Šta je novo?

Honor Magic6/Pro

Ne mislim, poredio sam telephoto kameru noću, u klubu, M5 Pro vs P60 Pro. Bukvalno treba videti da bi se poverovalo, i evo, godinu dana kasnije, još uvek niko nije predstavio takvu kameru, znaci najranije sledeće godine, što je 2 godine kašnjenja a izlazi P70.

Telephoto je takodje i portrait kamera, tj. nešto što se često koristi.

Rado bih ja pričao kako je M5, koji ja imam, super na DXoMark listi itd. ali kad sam video kako radi P60 Pro, malo sam se i smorio, ima dosta i oglasa koji menjaju P60 za M5, glava za glavu, padalo mi je i to na pamet.
Cek po ovima sto vi tu diskutejete i tvrdite ( ja nisam imao prilike da poredim P60 pro i HM5 pro) je da HM5 pro ima bolje kamere? 🤔 Onda mi je ne logicno da je na DXO marku ispred Honora, da u prodavnicama u Srbiji je cena P60 pro veca uodnosu na HM5 pro i naravno nema GMS 😏 Sta to onda huawei ima pa je skuplji od HM5 pro?
 
Cek po ovima sto vi tu diskutejete i tvrdite ( ja nisam imao prilike da poredim P60 pro i HM5 pro) je da HM5 pro ima bolje kamere? 🤔 Onda mi je ne logicno da je na DXO marku ispred Honora, da u prodavnicama u Srbiji je cena P60 pro veca uodnosu na HM5 pro i naravno nema GMS 😏 Sta to onda huawei ima pa je skuplji od HM5 pro?
Naravno da nema. P60 Pro je nakrcan tehnologijama na svim kamerama, koje pokazuju snagu u težim uslovima. Preko dana, posebno kada se isključi AI, svi ovi flagshipovi su vrlo slični. Ko voli da slika noću na svim kamerama, samo Huawei je izbor i tako vec godinu dana a dolazi i P70 pa onda i Mate, ko ne vidi ko opet gura kamere, sta da se kaže? A sve manje zaostaju i ostali "kinezi", kod nas nažalost otišao Vivo a ovaj X100 Pro je vrlo, vrlo konkurentan.
 
Naravno da nema. P60 Pro je nakrcan tehnologijama na svim kamerama, koje pokazuju snagu u težim uslovima. Preko dana, posebno kada se isključi AI, svi ovi flagshipovi su vrlo slični. Ko voli da slika noću na svim kamerama, samo Huawei je izbor i tako vec godinu dana a dolazi i P70 pa onda i Mate, ko ne vidi ko opet gura kamere, sta da se kaže? A sve manje zaostaju i ostali "kinezi", kod nas nažalost otišao Vivo a ovaj X100 Pro je vrlo, vrlo konkurentan.

Kakvim je to "tehnologijama" nakrcan zivo me zanima?Magic 6 pro je bolji i kamera telefon i kao celina od p60 pro.
 
Kakvim je to "tehnologijama" nakrcan zivo me zanima?Magic 6 pro je bolji i kamera telefon i kao celina od p60 pro.
Izaso je godinu dana posle P60 pro, lose bi bilo da nema bolje kamere. Ma da vecina nas ovde komentarise a nismo ni videli uzivo HM6 pro a neki ni P60 pro. Ako sudimo po paleti boja, onda je to bezsmisleno. Ako sudimo po recenzijama, i to je upitno.
 
Kakvim je to "tehnologijama" nakrcan zivo me zanima?Magic 6 pro je bolji i kamera telefon i kao celina od p60 pro.
Pa kreni samo od specifikacija kamera, kako glavne tako i telephoto. O softveru da ne pričam, sa 8+ Gen 1 opet nema ni govora o shutter lagu, a tek HarmonyOS/EMUI 13.1.. Magic 6 je uzeo variable appeture ali od 1.4-2, Huawei radi 1.4-4, a sve to je još jedan korak napred sa Mate 60 i Kirinom 9000s.

Satelitska tehnologija, satelitski POZIVI? Može i to!

Nije ovo tema o tome, ali Honor sa tim high-end tech-on kasni isto koliko i ranije, samo je zbog sankcija sada on jedini dostupan i jedini izbor.
 
Negativno:

- Volte, bar Jetel, kao i sa nekim telefonima ranije. Teško šalje sms, ali sam primetio da ne prima momentalno isti takođe.

- Honor launcher, mislio sam da su odmakli od onoga što je bilo 2018, ovo je bukvalno isto, 0 opcija. A ako staviš nešto drugo, ne rade Honor widgeti, ove AI gluposti itd.

- Čudno ponašanje kada se menja DPI, u delovima UI se vidi promena u delovima ne.

Kamera, ekran, baterija, zvuk bez greške.
Pogledaj u podesavanjima za poruke da nije ukljucen RCS, on zna da baguje tako poruke, cak i da ih ne posalje. Prebacis na sms i bude sve ok.
 

@Darko1290

Koja si mreža? Nemam problema s tim na mtsu, šalje brzo.

A što se samog UI-a tiče, dve stvari mi smetaju u poređenju sa MIUI/HyperOS.

Prva stvar, kada dugo držim neku od ikonica jedina stvar koja mi se nudi je "uninstall", dok se na MIUI poijavljuje i mali "i" znak koji me vodi u podešavanja te aplikacije direktno sa home screena. Fina prečica koja štedi vreme da ne moram uvek da idem na Settings > Apps > Apps > aplikacija.

Druga stvar koja je takođe fino urađena na redmi uređajima je volume control i njegov ekspanzioni menu :

sound.jpg

Doduše ne znam da li je to pristuno na global verziji, koristio sam isključivo EU ROM.

Na MagicOS-u to nekako mora bolje, trenutno je ovako :

magicos.jpg

Prelaz na nov prozor i nije ništa drastično. Ali ako je telefon u silent režimu (i DND režimu) posebno je iritantno štelovanje zvuka jer će jačina demonstrativno da se prikaže bez obzira na to što je silent režim na snazi. Ili ja možda nisam skapirao da može i drugačije. Uglavnom to su jedine zamerke koje imam na OS, sve ostalo mi je skroz okej. Bar za sada.
 
Pa kreni samo od specifikacija kamera, kako glavne tako i telephoto. O softveru da ne pričam, sa 8+ Gen 1 opet nema ni govora o shutter lagu, a tek HarmonyOS/EMUI 13.1.. Magic 6 je uzeo variable appeture ali od 1.4-2, Huawei radi 1.4-4, a sve to je još jedan korak napred sa Mate 60 i Kirinom 9000s.

Satelitska tehnologija, satelitski POZIVI? Može i to!

Nije ovo tema o tome, ali Honor sa tim high-end tech-on kasni isto koliko i ranije, samo je zbog sankcija sada on jedini dostupan i jedini izbor.

Taj variabilni otvor blende je realno tesko sranje i glupost to je imao samsung na s9 plus jos cini mi se pa su odustali od toga.To sto ti ovde nabrajas je realno smesno vise marketing,jedino taj shutter lag ima smisla.
 
Napisah gore, Yettel.

Mene nervira što kad menjaš u settings veličinu fonta isti se menja otprilike samo u settings. Ostaje isti u launcher, app draweru, status baru, skoro svuda u aplikacijama(ali ne svuda!). Isto važi i za display size. Ako menjaš DPI u developer settingsu, onda se menja sve, ali to zezne onda ovu gore pilulu i još neke delove UI koju god vrednost stavio.

Mislim navići ću se, ali za 150k dinara, ne sme ovako. Ovo ni na MIUI nema. Ima i kineskih simbola, ima kombinacija srpski/engleski...

Definitivno jako moćan uređaj hardverski. Ali softver... Videćemo sad ovaj .127 update kada stigne...
 
Evo changelog za .127

RDT_20240314_1441383522466245088107885_edit_42496481896809.jpg
 
Verovatno ćemo među poslednjima da ga dobijemo kao region, bar je tako bilo iz vremena iz kojeg se ja "sećam" Honora....
 
Igrom slučaja sam imao priliku da isprobam "100W" punjač koji je kolega kupio sa ovog linka :


Fejk je, naravno. Zanimljivo je da pokazuje 88w max charge, ali samo prvih nekoliko sekundi dobija tu snagu, nakon toga se brzina drastično smanjuje tako da je full charge sa 20% na 100% završen za nešto manje od dva sata.
 
Судар кинеских титана, фали само Опо ултра.
 
Evo o čemu sam pričao.

Prva slika: lista nepročitanih poruka
Druga slika: uđem u ovu temu
Treća slika: back na listu tema.

Obratiti pažnju na veličinu fonta.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240314_192132.jpg
    Screenshot_20240314_192132.jpg
    71 KB · Pregleda: 46
  • Screenshot_20240314_192143.jpg
    Screenshot_20240314_192143.jpg
    88.1 KB · Pregleda: 42
  • Screenshot_20240314_192200.jpg
    Screenshot_20240314_192200.jpg
    75.6 KB · Pregleda: 43
Evo jedan fin test. Koliko vidim situacija je ista kao i kod M5 pro od kojeg sam odustao. Slike nemaju veze s vezom sa realnoscu, masi boje totalno i 6ica. Verujem da je to trend u zemlji iz koje dolazi, ne vidim drugi razlog:



jak kontrast, jake boje, a kamera nista spec u odnosu na ip15 . Obzirom da ima onoliku budzu nazad ocekivao sam da ce da pojede sve konkurente. Zoom takodje, izglupirali su se sa ovim kropovanjem 180mpx rezultat isti ako ne i gori od konkurencije. Fali mi onaj bokeh sa Huawei-a, to je samo on imao.
 
Evo jedan fin test. Koliko vidim situacija je ista kao i kod M5 pro od kojeg sam odustao. Slike nemaju veze s vezom sa realnoscu, masi boje totalno i 6ica. Verujem da je to trend u zemlji iz koje dolazi, ne vidim drugi razlog:



jak kontrast, jake boje, a kamera nista spec u odnosu na ip15 . Obzirom da ima onoliku budzu nazad ocekivao sam da ce da pojede sve konkurente. Zoom takodje, izglupirali su se sa ovim kropovanjem 180mpx rezultat isti ako ne i gori od konkurencije. Fali mi onaj bokeh sa Huawei-a, to je samo on imao.

Ne znam, nemam prilike uzivo da vidim, al ono sto ovde si ti postavio na videu, M6 pro manje suma ima na slikama nego Iphone 15 PM. Ne znam kako to tebi nije nista spec al ajde...
 
Ja kad gledam sliku gledam ono sto je slikano, ne jurim sum, boje masi, kontrast prejak, video opet ima mikrotrzaje, pocecu da mislim da je do Androida to sa snjimanjem jer apple nema traznje ni na starom XR-u. Uostalom vrlo verovatno cu ga uzeti pa cu vam okaciti poredjenja. Imam ponudu koja se ne sme odbiti pa ga mozda vremenom updateima i srede :)
 
Over-saturation se rešava sigurno nekim predstojećim apdejtom, mada sumnjam da bi većina i izvalila to da nema uporednih testova. Zum jeste malo šugav, ali mi lično nije potreban pa mi ne predstavlja problem. Video još uvek nisam probao kako valja, javljam kad ga bacim na test.
 
Over-saturation se rešava sigurno nekim predstojećim apdejtom, mada sumnjam da bi većina i izvalila to da nema uporednih testova. Zum jeste malo šugav, ali mi lično nije potreban pa mi ne predstavlja problem. Video još uvek nisam probao kako valja, javljam kad ga bacim na test.
Loze se kinezi na te kontrastne fotke, i klipove njihove kad gledas sve je na max odvrnuto kad snjimaju, lice beloooo ispeglano a sve ostalo jedva da se vidi :)
 
Ma neam ništa protiv, samo nek zadrže to za kinesku verziju softvera, a global nek upeglaju u skladu sa konkurencijom. Boje se rešavaju softverski. Ali zum sumnjam, malo teže.
 
Ja kad gledam sliku gledam ono sto je slikano, ne jurim sum, boje masi, kontrast prejak, video opet ima mikrotrzaje, pocecu da mislim da je do Androida to sa snjimanjem jer apple nema traznje ni na starom XR-u. Uostalom vrlo verovatno cu ga uzeti pa cu vam okaciti poredjenja. Imam ponudu koja se ne sme odbiti pa ga mozda vremenom updateima i srede :)
Dobro to je tvoje poredjenje. Ja kad gledam sliku, poredim najcesce sum, pozadinu, koliko se ona jasno moze videti. Za boje i kontrast nisam nesto narucito zaludjen, to se da resiti fotosopiranjem i ostalim alatkama 😁
 
Koristi li možda neko RaiPay? Tj jel uspeo da ga aktivira? Prvi put se susrećem sa time da prosto - neće. Unable to create wallet, check data connection. Sve difoltno, sve uključeno, nisam neuk :)

Dopisujem se i sa njihovom podrškom, za sada bez efekta no rekoh da vidim možda još ko koristi...
 
Za Rai ne znam.
Google Wallet šljaka, morao sam samo da zovem Intezu da odobri korišćenje na novom uređaju.
 
Radi wallet i meni no RaiPay neće da se družimo. Kad i ako rešim sa RF podrškom javljam da i ostali znaju.
 
Nazad
Vrh Dno