Šta je novo?

HP elite X2 1012 G2 kupovina

Nisam siguran dal sam ovaj drugi kupljeni ostavio u standby/sleep ili ne.
Malopre kad sam htio da upalim nije se htio upaliti spojim punjac kad izbaci mi na ekranu nekakvu gresku da je netacno vreme te bootam Windows ali vreme je pomjereno na 15.3. 17:30, te stanje baterije 0% i naravno odmah se ugasio.
Mozda ga ni ja nisam ugasio pravilno te ostao u sleep modu.
Evo sad punim pa cu da vidim jel mi uvaljen felerican ili ne.
Jel normalno to da kad isprazni bateriju skroz da ne pokazuje tacno vreme?
Mogu samo da izrazim sumnju da sve sto se preko oglasa prodaje na veliko vrvt ima neki feler jer da je okej i kvalitetno ne bi se prodavalo.
Vidjet cu sutra kako se ponasa u radu i dal prazni bateriju znatno kad je ugasen.
 
Poslednja izmena:
Pa 90% polovnih laptopova na kupujem prodajem su iz inostranstva proizvedeni od 2010 do 2016 , prodaju ih za bud zasto sto kaze star narod. Ali ima dobrih da se nadju.
 
Nisam siguran dal sam ovaj drugi kupljeni ostavio u standby/sleep ili ne.
Malopre kad sam htio da upalim nije se htio upaliti spojim punjac kad izbaci mi na ekranu nekakvu gresku da je netacno vreme te bootam Windows ali vreme je pomjereno na 15.3. 17:30, te stanje baterije 0% i naravno odmah se ugasio.
Mozda ga ni ja nisam ugasio pravilno te ostao u sleep modu.
Evo sad punim pa cu da vidim jel mi uvaljen felerican ili ne.
Jel normalno to da kad isprazni bateriju skroz da ne pokazuje tacno vreme?
Mogu samo da izrazim sumnju da sve sto se preko oglasa prodaje na veliko vrvt ima neki feler jer da je okej i kvalitetno ne bi se prodavalo.
Vidjet cu sutra kako se ponasa u radu i dal prazni bateriju znatno kad je ugasen.
Otvori ga i zameni bateriju dugmastu na ploči, greška koju je izbacio je zbog toga, a što se tiče baterije, to ćeš već videti...
 
Sto se baterije tice pustio sam 3h filma 1080p svukao je sa 87% na 55%.
To valjda i nije tako loše.
Vidjet cu za cmos bateriju, nisam primjetio da to radi do sada kad sam ga koristio.
Samo primjetih kad je glavna baterija bila 0%.
Isto me brine sto je svukao 2% baterije preko noci kad je bio ugasen.
Njega bad nije lako otvoriti tako da se ja ne bih u to upustao.
Prvo da vidim jel problem sa cmos bat.
 
Kada ti je baterija bila na nuli, potrebna je ispravna CMOS baterija, da bi BIOS pamtio vreme, postavke, itd. Tako da ti je ta baterija sigrno za zamenu, pa ti kako hoćeš...
 
Uz tablete sam dobio 2 punjača, različita po specifikaciji sa slike.
Koji sada da koristim?
 

Prilozi

  • 20230327_173007.jpg
    20230327_173007.jpg
    63.4 KB · Pregleda: 31
Sinoc preko noci je izgubio 2% baterije, sto mozda nije puno ali sto je najgore moram imati u vidu da ga svakih par dana punim.
Health je sada 97.7% a bio je 102% ali to je sto sam ostavio bateriju na 0% kapaciteta.
 
Iskljicio sam opciju punjenja uredjaja preko usb porta kad je laptop ugasen pa cu vidjeti jesam li resio problem.
 
Iskljicio sam opciju punjenja uredjaja preko usb porta kad je laptop ugasen pa cu vidjeti jesam li resio problem.
Pa to ti je obratno, da on ne daje struju preko usb drugim uređajima.
Inače je normalno da ti opadne baterija tokom noći, win po default ima fast shutdown, pa je ram pod strujom i normalno je da troši i to malo. Pa čak i da nije tako, 2% je ponekad dovoljno da se potroši tokom boota.
 
Šta je normalno? Ja napunim moj laptop uvece na 100% i sutradan kad ga upalim isto je 100% ali dobro Samsung ima REAL Battery nije kao kod drugih laptopova.
 
Ne mogu da se setim da li HP laptopovi mogu da se prazne ispod 5% neki lapotpovi ne mogu da se isprazne ispod 5% da bi se radila kalibracija baterija.
 
Pa to ti je obratno, da on ne daje struju preko usb drugim uređajima.
Inače je normalno da ti opadne baterija tokom noći, win po default ima fast shutdown, pa je ram pod strujom i normalno je da troši i to malo. Pa čak i da nije tako, 2% je ponekad dovoljno da se potroši tokom boota.
Ne razumem, sta je obratno?
Ma nije normalno ako ja imam 2 ista laptopa jedan to radi drugi ne.znaci imam problem.
 
Da.veliki je problem ta 2%!!!
 
Iduci put kupis nov i nemas problema sa evropskim otpadom!!!
 
moguce desavalo se da na 830 g5 zadnja verzija biosa zakuca type c punjenje i onda ugasis i drzis power 15 sekundi dugme i opet proradi type c.
 
Da li je bolji po specifik od ovog;
Ово је пословни лаптоп намењен за често преношење и презентације. Коме тако нешто не треба, може наћи нешто друго, са већим екраном или повољнијом ценом.
 
Nazad
Vrh Dno