Šta je novo?

Horizon Forbidden West

Port je fenomenala, najbolji u zadnjih par godina sigurno. Ovako bi trebala svaka PC igra da radi day 1.
Slažem se, radi solidno i sa Ryzenom 5 5500, 2x8GB 2133 RAM-om i GeForce 1050TI na medium setovanjima, iako je to ispod minimalnih hardverskih uslova i izgleda baš lepo (za moje uslove i mogućnosti). Mogu samo da zamislim kako izgleda na pristojnim mašinama. A bio sam ubeđen da neće hteti ni da se startuje.
 
Igra je upucana 101%. Odlično radi i nema potrebe da se pali DLSS, na DLAA u 3440x1440 ne pada ispod 130fps.
 
Stigao sam svega nekih 20 minuta da probam pre posla, imam isto FPS-a na max podesavanjima (50-60) i kad upalim DLSS i stavim performance mode.
Ulazim na na task managed i vidim da je CPU zakucan na 100% sto mi je bas cudno jer po zahtevima vidim da moj CPU lagano tera ovo.
Neka teorija je da onaj shader compilation koji je trajao nekih 15 sekundi nije odradio kompletan shader compilation nego ih kompajluje dok igram sto zna da obara FPS i przi procesor.
Ima li neko da je igrao duze od recimo sat vremena da kaze da li su se performanse poboljsale?
 
Pa i sramota bi bila da ne radi kako treba na 4090.
 
Jel mozete da promenite TAB dugme u komandama na nesto drugo sem da otvara mapu? Skoro sam presao HZD i tamo je na TAB bilo selektovanje oruzija i kraftovanje municije i sad mi je totalno cudno a TAB ne vidim uopste u opcijama.
 
Igra otkida, jedva se nateram da stanem sa igranjem, od W3 i RDR2 nisam ovoliko uživao. Gotovo sve mane iz prvog dela su uklonjene, pre svega dosadni side-questovi i voštani (lutkasti) izgled i interakcije npc-ija. Borba sa mašinama i dalje rastura, bukvalno sam jurio iz sukoba u sukob u prvom delu a vidim da ću to i ovde. I prelep, ali PRELEP svet koji je Gerila dizajnirala, svaka im čast.
Ista lokacija, različito doba dana:
Screenshot (56).jpg Screenshot (54).jpg
Screenshot (57).jpg Screenshot (55).jpg

Svet:
Screenshot (48).jpg Screenshot (50).jpg
Screenshot (37).jpg Screenshot (46).jpg
Screenshot (58).jpg Screenshot (51).jpg
 
Današnji patch je između ostalog rešio problem sa TAB tasterom.

 
Krenuo sa igrom pre sat vremena...nemam nekih utisaka za sada ali već na prvu se vidi da je grafika dosta naprednija od prvog dela.
 
Krenuo je i ja danas na pc-ju posto na ps5 nisam mogao nikako da igram kontrolerom.
Prica je bila odlicna u prvom delu, bas me zanima u kom pravcu ce sada da ide.
 
Krenuo ja pre par veceri, kome se svideo prvi - ovaj ce 100%
 
Noćno nebo, zvezde i kiša izgledaju užasno mutno sa uključenim DLSS-om, nebitno na koje podešavanje ga stavim. Ali igra dobro radi i bez njega tako da neću mnogo da se žalim.
Jedino cutscene znaju da seckaju i da im padne fps povremeno.
 
Noćno nebo, zvezde i kiša izgledaju užasno mutno sa uključenim DLSS-om, nebitno na koje podešavanje ga stavim. Ali igra dobro radi i bez njega tako da neću mnogo da se žalim.
Jedino cutscene znaju da seckaju i da im padne fps povremeno.
dlss je top sa 4k da se koristi...na slabije rez nije neki ucinak...
 
Noćno nebo, zvezde i kiša izgledaju užasno mutno sa uključenim DLSS-om, nebitno na koje podešavanje ga stavim. Ali igra dobro radi i bez njega tako da neću mnogo da se žalim.
Jedino cutscene znaju da seckaju i da im padne fps povremeno.
Ovo sam i ja primetio, posebno za cut scene. Takođe kad upalim FG ovo je orva igra gde vidim artifakte i nepravilnosti na ekranu...mada držim ga upaljenim kako bi prebacio 100fps na malom laptopu sa 4060
 
dlss je top sa 4k da se koristi...na slabije rez nije neki ucinak...
Nije top uopste. najbolje se vidi na introu, kad Aloy jase. Razlika izmedju 4k native i 4k DLSS quality na planinama u pozadini je ogromna (iskreno to je prvi put da sam primetio razliku izmedju native 4k i DLSS, a da je nisam trazio).

Sa FG sam primetio artefacte na UI elementima, ali nista sto mi je bolo oci osim toga.
native.JPGDLSS.JPG
 
Jedan zanimljiv bug.
image_2024-04-07_002501458.png
 
Hm, sa najnovijim nvidia 552.12 drajverom temperatura procesora na laptopu mi je otišla sa 80C na 100C, vratio na prethodnu verziju 551.86 i sve se vratilo u normalu.
Mada... moram da priznam, slika u igri je u jednom trenutku bila ekstremno jasna i oštra sa najnovijim drajverom, ne znam šta su petljali... :unsure:
Obratite pažnju.
 
Enablovali su rBAR profil u drajverima za H:FW. Koliko znam to je jedina razlika.
 
Probao je malopre na laptopu (Ryzen 6600H, 16gb DDR5, RTX3060) sve napucano na max u 1080p bez vestakluka tipa DLSS, ide na 65-70fps i izgleda odlicno :)
 
Probao je malopre na laptopu (Ryzen 6600H, 16gb DDR5, RTX3060) sve napucano na max u 1080p bez vestakluka tipa DLSS, ide na 65-70fps i izgleda odlicno :)
To je zato što si još u zatvorenoj zoni, kad dođeš do open-world dela smanjiće se fps.
 
Nazad
Vrh Dno