, мада која је шанса да је неко од целог телефона и пуњача отворио само слушалице и променио наставке на њима?

Vidovdanac, telefon koji si pokazao je sumnjiv, kao što je патриције objasnio zbog čega (sluške, folija itd). Nije da je telefon loš, naprotiv, telefon je odličan, i ja se razmišljam da ga uzmem jer nisam 'prebolela' što ga nisam uzela. Mislim da je proglašen za 'best mobil za 2016';

Prvi problem je u apdejtu na Android 8 koji brzo prazni bateriju na tom tipu procesora. To su najčešće i mahom i jedine žalbe na taj telefon. (piše u temi, pročitaj)

Drugi problem je - zemlja Srbija, ako živiš ovde. Tj. problem je u servisu u Srbiji koji ne ume da popravlja htc telefone i svi ljudi koji su imali kontakt sa tim servisom, loše su prošli (pročitaj malo bolje ovu temu pa ćeš videti, ima detaljnih opisa). Nije ni problem što se pokvarilo nešto na fonu nekim korisnisnicima; kvare se i drugi telefoni ali imaju dobar servis i sve ispadne OK. Zameniti bateriju ili displej je smešan potez za dobar servis, ali za ovaj kod nas je to muka živa :( , ne umeju ni AAA bateriju da zamene, kamoli htc-ovu. :D Tako da... u tom slučaju ti ni garancija ništa ne znači (doduše Patriciju je značila, dobio je još bolji model kao zamenu U12+ :) jer amateri nisu umeli da mu poprave ekran)

Znači, pod predpostavkom:
- da mu se ništa neće desiti (ili ako mu se desi, nosi ga u neki servis u inostarnstvu ili neki kod nas gde ima ljudi koji znaju to da rade, nikako ne u taj 'zvanični')
- da ćeš kupiti glanc novi sa Androidom 6 (po mogućstvu iz nekog validnog inostranstva)
- i da ga nećeš dalje apdejtovati do Androida 8, tj ostavićeš ga na originalnom Androidu 6 koji skroz Ok radi, sve dok bude moglo a moći će se još dugo,
= mislim da ćeš imati najbolji i najlepši fon, koji čak ni sad nema konkurenciju, bar u lepoti. :D :)

HTC 10 ipak spada u onu grupu neprevaziđenih telefona, koji će se itekako u budućnosti navoditit kao primer.
 
Evo da razbijem ove predrasude, moja 10-ka uzeta kod vip-a pre godinu i po dana bez ikakvih bagova i kvarova. Jedini fail je update na oreo koji mi je ubio bateriju bar 20% u odnosu na pre

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
Ne moze jedan primerak (tvoj) da bude reper i merilo ako vec postoji dosta korisnika koji se zale.
 
Nisam ni rekao da je moj primerak reper, a cinjenica je da je sam telefon kvalitetno uradjen. Sad ako se nekima desi problem nije razlog da se odmah pljuje i generalizuje

Za Begram servis ne znam kakav je iz licnog iskustva ali dosad su svi ti formalno zvanicni bili dno dna, slicno kao ovlasceni serviseri za automobile kojima je jedini cilj da smanje troskove a ne kvalitet usluge i zadovoljstvo kupaca

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Mali update sto se tice moje situacije, sinoc se odlepio ekran u donjem levom uglu, kao sto je patricije predvideo, samo nisam ocekivao to tako brzo, 20.11. sam uzeo telefon iz servisa, a 17.12. se odlepio ekran, NEPUNIH MESEC DANA je radio kako treba... Prosto sam u soku i ne znam sta da kazem... Uzeo sam jutros novine, moju licnu kartu i snimio kako ekran "zvace" i probijanje svetlosti, snimio stanje telefona i poslao HTC Srbiji kao nastavak moje muke sa begramom da se ne bi begramovci opet vadili na fizicka ostecenja kao razlog sto ne mogu lepo da nalepe ekran... Onda sam jutros odneo telefon u servis u 10:40 i eto, cekam dalji razvoj situacije...
 
Јебига знам више тај хтц 10 у душу, могу све да предвидим [emoji16]

Надам се да ће ти одмах уважити рекламацију и да ће ти дати нов телефон, да те неће завлачити и поправљати екран опет. Наравно након тога што ставе фуш екран, на њему неће радити гешчрси тако да ће ти у најгорем случају тада дати нов телефон.

Ако имаш живаца стрпи се са тим новим телефоном, сјебаће се нешто на њему па да јуримо тај хтц у12+ што сам га ја добио у замену [emoji16] Ако немаш, продај га новог видиш да оће људи да га купе

Иначе никако да се исцимам да одем код тржишне инспекције, све ме мрзи нешто али папири чекају спремни [emoji16]

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Predvidjas ti Begramove greske na osnovu iskustva :D haha
Kad bi ih malo nategli ovi iz htc srbije mozda bih bar dobio novi 10 , naravno top bi bilo da dobijem u12plus ali ako vec ne mogu da srede 10 nek daju novi 10 i kraj price...
 
Па пази не постоји шанса да не добијеш нов телефон, јер не постоји шанса да га беграм поправи да ради 100% како би и требао да ради. [emoji16]
Чак и да га зелепе фино, гешчрси неће радити јер стављају неке кинеске екране - самим тим ето теби разлога за још једну рекламацију и након тога нов телефон [emoji16]

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
Koja je sprdacina ova zemlja, HTC Srbija i begram servis... Sad me kontaktirala HTC Srbija i kazu servis je uocio kvar, ali ne mogu da mi ponude zamenu uredjaja (iako je to treca reklamacija u roku od 2 meseca... mada je druga odbacena ali se ipak pokazala kao osnovana jer se lepak odlepio posle 20 dana ali dobro) vec mi nude "zamenu celog prednjeg kucista i LCD panela". I sad ja kao imam izbor da ostavim telefon u tom stranju ili da prihvatim zamenu.
Kao razlog da ne mogu da mi daju nov uredjaj je receno da je ovo TEK DRUGA zamena LCD-a... sreca pa mi je telefon u garanciji jos 7 meseci pa ocekujem jos druzenja sa njima...
Nego ako neko moze da mi objasni sta je tu prednji deo kucista posto je htc 10 unibody design, i jedino sto mogu da promene je ekran ali su ga malo lepse upakovali ili ja gresim?
 
Ладно су спремни све да предузму у нади да ће се човеку пре.кур.чити и наставити да користи покварен телефон.

Преостаје ти да се наоружаш стрпљењем и да сачекаш да ти заврше са поправком телефона а онда рекламирај то што не раде гешчрси на том новом фришко замењеном екрану. Након тога ће ти одобрити рекламацију

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
Naravno i usput uključi inspekcije itd. Zaštite potrošača, sve što možeš. Novine.

Mada kakva firma HTC pogotovo i HTC Srbija, takav i HTC servis.

Sve na nivou.
 
Ej bre ljudi oni meni pisu na FB da su "eskalirali problem direktno na TAIWAN ali da su im odatle odgovorili da nema uslova za zamenu" EJ BRE!!! Koga oni lazu, telefon juce po statusu na begram sajtu tek prispeo na servis, a oni vec danas su uspeli da dobiju izvestaj od servisa, zovu taiwan, dobiju odg i mene ubedjuju u nesto... pa totalna sprdacina.

Edit: koje tacno inspekcije mogu da zovem? zvacu i drustvo za zastitu potrosaca to svakako.
 
Poslednja izmena:
Zvao sam drustvo za zastitu potrosaca, rekli su mi da trazim od begrama izvestaj da je display za zamenu i sa tim idem u VIP posto sam tu kupio telefon. Kontaktiram begram servis i kazem im to, i pazite sta su napisali u servisnom izvestaju " Vas zahtev nije prihvacen, uocena je neispravnost dodirnog panela,proizvodjac nije odobrio zamenu. Na zahtev korisnika uredjaj se vraca neservisiran. " Ladno su mi sad odbili garanciju ?! Gde se nalazi begram servis da odem da porazgovaram sa serviserima?
 
Исто сам се и ја питао, изместили су га негде - није више у згради где им је и пријем телефона на сервис. Стварно ми није јасно како их неко до сада није дигао у ваздух


Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
... vec mi nude "zamenu celog prednjeg kucista i LCD panela"... Nego ako neko moze da mi objasni sta je tu prednji deo kucista posto je htc 10 unibody design, i jedino sto mogu da promene je ekran ali su ga malo lepse upakovali ili ja gresim?

To je veroravno midframe + LCD panel. Pogledaj kako izgleda midframe https://www.witrigs.com/oem-lcd-supporting-frame-for-htc-10

Midframe dolazi sa novim lepkom, što znači da će bolje zalepiti LCD panel. Sa jedne strane prepakuju ploču sa komponentama, dok sa druge zalepe LCD panel. Tako sam razumeo. Mogu oni da ga zalepe dobro, ali šta ako LCD nije original?

Dripci...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno