Šta je novo?

Honor Magic6/Pro

Još jedan quick night mode test (babe i žabe, ali to mi je pristupačno ybg) :

Xiaomi Redmi Note 12 Pro Speed :

Pogledajte prilog 433154

Honor x8a

Pogledajte prilog 433155

iPhone 14

Pogledajte prilog 433156

Honor Magic 6 Pro

Pogledajte prilog 433157

Napomena samo - jedini izvor svetlosti u prostoriji je ekran laptopa.
Pa ako je ovakva nocna, onda pretpostavljam kakva moze biti kada je lep i suncan dan. Sve vise me mami ovaj telefon iskreno. Zanima me taj sport mod kamere sto hvata top u pokretu. Na primer to na Samsungu muku mucim uvek da uhvatim nesto u pokretu.

Realno treba pecati fon koji slika top nocu, jer preko dana ce skoro vecina da ima oj slike.
 
Ma svi aktuelni flasghip modeli su dobri, otprilike su nijanse te koje presuđuju u zavisnosti šta kome treba.
 
Pa ako je ovakva nocna, onda pretpostavljam kakva moze biti kada je lep i suncan dan. Sve vise me mami ovaj telefon iskreno. Zanima me taj sport mod kamere sto hvata top u pokretu. Na primer to na Samsungu muku mucim uvek da uhvatim nesto u pokretu.

Realno treba pecati fon koji slika top nocu, jer preko dana ce skoro vecina da ima oj slike.
Ja sam birao huawei bas jer ima dobre nocne fotografije i vodio sam se ovom recenicom. E sad snimak je vec druga prica. Kako ste snimanjem zadovoljni?
 
Probao sam samo AI opciju u camera aplikaciji, radi savim okej.

Peca ga je već uporedio sa S24U, mislim da je tu sasvim dobro pokrio sve što treba.

Inače, danas mi je ljosnuo na pod sa stola. Da nisam ćelav osedeo bih. Ali prošao bez tragova 🕶️
Jesi li mu stavio bilo kakvu futrolu kada je pao 😞
 
Nije još stigla iz Kine, a naručena 20 dana pre nego što je stigao fon. Ali nema ni jednog jedinog traga, opravdao je očekivanja u fulu.
 
Jel ti radi tipa AI prevodjenje za sve jezike? Ili tipa ono prevodjenje poziva kada je sagovornik druga zemlja?
 
Nije još stigla iz Kine, a naručena 20 dana pre nego što je stigao fon. Ali nema ni jednog jedinog traga, opravdao je očekivanja u fulu.
Super to me raduje 👌i ne testiraj ga vise molim te 🤣ja bi stvarno uzeo HM6 da nisam u januaru postao srecan i presrecan vlasnik HM5 pro, odusevio me tel mislim na 6 pogotov nećne slike i telefoto...
 
Ma kida kamera, izbaciću još koju noćnu kad se ukaže prilika, trenutno sam u fazi silovanja softvera, navikavam se na MagicOS pa ga njakam dok mu ne uđem u sitna crevca. Realno, fale mi neke sitnice iz MIUI/HyperOS, ali generalno okej je.
 
Ma kida kamera, izbaciću još koju noćnu kad se ukaže prilika, trenutno sam u fazi silovanja softvera, navikavam se na MagicOS pa ga njakam dok mu ne uđem u sitna crevca. Realno, fale mi neke sitnice iz MIUI/HyperOS, ali generalno okej je.
Nabavio sam ga i ja, samo me zanima da li imas verziju softvera 8.0.0.120 ili 8.0.0.127? Meni nikako da dodje taj update..
 
I moj je na tome, ali navodno vec postoji ta gore spomenuta verzija jer nama Magic Portal ne radi, ne znam sta cekaju, Svabe imaju .127
 
Verovatno parcijalno puštaju kad se odradi lokalizacija za određeni region. Stiže to brzo.
 
Vidim da svi insistirate na slikanju noću pa me zanima šta slikate u mraku? Jasno mi je za makro, za fotke u pokretu isto jako bitno kakve su,pa ajde čak i telefoto, ali mi taj mrak nije baš najjasniji...
 
Poslednja izmena:
Vidim da svi insistirate na slikanju noću pa me zanima šta slikate u mraku? Jasno mi je za makro, za fotke u pokretu isto jako bitno kakve su,pa ajde čak i telefoto, ali mi taj mrak nije baš najjasniji...
Pa zato što se tu može videti razlika, napredak. Za daily fotke sasvim je dobar Magic 5 Pro, posebno jer je 6 duplo skuplji.
 
Poredjenje kamera 5pro i 6pro, mislim da nije neki veliki napredak osim zoom kamere :

Volim da gledam ovog lika i mislim da je u svemu 6 Pro bolji, zapravo mi se zoom kamera najmanje svidja, ima ona situacija sa 5x i 10x gde 5 Pro nestvarno radi 10x a 5x katastrofa (u poređenju) tako da su svi ovi zoom-ovi zapravo AI.

A od oba ova je P60 Pro bolji, verovatno u svim kamerama, Mate 60 Pro još malo i od njega a stiže i P70. A jos su ovi Honor i dobri i drže se sa konkurencijom, Huawei godinama ispred svih.
 
Volim da gledam ovog lika i mislim da je u svemu 6 Pro bolji, zapravo mi se zoom kamera najmanje svidja, ima ona situacija sa 5x i 10x gde 5 Pro nestvarno radi 10x a 5x katastrofa (u poređenju) tako da su svi ovi zoom-ovi zapravo AI.

A od oba ova je P60 Pro bolji, verovatno u svim kamerama, Mate 60 Pro još malo i od njega a stiže i P70. A jos su ovi Honor i dobri i drže se sa konkurencijom, Huawei godinama ispred svih.
Postujem tvoje utiske, ali to poredjenje i zakljucak da je P60 pro bolji po kamerama malo brz i netačan zakljucak, prvo kako mozes HM6 da komentarises kada nisi ni imao priliku da poredis, drugo ja sam se dvoumio dugo izmedju HM5 i P60 i na kraju sam izabrao Honor magic 5 pro, ja sam poredio sa P60 pro u vise segmenata Honor bio bolji ali realno jako slican kvalitet kamera i da naglasim da sam dugo u familiji Honora pre HM5 imao Honor 9, P20, Honor 20, P30 pro i sada ovaj.
 
NevisStarShine i dalje misli da su Huawei P i Mate kamere 5 generacija ispred kompletne konkurencije na tržištu. Klasičan prehajp na osnovu starih dana Huawei ''slave'', kada su Kinezi $ponzori$ali test redakcije širom sveta da hvale te kamere kao da su zamena za MILC.
Odlične su svakako, ali ne treba preterivati.
 
Negativno:

- Volte, bar Jetel, kao i sa nekim telefonima ranije. Teško šalje sms, ali sam primetio da ne prima momentalno isti takođe.

- Honor launcher, mislio sam da su odmakli od onoga što je bilo 2018, ovo je bukvalno isto, 0 opcija. A ako staviš nešto drugo, ne rade Honor widgeti, ove AI gluposti itd.

- Čudno ponašanje kada se menja DPI, u delovima UI se vidi promena u delovima ne.

Kamera, ekran, baterija, zvuk bez greške.
 
A sad nema plaćanja recenzija? Treba da u potpunosti verujemo recimo dxomark-u?
 
Ko je rekao da nema, i ko je spominjao DXO? Napisano se odnosi na prehajpovanost P i Mate kamera, odnosno potcenjenost Magic5/Magic6 kamera u odnosu na te Huawei modele.
 
Klasičan prehajp na osnovu starih dana Huawei ''slave'', kada su Kinezi $ponzori$ali test redakcije širom sveta da hvale te kamere kao da su zamena za MILC.
Odnosilo se na ovo. Dxo sam uzeo samo kao primer jer je sad dao nekih 5-6 nagrada MP6. A videlo se recimo na Pecinom testu a i na kačenim fotkama ovde kako izgleda maksimalni zum. I da ga 24 Ultra tu šije baš. I nebitno je da li će i koliko to da se koristi, tu je i bilo je jedna od glavnih aduta kampanje. Svi hajpuju, realnost je nešto drugačija
 
Ne vredi, izgleda i dalje na razumeš o čemu sam pisao.
Pecin test, poređenje sa S24U, DXO, nebitno u ovom slučaju. Nadovezao sam se na ono što je napisao Vule2303, kao odgovor na NevisStarShine post.
 
NevisStarShine i dalje misli da su Huawei P i Mate kamere 5 generacija ispred kompletne konkurencije na tržištu. Klasičan prehajp na osnovu starih dana Huawei ''slave'', kada su Kinezi $ponzori$ali test redakcije širom sveta da hvale te kamere kao da su zamena za MILC.
Odlične su svakako, ali ne treba preterivati.
Ne mislim, poredio sam telephoto kameru noću, u klubu, M5 Pro vs P60 Pro. Bukvalno treba videti da bi se poverovalo, i evo, godinu dana kasnije, još uvek niko nije predstavio takvu kameru, znaci najranije sledeće godine, što je 2 godine kašnjenja a izlazi P70.

Telephoto je takodje i portrait kamera, tj. nešto što se često koristi.

Rado bih ja pričao kako je M5, koji ja imam, super na DXoMark listi itd. ali kad sam video kako radi P60 Pro, malo sam se i smorio, ima dosta i oglasa koji menjaju P60 za M5, glava za glavu, padalo mi je i to na pamet.
 
Ne znam da li se sećaš, ali i ja sam hajpovao novije P i Mate kamere, ali zbog prirodnosti post-processinga, posebno detalje vegetacije na fotografijama. To su jedne od retkih smartfon kamera a da su baš dobre na tom polju.
Ali to je samo jedna od karakteristika, mada i dalje mislim da su P i Mate kamere sam vrh ponude, s tim što sada imaju jaku konkurenciju, plus Pixeli sa HDR+ i dalje mogu da budu bolji u nekim uslovima.

Kod ovih Magic-a mi se ne sviđaju boje, kao i to što glavne kamere nisu uniformne, posebno u smislu boja. Na tom polju je čak i jedan Xiaomi napredovao (sa 14 modelom).
 
Nazad
Vrh Dno