Šta je novo?

HONOR MagicBook 14 stiže u Srbiju

Meni je stiglo danas, ali zbog problema sa cenom sam vratio paket.
 
Poslednja izmena:
Ja sam kontaktirao tehn**** ali oni jos uvek nemaju nikakve informacije.
Baš su užasni
@nikolaq45 kakvih si ima problema sa cenom i odakle si poručio ?
Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Poručio sam 14-icu 07.06. kao pre order u Em**u... Zvao sam ih i posle slanja mejlova i zvanja nekoliko pita, dobijam mejl da je poslat 19.06. nakon mog poziva. Čekam još uvek, nadao sam se da će danas dostaviti kurirska, ali ostaje da se nadam za sutra...
 
Naručio sam iz PC Praktike :D imali su promo kod u vrednosti od 3k, pošto sam mejlom naručio, rekao sam im da sam upoznat sa promo kodom i da smanje iznos, oni rekli "imaćemo u vidu" i poslali sa punom cenom.

Vratio sam paket, njih obavestio, ne javljaju se. Nije problem u 3k, ali tačno sam znao da će ovo da se desi i rekao sebi ako tako pošalju - vraćam.
 
Danas sam zvao Comtrade, kažu da im uređaji nisu još uvek stigli, treba da stignu do kraja nedelje.
Katastrofa sve u svemu...

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
I ja jos uvek cekam, distributer jos uvek nije isporucio laptopove, sve u svemu vise NIKAD nista od Honora necu kupiti, jer ovo je stvarno vise sramota i bezobrazluk.
 
Prvo Honor, a onda i njihovi distributeri.

Nisu mi uopšte ni odgovorili, jer očigledno imaju kome da uvale laptop bez promo koda i zarade koji dinar više. Ovakve zaključke ne volim da izvodim, ali ne vidim drugu poentu.
 
Icicu sutra da trazim povracaj novca ako u medjuvremenu ne stigne. Stvarno je prevrsilo svaku meru. Sto kazete nikad vise Honor posle ovakvog iskustva
 
Dobili smo informaciju od distrubutera da je isporuka pristigla na stanje, pa se od sutra očekuje isporuka ka maloprodajama.
Nadamo se da će za koji dan svi koji su poručili imati laptop i sat u svojim rukama.
 
Stigao mi je laptop juce 23.06., naručio sam ga 07.06. pa proračunavajte gde ste vi otprilike…
Što se tiče proizvoda stvarno sam zadovoljan, ispunio je sva očekivanja, stigao je sa satom. Oba u neotpakivana, I nekorišćena, tako da je sve ok.
E sad, stigao je bez računa I laptop I sat, kao da sam uzeo ilegalno, jer je otac uzeo od kurira, nije se snašao/setio da pita ili šta već, pa opet cimanje kontaktiranje Em** radnje oko toga, kao poslace na mejl, sad koliko je to sve validno I koliko bi pravili problem u slucaju neke reklamacije I oni I Honor ne znam, dostavljen je na mejl ugovor o kupoprodaji, mozda tako kod njih ide, nadam se da necu imati eventualnih problema.

Treba izvesti zaključak I kupci I Honor Srbija I distributeri…
Da nam društvo/država nije još uvek sazrelo po pitanju online trgovine I da kaskamo za nekim državama, da distributeri rade generalno lose I da još uvek postoji određeni rizik pri naručivanju proizvoda online/preko telefona, a I da Honor Srbija koji predstavlja ozbiljnu kompaniju mora da proceni potražnju, svoje logisticke kapacitete, da poboljša podršku korisnicima, ali ajde da im se malo oprosti zbog novonastale situacije…
 
ćuti, barem nema carine i pdv[emoji2]

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk
 
Stigao mi je laptop juce 23.06., naručio sam ga 07.06. pa proračunavajte gde ste vi otprilike…
Što se tiče proizvoda stvarno sam zadovoljan, ispunio je sva očekivanja, stigao je sa satom. Oba u neotpakivana, I nekorišćena, tako da je sve ok.
E sad, stigao je bez računa I laptop I sat, kao da sam uzeo ilegalno, jer je otac uzeo od kurira, nije se snašao/setio da pita ili šta već, pa opet cimanje kontaktiranje Em** radnje oko toga, kao poslace na mejl, sad koliko je to sve validno I koliko bi pravili problem u slucaju neke reklamacije I oni I Honor ne znam, dostavljen je na mejl ugovor o kupoprodaji, mozda tako kod njih ide, nadam se da necu imati eventualnih problema.

Treba izvesti zaključak I kupci I Honor Srbija I distributeri…
Da nam društvo/država nije još uvek sazrelo po pitanju online trgovine I da kaskamo za nekim državama, da distributeri rade generalno lose I da još uvek postoji određeni rizik pri naručivanju proizvoda online/preko telefona, a I da Honor Srbija koji predstavlja ozbiljnu kompaniju mora da proceni potražnju, svoje logisticke kapacitete, da poboljša podršku korisnicima, ali ajde da im se malo oprosti zbog novonastale situacije…


Emmi skoro uvek salje bez racuna i garancije. A posle ide i do nekoliko meseci natezanja. Kod njih ne kupujem nikad tako da mi roba dodje na kucu. Narucujem samo da dodje u radnju, pa da tamo pokupim.
 
U E ne pamtim kad sam naručivao na kuću, ali u ostalim radnjama kad naručim nešto, fiskalni račun stigne posle nekog vremena poštom.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Odgledao sam Pecin review i da budem iskren sada mi se nekako ne svidja na prvom mestu ekran a na drugom osvetljenje tastature iskreno samo zbog toga sam izabrao 14-ku sada zaista mislim da odustanem.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Odgledao sam Pecin review i da budem iskren sada mi se nekako ne svidja na prvom mestu ekran a na drugom osvetljenje tastature iskreno samo zbog toga sam izabrao 14-ku sada zaista mislim da odustanem.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
Mislim da u ovom cenovnom rangu nema boljeg uređaja, to je suština. Bar tako kažu po raznim review-ovima, videćemo kad stignu laptopovi iz prve ruke

Sent from OnePlus 7 Pro
 
Narucih 15-ticu 12. juna, klincu za rodjos, no gotovo je izvesno da nece stici na vreme. Pozvah danas tehnom*** sa pitanjem kane li ga uskoro poslati, ali nista ne saznah do opstih mesta, da ce javiti, ubrzati, poslati cim prije.. itd, no na moje pitanje hoce li comp stici zajedno sa satom, kako vec to bese nagleseno na akciji, rekose, ne, prvo ce poslati lapac a par dana kasnije sat. Zasto ne zajedno, upitah? Tako nam je receno, odgovori.

Nisam sklon nekoj paranoji ali ovo mi zaista bi neobicno, tim pre sto na narudzbenici koju dobih na mail stoji samo komp, bez sata, na sta oni odgovorise da se sat podrazumeva jer je narucen u vreme akcije.. Imali li koga upoznatim sa ovakvom procedurom ili pak kakvom suvislom idejom cemu slati 2x a ne jednom?

Послато са SM-T510 помоћу Тапатока
 
Nakon 17 dana, danas je najzad isporucen laptop i sat zajedno.
 
Narucih 15-ticu 12. juna, klincu za rodjos, no gotovo je izvesno da nece stici na vreme. Pozvah danas tehnom*** sa pitanjem kane li ga uskoro poslati, ali nista ne saznah do opstih mesta, da ce javiti, ubrzati, poslati cim prije.. itd, no na moje pitanje hoce li comp stici zajedno sa satom, kako vec to bese nagleseno na akciji, rekose, ne, prvo ce poslati lapac a par dana kasnije sat. Zasto ne zajedno, upitah? Tako nam je receno, odgovori.

Nisam sklon nekoj paranoji ali ovo mi zaista bi neobicno, tim pre sto na narudzbenici koju dobih na mail stoji samo komp, bez sata, na sta oni odgovorise da se sat podrazumeva jer je narucen u vreme akcije.. Imali li koga upoznatim sa ovakvom procedurom ili pak kakvom suvislom idejom cemu slati 2x a ne jednom?

Послато са SM-T510 помоћу Тапатока
Ista prica tri puta sam ih zvao slali na neku urgenciju kako oni kažu, ali kada će stići ne znaju .
Inače u porudžbenici isto stoji samo laptop.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Ja danas idem da preuzmem laptop i sat, javili mi da je stiglo. Na samoj porudzbenici je obeležen samo laptop, ali kažu da je akcija za sat i nisu ga upisivali zasebno, jer ako je laptop plaćen u predprodaji onda automatski ide i sat

Sent from OnePlus 7 Pro
 
Na kraju se javili i ovi moji, smanjiće cenu i poslati opet. Garantujem da nešto drugo neće biti u redu :D
 
Preuzeo sam paket, što se laptopa tiče bas sam zadovoljan. Bas sam dobio šta sam i očekivao, kvalitet izrade je na visokom nivou. Laptop je mali, kompaktan i lagan. Videćemo kako će da se pokaže u ozbiljnijem korišćenju. Iznenadio sam se jačinom zvučnika, baš su jaki i kvalitetni.

Posle svog ovog cimanja, utisak je malo gorak zbog kašnjenja, ali ako se to izuzme sam proizvod je odličan

Sent from OnePlus 7 Pro
 
I kakav je ekran na prvi pogled?

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
I kakav je ekran na prvi pogled?

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Ma ekran je odlican za ovaj cenovni rang, pusti Pecu, pola stvari nije lepo ispricao, za bateriju pogresno ispricao itd.
Ekran je IPS kao prvo, kao drugo je sertifikovanih 250 nita, za razliku od nekih drugih laptopova sto reklamiraju 250 nita a ne mogu ni 220 da dobiju u realnom koriscenju, jer su kao merili u nekim posebnim uslovima.
Pogledaj strane review-e gde su ljudi merili instrumentom npr 277 nita. Mene je bas naprotiv, ekran odusevio, mada sam imao TN pre toga na toshibi... nebo i zemlja.
Drugo Peca ga uporedjuje sa laptopovima uopste , ne obazire se na cenovni rang. Pa nek nadje 14-icu sa ips ekran, sa malim okvirima, all aluminium, sa malim dimenzijama, tanak i prenosiv, 56 wh bateriju, mali 65w punjac kao za telefon, type c punjac, osvetljenu tastaturu koja je pritom kvalitetna, i solidne karakteristike sto se tice procesora, rama i memorije...
Kazem najveca mana je zalemljeni ram, ekran po mom misljenju nije uopste mana za ovaj cenovni rang, nego prednost.
 
Poslednja izmena:
Odgleda sam sve testove sto postoje na youtube i svuda mi je ekran delovao ok , ali na bench testu ekran mi tako deluje kao da se vide pikseli na ekranu.
Imao sam lg gaming monitor i samo zato sam ga prodao. Pa zato nisam hteo da uzmem opet tako nesto slicno.
Inace prodao sam svoj laptop gaming masinu samo zato sto mi je kabast i nezgrapan.
Ovo mi je delovala kao dobra zamena jer se slabo igram igrice ali cisto da mogu koju partiju fortnite da odigram.
E sada kako laptop idalje ne stize poceo sam da gledam dalje pa sam naleteo na matebook pro x koji ima fantastican ekran i jos ima i diskretnu grafiku i samo jednu mana cena mu oko 130000
A sada se pojavio i Asus Zephyrus G14 koji je sve sto mi treba mozes da se igras do mile volje a opet je malen laptop ali ima ogromnu cenu 165000.
Ne znam da li jos neko razmislja tako kao ja
Ipak kad prodam sat magicbook kosta samo 60000.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Ma u ovom cenovnom rangu nema bolje kupovine, posebno kad se uračuna i sat.

Na prvi pogled ekran je odličan, e sad videćemo kakav će da bude napolju kad se koristi.

I mene je najviše zalemljen ram plašio, ali šta je tu je, kad postane malo menjacemo laptop [emoji16]

Sent from OnePlus 7 Pro
 
Čekam onda da i meni stigne ako mi ne bude odgovara ide dalje pa tražim šta mi više odgovara.
Hvala na informacijama

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Danas je stigao laptop, klinac odusevljen... valjda ce i sat za par dana..

Послато са SM-T510 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno