Šta je novo?

Honor Magic 5/Pro/PE

Ovo je novo na OS 8, kad pustim muziku plejer se prikaže minimiziran gore kod kamere. 1000074850.jpg
 
Grejao se i na A13 isto. Takav je presor.
Trenutno sam na moru. Temperatura baterije nije prešla 40, ekran se ne zatamnjuje a napolju je 34 stepena. Stari Huawei je umeo to (retko, ali umeo). Imam najnoviji update, sve, čak sam i update radio na plaži :)

8 Gen 2 je najbolji SoC u poslednjih par godina ali naravno da se i on greje kada ga nagazis, pogledaj malo šta pišu o drugim modelima.. A teško da će biti bolje u budućnosti jer udaramo u termalni prag sa ovakvim performansama u ovako malom pakovanju a ljudi hoće još, sta vredi Kirinu 9010 odlične termalne karakteristike kada im je ko "Exynos" , napljuvase najbolju kameru u Pura 70 liniji jer im je "prespor", za te pare hoće 8 Gen 3, koji je daleko gori kada ga nagazis i udaris u termalni limit uređaja a udaris jako brzo.

Eno S24 Ultra zatamnjuje ekran non stop zbog ovih vrućina, something gotta give, ne krivim ja tu ni Samsung ni Qualcomm, prosto više ne troši 5W nego 15W.
 
Trenutno sam na moru. Temperatura baterije nije prešla 40, ekran se ne zatamnjuje a napolju je 34 stepena. Stari Huawei je umeo to (retko, ali umeo). Imam najnoviji update, sve, čak sam i update radio na plaži :)

8 Gen 2 je najbolji SoC u poslednjih par godina ali naravno da se i on greje kada ga nagazis, pogledaj malo šta pišu o drugim modelima.. A teško da će biti bolje u budućnosti jer udaramo u termalni prag sa ovakvim performansama u ovako malom pakovanju a ljudi hoće još, sta vredi Kirinu 9010 odlične termalne karakteristike kada im je ko "Exynos" , napljuvase najbolju kameru u Pura 70 liniji jer im je "prespor", za te pare hoće 8 Gen 3, koji je daleko gori kada ga nagazis i udaris u termalni limit uređaja a udaris jako brzo.

Eno S24 Ultra zatamnjuje ekran non stop zbog ovih vrućina, something gotta give, ne krivim ja tu ni Samsung ni Qualcomm, prosto više ne troši 5W nego 15W.
Samo da se nadovezem, naravno, kad su problem vrucine, al kad udaramo u termalni prag, i granicu, a izlaze novi modeli, gde postoje problemi i sa novim cipsetima, cena ne sme biti previsoka. Ispljuvali su Kirin samo zbog cene. Da je jeftiniji za 30% uodnosu na druge, ne bi niko zamerio taj procesor, jos bi ga hvalili
 
Samo da se nadovezem, naravno, kad su problem vrucine, al kad udaramo u termalni prag, i granicu, a izlaze novi modeli, gde postoje problemi i sa novim cipsetima, cena ne sme biti previsoka. Ispljuvali su Kirin samo zbog cene. Da je jeftiniji za 30% uodnosu na druge, ne bi niko zamerio taj procesor, jos bi ga hvalili
Druze, pa je l' si ti od juče? Naravno da ne bi. Performanse su nešto objektivno, bench scores itd. Secam se poređenja sa Pixelom 8, koji je 8/128 dok je Pura 16/512, ali koga briga, Pixel košta 700$, Huawei je malo sporiji, znaci da mora da košta 600$.

I sto je najgore, nije da nisu u pravu. Ovi drugi imaju znatno brži 8G3 pa im se moze da traže "Huawei" pare.

Ali to nije poenta mog posta već činjenica da 8G3 throtluje jako brzo na praktično nivo tog Kirin, jednostavno ga nije fizički moguće držati pod kontrolom sa ovakvim dizajnom gde je sav napredak pojela potrošnja od 15W, to je suviše vrelo.

Kirin 9010 troši 9.5W
 
Druze, pa je l' si ti od juče? Naravno da ne bi. Performanse su nešto objektivno, bench scores itd. Secam se poređenja sa Pixelom 8, koji je 8/128 dok je Pura 16/512, ali koga briga, Pixel košta 700$, Huawei je malo sporiji, znaci da mora da košta 600$.

I sto je najgore, nije da nisu u pravu. Ovi drugi imaju znatno brži 8G3 pa im se moze da traže "Huawei" pare.

Ali to nije poenta mog posta već činjenica da 8G3 throtluje jako brzo na praktično nivo tog Kirin, jednostavno ga nije fizički moguće držati pod kontrolom sa ovakvim dizajnom gde je sav napredak pojela potrošnja od 15W, to je suviše vrelo.

Kirin 9010 troši 9.5W
Logicno, al ne sumnjam da SD za 8G3nece naci neko resenje, pa makar i glomaznije kuciste i marketing o hladjenju kako bi ga uvalio dalje korisnicima. Zanima me kako se pokazuje ovaj novi malisa u Honor 200 modelu
 
Da sumiram utiske posle apdejta:
  • Dialer i dalje brljavi kad nema upisano +381
  • Viber ID ne prikazuje ništa kad je zaključan ekran
  • Animacije mi deluju malo sporije nego pre (prelazak sa jedne na drugu aplikaciju itd)
  • Obaveštenja na zaključanom ekranu su spuštena na dno ekrana, ne znam kako i zašto
  • Gboard sam od sebe menja jezike.

Sve u svemu, mašina fercera, ne mogu se žaliti. :)
 
Ne mogu da nađem opciju za odabir HDR režima za slike. Gde se nalazi ta opcija? Da možda nije automatski uključena?
 
On sam pegla dinamicki raspon i ja sam jako zadovoljan kako to radi. AI opcija da sam prepozna sta fotografises ne radi lose. Takodje uvek mozes da odaberes neki od filtera to su ti ona tri kruzica iznad AI opcije.
Evo recimo slika sa izuzetno jakim kontra svetlom. Sunce je iznad kosa sa leve strane.
 

Prilozi

  • IMG_20240608.jpg
    IMG_20240608.jpg
    449.8 KB · Pregleda: 36
Poslednja izmena:
Neverovatno je dokle ide veštačka inteligencija, a dokle će stići, ko zna...
Neki dan sam skenirao neke dokumente telefonom. Do skora su kada sam ih snimao predlog za ime file-a bili oni generički nazivi koji su kombinacija datuma, vremena i broja kopije ili sl. Iznenadio sam se kada mi je ponudio da ime dokumenta bude ime firme na čijem bloku za pisanje je bila napravljena beleška koju sam skenirao. Prepoznao je naziv firme u logou na vrhu papira i predložio da se dokument zove po tom nazivu + datum.
 
Posle restarta telefona hopaaa vidi ovo kao da je Huawei ne da mi instalaciju sa Google Play
Screenshot_20240615_092809.jpg
 
Instagram izgleda nesto generalno ume da baguje. Meni se npr desava da kasne poruke. Ako mi neko posalje dve ili tri poruke, posle 2-3 min mi bukvalno zazvoni dva ili tri puta. Kada udjem u poruke vidim da je poslato pre 3 min recimo.
 
Isto je meni bilo sa Insta, jedno mesec dana je se apdejtovao kroz appgalery i onda je samo pustilo i na play prodavnici.
 
Meni se jedno vreme nakon apdejta insta gasio pri pokretanju. Sad taj problem imam sa FB plus sto me izloguje i kao da obriše data tj resetuje aplikaciju.
 
Ja sam povezivao sa aux-om u kolima i sa zvukom nisam imao nikakvih problema. Ne znam za slusalice.
 
Nazad
Vrh Dno