Šta je novo?

Hosting? Koga izabrati?

eagle23

Poštovan
Učlanjen(a)
11.07.2015
Poruke
26
Poena
65
Pozdrav svima, posto nisam uspeo da nadjem temu o hostingu, otvorio sam je.

Naime prvi put sam ulazim u proces biranja hostinga za dva manja sajta koja cu imati. Zanimaju me iskustva i preporuke. Sta je esencijalno kod biranja hostinga osim protoka, GB skladista, cPanela, tehnicke podrske i naravno cene? Da li mozda da se razmotri i inostrana varijanta?

Koliko sam uspeo da uporedim sve domace hosting provajdere, best buy je DreamWeb. Najbolji su od svih po ponudi i ceni.

Pisite vasa iskustva. Hvala unapred svima!
 
Evo moje veoma akutno iskustvo sa Eunetom. 4. dan ne radi mejl, izgubljene sve poruke koje su bile na serveru, a kraj se ne nadzire.

2qk5v0y.jpg


Ranije je bilo isto dosta problema, isto sa mejl serverom, pa jednom nije mogao da se azurira sajt nekih 7 dana. Kad dodje vreme za obnovu, zaboravis sve i kad pomislis na selidbu, prelomis da ostanes. Medjutim, sad su bas preterali i napravili mi veliki problem u firmi.

Dakle, njih izbegavaj.
 
Poslednja izmena:
Loopia, povremeno im pukne sve, ali se normalizuju za max. 1 dan.

DreamWeb koristim unazad 1,5 godinu i nisam imao ni jedan problem.

Imam i neka stara losa iskustva sa Beotelom i Veratom, ali to vise nije merodavno.

Toliko od mene.
 
Nije fer na osnovu jednog iskustva da se nesto otkaci. Treba da se vide zato reviews od mnogo vise ljudi. Dese se ovakve stvari svima :( E, sad, ono sto razlikuje boraniju i prave providere je kako nadoknade to korisnicima.

Prvo sto trebas razmotriti za server je sta ti je neophodno? Da li treba CGI, Python, PHP i koja ne vec podrska (za proste sajtove ne, ali za nesto ozbiljnije, PHP je skoro obavezan).
Onda iskustva, da li imaju dobru podrsku i koliko su u tom poslu. Ako ti je bitan sajt, tj. nije neki hobi kome uptime nije krucijalan, gledas i uptime koliko garantuju, eventualno gde sve imaju redudantne lokacije.
Posle toga trebas gledati disk space i protok, ali pod uslovom da mozes oceniti koliko ce ti trebati.

CP i ostalo gledas na kraju, preko toga mozes proci uvek.

Ako ne radis hosting za neke igre, ili nesto slicno gde je ODZIV bitan, sve ti je jedno sada da li je nas ili strani server, radice super (ako je dobar provider :D). Vec deceniju i vise nije bitno da server bude u istoj zemlji. To je samo za dedicated servere koje sam administriras bitno.


Ono sto ti mogu preporuciti je pair Networks (pair.com), mislim da sam jedno 12 ili 13 godina kod njih. Jedan samo outage su imali, kada je ono bila uzasna neka oluja u US, ali su imali redudantne servere. Primarni sajt mi je kod njih, izadje valjda 55$ godisnje, najnizi paket (FTP) ;), koji je meni i vise nego dovoljan sada, tebi mozda nece.
 
@alfa: Iz nekog razloga mi nije prosao edit odmah po pisanju poruke, pa sam sad dodao jos info. Zaboravio sam da spomenem i cuveni webmail koji nije hteo da radi ni sa jednom novom verzijom IE(8+), uz poruku da je potreban min. IE 7. Za to su mi rekli da nemaju resenje. Dakle, da je ovo jedini biser, pa i nekako, ali bilo ih je i ranije. E sad, zamisli firmu koja porudzbine, izmedju ostalog, prima i mejlom, a oni ti izgube mejlove od 3-4 dana. Jesam ja trenutno veoma ljut zbog onoga sto su mi priredili, ali napisao sam kako jeste, pa nek svako izvlaci zakljucke i razmisli da li mu to odgovara.

Pored svega, nikako ne bih Eunet svrstao u "boraniju", tu spadaju oni razni hostinzi koji nicu kao pecurke i nestaju u roku od godinu dana. Ali kad si vec to spomenuo, nikada nam nisu nadoknadili nastale probleme u radu.
 
Ja sam nekih 4 godine kod Prodhostinga. Imali su povremeno neke krace prekide ali nista strasno. Neznam kako je sada ali ranije su mi slali i racune za usluge postom uredno upakovane u kovertu (davno sam trazio da prestanu sa tim jer mi je elektronska faktura dovoljna).
 
zapravo meni treba za dva sajta sa manjim prezentacijama i blogom, nista specijalno, to bi vremenom razvijao ali za sad je to to...

uporedio sam 10tak domacih hostinga, EuNet je poprilicno skup, dok je najbolji DreamWeb. E sad nasao sam i neke varijante preko namecheap imaju super ponudu za new customers za prvu godinu...naravno bolji uslovi od svih domacih zajedno..

inace jel ima veze da li je .com domen na domacem ili stranom hostingu?
 
zapravo meni treba za dva sajta sa manjim prezentacijama i blogom, nista specijalno, to bi vremenom razvijao ali za sad je to to...

uporedio sam 10tak domacih hostinga, EuNet je poprilicno skup, dok je najbolji DreamWeb. E sad nasao sam i neke varijante preko namecheap imaju super ponudu za new customers za prvu godinu...naravno bolji uslovi od svih domacih zajedno..

inace jel ima veze da li je .com domen na domacem ili stranom hostingu?

Namecheap možeš uzeti, serveri su stabilni i radi perfektno. Inače postoje dve razlike domaći hosting (sa svojim datacentrom u Srbiji ili zakupljenim serverima u datacentru u Srbiji) to se podrazumeva pod domaćim web hostingom (čisto da krenem pažnju na odrednicu i smernicu u klasifikaciji), a firma registrovana u Srbiji sa pružanjem hosting usluge na zakupljenim serverima (Nemačka, Holandija, Francuska), to je samo razlika.

Inače kada ciljaš tržište onda možeš uzeti hosting sa serverima u Srbiji, nije presudno ali zbog odziva (nije nešto velika razlika), ali ako dođe do pucanja spoljnog linka tebi je prezentacija online (peer exchange između provajdera).

Ja iz ličnog iskustva preporučujem YuNetHosting sa njima 2 godine bez ikakvih problema, inače su ćerka kompanije EuNet ili produžnica, a serveri rade bez problema i sa 500-1000 korisnika u isto vreme online, ni da štucne server (shared varijanta), ali to je samo pik koji se javi, nije konstantno.
 
brzibg, u to je vec lose... nisam mislio da je poslovni hosting u pitanju.

Nema veze da li je .com/.rs ovde/vani. Samo ako nije isti registrant (koji ti registruje domen) i hosting provider, moras sam da podesis DNS (to je jako lako)
 
Pazite ovaj deal, 10$/godisnje za nove korsnike na NameCheap-u, do 3 sajta, 20GB SSD, US Datacentar, Unlimited bandwidth, naredna godina 40$...zvuci bas dobro...

DreamWeb ima 10GB protok/350GB, do 4 sajta, za 4300rsd..
 
DreamWeb mi se cini prilicno skup za ono sto nudi.
 
hosting022 drzi momak iz Rume ili SM, tako nesto, OK je lik, radi vec godinama...

pitanje za brzibg: jesi li stvarno izgubio sve mailove, ili su samo bili nedostupni dok im serveri nisu radili? imam drugara koji je imao isti problem ovih dana, ali mu od sinoc sve radi normalno... 3 dana mu je trajao problem...
 
Za sajt koji je prezentacijica, blog ili nesto slicno, bukvalno je skoro pa sve jedno sta uzimas - ovi razni domaci shared, HostMonster, GoDaddy i slicno, uzmi sta ti odgovara cenom, jer ces kod svih biti jednako (ne)siguran u uslugu.

Sajt koji donosi novac (direktno ili kroz podrsku biznisu) se mora drzati na ozbiljnom hostingu. Kod nas postoji jedna veoma ozbiljna hosting kompanija, nekoliko koji su OK, ali sve to naravno kosta.
 
Koja je to veoma ozbiljna hosting kompanija? Inace GoDaddy nije uopste jeftin kad uporedim sa domacin i inostranim konkurentima...provericu za HostMonster...hvala na info!
 
pitanje za brzibg: jesi li stvarno izgubio sve mailove, ili su samo bili nedostupni dok im serveri nisu radili? imam drugara koji je imao isti problem ovih dana, ali mu od sinoc sve radi normalno... 3 dana mu je trajao problem...

Pa ne mogu sad da ti tvrdim nista do ponedeljka. Jer meni je Outlook uvek ukljucen i preuzimam svoje mejlove sa servera. Imam nekoliko naloga koji se ne koriste neko vreme i imali su nepreuzete mejlove na serveru. Po informacijama koje sad mogu da vidim na upravljackom panelu, ti sanducici su sada prazni, tj. zauzimaju 0 B.

Ono sto znam sigurno, da kad je doslo do definitivnog otkaza, server nije uopste primao postu, tako da ono sto je poslato 17, 18 i 19 se vracalo posiljaocima. Server je poceo da zeza 16. uvece, a proradio je sinoc.
 
Drugari, selekciju sam sveo na cetri igraca.

-Beotel (najbolja varijanta)
-YuNet hosting
-DreamWeb
-Hosting022

Sta mislite koji je manje zlo?:) Cene i paketi su mahom vrlo slicni tj oni koji mi trebaju..
 
Poslednja izmena:
Jesu slazem se ali su skupi, za startni paket od 3,000rsd mogu samo jedan sajt da stavim, a ja imam u planu dva, bice mala ali su ipak 2:/

Beotel ima 3x bolju ponudu, jos za manju cenu. Zanima me samo kakvi su sto se tice podrske itd..
 
Poslednja izmena:
Nije ni AdriaHost loš.
 
Nije ni AdriaHost loš.

Adria dere bukvalno, barem za onaj srednji paket, za entry level nisu konkurentni sa ponudom sa ostalima barem ono sto sam ja istrazivao, uzorak preko 10+ hosting firmi u Srbiji.


Bankerhosting izuzetno povoljan i korektan
Super predlog, pogotovu sto su iz Nisa sto znaci da imaju manje troskove i bolju ponudu sa istom cenom hostinga po Bgdu, nisam do sada naleteo na njih.

E sad pitanje, da li uzeti SQL za svaki domen ili ne? Da li je toliko bitan protok bitan ili nije? Po ceni su isti kao sa Beotelom, samo je protok 50 GB vs 200 GB u korist Beotela. Dok Banking imaju SQL za svaki domen, Beotel ima samo jedan SQL. Ostalo je sve isto. 5GB prostora, cPanel itd. Sta mislite?
 
Poslednja izmena:
Adria dere bukvalno, barem za onaj srednji paket, za entry level nisu konkurentni sa ponudom sa ostalima barem ono sto sam ja istrazivao, uzorak preko 10+ hosting firmi u Srbiji.



Super predlog, pogotovu sto su iz Nisa sto znaci da imaju manje troskove i bolju ponudu sa istom cenom hostinga po Bgdu, nisam do sada naleteo na njih.

E sad pitanje, da li uzeti SQL za svaki domen ili ne? Da li je toliko bitan protok bitan ili nije? Po ceni su isti kao sa Beotelom, samo je protok 50 GB vs 200 GB u korist Beotela. Dok Banking imaju SQL za svaki domen, Beotel ima samo jedan SQL. Ostalo je sve isto. 5GB prostora, cPanel itd. Sta mislite?

Ja koliko sam ovo sve uspeo da pročitam ti očigledno više ne znaš šta želiš. Ako krećeš sa projektom onda ti najmanji paket završava posao. Korisnici foruma su ti naveli firme kod kojih možeš da zakupiš hosting (domaće i strane firme), ozbiljnije firme kao što je mCloud, Mint, Beotelnet, YuNetHosting, EuNet i ostali imaju jače cene, a ono što treba da gledaš jeste tehnička podrška.

Drugo šta je osnova tvog sajta i koja platforma će biti podignuta na tom shared hostingu (deljeni hosting). Ako ti je web prezentacija za lične potrebe ili testiranje opet kažem najmanji paket ti završava posao, eto kao primer imaš NameCheap za 10$ godinu dana, a posle možeš da pređeš na nešto jače kada ti sajt postane opterećenje za deljeni hosting.

Sve ovo što ti pitaš niko precizno nemože da ti da odgovor, protok jeste bitan ali za početnu prezentaciju sigurno u ovom trenutku ti ne igra ulogu, jer niko ne može napamet da kaže koliko će ti trebati protoka i kolika će posećenost sajta biti. To jedino ti sam možeš da proceniš kada kreneš sa radom. Može ti biti dovoljno mesečno i 5gb protoka, a možda potrošiš tih 5gb u toku jednog dana.

Što se tiče baze podataka ti sam moraš sebi odrediti koliko ti je baza podataka potrebno, da li će biti dovoljna samo jedna da u nju posaviš 10 sajtova ili 15 baza podataka za svaki sajt posebno to ti definišeš.

Ako krećeš kao bloger bilo koji osnovni paket ti završava posao i za svaku web prezentaciju za lične potrebe najmanji i najednostavniji paket ti završi posao, osim ako to nije nešto glomazno, ali pošto ni sam ne znaš šta pokrećeš e to je već problem....
 
Poslednja izmena:
Ja koliko sam ovo sve uspeo da pročitam ti očigledno više ne znaš šta želiš. Ako krećeš sa projektom onda ti najmanji paket završava posao. Korisnici foruma su ti naveli firme kod kojih možeš da zakupiš hosting (domaće i strane firme), ozbiljnije firme kao što je mCloud, Mint, Beotelnet, YuNetHosting, EuNet i ostali imaju jače cene, a ono što treba da gledaš jeste tehnička podrška.

Drugo šta je osnova tvog sajta i koja platforma će biti podignuta na tom shared hostingu (deljeni hosting). Ako ti je web prezentacija za lične potrebe ili testiranje opet kažem najmanji paket ti završava posao, eto kao primer imaš NameCheap za 10$ godinu dana, a posle možeš da pređeš na nešto jače kada ti sajt postane opterećenje za deljeni hosting.

Sve ovo što ti pitaš niko precizno nemože da ti da odgovor, protok jeste bitan ali za početnu prezentaciju sigurno u ovom trenutku ti ne igra ulogu, jer niko ne može napamet da kaže koliko će ti trebati protoka i kolika će posećenost sajta biti. To jedino ti sam možeš da proceniš kada kreneš sa radom. Može ti biti dovoljno mesečno i 5gb protoka, a možda potrošiš tih 5gb u toku jednog dana.

Što se tiče baze podataka ti sam moraš sebi odrediti koliko ti je baza podataka potrebno, da li će biti dovoljna samo jedna da u nju posaviš 10 sajtova ili 15 baza podataka za svaki sajt posebno to ti definišeš.

Ako krećeš kao bloger bilo koji osnovni paket ti završava posao i za svaku web prezentaciju za lične potrebe najmanji i najednostavniji paket ti završi posao, osim ako to nije nešto glomazno, ali pošto ni sam ne znaš šta pokrećeš e to je već problem....
Hvala na odgovoru. Slazem se da je mozda malo delovalo da ne znam sta zelim ali sam napisao da su u pitanju dve male prezentacije/bloga. Dobio sam super savete ovde i hvala svima, ali kako sam usao u uporedjivanje, videh da svaki hosting paket od raznih firmi se razlikuje po raznim stavkama pa me je to malo zbunilo sta mi treba sta mi ne treba jer nemam osecaj, zato sam se i posavetovao ovde. Definitivno najmanji paket mi ne igraju jer meni treba do 2 sajta, a oni su uglavnom samo za 1.
 
Poslednja izmena:
Koliko sam istrazivao nisam naleteo na njih. Mada pogledaj BeoTel imaju mozda najbolji deal i paket entry level i mid range a i jeftiniji su od pomenutog.
 
Nazad
Vrh Dno