Šta je novo?

HP 255 G9 upgrade RAM-a i garancija

ZokiNS

Slavan
Učlanjen(a)
21.09.2008
Poruke
585
Poena
330
Kupio sam pre neki dan u C* shopu u prestonici HP 255 G9 laptop sa 8GB DDR4 3200 RAM i 256GB SSD. Hteo sam odmah da kupim još 8GB ali nije bilo na stanju. Na pitanje o dodavanju još memorije prodavac mi reče da mora ovlašćeni servis da izvrši upgrade. Pošto sam iz NS-a tu kreće epopeja. Zovem servis/uvoznika koji je sa kutije i iz NS-a i čovek reče da nisu ovlašćeni. Sa HP sajta nalazim navodno drugi ovlašćeni servis u NS-u, u koji na kraju posle bezbroj poziva lično odlazim i saznajem da ni oni nisu ovlašćeni. Kaže serviser sve je kod Beograđana ( u meni već ključa Raka iz Vratiće se rode ).
Registrujem se na HP sajt. Nigde mejla ne videh za podršku. Nikakav kontakt. Ili sam ćoraviji nego što mislim.
Da li ima neko iskustva sa dodavanjem memorije kod laptopova u garanciji? Da li se gubi garancija? Pitam jer na troškove vožnje do BG-a treba platiti i radne sate servisa i ko zna šta još i onda mi se sve muti pred očima.
 
Proveri prvo kakva je situacija sa ramom.. ja sam na elitebook hteo da prosirim sa 16 na 32, tek na netu video da je zalemljena.

Ali, sve u svemu.. laptop nema nalepnicu i sl. Ja sam na mojim prethodnim modelima u garanciji stavljao sam, pa ako nesto bude uvek mozes da izvadis.
Kljuc je u tome da ne otvaras laptop hiltijem, nego lepo, polako i pedantno..
 
Ima slobodan slot za još jedan sodimm tako da neće biti problem. Svakako bih uzeo memoriju u istoj firmi za svaki slučaj.
Reče mi serviser iz ove druge firme da dok su oni bili ovlašćeni nisu pravili problem za takve stvari pod uslovom da ništa nije oštećeno.
 
Ja sam moj 255 g9 drugi dan otvorio i ubacio 8 Gb rama, jos nisam cuo da su nekome odbili garanciju zbog toga.
 
Mislim da je to dizajn slican kao HP 250 g6 ako ne i isti , malo je zeznuto imas sakrivene srafove dole ispod gumice najverovatnije ali ajde da kazemo da to nije strasno , plastika je jako tanka pa zato prebacuju ovi iz servisa sa jednog na drugog , ja sam menjao na hp bs modelu koji je potpuno isti kao hp 250 g6 i naprsla mi je plastika iako sam bio pazljiv treba obratiti paznju.
 
Pipkavo je odvojiti plastiku tamo kod šarki, bar je meni bilo. Uzmi neku startu bankovnu karticu pa polako
 
Ovaj video klip je trebao da se zovi "Kako skinuti poklopac sa HP 250 G9" a ne kako memoriju ugraditi ali kako god mozda pomogne ovaj video , ako nisi siguran zovi nekoga

 
Hvala momci !!
To je onda to. Imam nekog iskustva sa laptopovima (zamena procesora, pasti, memorija...) ali nisam to radio 10ak godina. Radiću polako i oslobođeno :)
 
Da me otvaram temu,interesuje me HP 255 g9 u planeti,kazu da je ips ekran.
Posto nisu imali Lenovo iste spec.nude mi ovaj.Kolika je razlika HP Lenovo istog hardvera.Prvenstveno me interesuje ekran i temperature.Taj bi se koristio svakodnevno interneisanje,i poneka starija igrica .
HP nikad nisam imao nemam predstavu kakav je.
U utorak treba da odlucim,castim sebe za rodjendan.
 
Kucna upotreba,recimo sarke cije su bolje HP Ili Lenovo,?
Testovi me uplasili da se lome odma za par nedelja.
 
Rezervna opcija,Ali siromasna
I dosta skuplja,nedaju mi se pare
Onaj HP 255 g9 mi deluje ok.
 
Čačkao sam skoro 255 G9. Standardica laptop i plastična izrada kao i sve u tom rangu. Prednost što ima 2 sodimm slota npr.

Nisam primetio na prvu ruku da su šarke loše. Kvalitet kao i prethodnih godina u principu (godinu-dve unazad). Vent je poveći doduše, što je pohvalno pa se ne čuje toliko i ne greje nešto preterano. Ekran je isto regulare, nisam proveravao koji je ali ne liči na TN (izgleda kao IPS, ali neki sa ne toliko jakim osvetljenjem, koje je opet dovoljno ako nisi direkt na suncu).

Računaj da ti je ovo laptop gde na uštrb jačine, žrtvuješ kvalitet izrade. Nije krš, te nemoj da pomisliš da je baš raspad (čačkao sam i gore). Ali, koliko para, toliko muzike.

Srećan rođendan (ako slučajno ovo bude moj jedini odgovor na ovoj temi... obaveze, šta da se radi).
 
Ako neko moze da protumaci razlike u ekranu ovog
i onog gore
 
To ti je sve isto, samo drugačiji procesor i eto razlike u ceni.
 
Isti je to laptop, samo g9 ima novije komponente (ne mora da znači i jače).
 
Ako sam dosadan nemojte da mi zamerite.
Jedno brzinsko pitanje .HP 255 g8 vs HP 255 g9?
5500 бољи. Али бих ипак тражио 5700u или нешто боље. 5500 je процесор који толико вреди. Само ме брине хлађење на HP.
 
Ako nekoga interesuje ,stigao mi je HP 255 g8 sa gornjeg linka.Nikad nisam imao HP,pa sam ocekivao groblje./Lenovo je prodat/
Ipak ispalo je dobro.
Plastikaner ,deluje jeftino i privlacno u isti mah.
Poklopac standardan ok se otvara.
Ekran ips sasvim ok.
Tastatura deluje jeftino,ali prijatno radi.
Radi brzo,probao sam i jednu stariju igricu/War Thunder/ na high .Temperatura 65c bez turbo boosta.
U sustini iznad ocekivanja,ocena zadovoljava.
 
Ako te ne mrzi, reci samo kakvi su zvucnici na laptopu? (tihi/normalni/dobro se čuju)
 
Cuje je glasno,malo glasnije od slicnih Asusa i Lenova.Zvuk jasan i malo tanak ,fale basovi.Uglavnom fale basovi na slicnim uredjajima.
Postoje i neke mane,koje vise iritiraju nego sto su stvarni nedostaci.
Power dugme sicusno sa mini hodom,jedva ga ubodem.A sistemske lampice bocno postavljene.
Prilikom pokretanja ventilator se brzo okrece mozda minut,posle je sve tiho.U igrici ga upali i cuje se.
Naravno nema ni osvetljenu tastaturu.
 
Ja sam imao HP 15 BS koji je 100% isti dizajn kao HP 250 G6 a vidim da i G9 nema neke novine , plastikaner a dugme za paljenje je i dalje minijaturno i sitno to ne daj Boze da udje unutra dugme ne znam da li bi izaslo.
 
HP 15 BS , HP 250 G6 , HP 255 G6 , HP 255 G8 , HP 255 G9 sve je to slican dizajn , od brata deca su mi 2017 ili 2018 ja mislim glanc nov HP 15 BS malo koriscen oborili i slupali ekran pa sam jedva prodao , treba paziti kad se otvara inace ce da pucketa plastika :)
 
Svaki otvaram kao jaja.isti je kao ostali.Jedino MBP malo lepse otvara.
Posto prodavci precutkuju istinu ocekivao sam da ekran bude los i TN.
Ispalo je ok ekran ok ,cpu i gpu su ok.8gb ram je kompromis.
U planeti sam narucio Lenovo sve isto sa 16gb ram,i naravno nisu azurirali stanje,pa su me sutra dan odbili.A cena je bila veca 9k.
 
Prilikom pokretanja ventilator se brzo okrece mozda minut,posle je sve tiho.U igrici ga upali i cuje se.
И на много Леново лаптопова овако.
Лампице са стране се већ дужи низ година уграђују, има то још од старих лаптопова пре 10 година са таквом израдом.
Квалитет звука је генерално лош на многим лаптоповима, чак и ако имају басове то је минимално а већина нема чак ни то.
 
Posle apdejta sistema,iskljucivanja turbobosta sve radi odlicno.Ventilatori se cuju na oko 60c u igricama.
Zvuk i nemoze biti nesto iz onako malih precnika membrana,slicno kao kod ostalih.Generalno sam zadovoljan,odlican laptop za tu cenu.
 
Pozdrav svima. Kupila sam laptop prosle nedelje i danas kada sam htela da proverim koliko vazi garancija videla sam da je aktivirana prosle godine. Da li to znaci da je laptop vec neko koristio ili je aktivirana kada je laptop stigao u radnju tj oni su aktivirali? Stvarno mi nije najjasnije otkud aktivirana garancija prosle godine?
 

Prilozi

  • IMG_2454.jpeg
    IMG_2454.jpeg
    214.8 KB · Pregleda: 19
Ako su kupila kod madjara na kp Novi Sad , Subotica i slicno oni uglavnom daju 25 meseci garancije.
 
Nazad
Vrh Dno