Šta je novo?

Honor Magic6/Pro

Јел вама ради оно превлачење на ивицу екрана када обележите неки текст или задржите прст на слици? Јел то има негде да се укључи/искључи или?
 
Moj je proizveden 05.02.2024, eto svaki dan nešto novo sazna čovek 😁
 
Сад сам апдејтовао на вер.127 преко ове поменуте апликације и добио сам ту опцију између осталог.
 
U tom slučaju februar ove godine.
 
Meni je ovaj telefon dosta bolji od 14 ultra.
Koj sam koristio 10 dana i presao na ovaj.
 
Je nešto razmišljao da kupim 14U pa mi ovaj izleteo povoljno. Šta zi se više dviđa na Honoru nego na Ultri? Koje su mane tog telefona?
 
Baterija gura 2 dana bez uključenog bluetootha, a otkad sam povezao GS Pro sa njim na kraju dana mi ostaje oko 20%
 
U velikoj sam dilemi, uzeti Honor Magic6 pro ili Xiaomi 14. Sa jedne strane uzasno me nervira kasnjenje azuriranja, a sa druge strane opet Xiaomi uvek ima neko azuriranje svaki dan.
Najbitnija stavka na telefonu mi je da slike budu lepe, video - koliko toliko, ali fotografija mora biti top.


Podeljen sam ... naginjem na HM6P ali me mnogo baguje ta igra sa software. Pomagajte.
 
OP 12 ili Pixel 8 Pro. I meni je veoma bitna kamera na telefonu (posebno primarna i telefoto) i nisam baš zadovoljan sa post processing-om na M6 Pro (posebno kako veštački izgleda vegetacija, čak i bez zumiranja) dok Šaomi 14 glavna kamera ima drugi problem, QC prirode.
Ako insistiraš na instagram-ready kameri onda Pixel 8 Pro, ako preferiraš malo realniji post-processing onda OP 12, ovaj put je Hasselblad ekipa uradila ozbiljno dobar posao sa OP kamerama.

Kamera hardver na M6 Pro je brutalan, ali softver nije baš sjajan. Sve to može da se reši ažuriranjem ali ne verujem da će ispraviti to pred izlazak Magic7 Pro.
 
Poslednja izmena:
Kako ste zaštitili staklo? Danas mi je ispao i mogu vam reći da se na onoj foliji uz koju dolazi napravila solidna rupa nije prslo nego se rupa napravila mislio sam da je to to ali ipak ekran nije pukao 😬
 
OP 12 ili Pixel 8 Pro. I meni je veoma bitna kamera na telefonu (posebno primarna i telefoto) i nisam baš zadovoljan sa post processing-om na M6 Pro (posebno kako veštački izgleda vegetacija, čak i bez zumiranja) dok Šaomi 14 glavna kamera ima drugi problem, QC prirode.
Ako insistiraš na instagram-ready kameri onda Pixel 8 Pro, ako preferiraš malo realniji post-processing onda OP 12, ovaj put je Hasselblad ekipa uradila ozbiljno dobar posao sa OP kamerama.

Kamera hardver na M6 Pro je brutalan, ali softver nije baš sjajan. Sve to može da se reši ažuriranjem ali ne verujem da će ispraviti to pred izlazak Magic7 Pro.
Da sam na njegovom mestu, preskocio bi Pixela sigurno, dosta je busan. OP 12mi je ok, nisam video uzivo, al ciato sumnajm da su kamere bolje nego na Xiaomi 14 ili HM6 Pro. Ako ti je bitan i video i kamera, uzmi Iphone 15 pro max i resio si problem 😁 ja sam poboznik huaweia i honora al ono sto mu treba je neki celokupan telefon. Moje misljenje
 
U velikoj sam dilemi, uzeti Honor Magic6 pro ili Xiaomi 14. Sa jedne strane uzasno me nervira kasnjenje azuriranja, a sa druge strane opet Xiaomi uvek ima neko azuriranje svaki dan.
Najbitnija stavka na telefonu mi je da slike budu lepe, video - koliko toliko, ali fotografija mora biti top.


Podeljen sam ... naginjem na HM6P ali me mnogo baguje ta igra sa software. Pomagajte.
Pixel 8 Pro, Point and shoot king + Google kad je začini... osim ako nisi primoran da ideš preko operatera.
Ako se odlučiš za M6P, sacekaj akciju neku. Sad operateri daju klot telefon, nema ni popusta više a biće sigurno neka akcija vrlo brzo
 
Od Decembra posedujem HM5 Pro. Ne mogu da navedem neke veće minuse, ali ako bih birao izmedju Magic 6 Pro,Xiaomi 14, Google 8 Pro i One plus , odabrao bi One plus 12. Kao sekundarni telefon još uvek posedujem One plus 7 pro, taj telefon nikad zabagovao nije( a ovaj Magic 5Pro bgmi hoće da zabode ponekad na društvenim mrežama ...
Da skratim, po mom skromnom mišljenju u android svetu mislim da nema bolje operativnog od Oxygen Os-a. 👍
 
Kako ste zaštitili staklo? Danas mi je ispao i mogu vam reći da se na onoj foliji uz koju dolazi napravila solidna rupa nije prslo nego se rupa napravila mislio sam da je to to ali ipak ekran nije pukao 😬

Za sada samo fabrička folija. Naručio sam i temepred glass, ali mislim da ne može da legne sa maskom.
 
Da sam na njegovom mestu, preskocio bi Pixela sigurno, dosta je busan. OP 12mi je ok, nisam video uzivo, al ciato sumnajm da su kamere bolje nego na Xiaomi 14 ili HM6 Pro. Ako ti je bitan i video i kamera, uzmi Iphone 15 pro max i resio si problem 😁 ja sam poboznik huaweia i honora al ono sto mu treba je neki celokupan telefon. Moje misljenje
OP 12 je kao celina ubedljivo najbolji nov Android do 1000 evra. Nema neku izraženu slabu tačku, najveća mana je to što zvanično ima IP65 a ne IP68.
Kamere su otprilike u rangu 14 i M6 Pro, s tim što mi je nekako najbolji/najprirodniji post-processing na OP, najmanje brlja detalje, boje su za nijansu bolje od Xiaomi-a i dosta prirodnije od Magic6 Pro, a telefoto kamera snima najprirodnije fotografije, jeste samo 3x zoom ali i to je ok.
M6 Pro je dobar za izvlačenje maksimuma iz kamera hardvera kroz ručna podešavanja, ali boje ne deluju baš tačno (bez obzira na mod koji se koristi) i softver ima problem sa brljanjem detalja, posebno vegetacije. Nekome to smeta, neko i ne primećuje, mene ipak nervira to, posebno kada znam da je hardver kamere brutalan i da bi uz malo utegnutiji softver fotografije bile bolje.

I generalno, Magic6 Pro treba čekati na onim velikim akcijama kojih će sigurno biti, možda i 2x do kraja godine, slično kao sa M5 Pro. Odličan telefon, ali se jedino isplati po toj akcijskoj ceni, ova redovna je preterano visoka.
 
Od Decembra posedujem HM5 Pro. Ne mogu da navedem neke veće minuse, ali ako bih birao izmedju Magic 6 Pro,Xiaomi 14, Google 8 Pro i One plus , odabrao bi One plus 12. Kao sekundarni telefon još uvek posedujem One plus 7 pro, taj telefon nikad zabagovao nije( a ovaj Magic 5Pro bgmi hoće da zabode ponekad na društvenim mrežama ...
Da skratim, po mom skromnom mišljenju u android svetu mislim da nema bolje operativnog od Oxygen Os-a. 👍
Vol

Zovem već nekoliko servisa niko nema ništa, razmišljam se da odem do mobile outfitters
Šta će ti staklo ako ti folija radi posao? Samo da znaš - na prethodnom Honoru (Magic5 Pro) nijedno staklo nije prepoznavalo otisak prsta. Probao sam ih nekoliko. Outfitters nisam doduše. Ako koristiš otisak za mobilno plačanje recimo imaj to u vidu. Ne kažem da neće raditi otisak preko nijednog stakla ali imaju u vidu da može biti problema.
 
Nazad
Vrh Dno