Šta je novo?

Honor Magic6/Pro

Ako im je to bio prioritet onda su teški slepci. Iskreno.
 
Tako izgleda za sada. Videćemo kroz koji dan, sveže je sve ovo još
Ovaj deo Evrope, tj kupce iz ovog dela Evrope, tretiraju kao građane drugog reda. To Samsung ne radi, to Google ne radi, to Apple ne radi. Postoje kašnjenja od po nekoliko dana ali preskakanja updatea ne.
Na kineskom Vivu sam redovno dobijao update. Na Honor Magic5 Pro je bio isti problem. Ne razumem zašto
 
Nije do toga. I u UK kasni, javljaju da neki iz Francuske imaju, neki ne. Takođe i u Nemačkoj, tek nekolicina prijavljuje da je dobila update dok masa drugih nije. Poljska još nije. U Portugaliji su takođe neki dobili, neki nisu. Ne znam od čega više zavisi i to tek stvara zabunu i ne mogu da donesem logičan zaključak zašto se to dešava i koju politiku Honor vodi sa ažuriranjem.
 
Ako je tako... Ali nije mi jasno zašto svime ne isporuče update a ne parcijalno? Mislim na verziju 127. Neki dpbili 148 a neki i dalje na 120. Totalna glupost!
 
Kako do sad niste shvatili da su svim kineskim proizvođačima primarna tržišta Kine i Indije (kao najveća). Sve ostalo kad i ako stigne na red... Problem je samo što ako toliko kasne prvi apdejtovi za novi flegšip, nešto sumnjam u kasnije godine podrške. Ti telefoni se svakako zvanično ne prodaju u USA tako da je broj prodatih primeraka u Evropi marginalan
 
Kako do sad niste shvatili da su svim kineskim proizvođačima primarna tržišta Kine i Indije (kao najveća). Sve ostalo kad i ako stigne na red... Problem je samo što ako toliko kasne prvi apdejtovi za novi flegšip, nešto sumnjam u kasnije godine podrške. Ti telefoni se svakako zvanično ne prodaju u USA tako da je broj prodatih primeraka u Evropi marginalan
Zapravo ne kasni toliko za ostale države koliko za zemlju trećeg sveta
 
@m.petrovic možeš li da uslikaš neki sitniji tekst sa 20-setakx zoom pa da okačiš ovde? Da vodimo koliko su i šta popravili
 
Da bi vam se pokrenuo update, neophodno je da podesite da default mobile network bude na toj drugoj, stranoj e-sim ili klasičnoj SIM kartici. Ne brinite se, ne skida ništa preko nje, već samo preko Wifi (ja imam neki prastari fizički SIM iz UK koji je odavno istekao i neaktivan je, ali sam i .127 i .148 uspela da dobijem preko njega).

A evo vam i changelog
 

Prilozi

  • Screenshot_20240501_170550_com.hihonor.ouc.jpg
    Screenshot_20240501_170550_com.hihonor.ouc.jpg
    62.7 KB · Pregleda: 70
Nije. Mada probao sam i s tim. Ti koristiš rnglesku SIM? Koja ti je bila prethodna verzija?
Telefon je pre dve nedelje stigao sa .120, a onda sam zahvaljujući savetima odavde sa engleskom karticom odmah dobila .127.
Danas sam isprobala ovo što sam gore napisala - prebacila default mobile internet na SIM2 i "enable data", a na domaćem sam prenos podataka isključila. Sam je odmah povukao, čak nisam morala ni da ručno kliknem na apdejt.
Možda samo imam sreće, možda tebi ne bi radilo ni da si fizički tamo odakle ti je kartica.
 
Ništa nisam menjao u odnosu na prvi put kada sam instalirao eSIM. Ali evo, podesio sam ovako kako si napisala i isto je, ne pojavljuje se. Problem je druge prirode.
 
  • Inaccurate
Reagovanja: Rua
Očigledno da niste pratili naš odeljak na HM5Pro 😁
Ne stižu nam apdejti u isto vreme, a to zavisi najviše kada je telefon proizveden.
Meni je telefon proizveden krajem avgusta i dobijem ažuriranje dve nedelje kasnije od onih kojima je telefon iz Maja/Juna.
Ako je tako na petici, verovatno je i na šestici isto 👍
 
Mindf*ck.
Gde se proverava datum proizvodnje?
 
  • Like
Reagovanja: Rua
Očigledno da niste pratili naš odeljak na HM5Pro 😁
Ne stižu nam apdejti u isto vreme, a to zavisi najviše kada je telefon proizveden.
Meni je telefon proizveden krajem avgusta i dobijem ažuriranje dve nedelje kasnije od onih kojima je telefon iz Maja/Juna.
Ako je tako na petici, verovatno je i na šestici isto 👍
Moj telefon proizveden u aprilu. Da nisam ubacio esim i dalje bih bio na 8.0.0.120. Nije ni do zoga pnda
 


Kako se iskenjao lik 😁
 
Malo je preterao. Da se ekran ne vidi na suncu nije tačno. Vidi se odlično. Da je PWM loš, nizak, kako god - nije tačno. Ovo je prvi telefon koji koristim kod kog ne vidim treperenje bez obzira na uslove. Kad je govorio o kameri govorio je uglavnom o videu, pomalo o zoomu. Nigde noćne fotografije, nigde slortske fotografije. Tu Honor dominira.
Lik je iz Nemačke a i dalje je na verziji 8.0.0.120 😁 Već na 127 verziji zoom ne popravljen tako da...
Ali i Samsung je nacrnio kad se pojavio tako da...
Realno za neke stvari je u pravu. Video je morao biti bolji, sistem ažuriranja je očajan, zoom je na toj prvoj verziji zaista bio loš
 
Samsung Ultra ima to novo staklo. Ne znam da li bih mu zalepio nešto, da imam taj telefon. Navodno manje se grebe. Ja sam imao pozitivno iskustva sa tim sa GG3, ali to je bilo davno. Čim mu zalepiš neku zaštitu, mislim da prednost koju ima ode...
 
Samsung Ultra ima to novo staklo. Ne znam da li bih mu zalepio nešto, da imam taj telefon. Navodno manje se grebe. Ja sam imao pozitivno iskustva sa tim sa GG3, ali to je bilo davno. Čim mu zalepiš neku zaštitu, mislim da prednost koju ima ode...
Al ajd sad ti ne stavi mu ništa pa rizikuj! Ja mislim da se dve to grebe, nešto manje nesto više. Pa hvališe Victus kao strava zaštita - duneš u ekran on se ogrebe! 😁
 
Vrh Dno